Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 684713 razy)

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #400 dnia: Wrzesień 14, 2023, 16:10:12 »
Czyli średnia rośnie wolniej niż najniższa krajowa :huh:

Offline Bombeiros

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #401 dnia: Wrzesień 14, 2023, 18:22:03 »
@pawel1993 - Kolega teraz wsadził kij do bardzo dużego mrowiska  ^_^
Przecież jeśli mówimy o ŚREDNICH wynagrodzeniach w PSP to z dodatkami, nadgodzinami(chore) i wszystkimi innymi bajerami, pewnie jednorazowy dodatek co mamy teraz dostać też doliczą do średniej za ten rok  :straz: A no i oczywiście wszystko brutto, bo to fajnie wygląda.
Natomiast jeśli mówimy o podwyżkach to  nagle od podstawy , netto no i od marca no bo wiadomo... Przekaz musi być dobry :)
A co do średniej to wiadomo, jak ja mam stówę a Ty nic to średnio mamy po 50  :wacko:

Offline michal32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #402 dnia: Wrzesień 15, 2023, 10:59:13 »
Znalezione w internecie, bardzo prawdziwe.... A Pan Komendant 01 Kraju będzie mówił o PIT ze widać ze zarabiamy dużo. Może gdyby świat wokół się zatrzymał to byłby to sukces, ale świat idzie do przodu, siła nabywcza pieniędzy spada, a naszej wypłaty jeszcze bardziej..... obowiązków przybywa, więc nie dostajemy żadnych podwyżek tylko jałmużnę aby nie umrzeć z głodu. Dlaczego tyle osób narzeka na płace a nie odejdzie? już niedługo to się zmieni i wtedy przejrzą na oczy ze nie ma komu służyć i do straży idzie typowa ULICA a nie elita....

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #403 dnia: Wrzesień 15, 2023, 12:04:36 »
Czy to na pewno są prawdziwe dane?
Jedno mam jeszcze pytanie
Czy dobrze czytam że przez 6 lat PO-PSL było 300 zł podwyżki, a teraz za PiS 2800 i to jest pogorszenie sytuacji 🤔

Jednak manipulacja. W naszej średniej nie ma nagrody rocznej. Średnia jest ponad 7250 i to bez dodatków ekstra z rezerwy 😁
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2023, 12:12:20 wysłana przez radca »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #404 dnia: Wrzesień 15, 2023, 12:13:10 »
Już zmodyfikowanej post i pokazałem gdzie jest manipulacja

Offline michal32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #405 dnia: Wrzesień 15, 2023, 12:41:02 »
nie ja jestem autorem tabeli, znalazłem ją w internecie. Z chęcią bym się przyjrzał jakimś wiarygodnym danym dotyczących naszej średniej, tylko bez "nadgodzin" (pfff przedłużonego czasu służby).
@Radca jak masz możliwość przedstaw takie dane, co do średniej krajowej łatwo ją znaleźć :D

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #406 dnia: Wrzesień 15, 2023, 13:08:01 »
Temat był już wałkowany na forum dziesiątki razy:
1. Jeśli chcecie odnosić się do płac cywili, to wliczajcie  wszystko, bo im liczy się do średniej wszystko.
2. Po drugie mamy o wiele niższe obciążenia na uposażeniu brutto w stosunku do cywila.
3. Średnia płaca jest liczoną dla firm większych niż 9 osób bodajże. W tych mniejszych jest niżej. Dlatego mediana płac w Polsce to 4700 brutto, czyli mniej niż nasze minimum.
 4. Inaczej mówiąc każdy strażak ma place wyższą niż połowa wszystkich pracujących Polaków.
 
Więc nie bawiąc się w pełną analizę widzę co widzę, dla mnie prawie 3000 przy 50 proc inflacji to "trochę" więcej niż 300 przy 20 proc inflacji 🙂

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #407 dnia: Wrzesień 15, 2023, 13:43:41 »
A ja uważam wprost i nie boje się bronić tego stanowiska, że przy tym jak do przodu poszła PSP jako formacja i czego wymaga od swoich funkcjonariuszy i pracowników nasze wynagrodzenia to śmiech na sali w dzisiejszych czasach. Powiedz to wszystko naszym cywilom, którzy w przyszłym roku w większości będą na minimalnej krajowej.
Zresztą - dla mnie jeśli ludzie ze środowiska próbują bojkotować walkę o wyższe wynagrodzenia za coraz większe wymagania i obowiązki, to świadczy to tylko o nich i o tym, że oderwali się od głosu zwykłych ludzi i zwykłych strażaków. Może właśnie zwykli strażacy czują i widzą, że realnie zarabiają coraz mniej, zewsząd słyszą że jest cud i miód i chcą coś zmienić, a niektórym jest to nie na rękę?

