Autor Wątek: Nowelizacja ustawy o OSP 2023  (Przeczytany 3901 razy)

Offline MIKO

• Global Moderator
  • *
Odp: Nowelizacja ustawy o OSP 2023
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 18, 2023, 19:18:10 »

W mojej jednostce strażacy też chętnie by stanęli w koszarówce, ale niestety KM PSP negatywnie opiniuje do Urzędu Miasta zakup koszarówek, bo nie można mieć ich pod ubraniem specjalnym(sprawa wiadomo), to w takim razie zakup bezzasadny i strażacy wykonują prace gospodarcze w niebieskich dresach z bundeswehry.

Bracia, przyjaciele, jedna rodzina panowie z tej KM PSP   :gwiazdki:

A tak serio to tak przy okazji :) spytaj się tych specjalistów od koszarówek i rękawiczek lateksowych jak wyglądają ich nogi do samych jaj po dobrym pożarze i jaka jest powierzchni tego brudu w stosunku do rąk:) Jaki mają pomysł na zabezpieczenie przed szkodliwymi substancjami tej części ciała:)  A jak po kontakcie z produktami spalania, jak zdejmiesz te ubranie ochronne to czy w gaciach masz paradować przed fotoreporterami. Nawet tródno komentować taki działania KM PSP
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2023, 19:21:54 wysłana przez MIKO »

Offline MIKO

• Global Moderator
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 18, 2023, 19:33:13 »
Ale koledzy - tu naprawdę nie ma o co się kłócić - spójrzmy prawdzie w oczy - świat idzie do przodu, więc i szkolenia wideo, niewymagające palenia paliwa za nasze wspólne pieniądze, pozwalające oszczędzić każdego zainteresowanego czas są koniecznością, jeśli nie chcemy zgubić naszych czasów, które tak idą do przodu.
Trzeba wyciągnąć wnioski z tego co wprowadzono, przemyśleć co było dobre a co złe, i wspólnie, rozmawiając o problemach i możliwych rozwiązaniach pracować nad przyszłością - o ile nam wszystkim zależy na dobru ogółu, bo do tego się to sprowadza - to takie luźne przemyślenia dla decydentów i wszystkich czytających.

Bo skoro ktoś coraz głośniej krzyczy i takich osób jest coraz więcej, to najwidoczniej mają ku temu powody, a odsuwanie ich od rozmów i informacji, bez próby zrozumienia powodów tych krzyków, a tak wszystko wygląda "z zewnątrz" nikomu nie wyjdzie na dobre...

Wszystko się zgadza tylko są sytuacje gdzie musisz prowadzić wykład interaktywnie by nawet dla siebie potwierdzić czy to co mówisz jest zrozumiałe, a nie masz biernych słuchaczy. I oczywiście jest to do zrobienia na zasadzie wideo konferencji dla 10-15 słuchaczy, a nie 600. Musi być pewna relacja wykładowca słuchacz choćby by sprawdzić co nie jest do końca zrozumiałe, co trzeba rozszerzyć, jakie są pytania itd. I naprawdę bardzo trudno opracować wykład, prezentacje która jest tak stworzona że daje odpowiedzi na wszystkie pytania i zapewnia 100% zrozumienia poruszanych treści. I teraz jak byś chciał zrobić np. ćwiczenie z wypracowywania decyzji przez KDR dla każdego uczestnika zajęć, albo wywołać jakąś dyskusję nad problemowym zagadnieniem w 600 osobowej grupie gdzie w iluś miejscach siedzi po 20-30  uczestników. Nie do wykonania.  To są monologi......... potem   

Offline koreks

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 18, 2023, 20:07:52 »
@MIKO
A o bieliźnie termoaktywnej nie słyszałeś? Jeśli produkty spalania odkładają się na nogach to zostają również na nogawkach od wewnątrz, nogi umyjesz i ponownie zakładając to ubranie znowu masz syf na nogach.
Pranie ubrań po każdym pożarze brzmi fajnie gdy masz 2-3 w miesiącu, ale jak przychodzi sezon na trawy albo pozary kominów to nikt normalny nie pierze ubrania 2-3 razy na służbę bo jest to niewykonalne już nie mówiąc o tym że po miesiącu takie ubranie będzie nadawać się na śmietnik.
To zarządzenie jest jednym z sensowniejszych jakie wydano w ostatnim czasie a Ty pokazujesz zabetonowane myślenie krytykując to. Podaj mi choć jeden sensowny argument dla którego mielbyśmy na takich zbiórkach czy zmianach służby zakładać US (stan ubrania można sprawdzić bez zakładania go). Jeśli możemy choć trochę zminimalizować ryzyko to warto to robić, zwłaszcza jeśli nie niesie to za sobą żadnych negatywnych konsekwencji, nawet wizerunkowych.

