Autor Wątek: Przejście z PB do biura  (Przeczytany 17022 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 03, 2023, 21:51:00 »
Bez znacznych finansowych zachęt jeszcze troszkę i zobaczymy jak pięknie system codzienny pada na twarz.
 U mnie w lutym po kilkumiesięcznej łapance i przepychankach chłopak przeszedł na 8 h (w zasadzie nie miał wyboru otrzymał decyzje I tyle). Dostał 500 zł więcej niż miał przyjmując df dostał go na minimalnym poziomie i w bonusie prikaz odsłużenia 72 h na pb.
Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej  tak trzymać a tymczasem za ponadnormatywny już ponad dycha wpada na sezon.

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 03, 2023, 22:09:57 »
To dobra rada, broń się do upadłego! Pograj w piłkę, odkurz auto, wciągnij kolejny sezon serialu na netfliksie, weź nadgodziny i będzie fajnie. A jak emerytura zacznie się pojawiać na horyzoncie to się zmieni punkt widzenia. W zeszłym roku odchodziło u mnie kilku takich cwaniaków co to całe lata wyśmiewali przejście do biura. A na ostatniej prostej jeden skakał przez drugiego, żeby się dostać na biurowy wakat  :rofl:

między 7, a 10  są 3 grupy różnicy czyli 270 zł to przy odejściu na emeryturę nie jest zawrotną kwotą. Aby były jeszcze mniejsze różnice między grupami. Choć wiadomo zawsze coś. Dopóki nie będzie się zwiększać różnicy między grupami i dodatkowo zwiększać mocno dodatki służbowe dla biur to 8h będzie nie opłacalne. Dodatkowo na podziale bojowym z 24h przerobisz faktycznie może z 8h. Popołudniu siłowni i trening pleców. A w biurze już tak nie jest. Wracasz po urlopie i papiery czekają, a na PB nie zostawiają po urlopie nie ugaszonych pożarów. Trzeba się bronić rękami, nogami od biura. U mnie jak słyszą biuro to nagle nie umieją pisać, czytać, ani obsługiwać komputera czy innych urządzeń biurowych, a studia wyższe jakoś pokończyli. Po prostu zrobią z siebie debili byle by tylko nie trafić na 8h.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 03, 2023, 23:00:26 »
Nie wiem kto tu pisze ? przechodząc do biura po roku aspirantka, następnie SGSP co jest nie osiągalne na podziale. Dodatek dużo lepszy co chwile jakaś nagroda. Jestem na nowych warunkach i będe sobie siedział w ciepły w wieku 55 lat, a inni będą mokli, grzali się. Nadgodzin mam tyle samo co podział, weekendy i swięta wolne, noc przespana w domu. Nim przechodziłem słyszałem to co piszą powyżej.... głupota, która na szczęście się zmienia, zobaczycie za 5 lat jak bedzie ciężko dostać się do biura. Najważniejsze niech Komendanci skończą wymyslać, ten nie, tamten nie, ten za niski, ten rudy, z tym nie pożartujemy :gwiazdki:

Srogo kolego poleciałeś.

Dopóki biuro nie otrzyma mozliwości robienia nadgodzin na poziomie takim jak podział to chętny będzie mało. Wprowadzić system hybrydowy, aby strażak miał z 4 służby w miesiącu reszta w biurze i będzie git.
No i fajnie weź moje 0 nadgodzin z podziału a ja wezmę Twój dodatek funkcyjny z biura ?  :fiuu: chcesz moje 500 zł dodatku służbowego po 18 latach ? Pozdrawiam.  :tuba: 😀

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 03, 2023, 23:07:38 »
I co z tym zrobiłeś przez 18 lat?.
Przeniosłeś się,  ukończyłeś jakąś szkołę, podnosiłeś kwalifikacje,czy tylko na stołówce dawałeś upust swojej frustracji?.
Przez 18 lat miałeś kilku komendantów i całą masę dowódców nikt Cię nie dostrzegł?.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2023, 07:44:53 wysłana przez pb11 »

