Służba > Prawo w służbie

planuję budowę domu do kiedy mogę pobierać za brak lokalu?

(1/6) > >>

uraken:
witam wszystkich, od marca planuję budowę domu i prawdopodobnie już będę miał pozwolenie na budowę na siebie, pytałem się u nas w KP i mówią mi że z chwilą wydania pozwolenia na budowę na mnie już nie będzie mi przysługiwać od dnia za brak lokalu, nigdzie w ustawach nie mogę się doczytać konkretnej ustawy. Budować się przez 3 lata co najmniej , wziąć kredyt, spłacać go około 600 zł, a dodatkowo opłacać wynajęte mieszkanie za 600 zł z marnej pensyjki 1400 parę zł. U mnie w KP oferują mi od dnia wydania pozwolenia na budowę, złożenie wniosku o pomoc mieszkaniową 2980 zł na normę. nie rozumię, bo przecież nie będę tam na polu mieszkał a zanim się pobuduję to trochę czasu minie a jak już bym zakończył to dopiero złożyłbym o pomoc np na mebelki, biorąc cały czas za brak lokalu, proszę o jakieś info i pomoc, bo dręczy ten temat nie tylko mnie. dziękuję

tuniek:
Za brak lokalu pieniądze Ci sie należą póki nie będziesz miał budynku odebranego przez Insp. Bud., i tam nie będziesz zameldowany. Ten kto mówi że z chwilą wydania pozwolenia na budowę tracisz równoważnik za brak lokalu jest w błędzie . Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

piotr998:
Nie spiesz się z pomocą mieszkaniową - jeżeli skorzystasz z pomocy mieszkaniowej przestaną wypłacać za brak lokalu. Pomoc wykorzystaj w końcówce budowy, przed odbiorem budynku.

uraken:
dziękuję za odpowiedzi, a czy mogę to poprzeć jakimś wpisem <ustawą, bądź faktem z jakiejś komendy>, może ktoś to już przerabiał mój przypadek i brał pieniądze za brak lokalu i budował dom, abym miał coś na papierze jak pójdę do KP.dziękuję

piotr998:
Zapoznaj się dokładnie z rozdziałem 8 ustawy o PSP, szczególnie art. 78, 80 i 81.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej