Autor Wątek: Pytania do KG PSP  (Przeczytany 66351 razy)

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 08, 2023, 10:26:28 »
Szanowny Panie Komendancie.
Czy jest możliwość, aby np. wskrzesić Terminale statusów, wraz z nawigacja/lokalizacją GPS oraz wyposażyć KDR w tablety z SWD, z możliwością wypełnienia meldunku (nawet tylko częściowo)? Posiadanie lepszej bazy teleinformatycznej-cyfrowej ( np. łączność) bardzo by nam ułatwiło pracę. Sami dowodzący akcją oraz SK mieli by zaplecze do tego, by uprościć komunikację znać położenie, zadysponowanych innych zastępów/odcinków bojowych na mapie.
Pozdrawiam
Mamy terminale na wszystkich autach (Samsung galaxy tab) ze statusami, opisem zdarzenia i mapami. W tym jeszcze pliki z kartami pojazdów do wypadków, hydranty itd...

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 08, 2023, 14:59:03 »
My mamy elte gps. Największy shit jaki widziałem. Z 7 działa 1. Reszta się nie włącza, zawiesza lub nie działa dotyk. Jak jeszcze działały skończyła się licencja na mapy gps. Oczywiście kasy brak na nową to stare nieaktualne mapy zostały.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 08, 2023, 16:31:33 »
Szanowny Panie Komendancie.
Czy jest możliwość, aby np. wskrzesić Terminale statusów, wraz z nawigacja/lokalizacją GPS oraz wyposażyć KDR w tablety z SWD, z możliwością wypełnienia meldunku (nawet tylko częściowo)? Posiadanie lepszej bazy teleinformatycznej-cyfrowej ( np. łączność) bardzo by nam ułatwiło pracę. Sami dowodzący akcją oraz SK mieli by zaplecze do tego, by uprościć komunikację znać położenie, zadysponowanych innych zastępów/odcinków bojowych na mapie.
Pozdrawiam
Zapraszam z powrotem na ziemię :)
Po co wprowadzić coś co mogłoby Ci ułatwić pracę? Jak to sprzedasz w mediach? Lepiej na ochotnika jeździć za granicę jako pierwsi wszędzie (nie mówię nie pomagać - ale wypośrodkować) i później po 10 relacji dziennie jacy jesteśmy super za granicą itd
Ta firma tylko na zdjęciach dobrze wygląda a tak to beton i pozoracja. Tablety, elektronika, łączność do-hełmowa, drony (w jednostkach a nie w KW z czasem dojazdu do zdarzenia 1-2 h), ATV, lance gaśnicze, przenośne systemy piany sprężonej, kamery osobiste itd itp długo by wymieniać co można by zrobić i ułatwiłoby pracę. a jak jest? od 10 lat wchodzi nowe SWD i zaraz miną 3 lata jak wprowadzają się legitymacje - btw. chapeu bas za wzór poprzednich - ktoś się tamtą akcją wybitnie popisał. a jeśli już się nie da wprowadzać rzeczy które nawet w OSP już dawno są to chociaż proszę nowe koszulki, mydło czy ręcznik bo jedyne co ostatnio ciągle słychać w naszej firmie to "nie- bo nie ma pieniędzy"

Offline Wookie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 11, 2023, 10:50:32 »
Panie Komendancie,

zwracam się z pytaniem dotyczącym kwestii narastającego problemu spłaszczonych płac i brakiem chętnych na stanowiska biurowe. Czy analizowano możliwość podniesienia dodatku za stopień od stopnia mł. kpt.? Przykład - od pierwszego stopnia oficerskiego w górę, wszystkim stopniom 500 zł brutto więcej. Tak jak napisałem wcześniej, jest to przykład.

Dlaczego?
- większa zachęta do biura, przy założeniu, że rozwija się ogólny rozdział aspirant=podział, oficer=biuro
- jestem laikiem w tych tematach, ale wydaje sie, że podniesienie dodatków za stopień jest łatwiejsze od planowania podwyżek w grupach zaszeregowania
- większa zachęta do zrobienia Akademii Pożarniczej, również wśród pracowników systemu codziennego, czyt. większa zachęta do rozwoju zawodowego
- delikatne zredukowanie problemu spłaszczonych płac (oczywiście niestety tylko w tej części drabinki korpusów)
- bardziej namacalny finansowo przeskok na stopień oficerski

Dla forumowiczów - nie jest to złoty środek, na pewno jest to wyzwanie, nie patrzę ślepo na oficerów, sam jestem aspirantem. Uważam że ogólny rozdział aspirant=podział i oficer=biuro jest zdrowy. Szkoda tylko by nie wynagrodzić przy zmianie przepisu kwalifikacyjnego osób które postawiły na studia oficerskie, lub które dopiero je planują i chcą się dalej rozwijać w pożarnictwie.

