Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 883687 razy)

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #475 dnia: Wrzesień 23, 2023, 19:28:11 »
Myślę że będzie inaczej odnośnie młodych ludzi, a nabory, no jest różnica za moich czasów do małej KP było na jedno miejsce 80-100 ludzi i 70-80 ogarniało sprawnościowe bez problemu, teraz może z 10-20 z czego z 70% odpada na sprawnościówce a co dopiero żeby w głowie trochę oleju jeszcze było.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #476 dnia: Wrzesień 23, 2023, 19:31:24 »
Myślę że będzie inaczej odnośnie młodych ludzi, a nabory, no jest różnica za moich czasów do małej KP było na jedno miejsce 80-100 ludzi teraz może z 10-20 z czego z 70% odpada na sprawnościówce a co dopiero żeby w głowie trochę oleju jeszcze było.
Dalej 10 czy 20 osób na jedno miejsce to spoko wynik a jak było 80-100 to bezrobocie wśród młodych dochodziło zapewne do 30%... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #477 dnia: Wrzesień 23, 2023, 19:35:08 »
Tu nie chodzi o bezrobocie choć ma znaczenie lecz o atrakcyjność pracy. Moim zdaniem przychodzą ludzie co nie mają zbytnio pomysłu na siebie. Dla mnie już za późno nie ma co zmieniać ale jak miałbym wybrać jeszcze raz to bym wybrał inna ścieżkę.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #478 dnia: Wrzesień 23, 2023, 20:16:03 »
Myślę że będzie inaczej odnośnie młodych ludzi, a nabory, no jest różnica za moich czasów do małej KP było na jedno miejsce 80-100 ludzi teraz może z 10-20 z czego z 70% odpada na sprawnościówce a co dopiero żeby w głowie trochę oleju jeszcze było.
Dalej 10 czy 20 osób na jedno miejsce to spoko wynik a jak było 80-100 to bezrobocie wśród młodych dochodziło zapewne do 30%...

Co z tego że jest dalej tylu chętnych, jak ich jakość obecnie to zazwyczaj dramat. Gość po naborze na wiosnę, na testach sprawnościowych przeprowadzanych na jesień nie potrafi ich zaliczyć. Niestety, taka jest prawda że obecni kandycaci w większości nie prezentują tego, co prezentowali ludzie powiedzmy 5-10 lat temu. O chęci do pracy nie wspominając. Cieszymy się chyba tylko z przyzwyczajenia.

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #479 dnia: Wrzesień 23, 2023, 20:56:27 »
Dla eqinoxa i wielu na kierowniczych stanowiskach liczą się cyferki są chętni, no są ale jacy... a strażacy, dowódcy mają wziąć za nich odpowiedzialność na zdarzeniach i koszarach, każdy wie jak było z 10 lat temu na podziale a jak jest teraz😉 Przyjedzie czas, że i u nas będzie tyle wolnych etatów jak w policji, proporcjonalnie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #480 dnia: Wrzesień 23, 2023, 21:13:01 »
Dla eqinoxa i wielu na kierowniczych stanowiskach liczą się cyferki są chętni, no są ale jacy... a strażacy, dowódcy mają wziąć za nich odpowiedzialność na zdarzeniach i koszarach, każdy wie jak było z 10 lat temu na podziale a jak jest teraz😉 Przyjedzie czas, że i u nas będzie tyle wolnych etatów jak w policji, proporcjonalnie.
Smoki też w tej historii występują? Zdajesz sobie sprawę, że około 50% strażaków jest przyjęta na nowych zasadach i liczba ta będzie rosła o kilka % rocznie więc jeśli nie pojawi się jakiś wielki reformator który nie będzie mieszał w podstawowych tematach jak system pracy i dodatkowe zarobkowanie to będzie wszystko ok w tym temacie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Ryszard Grosset