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 03, 2023, 23:33:38 »
I co z tym zrobiłeś przez 18 lat?.
Przenosłeś się,  ukończyłeś jakaś szkołę, podnosiłeś kwalifikacje,czy tylko na stołówce dawałeś upust swojej frustracji?.
Przez 18 lat miałeś kilku komendantów i całą masę dowódców nikt Cię nie dostrzegł?.
Podaje przykładowy dodatek po tylu latach na PB . Bo nadgodzin też nie ma , więc nie wiem o czym gościu pisze że tak pięknie mamy 😀 ale chyba po to powstał funkcyjny żeby zachęcić do biura to skąd ten płacz ?  Odniosłem się do tej wypowiedzi o nadgodzinach .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2023, 23:39:18 wysłana przez młody13 »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 03, 2023, 23:38:45 »
Jaki przykładowy jak napisałeś "moje500" .
Kto napisał że masz pięknie?
Zadałem Ci tylko pytanie co zrobiłeś przez 18 lat aby zmienić swoją sytuację, a co ty z tego zrozumiałeś to już twoja sprawa.
Natomiast odnośnie wpisu o nadgodzinach to nikt ich nie żałuję. Rozmawiamy o braku atrakcyjności systemu codziennego . Jak nie rozumiesz problemu przeniesienia kogoś na 8 h dania mu minimalnego df i zobligowaniu go do wypracowywania nadgodzin to już tego nie zrozumiesz a ja ci nie wytłumaczę. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2023, 23:42:23 wysłana przez pb11 »

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 03, 2023, 23:41:34 »
Jaki przykładowy jak napisałeś "moje500" .
Kto napisał że masz pięknie?
Zadałem Ci tylko pytanie co zrobiłeś przez 18 lat aby zmienić swoją sytuację, a co ty z tego zrozumiałeś to już twoja sprawa.
Zobacz sobie średnie dodatki na grupach na podziale będziesz wiedział o czym mówię .  :straz: Pozdrawiam 🙂

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 03, 2023, 23:47:49 »
Wiesz ze twoja kp/km to nie cały kraj?. Jakie grupy porównujesz? Bo nagle piszesz o średnim dodatku nie ma już twojego 500 a pojawia się mityczne średnie coś.
Ja mogę ci podać średnią na każdej grupie u mnie w km a nawet województwie a jak bardzo pragniesz to nawet woj. ościennych. I dla przykładu u mnie w km różnica ds na tożsamych grupach pomiędzy systemem 8h vs 24 h w żadnym wypadku nie przekracza 25 % .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2023, 00:01:43 wysłana przez pb11 »

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 03, 2023, 23:52:17 »
Wiesz ze twoja kp/km to nie cały kraj?. Jakie grupy porównujesz? Bo nagle piszesz o średnim dodatku nie ma już twojego 500 a pojawią się mityczne średnie coś.
O i tu zbliżamy się do sedna sprawy  :straz: jakieś mityczne nadgodziny na PB  :rofl: pozdrawiam 👍 Miłego wieczoru 👍

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 03, 2023, 23:58:07 »
Czyli tak jak myślałem, zero konkretów mnóstwo stołówkowych legend.

Offline stazysta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 04, 2023, 00:22:56 »
Ale się spinacie - powtórzę jeszcze raz to co ostatnio usłyszałem "jak nie pasuje to zapraszam do cywila, ZUS zapłacimy"  :mellow: pozdrawiam z PB, który w końcu został doceniony. dodatek słuzbowy, system 24/48, max. nadgodzinki 2 x w roku, ciężka służba :wacko:. Dziękuję Panie Komendancie!

Offline mikesh998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 04, 2023, 01:16:23 »
I jak tu ma być dobrze jak jest odwieczna spina bo „biuro ma lepiej…”, bo „podział ma lepiej…”.
Wszystko ma swoje wady i zalety…zarzut nadgodzin jest absurdem bo to jest coś co muszą sami sobie wypracować, jak ktoś w biurze ma zostać dwie godziny dłużej to jest wielki lament…może powinno się udostępnić możliwość zejścia 8h na podział ale wtedy gdy PB to pasuje…mogą być weekendy, święta itd. ale  z tego co ja słyszałem bo są takie komendy to wtedy jest z nich nie za duży pożytek, człowiek na sztukę  (ale wiadomo to sprawa indywidualna). To ze podział nie zabiera pracy do domu to tez prawda ale wszystkie te substancje rakotwórcze i inne badziewia już tak, zarwane noce itd…wszystko na zdrowiu się odbija….a w biurze wiadomo tez nie jest zawsze kolorowo bo terminy gonią, bo tabelki trzeba uzupełniać, bo system nie pozwala dodatkowo zarabiać itd i tak można się licytować w nieskończoność. Myślę, że każdy ma jakąś robotę w tej straży do zrobienia i swoją odpowiedzialność i należy się szacunek w obie strony, a rozwiązaniem tej sytuacji jest zwiększęnie dysproporcji pomiędzy grupami bo jezeli między 7 a 10 będzie 1000 zł różnicy a do tego dojdzie większy dodatek to może dowódca zastępu zdecyduje się przejść do biura na takie stanowisko gdy np stanowisko- dowódca zmiany na podziale będzie w perspektywie zablokowane przez kogoś pare lat albo kolejka bedzie długa.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 04, 2023, 06:58:53 »
O i tu zbliżamy się do sedna sprawy  :straz: jakieś mityczne nadgodziny na PB  :rofl: pozdrawiam 👍 Miłego wieczoru 👍
Nadgodziny są bardzo realne i to na 250 000 000 zł realne lub nawet więcej  :kwit:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 04, 2023, 09:53:10 »
Nie rozumiem pojęcia stratni.
O ile zwiększa się ilość dojazdów do pracy to się zgodzę ale jak można mówić o nadgodzinach, które w rzeczywistości są prywatnym czasem zabranym dla PSP.
3/4 mojej służby jestem 8 godzinny i za cholerę nie chciał bym wrócić do systemu zmianowego.
Życie rodzinne ułożyłem pod pracę codzienną, nie dorabiam i nie spinam się o nadgodziny.
System 8 godzinny ma plusy i minusy, trzeba tylko umieć wykorzystać zalety a nie widzieć same wady.

