Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 883822 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1100 dnia: Styczeń 27, 2024, 14:57:58 »
Jakie to było trudne do przewidzenia że ewentualny rząd po będzie się migał od spełniania obietnic, zwłaszcza tych pis'u... Zamiast utrwalić środki z 1/5 od razu (nie pisz że ustawa budżetowa była klepnięta i się nie dało, bo choćby przed wyborami ją nowelizowali) to lepiej było obiecać na słowo żeby mieć teraz powody do atakowania przeciwników. A interes strażaków obie strony miały w poważaniu... Całe to wasze zamieszanie swpowodowało jedynie tyle że emeryci nie dostali waloryzacji a strażacy miele bardziej zagmatwane wypłaty przez 9 miesięcy. Nawet nie próbuj jakkolwiek bronić tych waszych posunięć bo to jest jakaś kpina. Tak odtrąbialiście te 9,36% jako sukces niesamowity, a wyszło tak jak pisałem praktycznie od początku że skończyło się na 7,8% które rząd proponował od samego początku. Tak zadziałaliście że rząd oszczędził na emerytach, a strażacy nie dostali nic. Więc na czyją korzyść były skierowane te działania?!
Miałeś szklaną kulę w lutym 2023 aby to przewidzieć? I nie, nie dało się tego utrwalić bo próbowaliśmy My i Policjanci i wiem gdzie się odbiliśmy ale przecież ty wiesz lepiej!
Czemu piszesz tylko o strażakach tak samo zachowały się wszystkie ZZ służb mundurowych.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1101 dnia: Styczeń 27, 2024, 15:10:13 »
Chodźby Jankowski w swoich działaniach niczym nie różnił się od strażackiej S, tylko co mnie obchodzi jankowski jak jestem strażakiem nie policjantem.
W 2020r. rząd pokazał że nie zamierza wywiązywać się z przyjętych ustaleń odnośnie podwyżki, poddali się dopiero pod naporem, a wy ledwo po 2 latach jak naiwne dzieci kolejny raz uwierzyliście im na słowo nie biorąc nawet pod uwagę tego że rząd się może zmienić i dla nikogo już te ustalenia nie będą wiążące. Mówisz że nie było rozwiązania? Było - nawet samo postraszenie powtórką z 2018r i gwarantuję ci że dało by się odpwoiednie rozwiązania wprowadzić. Tylko że wracamy do punktu wyjścia gdzie okazuje się że związkom bardziej zależało na budowaniu poparcia dla rządu niż intresach funkcjonariuszy no to o czym tu rozmawiać.
I żebyś się znowu nie czepiał mówię tu chociażby o całej solidarności z panem Dudą i jego lipcową "podwyżką" na czele nie tylko o strażackiej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1102 dnia: Styczeń 27, 2024, 15:23:54 »
Chodźby Jankowski w swoich działaniach niczym nie różnił się od strażackiej S, tylko co mnie obchodzi jankowski jak jestem strażakiem nie policjantem.
W 2020r. rząd pokazał że nie zamierza wywiązywać się z przyjętych ustaleń odnośnie podwyżki, poddali się dopiero pod naporem, a wy ledwo po 2 latach jak naiwne dzieci kolejny raz uwierzyliście im na słowo nie biorąc nawet pod uwagę tego że rząd się może zmienić i dla nikogo już te ustalenia nie będą wiążące. Mówisz że nie było rozwiązania? Było - nawet samo postraszenie powtórką z 2018r i gwarantuję ci że dało by się odpwoiednie rozwiązania wprowadzić. Tylko że wracamy do punktu wyjścia gdzie okazuje się że związkom bardziej zależało na budowaniu poparcia dla rządu niż intresach funkcjonariuszy no to o czym tu rozmawiać.
I żebyś się znowu nie czepiał mówię tu chociażby o całej solidarności z panem Dudą i jego lipcową "podwyżką" na czele nie tylko o strażackiej.
Straszyć działaniami które są nie legalne z punktu widzenia związków zawodowych? Może od razu napisać raport o zwolnienie ze służby? Zaprzestanie pracy/służby jest nielegalnym strajkiem. Zresztą jeden młody strażak miał tęgie problemy za koordynowanie tych działań.
Takie rzeczy sorry ale tylko spontanicznie. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1103 dnia: Styczeń 27, 2024, 15:30:34 »
Przecież nie trzeba takich działań przeprowadzać pod szyldem związku, może nawet wystarczy ich usilnie nie blokować i potępiać jak wyżej wspomniany pan. Za to organizowanie jakiejś śmiesznej pikiety i stanowcze zaznaczanie że nie jest to pikieta antyrządowa oraz późniejsze jej odwołanie z byle powodu na pewno stawia związki na mocnej pozycji negocjacyjnej. Poprzedni rząd niejednokrotnie pokawywał że działają na nich tylko rozwiązania ostateczne a nie jakieś rozmowy które mają w poważaniu.
Jestem więcej niż pewien że guzik byśmy dostali albo jakieś ochłapy jak za po gdyby nie wspomniana akcja policjantów.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1104 dnia: Styczeń 27, 2024, 16:00:07 »
Teraz jest dobry okres przed wyborami w kwietniu oraz w czerwcu. Trzeba poczekać na oficjalny komunikat w sprawie rozdziału podwyżek, jeżeli faktycznie będzie nie korzystny :gwiazdki: to trzeba działać :straz: :straz:

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1105 dnia: Styczeń 27, 2024, 18:16:56 »
Czyli z twojej wiedzy wnioskuję( a zakładam że ją masz :straz:) przeliczniki nie zostaną zmienione?
Wiedzy nie posiadam ale mogę na podstawie doświadczenia przedstawić możliwe warianty:
1. Wszyscy po równo do stopnia.
2. Do stopnia nie po równo-naprawa siatki płac.
3. Wyższe podwyżki dla systemu codziennego co jest wykonalne poprzez podniesienie grup-uatrakcyjnienie służby codziennych.
Ewentualnie warianty kombinowane.
Podnienie mnożników raczej nie gdyż to też podbija +15 i minimalny funcyjny i rośnie wysługa... Więc wizerunkowo wyszło by słabo bo kwoty niskie

Ad.3 Tylko przy podniesieniu grup o np. jedną grupę w górę dla d-cy JRG będzie powodować awans z 13 na 14 czyli ta sama grupa co Zastępca Komendanta i tak analogicznie z niższymi grupami. Jedynie dla tych niższych grup jest to możliwe.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1106 dnia: Styczeń 27, 2024, 18:27:46 »
5 na 6 chyba już przeskoczyła to może teraz sprawiedliwie by było dalej podnosić. 7 na 8 8 na 9 itd

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1107 dnia: Styczeń 27, 2024, 18:52:08 »
5 na 6 chyba już przeskoczyła to może teraz sprawiedliwie by było dalej podnosić. 7 na 8 8 na 9 itd
No tak tylko młodszy specjalista, specjalista, starszy specjalista to odpowiednio 8,9,10 grupa i podnosząc o jedną w górę da nam to 9,10,11. Czyli Starszy Specjalista zrówna się grupa z Naczelnikiem Wydziału (innego niż operacyjny, bo operacyjny to 12) i tak samo kierownik sekcji grupa 10 podnosząc o jedną w górę da nam 11 czyli ten sam przypadek.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1108 dnia: Styczeń 27, 2024, 19:42:25 »
5 na 6 chyba już przeskoczyła to może teraz sprawiedliwie by było dalej podnosić. 7 na 8 8 na 9 itd
No tak tylko młodszy specjalista, specjalista, starszy specjalista to odpowiednio 8,9,10 grupa i podnosząc o jedną w górę da nam to 9,10,11. Czyli Starszy Specjalista zrówna się grupa z Naczelnikiem Wydziału (innego niż operacyjny, bo operacyjny to 12) i tak samo kierownik sekcji grupa 10 podnosząc o jedną w górę da nam 11 czyli ten sam przypadek.
Napisałem itd czyli do 13 14. Wyzej to i tak dodatki mają wyjeb.....

Offline scalpel19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1109 dnia: Styczeń 28, 2024, 09:40:43 »
Czyli z twojej wiedzy wnioskuję( a zakładam że ją masz :straz:) przeliczniki nie zostaną zmienione?
Wiedzy nie posiadam ale mogę na podstawie doświadczenia przedstawić możliwe warianty:
1. Wszyscy po równo do stopnia.
2. Do stopnia nie po równo-naprawa siatki płac.
3. Wyższe podwyżki dla systemu codziennego co jest wykonalne poprzez podniesienie grup-uatrakcyjnienie służby codziennych.
Ewentualnie warianty kombinowane.
Podnienie mnożników raczej nie gdyż to też podbija +15 i minimalny funcyjny i rośnie wysługa... Więc wizerunkowo wyszło by słabo bo kwoty niskie

Ad.3 Tylko przy podniesieniu grup o np. jedną grupę w górę dla d-cy JRG będzie powodować awans z 13 na 14 czyli ta sama grupa co Zastępca Komendanta i tak analogicznie z niższymi grupami. Jedynie dla tych niższych grup jest to możliwe.