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #481 dnia: Wrzesień 23, 2023, 22:07:52 »
Zapomniałeś dodać, że Węgrzy od 2012 są już włączeni w społeczny system emerytalny i odchodzą na emkę w wieku 65 lat. Pytanie, czy te dwa dodatkowe lata uda się "przepchnąć".
Ja pokazuje jak to wygląda i jakie są ryzyka. Kto mi zagwarantuje, że po przeniesieniu PSP do samorządów (program wyborczy największej partii opozycyjnej) nie zrównają nam wypłat z urzędnikami i praw emerytalnych również? Pracownicy samorządowi nie mają, żadnych uprawnień emerytalnych są po prostu w systemie powszechnym
Nieczęsto przychodzi mi zabierać głos na tym forum, ale pewnie kilku (może kilkuset) strażaków jeszcze mnie pamięta. Jestem człowiekiem mocno związanym z całą dzisiejszą opozycją, bo nie wyobrażam sobie żeby uczciwy człowiek mógł popierać PIS. Zapewniam Was, że NIKT  nie myśli o przekazaniu PSP samorządom. Byłoby to równie głupie co irracjonalne. Samorządy mają naprawdę zupełnie inne zadania i trzeba być albo całkowicie zindoktrynowanym i mocno niedouczonym delikwentem, albo ewidentnym (w stylu Morawieckiego) OSZUSTEM ,żeby szastać takimi bzdurami.... Cóż .... są wśród nas PISowskie trolle .... i to nawet w roli stałych bywalców :-)
Emeryt nic nie musi ale wiele może !

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #482 dnia: Wrzesień 23, 2023, 22:18:42 »
Witam weterana służby. Widzę, że bawimy się w poważna politykę i przenosimy retorykę kampanii na forum w pełnym zakresie. Jako ten, który dziś cokolwiek ogarnia w służbie pozwolę się nie zgodzić z przedmówca w kilku tematach i postrzeganiu rzeczywistości strażackiej oraz zagrożeń. Pozdrawiam i serdeczności

Offline Ryszard Grosset

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #483 dnia: Wrzesień 23, 2023, 22:45:09 »
Również pozdrawiam serdecznie. Nie zaprzeczam, że PIS, w czasie swoich rządów zrobił sporo w zakresie wyposażenia technicznego PSP (i OSP też), ale na tym osiągnięcia się kończą :-) BANDYCKA polityka kadrowa (zwłaszcza za czasów dewianta LS) i szereg bezsensownych pomysłów legislacyjnych + upodlenie finansowe służby w zakresie płac i ich struktury. Głęboko wierzę że to już koniec tej degrengolady ... :-)
Emeryt nic nie musi ale wiele może !

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #484 dnia: Wrzesień 23, 2023, 22:53:14 »
Smoki też w tej historii występują? Zdajesz sobie sprawę, że około 50% strażaków jest przyjęta na nowych zasadach i liczba ta będzie rosła o kilka % rocznie więc jeśli nie pojawi się jakiś wielki reformator który nie będzie mieszał w podstawowych tematach jak system pracy i dodatkowe zarobkowanie to będzie wszystko ok w tym temacie.