A tak zapytam, to u tych co narzekają rozumiem że 8 godzinni nie mogą wyrabiać nadgodzin? nie chodzą na służby na podział raz czy dwa razy w miesiącu? U mnie w KM jest wręcz nakaz chodzenia na służby przez pracowników biurowych i służby na PB pełni kadrowa, księgowa, kwatermistrz, prewencja i operacyjna i nadgodzin dla nikogo nie brakuje

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 04, 2023, 10:44:26 »
W mojej opinii jest dość proste rozwiązanie - jeśli nie ma chętnych do biura to robić nabór na stanowisko biurowe. Osoba, która zostanie przyjęta wie na co się pisała i nikt nie powinien mieć pretensji, że podział ma lepiej. Oczywiście najpierw zrobić rozeznanie w swoich funkcjonariuszach i dać jasno do zrozumienia, że jak przyjdzie gość z ulicy to może być "odklejony" od lokalnej rzeczywistości PB, ale wtedy pretensje tylko to siebie, że trzeba było obcego przyjąć, bo nikt nie chciał.

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 04, 2023, 12:17:38 »
W temacie systemu codziennego - może ktoś wyjaśnić, dlaczego stanowiska takie jak technik, inspektor, specjalista nie są objęte możliwością przejścia na dodatek funkcyjny? Czy dodatek ten nie miał w zamyśle podniesienia atrakcyjności pracy biurowej? Bo okazuje się, że mogą z niego skorzystać jedynie naczelnik wydziału, z-ca naczelnika wydziału oraz funkcjonariusze na niższych stanowiskach, ale podlegających bezpośrednio kierownikowi jednostki org., czyli jak rozumiem jednoosobowe samodzielne stanowiska.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 04, 2023, 22:24:24 »
Mnie zastanawia tylko jedno. Panowie Komendanci wypowiadają się na różne - uważam mniej ważne tematy i to bardzo stanowczo (żeby nie powiedzieć agresywnie). A od tematów najważniejszych w formacji czyt. podwyżki, Przejście z PB do biura i ogromnych problemów z tym związanych cisza... I nie, nie uważam, że należy się ze wszystkiego tłumaczyć i zabierać głos, ale niestety moim zdaniem na forum ta granica została przekroczona jakiś czas temu.
Uważam, że po ogromnym przesiewie odpowiedzi na forum na prawdę niektóre pomysły są trafne i może warto z nich skorzystać. Myślę, że nikt nie miałby za złe, "ukraścia" niektórych pomysłów i przypisaniu ich sobie  :wacko: :huh:. Przecież wszyscy wiedzą, że 8 godzin to jest dzisiaj kara i kompletnie nic nie jest z tym zrobione. A zapomniałem, dodatek funkcyjny  :gwiazdki:
Panowie Komendanci, w wielu tematach podziwiam i trzymam kciuki, ale w tych najważniejszych cofamy się. Doszliśmy do poziomu gdzie awans jest karą. Quo Vadis PSP??? :wall: :wall: :wall:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 04, 2023, 22:39:48 »
Wyprostowanie tematu po latach zaniedbań to mega trudne zadanie, wymaga wielu niepopularnych decyzji podejmowanych przez kilka lat.
Niestety w naszym kochanym kraju żyjemy chwilą i rzadko myślimy o konsekwencjach swoich działań w dłuższej perspektywie czasowej. 
Tak więc prorokuję że w temacie będzie cisza aż system zawali się pod własnym ciężarem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2023, 23:03:57 wysłana przez pb11 »

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 05, 2023, 00:44:11 »
Wyprostowanie tematu po latach zaniedbań to mega trudne zadanie, wymaga wielu niepopularnych decyzji podejmowanych przez kilka lat.
Niestety w naszym kochanym kraju żyjemy chwilą i rzadko myślimy o konsekwencjach swoich działań w dłuższej perspektywie czasowej. 
Tak więc prorokuję że w temacie będzie cisza aż system zawali się pod własnym ciężarem.