Dziwne, że kolega radca wrócił do aktywności na forum w momencie, kiedy ludzie głośniej zaczęli krzyczeć, że tego miodu chyba jednak nie ma i domagają się zmian i reform, trzeba ich uciszyć?

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #408 dnia: Wrzesień 15, 2023, 13:50:57 »
Średnia w PSP 7 263,67, średnia krajowa 7 005,76 … tak to wyglada. Takie są dane… pozdrawiam serdecznie

Offline Pabson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #409 dnia: Wrzesień 15, 2023, 14:04:14 »
Brak pieniędzy na wyrównanie lokalu, brak pieniędzy na nadgodziny. Takie są dane

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #410 dnia: Wrzesień 15, 2023, 14:15:09 »
A ja uważam wprost i nie boje się bronić tego stanowiska, że przy tym jak do przodu poszła PSP jako formacja i czego wymaga od swoich funkcjonariuszy i pracowników nasze wynagrodzenia to śmiech na sali w dzisiejszych czasach. Powiedz to wszystko naszym cywilom, którzy w przyszłym roku w większości będą na minimalnej krajowej.
Zresztą - dla mnie jeśli ludzie ze środowiska próbują bojkotować walkę o wyższe wynagrodzenia za coraz większe wymagania i obowiązki, to świadczy to tylko o nich i o tym, że oderwali się od głosu zwykłych ludzi i zwykłych strażaków. Może właśnie zwykli strażacy czują i widzą, że realnie zarabiają coraz mniej, zewsząd słyszą że jest cud i miód i chcą coś zmienić, a niektórym jest to nie na rękę?

Dziwne, że kolega radca wrócił do aktywności na forum w momencie, kiedy ludzie głośniej zaczęli krzyczeć, że tego miodu chyba jednak nie ma i domagają się zmian i reform, trzeba ich uciszyć?

Przecież nikogo nie uciszam. Podsumowałem tylko argumenty z kilkunastu lat na tym forum.
A wrócilem zobaczyć jak nastroje po 100 konkretach PO i dyskusjach o budżecie.

I jak zapewne pamiętacie. W 2007 była pierwsza ustawa modernizacyjna. Za rządów PiS przyjęta jednogłośnie w Sejmie. Miała ona uatrakcyjnić służbę. Nawet się udało. Zarobki miały być powyżej średniej. Ale jesienią 2007 wygrało PO i w 2008 wstrzymano waloryzację płac od 2009 na 6 lat. I płace cywili nas dogoniły.

Co piękne pokazuje tabelka powyżej 😁.
Więc każdy uczciwie podchodzący do tematu przyzna, że obiecywana 20 proc podwyżka PO to co najwyżej wyrównanie braku podwyżek za lata 2009-2015.
Czyli PO powinno mówić co najmniej o 35 proc podwyżce

I żeby było jasne Tuskowi uwierzę jak mi podpisze oświadczenie, że jesli nie będzie 20 procent, albo kolejnych waloryzacji to wyrówna mi z jego emerytury z Brukseli.

Bo nie wiem jak Wy ale ja już słyszę ekonomistów opozycji mówiących o kryzysie w przyszłorocznym budżecie i coś mi to przypomina 😒

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #411 dnia: Wrzesień 15, 2023, 14:16:21 »
Jedno i drugie będzie. MF jest w trakcie przekazywania środków. Takie są dane. Nie będę się licytował. Pozdrawiam….

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #412 dnia: Wrzesień 15, 2023, 14:23:47 »
Z tego co się czyta to nie narzekają tylko Ci co mają 15+ i dziadkowe może i nawet mieszkaniówkę, to są tylko jakieś wymyślone dodatki a przekładaja się na dużą część uposazenia. Dostać 50 zł do dodatku służbowego graniczy teraz z cudem nawet jeśli w komendzie, do grupy jest możliwość, nie ma pieniędzy. Teraz takie czasy wystarczy być starym a nie wykwalifikowanym, ambitnym aby mieć wyższe zarobki taki kierunek wybrali nie dziwcie się więc, że tak jest będzie tylko gorzej. Ale już taki pier...nik się zrobił że nawet stare wygi z dziadkowym zaczynają zostawiać ten cyrk 😉