No, teraz to chłopie Amerykę odkryłeś. Jak ta liczba ma nie rosnąć, skoro obecnie przyjmowani są wszyscy na nowych zasadach, a odchodzą ci przyjęci jeszcze na starych?
Rozmawiałem ostatnio z ogniomistrzem, który odchodził 2 lata temu. Jak powiedział, ile kwotowo dostał podwyżki w tym roku i ile będzie miał w przyszłym (u nich % liczy się od całej kwoty, a nie jak u nas tylko od jej części), to większości zrzedła mina. Strażacy będący w służbie (na stanowisku, z którego on odchodził) dostali trochę mniej niż 50% jego podwyżki. Jaki z tego morał? Chcąc zatrzymać ludzi w służbie, to muszą oni dostać kwotowo wyższą podwyżkę, niż dostaliby podwyżkę emerytury. A tego nie ma i nie zanosi się, żeby miało być.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #485 dnia: Wrzesień 23, 2023, 23:20:54 »
Nieczęsto przychodzi mi zabierać głos na tym forum, ale pewnie kilku (może kilkuset) strażaków jeszcze mnie pamięta. Jestem człowiekiem mocno związanym z całą dzisiejszą opozycją, bo nie wyobrażam sobie żeby uczciwy człowiek mógł popierać PIS. Zapewniam Was, że NIKT  nie myśli o przekazaniu PSP samorządom. Byłoby to równie głupie co irracjonalne. Samorządy mają naprawdę zupełnie inne zadania i trzeba być albo całkowicie zindoktrynowanym i mocno niedouczonym delikwentem, albo ewidentnym (w stylu Morawieckiego) OSZUSTEM ,żeby szastać takimi bzdurami.... Cóż .... są wśród nas PISowskie trolle .... i to nawet w roli stałych bywalców :-)
Proszę mi wyjaśnić jakie są skutki tego pomysły:
Dlatego zlikwidujemy urzędy wojewódzkie, które dziś są przybudówkami partii rządzącej. Przekażemy ich kompetencje samorządom województw.
To cytat z programu partii z którą czuje się Pan mocno związany.
PS. cieszę się, że pisze Pan wprost co ja od zawsze wałkuje, że na pewnym szczeblu kończy się apolityczność.
Również pozdrawiam serdecznie. Nie zaprzeczam, że PIS, w czasie swoich rządów zrobił sporo w zakresie wyposażenia technicznego PSP (i OSP też), ale na tym osiągnięcia się kończą :-) BANDYCKA polityka kadrowa (zwłaszcza za czasów dewianta LS) i szereg bezsensownych pomysłów legislacyjnych + upodlenie finansowe służby w zakresie płac i ich struktury. Głęboko wierzę że to już koniec tej degrengolady ... :-)
Czyli lepiej nie dawać w ogóle podwyżki niż dawać ją źle w Pana mniemaniu to dopiero degrengolada.
PS. za rządów obecnej opozycji nie było żadnej ustawy modernizacyjnej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2023, 23:29:40 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Ryszard Grosset

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #486 dnia: Wrzesień 23, 2023, 23:43:08 »
No cóż ... odpowiem ...choć pora troszkę późna. Urzędy Wojewódzkie całkowicie oderwały się od problemów obywateli i stały się "wasalami rządu". To jest problem ,który gnębi Polskę od lat i trzeba coś z nim zrobić, ale NIJAK TO SIĘ MA do PSP :-) Ustawa modernizacyjna ma miejsce i wysoce ją pochwalam ..... ale za pieniądze można kupić sprzęt, ale nie kupi się ani serc ani rozumu. ...  Zaczyna to być np. widoczne w wielu medialnych komentarzach komendantów różnych szczebli po katastrofach i wypadkach ( np. o skutkach pożaru nielegalnego składowiska odpadów ... (kompletne dyletanctwo))  Niestety ,zaangażowanie w inne sprawy nie pozwala mi kontynuować tej pasjonującej dyskusji, ale jeśli tylko czas mi pozwoli, włączę się w nią znowu za kilka dni.
Pozdrawiam serdecznie :-)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2023, 00:01:51 wysłana przez Ryszard Grosset »
Emeryt nic nie musi ale wiele może !