Pozdrawiam! :straz:

Offline Tymek_SaPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 11, 2023, 14:59:03 »
Panie Komendancie,

Ja mam pytanie odnośnie nowego umundurowania, od około roku zakupy stanęły w miejscu, na podziale nowe umundurowanie otrzymali tylko dowódcy zmian, a reszta chodzi w spranych koszarach i podartych koszulkach, o butach koszarowych już nawet nie wspomnę. Kwatermistrz twierdzi, ze starego wzoru koszulek już nie może kupowac, nowy wzór wciąż niedostępny, zakupy centralne nie są realizowane. Proszę o informacje czy w najbliższym czasie coś się zmieni w tej kwestii i czy kolejne zakupy będą realizowane. Pozdrawiam

Offline jaanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 25, 2023, 11:13:50 »
Panie Komendancie, czy nie powinniśmy powołać jakiegoś zespołu ds. ujednolicenia przepisów odnośnie „braku mieszkania”? Znam wiele przykładów gdzie chłopak ma 50km do pracy, dostał spadek po ojcu, pociąg jedzie po ok. 57min w jedną stronę i jemu taki dodatek się nie należy i przykład gdzie strażacy mają 1km, 2km i mają duże domy ale z ich wsi nie ma żadnego połączenia i im się taki dodatek należy. Wiem że część strażaków nie chce tego tematu ruszać ale czy to jest sprawiedliwe? Może zróbmy jak np. w wojsku ( wiadomo że nie w aż takich kwotach,  )?

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 26, 2023, 13:21:18 »
Z mieszkaniówka jest tak samo... Dostają go w większości kombinatorzy a Ci co wzięli kredyt mają "swoje" mieszkanie w hipotece czyli właścicielem nie jestem ja a bank gdzie przy braku spłaty się okaże kogo jest 😉 i tu też się nie należy, lepiej wspierać kombinatorstwo, no ale tyle "mądrych" głów pisze te przepisy.

Nie jest to prawda, w trakcie hipoteki jesteś właścicielem mieszkania. Możesz nim swobodnie dysponować: mieszkać, wynająć komuś innemu lub sprzedać. W dziale IV Księgi Wieczystej Sąd ustanawia jedynie zabezpieczenie wierzytelności na rzecz banku. Przy braku spłaty mamy możliwości: konsolidacji, wakacji kredytowych lub obniżenia rat wskutek wydłużenia okresu kredytowania. Bankom zależy, aby kredyt był spłacany. Gdy żadna ścieżka restrukturyzacyjna nie jest możliwa i raty nie są nadal spłacane, wierzytelność banku windykuje komornik. Dopiero gdy komornik jest nieskuteczny, a wysokość wierzytelności wyższa niż wartość mieszkania, bank może przejąć nieruchomość, stać się jej właścicielem i nią dysponować. Podsumowując, na szczęście nie jest to taka krótka i prosta droga jak się wydaje.

Oczywiście przepisy regulujące poruszane kwestie są do głębokiej nowelizacji, jednak nie nazywałbym nikogo „kombinatorem”, a bardziej osobą zaradną o ile działa w granicach obowiązującego prawa.
Pozostaje mieć nadzieję, że nasze kierownictwo, zwróci uwagę na ten aspekt, a rozpoczęte pozytywne zmiany w zakresie wysokości świadczeń będą kontynuowane w kierunku uzależnienia wartości dofinansowania od średnich cen transakcyjnych na rynku nieruchomości mieszkalnych publikowanych przez GUS.  -_-

Offline Bombeiros

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 26, 2023, 20:46:20 »
@zurasluk Kurde, a jak dla mnie to się trochę gryzie - Nie kombinator a osoba zaradna, a jednak w wieku np. 40 lat nie ma nic swojego do mieszkania. To taki zaradny że nie umiał nic zaradzić na swoją sytuację mieszkaniową ? :D
Dla mnie to tylko i wyłącznie kombinatorstwo, które jednak wcale mnie nie dziwi. Jak powiedział przedmówca - ujednolicić, dać każdemu w jakiejś formie i tyle. Nie dziwię się że ludzie kombinują,bo myślę że warto mieć coś więcej w domowym budżecie, przecież masz wybudowany piękny dom/kupiony super mieszkanie, tyle że na matke/ojca/brata. Cóż chyba jednak warto się troszkę z papierami pomęczyć, jak przez całą "kariere" w PSP uzbiera się piękna kwota, która wpłynie na konto.