I tak i nie.
System się zawali, tak - kwestia czasu.
Można było podejmować niepopularne decyzje - OSP, OSP i jeszcze raz OSP. Wszyscy to już widzą. Od samorządów zaczynając, do "zwykłych" podziałowców kończąc. Brakuje kasy na gaz, prąd, już nie mówiąc o rozwoju - próbie dogonienia 60% OSP bo te topowe czyt. Mosina (pzdr.) już są nie do dogonienia przez 80% JRG. Tego nikt nie zauważa. Ale wracając do tematu, u mnie cieszy fakt jeden, że chłopaki z JRG sami to zauważają, że mają za dobrze. Tylko jest u mnie fajny układ partnerski 01,02 - JRG. Ale to są wyjątki.
Wystarczy, że OSP nie rozstrzygnie przetargu na samochód, że związkom się coś nie spodoba ws. JRG to już 01, 02 leci ze stanowiska, albo ma mega problemy i po prostu się zaczyna bać podejmować SŁUSZNYCH decyzji. Ktoś pomyśli co to ma wspólnego z PB - KP. A no ma, Ci bardziej inteligentni obserwują, myślą po co mam się ścierać na 11, 12, 05? Za co? Po co? Jestem 07 mam nadgodziny, mam system pracy, mam spokój.
Sory, jesli ja słyszę argumenty rakowe, strefy czyste i brudne - śmiechu warte, w większości starych komend, gdzie nie ma pieniędzy na podstawowe rzeczy jak mają dostosować pomieszczenia do zaleceń?? . Wystarczy zobaczyć na fejsbukowe i twiterowe zdjęcia z wizyt w komendach przedszkolaków  :gwiazdki: Panowie - jeśli komendant zabroni wizyt szkołom, przedszkolom, gdzie one podlegają Urzędom Miasta to jest dywanik i ucięcie dodatkowych środków przez miasto dla komendy. czyt, 01,02 sobie nie radzi, rykoszetem dostają biurowi i koło się zamyka.
Więc jeszcze raz wracając do tematu, po co się ścierać i mierzyć się z takimi problemami na koszt "awansu" za dodatek funkcyjny. Kiedy ktoś to zauważy?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 05, 2023, 10:23:05 »
Niestety polityka tak mocno weszła w nasze struktury, więc żeby ją wyplenić to potrzeba pewnie tyle samo lat co na poprawę warunków pracowników 8-godzinnych.
A co do samego przechodzenia: od 600-700 złotych więcej na start w biurze (mowa o samym dodatku) i chętni by się pewnie powoli znaleźli. Jak mam iść za 200 złotych więcej, to jest to po prostu nieopłacalne i można to rozpatrywać jako karę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 05, 2023, 15:05:39 »
Wyprostowanie tematu po latach zaniedbań to mega trudne zadanie, wymaga wielu niepopularnych decyzji podejmowanych przez kilka lat.
Niestety w naszym kochanym kraju żyjemy chwilą i rzadko myślimy o konsekwencjach swoich działań w dłuższej perspektywie czasowej. 
Tak więc prorokuję że w temacie będzie cisza aż system zawali się pod własnym ciężarem.
A ja myślę, że będą musiały być podjęte te decyzję i to będzie robione jak z gotowanie żaby w garnku  :rofl:
Aczkolwiek widzę światełko w tunelu w postaci roku 2027 i szczerze to mam pomysł na to jak wykorzystać tą datę  :wacko:
Czyli dać od 10 grupy (z wyłączeniem dowódcy zmiany, żeby nie było taki zapis funkcjonuje od wielu lat np. w pomocy finansowej na zakup lokalu) minimalny dodatek funkcyjny na poziomie 30%  :wacko: A, że od tego roku kolejne roczniki będą wchodzić w okresy "naliczeniowe" to chętnych nie powinno brakować  :mellow:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 05, 2023, 15:31:51 »
Jestem za, a że Ty jesteś władczy w tych sprawach, to do dzieła  :tuba: Najwyższy czas nagrodzić ukaranych, którzy poszli do biura :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 05, 2023, 15:42:31 »
Jestem za, a że Ty jesteś władczy w tych sprawach, to do dzieła  :tuba: Najwyższy czas nagrodzić ukaranych, którzy poszli do biura :straz:
Na pewno mogę to zaproponować w S co do sprawczości to raczej nie.
Druga rzecz to trzeba by objętych nowymi regulacjami dać ponowną możliwość wyboru.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 05, 2023, 19:40:07 »
Jestem za, a że Ty jesteś władczy w tych sprawach, to do dzieła  :tuba: Najwyższy czas nagrodzić ukaranych, którzy poszli do biura :straz:

A kto im obiecał że całą służbę będą w PB?