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #487 dnia: Wrzesień 23, 2023, 23:59:56 »
No cóż ... odpowiem ...hoć pora troszkę późna. Urzędy Wojewódzkie całkowicie oderwały się od problemów obywateli i stały się "wasalami rządu". To jest problem ,który gnębi Polskę od lat i trzeba coś z nim zrobić, ale NIJAK TO SIĘ MA do PSP :-) Ustawa modernizacyjna ma miejsce i wysoce ją pochwalam ..... ale za pieniądze można kupić sprzęt, ale nie kupi się ani serc ani rozumu. ... Niestety ,zaangażowanie w inne sprawy nie pozwala mi kontynuować tej pasjonującej dyskusji, ale jeśli tylko czas mi pozwoli, włączę się w nią znowu za kilka dni.
Pozdrawiam serdecznie :-)
Urząd wojewody wyznaczanego przez rząd a wcześniej przez władców funkcjonuje w Polsce od kilkuset lat. Niestety ale nie ma Pan Generał racji budżet PSP szczebla województwa (w tym KW i KM/KP) to cześć 85 czyli budżety wojewodów dodatkowo jest zwierzchnikiem administracji zespolonej w województwie w tym PSP aby nie być gołosłownym ustawa o PSP stanowi:
Art. 11 1.Zadania i kompetencje Państwowej Straży Pożarnej na obszarze województwa wykonują:
1) wojewoda przy pomocy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, jako kierownika straży wchodzącej w skład zespolonej administracji rządowej w województwie;
2) komendant powiatowy (miejski) Państwowej Straży Pożarnej.
2. Komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej wykonuje w imieniu wojewody zadania i kompetencje określone w ustawach.

Co się stanie jeśli zgodnie z programem opozycji wojewodę zastąpi marszałek? Przecież to przekazanie PSP pod samorządy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #488 dnia: Wrzesień 24, 2023, 07:50:04 »
No cóż ... odpowiem ...hoć pora troszkę późna. Urzędy Wojewódzkie całkowicie oderwały się od problemów obywateli i stały się "wasalami rządu". To jest problem ,który gnębi Polskę od lat i trzeba coś z nim zrobić, ale NIJAK TO SIĘ MA do PSP :-) Ustawa modernizacyjna ma miejsce i wysoce ją pochwalam ..... ale za pieniądze można kupić sprzęt, ale nie kupi się ani serc ani rozumu. ... Niestety ,zaangażowanie w inne sprawy nie pozwala mi kontynuować tej pasjonującej dyskusji, ale jeśli tylko czas mi pozwoli, włączę się w nią znowu za kilka dni.
Pozdrawiam serdecznie :-)
Urząd wojewody wyznaczanego przez rząd a wcześniej przez władców funkcjonuje w Polsce od kilkuset lat. Niestety ale nie ma Pan Generał racji budżet PSP szczebla województwa (w tym KW i KM/KP) to cześć 85 czyli budżety wojewodów dodatkowo jest zwierzchnikiem administracji zespolonej w województwie w tym PSP aby nie być gołosłownym ustawa o PSP stanowi:
Art. 11 1.Zadania i kompetencje Państwowej Straży Pożarnej na obszarze województwa wykonują:
1) wojewoda przy pomocy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, jako kierownika straży wchodzącej w skład zespolonej administracji rządowej w województwie;
2) komendant powiatowy (miejski) Państwowej Straży Pożarnej.
2. Komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej wykonuje w imieniu wojewody zadania i kompetencje określone w ustawach.