Problemem jest to, że każdy dowódca jednostki ma 13 grupę, a naczelnicy są już zależni od kategorii komendy. Może tutaj też warto byłoby taka zależność wprowadzić? Wtedy podniesienie grup nie byłoby problemem. Dowodca jrg I, II kategorii 14 grupa, pozostali 13.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1110 dnia: Styczeń 28, 2024, 09:46:44 »
Problemem jest to, że każdy dowódca jednostki ma 13 grupę, a naczelnicy są już zależni od kategorii komendy. Może tutaj też warto byłoby taka zależność wprowadzić? Wtedy podniesienie grup nie byłoby problemem. Dowodca jrg I, II kategorii 14 grupa, pozostali 13.
Ja bym znowu poszedł w innym kierunku i zrównał naczelników niezależnie do komendy tak ja ma to miejsce w przypadku dowódców JRG... Może nie jednym przepisem w sensie nie za pierwszym razem ale docelowo tak...
Problem się pojawi jak damy etaty np. 48 (16 na zmianie) ale 5 JRG w KM i ma 800 wyjazdów a 42 (14 na zmianie) jako jedyna w powiatówce i ponad 1000 wyjazdów do tego specjalizacje, kilka karetek też już jest. Za duży bałagan. Ja bym szedł w kierunku upraszczania przepisu.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1111 dnia: Styczeń 28, 2024, 09:56:25 »
5 na 6 chyba już przeskoczyła to może teraz sprawiedliwie by było dalej podnosić. 7 na 8 8 na 9 itd
No tak tylko młodszy specjalista, specjalista, starszy specjalista to odpowiednio 8,9,10 grupa i podnosząc o jedną w górę da nam to 9,10,11. Czyli Starszy Specjalista zrówna się grupa z Naczelnikiem Wydziału (innego niż operacyjny, bo operacyjny to 12) i tak samo kierownik sekcji grupa 10 podnosząc o jedną w górę da nam 11 czyli ten sam przypadek.
Napisałem itd czyli do 13 14. Wyzej to i tak dodatki mają wyjeb.....

No chyba, że tak. Wtedy d-ca JRG i "02" byli by na jednej grupie, ale tak jak słusznie zauważyłeś on ma wysoki dodatek. Można też zrównać wszystkich naczelników na jedną grupę bez względu czy operacyjna, kadry, prewencja, kwatermistrzostwo itp. Wszyscy na 12 grupie by byli wtedy.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1112 dnia: Styczeń 28, 2024, 12:03:38 »
Cytuj
Ja bym znowu poszedł w innym kierunku i zrównał naczelników niezależnie do komendy tak ja ma to miejsce w przypadku dowódców JRG... Może nie jednym przepisem w sensie nie za pierwszym razem ale docelowo tak...
To jest słuszny kierunek.

Offline absolwent1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
w
« Odpowiedź #1113 dnia: Styczeń 28, 2024, 12:39:34 »
To teraz chciałbym się dowiedzieć co to oznacza konkretnie wyjeb... dodatek? Poproszę o kwotę. Błędnie zakładacie, że 13,12 lub naczelnik mają z automatu jakieś niebotyczne dodatki. A znam przypadki, gdzie ludzie na takich grupach mają dodatki bliżej 1000 zł niż 2000zł i ich dodatki są o 100 czy 200 zł większe niż szefa zmiany na grupie 10 czy starszego operatora. Dlatego moim zdaniem przede wszystkim należałoby przypisać dodatek (jakieś widełki do danej grupy). Wtedy awans w grupie wiązałby się z realną podwyżką. Poprzedni KG wiele mówił, że nie wyobraża sobie, aby ktoś awansując nie dostał większego dodatku, a niestety nikt tego nie weryfikował i częstą praktyką było awansowanie ludzi bez podniesienia dodatku. Dlatego też mamy teraz taką sytuację w kraju,  jeden dowódca zmiany ma 500 zł dodatku, a w innym powiecie już 1500zł, to samo np. z dowódcami jednostek, gdzie różnice potrafią być 1000 zł i więcej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2024, 13:19:58 wysłana przez absolwent1234 »