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #413 dnia: Wrzesień 15, 2023, 14:45:24 »
Dzięki za odpowiedź - powiem tak (i zaznaczam, że mówię tylko za siebie) - mnie szczerze nie obchodzi, kto jest u władzy. Zaznaczam wprost, że szczerzej o wiele bliżej mi do partii aktualnie rządzącej, aniżeli do opozycji. Ale pewne rzeczy, które widzę na codzień w naszej formacji przyprawiają o ból głowy. I jeśli naprawdę zależy nam na formacji i jej przyszłości, to jeśli ludzie sami naciskają, żeby coś z tym zrobić trzeba ich uciszać?
Komendant Powiatowy siada do ustaleń porozumienia ze związkiem zawodowym, którego sam jest członkiem - wiem że ma takie prawo, ale jak to wygląda na zewnątrz?
Cywile w PSP otrzymują pismo w sprawie zakazu manifestowania poglądów politycznych, a w tym samym czasie 02 KW startuje w wyborach parlamentarnych z listy jednego ugrupowania i wrzuca filmy z sukcesami PSP, dalej - zgodnie z przepisami, ale czy chcemy żeby tak to wyglądało?
Długoletni członek jednego ze związków starający się o rozwój i szkołę dostaje telefon "załatwimy Ci szkołę, ale musisz się przepisać do naszego związku." - skoro PSP ma jasno określone zasady kierowania na przeszkolenia i nie ma w nich zapisów o przynależności związkowej, to dlaczego mamy takie sytuacje? Czy ten funkcjonariusz bardziej zasługuje na miejsce na szkołę jeśli będzie członkiem związku A a nie związku B?
Komendanci Powiatowi i Wojewódzcy wiedzą, jak ciężko znaleźć dobrą księgową, która odnajdzie się w naszych realiach. Dziś wygląda to tak, że księgowa za wynagrodzenie niewiele wyższe od minimalnego dostaje pismo z zadaniami o godzinie 8.30 z czasem na realizację do 8.30 tego samego dnia i dziękuje za współpracę.
Strażacy w internecie dają argumenty, że powinni więcej zarabiać, to inni strażacy szukają każdego punktu zaczepienia, żeby udowodnić że jest super z kasą i nic więcej nam nie trzeba niż proponuje rząd - tego naprawdę chcemy jako strażacy?
Komendant Powiatowy każe robić grube prace budowlane, i na przyjście przedstawicieli załogi, którzy mówią wprost, że chętnie zrobią to dla Komendy, ale pasowałoby dać za to nagrodę reaguje atakiem, wprost na nich krzyczy że to mundurówka i mają słuchać poleceń jakiekolwiek by one nie były - czy naprawdę takiej Państwowej Straży Pożarnej chcemy? To tylko nieliczne z wielu przykładów problemów...
Jeśli nie rozwiążemy takich spraw, to wszystkie dobre pomysły KG (a moim zdaniem było ich dużo za obecnych przełożonych i sam kierunek zmian, jaki obrała PSP uważam za słuszny), to jednak przy takiej profesjonalizacji, dopuszczenie do sytuacji wyżej wymienionych i nie podjęcie dyskusji w celu ich rozwiązania uważam za problem, który może się negatywnie na nas wszystkich odbić.
Po prostu nadchodzi moment, gdzie ludzie na nowych zasadach, znający swoją wartość i wiedzący co mogą wnieść dla służby stwierdzili, że przyszły czasy, że nie wolno mówić, że coś jest źle, wolno mówić tylko dobrze - i dopóki strona służbowa nie zrozumie, że ludziom zależy na przyszłości formacji, a nie na rewolucji czy personalnych atakach, i nie podejmie merytorycznych rozmów będziemy mieli sytuację jaką mamy...
Mi osobiście zależy na PSP bardzo, nie mam dodatkowego zarobkowania bo w tym kierunku chcę się rozwijać, stąd zwyczajnie po ludzku, jeśli widzę, że jest coś co na PSP może się negatywnie odbić, to o tym mówię, a jeśli coś jest w porządku to popieram to jak tylko umiem - czyjkolwiek by to pomysł nie był. Z tego też powodu nigdy nie posługuje się nazwami partii czy związków, bo nie o to chodzi, tylko o fakty.
Trzymam kciuki za nas jako PSP, bo jesteśmy podzieleni jak nigdy i mnie to zwyczajnie męczy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2023, 17:28:35 wysłana przez mpolskie »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #414 dnia: Wrzesień 15, 2023, 18:06:43 »
Dzięki za odpowiedź - powiem tak (i zaznaczam, że mówię tylko za siebie) - mnie szczerze nie obchodzi, kto jest u władzy. Zaznaczam wprost, że szczerzej o wiele bliżej mi do partii aktualnie rządzącej, aniżeli do opozycji. Ale pewne rzeczy, które widzę na codzień w naszej formacji przyprawiają o ból głowy. I jeśli naprawdę zależy nam na formacji i jej przyszłości, to jeśli ludzie sami naciskają, żeby coś z tym zrobić trzeba ich uciszać?
Komendant Powiatowy siada do ustaleń porozumienia ze związkiem zawodowym, którego sam jest członkiem - wiem że ma takie prawo, ale jak to wygląda na zewnątrz?
Prawo tego nie zabrania więc co mają kwestie estetyczne?
Cywile w PSP otrzymują pismo w sprawie zakazu manifestowania poglądów politycznych, a w tym samym czasie 02 KW startuje w wyborach parlamentarnych z listy jednego ugrupowania i wrzuca filmy z sukcesami PSP, dalej - zgodnie z przepisami, ale czy chcemy żeby tak to wyglądało?
Art. 78 ustawy o służbie cywilnej Członkowi korpusu służby cywilnej nie wolno publicznie manifestować poglądów politycznych. widzisz różnice miedzy tą ustawą a ustawą o PSP?
Długoletni członek jednego ze związków starający się o rozwój i szkołę dostaje telefon "załatwimy Ci szkołę, ale musisz się przepisać do naszego związku." - skoro PSP ma jasno określone zasady kierowania na przeszkolenia i nie ma w nich zapisów o przynależności związkowej, to dlaczego mamy takie sytuacje? Czy ten funkcjonariusz bardziej zasługuje na miejsce na szkołę jeśli będzie członkiem związku A a nie związku B?
Osoba która składa takie propozycje jest bardzo niemądra a to, że ktoś jest długoletnim członkiem nie kwalifikuje nikogo do wysłania na szkołę.
Komendanci Powiatowi i Wojewódzcy wiedzą, jak ciężko znaleźć dobrą księgową, która odnajdzie się w naszych realiach. Dziś wygląda to tak, że księgowa za wynagrodzenie niewiele wyższe od minimalnego dostaje pismo z zadaniami o godzinie 8.30 z czasem na realizację do 8.30 tego samego dnia i dziękuje za współpracę.
Strażacy w internecie dają argumenty, że powinni więcej zarabiać, to inni strażacy szukają każdego punktu zaczepienia, żeby udowodnić że jest super z kasą i nic więcej nam nie trzeba niż proponuje rząd - tego naprawdę chcemy jako strażacy?
Kołdra jest krótka i sorry argumenty w intrenecie Barwo... Najlepiej jeszcze w memie ministra i KG obrazić a potem wylewać żale, że nikt nie chce z twórcami głupot gadać no normalnie abstrakcja...
Komendant Powiatowy każe robić grube prace budowlane, i na przyjście przedstawicieli załogi, którzy mówią wprost, że chętnie zrobią to dla Komendy, ale pasowałoby dać za to nagrodę reaguje atakiem, wprost na nich krzyczy że to mundurówka i mają słuchać poleceń jakiekolwiek by one nie były - czy naprawdę takiej Państwowej Straży Pożarnej chcemy? To tylko nieliczne z wielu przykładów problemów...
Rozkaz czy polecenie musi być zgodne z prawem.