Co się stanie jeśli zgodnie z programem opozycji wojewodę zastąpi marszałek? Przecież to przekazanie PSP pod samorządy.
Cytować Generałowi elementarne podstawy organizacji PSP z ustawy, która funkcjonuje od ponad 30 lat to już trzeba mieć naprawdę tupet lub być hipokrytą. Myślę, że Pan Generał wie kto i w jakim trybie powołuje/odwołuje oraz sprawuje nadzór merytoryczny lub finansowy nad Komendantem Wojewódzkim. Poza tym jak zawsze wyciągasz daleko idące wnioski tokiem myślenia znanym tylko sobie. Nie znam szczegółów partii opozycyjnej (bo jestem strażakiem a nie politycznym trollem na forum strażackim) ale myślę, że nawet gdyby, którakolwiek partia likwidowała urzędy wojewódzkie i ich kompetencje powierzyła Marszałkom to kwestie służb mundurowych i formacji umundurowanych mogłyby być uregulowane w inny sposób zarówno w zakresie organizacyjnym jak i finansowym. Ale Ty widzę już tak masz, że sam sobie zadajesz pytania i sam na nie odpowiadasz:) Ale zdążyłem już zauważyć, że strażakiem jesteś miernym ale w tematach polityczno-społecznych i historycznych lubisz się obracać. Wiadomo lepiej lać wodę niż faktycznie skupić się na problemach ratownictwa. Pozdrawiam chłodno.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #489 dnia: Wrzesień 24, 2023, 07:58:36 »
Muszę się odnieść do wpisu kolegi Ryszarda. Nie przypominam sobie żadnych ustaw modernizacyjnych za czasów kiedy rządziła opozycja za to przypominam sobie odbieranie uprawnień, opluwanie w mediach i co najgorsze to zwijanie straży poprzez likwidacje jednostek lub ich zamianę na posterunki. Pamietam również przesuwanie milionów złotych z paragrafów płacowych na rzeczowe bez pytania strony społecznej. Chcemy być precyzyjni to bądźmy i nasze poglądy polityczne maja drugorzędne znaczenie bo najważniejsza jest Straz pożarna!!! Pamietam tez ze tak naprawdę PSP miało niewiele do powiedzenia ponieważ większość kluczowych decyzji zapadało w zarządzie głównym osp … zreszta to co działo się w osp to osobna historia, która chętnie mogę opisać tym co maja krótka pamięć. Jedyne z czym się zgadzam z kolega Ryszardem to ocena czasów mojego poprzednika. Pozdrawiam

Offline Marianzkrzaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #490 dnia: Wrzesień 24, 2023, 08:18:44 »
Co jak co, ale przykro się czyta wypowiedź Pana Generała R.G., gdyż pracowałem w czasach gdzie 01 KG był chociażby Pan Generał W.L. i nie przypominam sobie fali jakiejś modernizacji czy podwyżek. Za to pamiętam komendantów miejskich czy powiatowych robiących oszczędności kosztem zwykłego strażaka - trzymając ludzi na niskich grupach zaszeregowania przez kilka lat, mimo że grupy wyższe były wolne. Pamiętam też problemy choćby z zakupem papieru toaletowego na podział bojowy, nie mówiąc już o jakości środków ochrony indywidualnej. Za czasów generała L.S. było już ciut lepiej, były już podwyżki, a komendantami zaczęli zostawać ludzie, którzy robili coś więcej niż siedzenie 8h w swoim biurze. Jednak wybieranie osobiste nawet d-cy zmiany to powiedzmy sobie wprost była patologia. Natomiast w mojej opinii za obecnego kierownictwa KG jest znaczna poprawa, polityka kadrowa została uwolniona, podwyżki są kontynuowane, sprzęt wymieniany, ŚOI wymienione w 100%, nowe ubrania służbowe. Oczywiście były wtopy większe czy mniejsze takie jak legitymacje służbowe, przeciągające się nowe SWD czy opłacanie studiów przez poszczególnych KP/KM którzy i tak tego nie robią (przykład chlopaka z mojej zmiany, któremu komendant płaci 50% i daje nagrodę 600zł przez co chłopak i tak ponosi koszty czesnego na poziomie kilkuset zł). Jednak należy spojrzeć na to z otwartą głową, że dużo udało im się zrobić. Czy będą dalej rządzić KG po wyborach nie wiem, ale z wszystkich 3 kierownictw KG które pamiętam zrobili najwięcej dla zwykłego strażaka.
Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #491 dnia: Wrzesień 24, 2023, 09:07:14 »
Cytować Generałowi elementarne podstawy organizacji PSP z ustawy, która funkcjonuje od ponad 30 lat to już trzeba mieć naprawdę tupet lub być hipokrytą. Myślę, że Pan Generał wie kto i w jakim trybie powołuje/odwołuje oraz sprawuje nadzór merytoryczny lub finansowy nad Komendantem Wojewódzkim. Poza tym jak zawsze wyciągasz daleko idące wnioski tokiem myślenia znanym tylko sobie. Nie znam szczegółów partii opozycyjnej (bo jestem strażakiem a nie politycznym trollem na forum strażackim) ale myślę, że nawet gdyby, którakolwiek partia likwidowała urzędy wojewódzkie i ich kompetencje powierzyła Marszałkom to kwestie służb mundurowych i formacji umundurowanych mogłyby być uregulowane w inny sposób zarówno w zakresie organizacyjnym jak i finansowym. Ale Ty widzę już tak masz, że sam sobie zadajesz pytania i sam na nie odpowiadasz:) Ale zdążyłem już zauważyć, że strażakiem jesteś miernym ale w tematach polityczno-społecznych i historycznych lubisz się obracać. Wiadomo lepiej lać wodę niż faktycznie skupić się na problemach ratownictwa. Pozdrawiam chłodno.
Skoro nie odpowiedział na pytanie to je znacznie uszczegółowiłem... Wnioski wyciągane są na podstawie ustaw i zapisów programowych oraz działań historycznych (tak bo już raz pracowano nad przeniesieniem PSP do samorządu mimo, że ówczesny KG był przeciwko) nazywasz tupetem obrażasz mnie itp...
Co kolego do używania lotnego pojęcia służby mundurowe otóż nie... Policja czy SG nie podlega pod wojewodę  :straz:  W momencie likwidacji urzędu wojewódzkiego zostają w MSWiA a my nie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Ryszard Grosset