Offline Mroovka

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 18, 2023, 20:28:25 »
Poza tym nie ma obowiązku pozowania do zdjęć na żądanie KP/KM. Jesteście stowarzyszeniem, tu wszelkie polecenia wydaje zarząd stowarzyszenia, zgodnie z obowiązującym statutem.
Abstrahując nie rozumiem takich poleceń. To powinno być oddolnie, a nie dlatego, że w KG mają "widzimisie".
Si vis pacem, para bellum

Offline MIKO

• Global Moderator
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 18, 2023, 21:24:21 »
@MIKO
A o bieliźnie termoaktywnej nie słyszałeś? Jeśli produkty spalania odkładają się na nogach to zostają również na nogawkach od wewnątrz, nogi umyjesz i ponownie zakładając to ubranie znowu masz syf na nogach.
Pranie ubrań po każdym pożarze brzmi fajnie gdy masz 2-3 w miesiącu, ale jak przychodzi sezon na trawy albo pozary kominów to nikt normalny nie pierze ubrania 2-3 razy na służbę bo jest to niewykonalne już nie mówiąc o tym że po miesiącu takie ubranie będzie nadawać się na śmietnik.
To zarządzenie jest jednym z sensowniejszych jakie wydano w ostatnim czasie a Ty pokazujesz zabetonowane myślenie krytykując to. Podaj mi choć jeden sensowny argument dla którego mielbyśmy na takich zbiórkach czy zmianach służby zakładać US (stan ubrania można sprawdzić bez zakładania go). Jeśli możemy choć trochę zminimalizować ryzyko to warto to robić, zwłaszcza jeśli nie niesie to za sobą żadnych negatywnych konsekwencji, nawet wizerunkowych.

Ja wiem że mnie tu nie było kilka lat , ale nie zauważyłeś że ja prowokuję. Bo jak KM nie chce im zaopiniować koszarówek bo pod ubraniem nic się nie nosi to tym bardziej nie zaopiniuje im odzieży termo aktywnej. Zresztą może twoja Komenda jest bogata i ci taką odzież  kupuje bo u mnie na rejonie niekoniecznie PSP takową ma . O pewnych rozwiązaniach tu pisaliśmy 10 lat temu ale nie populistycznych. I mi się to wszystko podoba tylko idę do JRG gdzie miejscem dezynfekcji sprzętu jest albo wąż na placu, albo umywalka gdzie hełm się nie mieści, albo prysznic gdzie można się wykąpać razem z APB. I to ten jeden jedyny prysznic pomiędzy strefą czystą a brudną.  Więc lubię różne opowieści, ale też znam realia jak w tych ŚOI  niektórzy tułają się godzinami bo Komendanci  śledzą zdjęcia w mediach. Więc wybrano najłatwiejszy kąsek z całości i się wszyscy zachwycają, pomijam że do OSP apel 01 KG już nie dotarł więc chyba był kierowany do pewnej grupy odbiorców.  :szalony:

Offline koreks

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 18, 2023, 21:45:11 »
Jest dużo do zrobienia to fakt, ale każdy krok naprzód powinien zbierać aprobatę a nie krytykę wyszukaną na siłę. Tak jak pisali przedmówcy, nie dziw się że ktoś nie chce się nadstawiać w imię waszych przekonań co do zasadności tego pisma. U was wszyscy wiedzą że to dwie oddzielne jednostki, ale ktoś obcy już niekoniecznie więc nie dziwne że ktoś nie chce w oficjalnych środkach przekazu publikować zachowań sprzecznych z zarządzeniami obowiązującymi w PSP.

Offline MIKO

• Global Moderator
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 18, 2023, 22:13:05 »
No popatrz Pan a na FB PSP nie boją się pokazywać OSP w ŚOI   :szalony:
Jakiegoś cykora Komendanta musze mieć :) z tego co mówicie :)
Pomijam że 01 KG bywał w Mosinie więc świetnie wie jak to funkcjonuję i wydaje mi się że nie był by zdziwiony tak jak 01 KW   :szalony: 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2023, 22:20:10 wysłana przez MIKO »

Offline mixxol1998

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 19, 2023, 18:49:10 »
Mam pytanie względem art 11.

Czy skoro jestem nowo zatrudnionym funkcjonariuszem PSP mam szkolenia z OSP + LPR + KPP + UKF

To defacto jestem zdolny już do udziału w akcjach rat-gaś bez szkolenia podstawowego w zawodzie strażak ?