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1114 dnia: Styczeń 28, 2024, 13:45:52 »
Kolego czytaj ze zrozumieniem. Napisałem 13 grupę na 14 a wyżej dodatki to mają wyjeb..... Resztę masz rację

Offline scalpel19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1115 dnia: Styczeń 28, 2024, 15:24:15 »
Dowódca jednostki i zastępca komendanta na tej samej grupie to absurd. Pomijając dodatek służbowy, takie coś jest po prostu niedopuszczalne.
Dziwne jest to, że naczelnik wydziału operacyjnego w kp IV kategorii ma 12 grupę a dowódca jednostki 13.
Może faktycznie warto byłoby się zastanowić nad podnoszeniem grup naczelnikom, ale mimo wszystko wydaje mi się, że dowódca jednostki w małych komendach ma nieadekwatną grupę.
Dlaczego np w km II kategorii z dowódcy jednostki na zastępcę komendanta jest przeskok dwóch grup a w kp IV tylko jedna?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1116 dnia: Styczeń 28, 2024, 16:20:01 »
Dowódca jednostki i zastępca komendanta na tej samej grupie to absurd. Pomijając dodatek służbowy, takie coś jest po prostu niedopuszczalne.
Dziwne jest to, że naczelnik wydziału operacyjnego w kp IV kategorii ma 12 grupę a dowódca jednostki 13.
Może faktycznie warto byłoby się zastanowić nad podnoszeniem grup naczelnikom, ale mimo wszystko wydaje mi się, że dowódca jednostki w małych komendach ma nieadekwatną grupę.
Dlaczego np w km II kategorii z dowódcy jednostki na zastępcę komendanta jest przeskok dwóch grup a w kp IV tylko jedna?
Od dawien dawana funkcjonuje w PSP ukąłd w którym w jednym wydziale może być 3 ludzi na tej samej grupie mimo, że są w relacji przełożony podwładny i są to starszy specjalista, kierownik sekcji i zastępca naczelnika  :rofl:
Swego czasu prowadziłem dyskusje w temacie roli dowódcy JRG i czy zrzucanie na nich kolejnych obowiązków jest zgodne z prawem otóż nie jest... A mimo to z braku ludzi to JRG w małej komendzie odpowiada za 80% logistyki (zakupy i naprawy) za szkolenie OSP też, bardzo często tam jest BHP, rzecznik prasowy też... Ogólnie z uwagi na strukturę temat jest mocno skomplikowany i moim zdaniem nie powinno się różnicować naczelników i dowódców JRG i pomału podnosić grupy do takiego poziomu, żeby te stanowiska odzyskały należne im miejsce w hierarchii. Obecnie 11 grupa naczelnik logistyki to dla każdego z PB kara porównywalna z naganą... 
Póki co na 14 i wyższe grupy chętnych nie brakuje przynajmniej na razie  :szalony: ale niżej już bywa różnie... I zwykle słabo. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline scalpel19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1117 dnia: Styczeń 28, 2024, 16:44:08 »
Ale na jakiej zasadzie to podnoszenie miałoby się odbywać?
Ciężko gdzieś się zatrzymać bo praktycznie w każdym przypadku dojdziemy do sytuacji, że jakieś stanowiska znajdą się na tej samej grupie. Chyba tylko miedzy 17 a 19 gr. jest luka tj. dyrektor biura/ KW - zastępca kg.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1118 dnia: Styczeń 28, 2024, 16:49:42 »
Ale na jakiej zasadzie to podnoszenie miałoby się odbywać?
Ciężko gdzieś się zatrzymać bo praktycznie w każdym przypadku dojdziemy do sytuacji, że jakieś stanowiska znajdą się na tej samej grupie. Chyba tylko miedzy 17 a 19 gr. jest luka tj. dyrektor biura/ KW - zastępca kg.
Jest jeszcze w jednym miejscu  :wacko: 02 KP (III-V) idzie z 14 na 15, 01 (III-V) na 16 analogicznie w kategorii II zrównuje się z kat I. i tu stop. Natomiast co chodzi o KW to ewentualnie zastępcy naczelnika bo ta 12 to kpina z pracy ludzi. Co do KG nie mam zdania ale czemu dyrektor nie miał by być na 18? Ich w skali kraju jest 10...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 692
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1119 dnia: Styczeń 28, 2024, 18:56:08 »
Ale na jakiej zasadzie to podnoszenie miałoby się odbywać?
Ciężko gdzieś się zatrzymać bo praktycznie w każdym przypadku dojdziemy do sytuacji, że jakieś stanowiska znajdą się na tej samej grupie. Chyba tylko miedzy 17 a 19 gr. jest luka tj. dyrektor biura/ KW - zastępca kg.
Jest jeszcze w jednym miejscu  :wacko: 02 KP (III-V) idzie z 14 na 15, 01 (III-V) na 16 analogicznie w kategorii II zrównuje się z kat I. i tu stop. Natomiast co chodzi o KW to ewentualnie zastępcy naczelnika bo ta 12 to kpina z pracy ludzi. Co do KG nie mam zdania ale czemu dyrektor nie miał by być na 18? Ich w skali kraju jest 10...