Następne posty polecą do kosza!!! Na temat szeroko pojętych "mieszkaniówek" jest dużo postów na forum, proszę sobie coś wybrać.
Tytuł wątku to Pytania do KG PSP
pozdr mod
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2023, 22:20:41 wysłana przez robn »

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 14, 2023, 09:50:18 »
Panie Komendancie Andrzeju chciałbym poznać historię tego cacka z zasobów Komendy Głównej. Jak rozumiem to w ramach testów czy wymoszczenie siedzeń i resorowanie jest wystarczająco wygodne dla funkcjonariuszy PB? Prawdopodobnie nie zaakceptował Pan rozwiązań, bo dalej do PB trafiają takie wynalazki jak SsangYong Musso, a nie Defendery. Ubolewam w związku z powyższym, że musi Pan Komendant męczyć swoje 4-litery tak niekomfortowym samochodem. 
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 14, 2023, 10:28:55 »
Witam kolego. Chcesz być uszczypliwy czy zazdrość? Wiec nie tylko ja jeżdżę tym autem tylko jest normalnie w dyżurze. Auto kupione ponad 2 lata temu wiec odgrzany kotlecik. Wygrali przetarg normalnie dali duży upust, wszytko na legalu. Jeszcze jakieś ciekawostki ma kolega czy tylko tak wpadł żeby zaczepić? Markę, która wymienił kolega muszę przyznać, ze byli pokazać i nie ma lipy. Zdrowia życzę

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 14, 2023, 10:47:59 »
Zazdrość – Panie Komendancie :) to Pana kryterium oceny wskazujący na luksusowy charakter Pana oczekiwań. Ja jestem tylko zatroskany dlaczego w linii nie mamy takich budżetów i takich upustów by było stać komendy na tak markowe i sprawdzone pojazdy. Rozumiem jednak że zadania KG są na tyle pilne i związane z ratowaniem życia że zwykła Skoda Superb  to za mało.
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 14, 2023, 11:03:26 »
Szkoda z Tobą dyskutować kolego. Masz ochotę sobie pisać to pisz. Standardy wszędzie poszły do góry i dobrze. Tak upusty się zdarzają jak będziesz odpowiedzialny za logistykę to się dowiesz. Na codzień jeżdżę skoda i jest bardzo Ok. Jak masz odwagę to możesz przyjechać do kg i zobaczyć cały tabor, który w ostatnich 4 latach został wymieniony. Przy tym samym budżecie! Trzeba tylko chcieć.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 14, 2023, 13:22:02 »
Szkoda z Tobą dyskutować kolego. Masz ochotę sobie pisać to pisz. Standardy wszędzie poszły do góry i dobrze. Tak upusty się zdarzają jak będziesz odpowiedzialny za logistykę to się dowiesz. Na codzień jeżdżę skoda i jest bardzo Ok. Jak masz odwagę to możesz przyjechać do kg i zobaczyć cały tabor, który w ostatnich 4 latach został wymieniony. Przy tym samym budżecie! Trzeba tylko chcieć.

Standardy to chyba poszły do góry jeśli chodzi o auta operacyjne dla kg i kw I standard przepłacania za sprzęt, a dobitnym przykładem jest zakup ciągnika siodłowego za 800 tyś ! Gdzie prywatny przedsiębiorca kupi za około 600 tys nowej generacji. Tacy specjaliści od przetargów. https://remiza.com.pl/nowy-ciagnik-siodlowy-akademii-pozarniczej/?amp=1
A dla porównania fabrycznie nowy ciągnik siodłowy nowszej generacji. Dodać do tego oświetlenie, modulator,prostownik,stacje i mamy około 600 tyś
https://www.otomoto.pl/ciezarowe/oferta/daf-xg-daf-xg-480-euro-6-acc-nowe-ID6FtNo4.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2023, 13:30:24 wysłana przez Juzniestazysta »

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 14, 2023, 13:41:23 »
O jest i on. Zajmujesz się przetargami? Znasz się na tym, masz pojęcie? Wprost uwielbiam tych pisarzy, którzy czerpią wiedzę z netu. Weź chłopie odpowiedzialność, zrób coś, pokaz chętnie będę bił brawo. Bla bla bla. Schowany za klawiatura mistrz wszystkiego. Śmiech na sali