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #492 dnia: Wrzesień 24, 2023, 09:31:39 »
Szanowni Panowie - Raz jeszcze podkreślam - w żadnym programie (może poza programem Konfederacji - bo tego nie znam) nie ma mowy o podporządkowaniu PSP samorządom ani o likwidacji formacji. Jest natomiast mowa o tym ,że wojewoda powinien być powoływany w konsultacji z marszałkiem województwa. Chodzi o to aby złagodzić ,często bardzo ostre konflikty na linii wojewoda - marszałek (bo one przecież niczemu nie służą). Co do ustawy modernizacyjnej, to absolutnie nie twierdzę, że się PISowi nie udała, wręcz przeciwnie - postawiła PSP sprzętowo i lokalowo na nogi i doprowadziła do poziomu europejskiego (i to w jego górnych strefach). Nie do przyjęcia była dla mnie polityka kadrowa (a właściwie jej zaprzeczenie), szczególnie  mrocznych czasach LS (wstyd mi ,że był moim studentem). Mnóstwo dobrych strażaków i znakomitych fachowców, zupełnie bez sensu , zasiliło grono emerytów. Wszyscy oni (podobnie zresztą jak ja) poukładali sobie życie w cywilu i trudno będzie ich namówić do powrotu. Co do owych "finansowych kokosów" w porównaniu z czasami poprzednich rządów, to delikatnie przypominam o poziomie inflacji. Przeliczcie sobie Państwo swoje pensje z 2015 i obecną na cukier, prąd, chleb, masło lub choćby banalne kartofelki ,a bez wątpienia przyznacie mi rację. I to by było na tyle (jak mawiał klasyk :-) Pozdrawiam Brać Strażacką i ..... idę na "Zieloną granicę" Pozdrowię Was (w związku z tym ) wierszykiem, który właśnie urodził mi się w głowie :
Cni Panowie, Drogie Panie,
dzisiaj pora na chrumkanie,
kto poczciwy wszystko czyni,
aby w kinie się "ześwinić".
Co wyniknie z tego ? Nie wiem.
Lecz idziemy - całym chlewem.
Emeryt nic nie musi ale wiele może !