Ludzie, ogarnięcie się. PSP to PB, SK, szkoły i administracja.
Jak się czyta ten ciągły płacz jak to na 8 godzin ludzi krzywdzą to naprawdę jestem zwolennikiem likwidacji Komend Powiatowych i Miejskich. Że wszystkich zrobić JRG, zostawić tylko KW i wtedy po każdy świstek do kadr proszę sobie dojechać, mundurek do odebrania w KW, zakupy będą jak kwatermistrz zbierze potrzeby z województwa.
A w sumie to 11 wyznaczy ludzi na każdej zmianie do obrabiania administracji w ramach zmiany i będzie git.
JRG pojedzie na odbiory obiektów (przecież będą technicy i inżynierowie pożarnictwa), JRG zrobi inspekcję OSP i to wszystko w ramach służby. Wystarczy dopisać do zakresu obowiązków, dać wszystkim DF i po problemie.

PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Przejście z PB do biura
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 05, 2023, 19:57:14 »
zarzut nadgodzin jest absurdem bo to jest coś co muszą sami sobie wypracować, jak ktoś w biurze ma zostać dwie godziny dłużej to jest wielki lament

Weź pod uwagę, że inaczej "smakuje" wyrabianie nadgodzin w biurze gdy trzeba zostać dłużej, a na człowieka czekają zakupy, zaprowadzenie samochodu do mechanika, wizyta u denstysty, odebranie dziecka ze szkoły, jakieś zajęcia dodatkowe, odrobienie z nim lekcji i czas od skończenia roboty do pójścia spać kurczy się w mgnieniu oka. Inaczej w JRG gdy zamiast mieć 5 dni wolnego są tylko 2, trzeba znowu iść na służbę i przy łaskawości losu można rozegrać z kolegami kolejny turniej w bilarda, potem obejrzeć dobry film na HBO i udać się na czuwanie.

może powinno się udostępnić możliwość zejścia 8h na podział ale wtedy gdy PB to pasuje…mogą być weekendy, święta itd.

Akurat u mnie chętnych nie brakuje, ale jest zakaz z góry bo godziny takich ludzi za dużo kosztują. A już w weekend to kompletnie niedopuszczalne, KW nawet nie chce słyszeć o takich przypadkach.

To ze podział nie zabiera pracy do domu to tez prawda ale wszystkie te substancje rakotwórcze i inne badziewia już tak

Zdumiewające jak wszyscy nagle w takiej dyskusji podnoszą ten argument. A w życiu codziennym jakoś jakby inaczej. Do śmietnika aparatu nie założy, bo się nie chce dźwigać i potem butli pompować, brudne węże do JRG wracają w kabinie GBA, wyjmowane i myte są gołymi rękoma, bo lateksy to niech sobie doktory zakładają itd.

Myślę, że każdy ma jakąś robotę w tej straży do zrobienia i swoją odpowiedzialność i należy się szacunek w obie strony, a rozwiązaniem tej sytuacji jest zwiększęnie dysproporcji pomiędzy grupami bo jezeli między 7 a 10 będzie 1000 zł różnicy a do tego dojdzie większy dodatek to może dowódca zastępu zdecyduje się przejść do biura na takie stanowisko gdy np stanowisko- dowódca zmiany na podziale będzie w perspektywie zablokowane przez kogoś pare lat albo kolejka bedzie długa.

Tu się z Tobą zgadzam.

A tak zapytam, to u tych co narzekają rozumiem że 8 godzinni nie mogą wyrabiać nadgodzin? nie chodzą na służby na podział raz czy dwa razy w miesiącu? U mnie w KM jest wręcz nakaz chodzenia na służby przez pracowników biurowych i służby na PB pełni kadrowa, księgowa, kwatermistrz, prewencja i operacyjna i nadgodzin dla nikogo nie brakuje

Jak wyżej, u mnie w komendzie jest zakaz pełnienia służb w PB przez system codzienny. Nadgodziny są tylko dla JRG i SK.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.