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 14, 2023, 14:00:04 »
O jest i on. Zajmujesz się przetargami? Znasz się na tym, masz pojęcie? Wprost uwielbiam tych pisarzy, którzy czerpią wiedzę z netu. Weź chłopie odpowiedzialność, zrób coś, pokaz chętnie będę bił brawo. Bla bla bla. Schowany za klawiatura mistrz wszystkiego. Śmiech na sali

Zatem skoro czasami cena czyni cuda i kupujemy najtaniej ,a innym razem kupujemy luksusowe pojazdy to jaka jest istota tych przetargów ?  Teoretycznie powinno być : spełnienie odpowiednich wymogów za najniższą cenę.  I jak to jest możliwe, że idąc do salonu dafa mogę kupić ciężarówkę taniej o 200 tyś niż straż kupuje auto poprzez przetarg? Gdzie są te dobre duże upusty jak za tego Land Rovera?  Taki upust ,że trzeba dopłacić :mellow:

Offline michal32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 14, 2023, 14:05:12 »
Pan Komendant pisze o osobach schowanych za klawiaturą, a w dalszym ciągu brak odpowiedzi na moje pytanie? Czyżby odpowiadał Pan tylko wybiórczo na to co łatwe? Dla przypomnienia niżej post, na który liczyliśmy wszyscy na odpowiedź dotyczący manipulowania faktami dotyczących zarobków.
Wlicza Pan "nadgodziny" do pensji, gdzie brakuje na województwach po kilka milionów na wypłatę tychże "nadgodzin", więc coś tu nie gra.... przerzucanie problemu w czasie, prawda? a w nowym półroczu nominalnie wyjdzie więcej do zapłaty :) Próbuje dostrzec te sukcesy rządu o których Pan mówi i ciężko, oj ciężko. Chyba ze sukcesem jest normalny rozwój i nominalny wzrost uposażeń (Nie mylić z siłą nabywczą pieniędzy).
Pozdrawiam

Witam. Różnice między formacjami obecnie są minimalne. Za tej kadencji różnica między Policja i SG a PSP spadła do 1.33% a wliczając nadgodziny jesteśmy najlepiej opłacana powszechną służba w MSWIA bo kwota Policji i SG to 7361 a PSP 7264. Pozdrawiam

Panie Komendancie dlaczego wlicza Pan nadgodziny? Nie biorą się one z niczego, a często powstają na zasadzie ściągania strażaka na parę godzin z czasu wolnego aby wykonywał on obowiązki służbowe. W kodeksie pracy w art. 151(1). § 1. ustalono wysokość dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych, ale strażak przecież ma dobrze i jego to nie dotyczy, i nikt z tym nic nie będzie robił  :gwiazdki:
Co do tematów nadgodzin z tego co wiem w południowo wschodniej części kraju jest polecenie z KW aby schodzić z nadgodzin, tak jakby były one sztucznie wypracowywane, więc w jaki sposób? Zakaz szkoleń, ćwiczeń, kompanii honorowych, zakaz respektowania ustawy w sprawie dni wolnych za oddanie krwi i piętnowanie takich osób? Za wykonywanie wielu czynności służbowych w czasie wolnym zgodnie z poleceniem przełożonego nie widzimy godzin służby, a jeszcze mamy schodzić z tych najbardziej ewidentnych.
Pomijając kwestię dużej dysproporcji między podziałem puli na nadgodziny względem poszczególnych województw, które pogłębiają tą sytuacje  i od lata nie jest to naprawione.
Być może Pan Komendant nie wie o takich sytuacjach, lub jestem w błędzie. Z chęcią poznam Pana zdanie na ten temat, pozdrawiam.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 14, 2023, 14:26:13 »
O jest i on. Zajmujesz się przetargami? Znasz się na tym, masz pojęcie? Wprost uwielbiam tych pisarzy, którzy czerpią wiedzę z netu. Weź chłopie odpowiedzialność, zrób coś, pokaz chętnie będę bił brawo. Bla bla bla. Schowany za klawiatura mistrz wszystkiego. Śmiech na sali

Zatem skoro czasami cena czyni cuda i kupujemy najtaniej ,a innym razem kupujemy luksusowe pojazdy to jaka jest istota tych przetargów ?  Teoretycznie powinno być : spełnienie odpowiednich wymogów za najniższą cenę.  I jak to jest możliwe, że idąc do salonu dafa mogę kupić ciężarówkę taniej o 200 tyś niż straż kupuje auto poprzez przetarg? Gdzie są te dobre duże upusty jak za tego Land Rovera?  Taki upust ,że trzeba dopłacić :mellow:

Widzisz nie pytaj bo pewna wiedza jest zarezerwowana tylko dla KG a nie ciemnej masy. To w ramach przejrzystości służby. A Land Rovera pewnie był COVID z funkcją dekontaminacji a że Komendant gustuje w białych samochodach (bo lakier tańszy i są upusty  to wszyscy wiemy już :) )
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 14, 2023, 14:44:30 »
Co z SD bo sprawa ucichła kiedy wrócą  ?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 14, 2023, 14:52:43 »
A ja mam pytanie dlaczego przedstawiony na zdjęciu pojazd, będący w zasobach KG PSP, nie jest oznakowany zgodnie z Zarządzeniem w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej?
Chyba, że zdjęcie wrzucone przez @Bambaryło pochodzi z dnia, w którym pojazd przyjechał z salonu od dealera - w co akurat wątpię, bowiem powszechnie stosowaną praktyką jest umieszczenie oznakowania przez dostawcę pojazdu.
Standardy obowiązują w całej firmie. Już się komendanci różnego szczebla tłumaczyli i tracili stanowiska za nieoznakowane pojazdy.
Si vis pacem, para bellum

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 14, 2023, 14:54:21 »
Jest tu tyle ważniejszych pytań niż ten durny Land Rover, że naprawdę dajcie już spokój. Czekamy na odpowiedzi.

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 14, 2023, 14:58:33 »
Jest tu tyle ważniejszych pytań niż ten durny Land Rover, że naprawdę dajcie już spokój. Czekamy na odpowiedzi.

Odpowiedzi nie będzie ile to już mija od zadawnych pytań

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 14, 2023, 16:39:10 »
W kwestii samochodu kg to szukacie dziury w całym to jest jednak KG i jednak nie musi jeździć takim samochodem jak dowódca JRG.
Mógłby Pan Komendancie jednak zająć się nawet nieoficjalnie sprawa tego ciągnika siodłowego bo tu logiczny dziwnie upust w inną wyszedł...

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 14, 2023, 17:26:21 »
W kwestii samochodu kg to szukacie dziury w całym to jest jednak KG i jednak nie musi jeździć takim samochodem jak dowódca JRG.
Mógłby Pan Komendancie jednak zająć się nawet nieoficjalnie sprawa tego ciągnika siodłowego bo tu logiczny dziwnie upust w inną wyszedł...

Ciekawa teoria :) Jest jednak podział na Plebs z PB i tych lepszych z KW i KG :) A od zawsze mówili ze w Komendach najbardziej przeszkadza PB Bez PB życie by było łatwiejsze :)
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 14, 2023, 17:46:23 »
W kwestii samochodu kg to szukacie dziury w całym to jest jednak KG i jednak nie musi jeździć takim samochodem jak dowódca JRG.
Mógłby Pan Komendancie jednak zająć się nawet nieoficjalnie sprawa tego ciągnika siodłowego bo tu logiczny dziwnie upust w inną wyszedł...

Ciekawa teoria :) Jest jednak podział na Plebs z PB i tych lepszych z KW i KG :) A od zawsze mówili ze w Komendach najbardziej przeszkadza PB Bez PB życie by było łatwiejsze :)

 A w firmie prywatnej prezes jeździ skoda octavia jak przedstawiciel handlowy? Bez przesadny.. skoro ktoś wygrał przetarg i taki samochód dostarczył. Ostatnio do KP trafiły mercedesy busy. Jak twój komendant ma budżet na dacia to kupi dacia. :rofl: plebs? Sam się tak nazwałaś. Jakby miał odrobine inteligencji to w każdej firmie jest jakaś hierarchia, ale Ty pewnie nie wiesz bo problemem jest dla Ciebie jakim samochodem jeździ KG.

ps. KG nie będzie odpowiadał na te pytania bo to nie ma sensu, i biednego chłopczyka z podziału to bardzo boli.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2023, 17:51:21 wysłana przez Tadzik987 »

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Pytania do KG PSP
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 14, 2023, 18:01:42 »
Piękny temat :)
Defender na którego czeka się 18 miesięcy i przetarg dwa lata temu, kiedy na te samochody były już zapisy na rok do przodu... weźcie nie oszukujmy się. Każdy przetarg można tak napisać aby wygrał ten kto ma wygrać. Wpiszesz automat z minimum 9 przekładniami i wymieciesz połowę konkurentów.
Druga sprawa - Defender do KG? W jaki to teren pojedzie? Co tydzień w bezdroża w Tatrach jeździ?