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #493 dnia: Wrzesień 24, 2023, 09:39:05 »
Ryszard a Ty wiesz, że na granicy z bialorusia są tez strażacy i to każdego dnia …. Nawet nie chce mi się pisać co myśle o tym filmie. Mam wiedzę od nich jak wyglądała i wyglada sytuacja na granicy to mi wystarczy. Moja pamięć o pani reżyser zostawię na etapie filmu Europa Europa, film wybitny ale to już prehistoria. Miłej niedzieli

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #494 dnia: Wrzesień 24, 2023, 11:18:55 »
Szanowni Panowie - Raz jeszcze podkreślam - w żadnym programie (może poza programem Konfederacji - bo tego nie znam) nie ma mowy o podporządkowaniu PSP samorządom ani o likwidacji formacji. Jest natomiast mowa o tym ,że wojewoda powinien być powoływany w konsultacji z marszałkiem województwa. Chodzi o to aby złagodzić ,często bardzo ostre konflikty na linii wojewoda - marszałek (bo one przecież niczemu nie służą). Co do ustawy modernizacyjnej, to absolutnie nie twierdzę, że się PISowi nie udała, wręcz przeciwnie - postawiła PSP sprzętowo i lokalowo na nogi i doprowadziła do poziomu europejskiego (i to w jego górnych strefach). Nie do przyjęcia była dla mnie polityka kadrowa (a właściwie jej zaprzeczenie), szczególnie  mrocznych czasach LS (wstyd mi ,że był moim studentem). Mnóstwo dobrych strażaków i znakomitych fachowców, zupełnie bez sensu , zasiliło grono emerytów. Wszyscy oni (podobnie zresztą jak ja) poukładali sobie życie w cywilu i trudno będzie ich namówić do powrotu. Co do owych "finansowych kokosów" w porównaniu z czasami poprzednich rządów, to delikatnie przypominam o poziomie inflacji. Przeliczcie sobie Państwo swoje pensje z 2015 i obecną na cukier, prąd, chleb, masło lub choćby banalne kartofelki ,a bez wątpienia przyznacie mi rację. I to by było na tyle (jak mawiał klasyk :-) Pozdrawiam Brać Strażacką i ..... idę na "Zieloną granicę" Pozdrowię Was (w związku z tym ) wierszykiem, który właśnie urodził mi się w głowie :
Proszę bardzo nawet bazując na błędnych wyliczeniach Florian które zaniżają obecne lata odniosę się do artykułów które w każdej części kraju kosztują bardzo podobnie więc benzyny i diesla
dane odnośnie wynagrodzeń https://www.facebook.com/photo/?fbid=268379712782465&set=a.114196871534084&locale=pl_PL cena paliwa we wrześniu 2015: https://motofakty.pl/ceny-paliw-rekordowo-tani-olej-napedowy/ar/c4-16223667
Wiec sprawa ma się tak średnia w PSP w roku 2015 to 3941 zł a w 2023 to 6703 zł za te pieniądze można kupić obecnie 1119 l diesla a w 2015 tylko 910 więc różnica na poziomie 20% zgadza się Pan? (cena w 2015 to 4,28 a w 2023 5,99) w przypadku benzyny różnica przekracza 30%. Niestety ceny masła czy nawet kartofli mocno się różnią w sklepach wiec ciężko się odnieść bo nawet w radiu Lidl i Biedronka reklamują się jako najtańsze dyskonty na podstawie różnych badań.
Natomiast co do wojewody i likwidacji tej funkcji to proszę:
https://platforma.org/upload/document/86/attachments/121/KO%20Program.pdf  Strona podpisana 26
Przyzna Pan teraz rację, że jedna z partii chce zlikwidować urzędy wojewódzkie co może się wiązać z przekazaniem PSP pod samorządy?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline BOTmod