Najlepsze jest to że zastępcy naczelników w KW to 12 grupa a na ośrodku ewenement 13  :rofl:

Offline scalpel19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1120 dnia: Styczeń 28, 2024, 20:13:40 »
Te założenia, które obecnie obowiązują mi osobiście wydają się sensowne (kolejno wyższe grupy dla tych samych stanowisk w poszczególnych komendach) za wyjątkiem stanowiska dowódcy jednostki i faktycznie zastępcow naczelników KW. Nie biorę pod uwagę KG bo zupełnie nie wiem jak funkcjonuje. Natomiast kategoryzowanie komend uważam za bardzo rozsądne.
Kompletnie nie wiem czy to jest możliwe, ale może np. byłaby szansa na "dołożenie" jednej grupy tj. 21? Bez zmiany mnożnika na tym stanowisku bo i tak jest on zdecydowanie wyższy. Wtedy podwyższanie o 1 grupę do góry nie rodziłoby powyższych problemów.
Tylko i wyłącznie teoretyzuje, więc czekam na ewentualne uwagi :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1121 dnia: Styczeń 28, 2024, 21:25:00 »
Te założenia, które obecnie obowiązują mi osobiście wydają się sensowne (kolejno wyższe grupy dla tych samych stanowisk w poszczególnych komendach) za wyjątkiem stanowiska dowódcy jednostki i faktycznie zastępcow naczelników KW. Nie biorę pod uwagę KG bo zupełnie nie wiem jak funkcjonuje. Natomiast kategoryzowanie komend uważam za bardzo rozsądne.
Kompletnie nie wiem czy to jest możliwe, ale może np. byłaby szansa na "dołożenie" jednej grupy tj. 21? Bez zmiany mnożnika na tym stanowisku bo i tak jest on zdecydowanie wyższy. Wtedy podwyższanie o 1 grupę do góry nie rodziłoby powyższych problemów.
Tylko i wyłącznie teoretyzuje, więc czekam na ewentualne uwagi :)
Ja uważam że trzeba uciąć 2 czyli grupę nr 2 bo jest pusta i 6  :wacko: Osoby z 6 oblig na 7... I tak z czasem zejść do mniejszej liczby grup w PSP. Zamiast 21 wole 18  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 692
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1122 dnia: Styczeń 30, 2024, 14:08:32 »
Cytuje:

‼️Uwaga‼️

👉 30 stycznia br. w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się
narada kierownictwa Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawicieli strony społecznej.
Na spotkaniu strona służbowa przedstawiła propozycję rozdziału środków na podwyżki.

📍Najniższa kwota podwyżki to 900 zł.

📍Zaproponowano aby kwota przeznaczona do dyspozycji komendantów wynosiła 61,86 zł.

📍Wszystkie centrale związkowe podpisały porozumienie.

📍Szczegółowe informacje wraz z wyliczeniami przedstawimy w późniejszym terminie.

👉ZZS „Florian” reprezentowali
Przewodniczący Łukasz Kunek oraz wiceprzewodniczący:
Dariusz Łazarczyk
Bartłomiej Wolski
Piotr Pyszko
Krzysztof Szaj

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1123 dnia: Styczeń 30, 2024, 14:48:06 »
Czy zostanie coś na naprawianie siatki płac?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 692
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #1124 dnia: Styczeń 30, 2024, 14:50:40 »
Czy zostanie coś na naprawianie siatki płac?

Niestety nie, podobno wszystko ma iść w grupę…