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Czytajcie a zrozumiecie!!!
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #495 dnia: Wrzesień 24, 2023, 11:23:41 »
Kolego a miało być:
Cytuj
Miłej niedzieli
  ^_^
Nieco więcej schludności w swej mowie ulokuj, albo będę (będziesz) zmuszony opuścić ten pokój
cyt. za: Moliére, Świętoszek

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #496 dnia: Wrzesień 24, 2023, 11:26:35 »
Wiesz dlaczego PO chce zlikwidować wojewodów, a PiS wręcz odwrotnie? Większość w samorządach ma opozycja (lub kandydaci bezpartyjni), więc dla PO wojewoda jest zadrą w oku. Z kolei dla obecnie rządzących samorządy w zdecydowanej większości to wrogie struktury, które nie chcą z nimi współpracować i mącą jak tylko się da, stąd mamy wprowadzoną np kadencyjność wójtów i prezydentów. Wszyscy chcą dobrze ale tylko dla swoich, los zwykłych ludzi ich tak naprawdę mało interesuje. I teraz dodatkowo jeszcze mamy walkę generała na emeryturze, z generałem w służbie czynnej, czyli po prostu PO vs PiS jakby mało tego było na co dzień.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #497 dnia: Wrzesień 24, 2023, 11:39:11 »
Żadnej walki… tylko argumenty i fakty. Szacunek mamy do siebie. Serdeczności

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #498 dnia: Wrzesień 24, 2023, 11:50:15 »
Eqinox Ty tak serio masz ludzi za idiotów? Od kilku tygodniu się mówi że Orlen sztucznie zaniża cenę ON i PB przed wyborami i Ty akurat cenę tego produktu porównujesz? I myślisz że ludzie się na to nabiorą?   :gwiazdki:
Co do likwidacji Urzędów Wojewódzkich, to powiedz mi, co za problem tak znowelizować PSP żeby, wzorem przytoczonych przez Ciebie policji i Straży Granicznej, nie podlegała owa PSP pod Urzędy Wojewódzkie? Swoją drogą, to chyba nie taka zła reforma by była  żeby odciąć się od Urzędów Wojewódzkich i niżej od Starostw, po co nam to? Nie można prościej, KG podlega pod MSWiA, KW pod KG a KP/KM pod KW. Po co do tej struktury potrzebne są nam inne urzędy? Skoro jak sam mówisz Policja i SG może bez tego funkcjonować to my chyba też byśmy jakoś dali radę?
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #499 dnia: Wrzesień 24, 2023, 12:41:41 »
Eqinox Ty tak serio masz ludzi za idiotów? Od kilku tygodniu się mówi że Orlen sztucznie zaniża cenę ON i PB przed wyborami i Ty akurat cenę tego produktu porównujesz? I myślisz że ludzie się na to nabiorą?   :gwiazdki:
Co do likwidacji Urzędów Wojewódzkich, to powiedz mi, co za problem tak znowelizować PSP żeby, wzorem przytoczonych przez Ciebie policji i Straży Granicznej, nie podlegała owa PSP pod Urzędy Wojewódzkie? Swoją drogą, to chyba nie taka zła reforma by była  żeby odciąć się od Urzędów Wojewódzkich i niżej od Starostw, po co nam to? Nie można prościej, KG podlega pod MSWiA, KW pod KG a KP/KM pod KW. Po co do tej struktury potrzebne są nam inne urzędy? Skoro jak sam mówisz Policja i SG może bez tego funkcjonować to my chyba też byśmy jakoś dali radę?
To ja już nie mam pytan ty nie masz pojęcia z czym by się wiązało to co napisałeś zarówno w normalnej służbie jak i przy odchodzeniu z niej. To przyporządkowanie to nasza wielka przewaga z której korzystamy bardzo mocno. TWOJA PROPOZYCJA TO JAWNE ROZWALENIE WSZYSTKIEGO W PSP
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.