Reszta wypowiedzi to straszne ble ble więc nie będę się odnosił do tego, że np. jesteśmy podzieleni bo wiem co wasz przewodniczący mówił na waszym zjeździe wyborczym... A momentów przełomowych miały być już w historii PSP dziesiątki a było tylko kilka i zawsze je politycy fundowali (lub próbowali)  :rofl: :rofl:
PS. masz tu cytat z programu jedenej z partii opozycyjnych:
Dlatego zlikwidujemy urzędy wojewódzkie, które dziś są przybudówkami partii rządzącej. Przekażemy ich kompetencje samorządom województw jeśli nie wiesz co to znaczy zapytaj taty to ci powie bo w jego czasach były przymiarki do tego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2023, 18:45:49 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #415 dnia: Wrzesień 15, 2023, 18:29:22 »
Dzięki za odpowiedź i nakreślenie swojego punktu widzenia.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #416 dnia: Wrzesień 15, 2023, 23:07:14 »
Czy tylko ja mam wrażenie, że swoją odpowiedzią Eqinox sugeruje, że "lepsze jest wrogiem dobrego"? A może prawo w Polsce ma być "zabetonowane" i broń Boże je zmieniać? Każdy temat, rozwiązanie powinno być dyskutowane, powinno być tzw. "szukanie dziury w całym", bo tylko tak znajdują się nowe rozwiązania, tylko tak możemy przystosować się do ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Stanie w miejscu, tak naprawdę jest cofaniem się do tyłu. Ale w niektórych obszarach komuś to widocznie na rękę.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #417 dnia: Wrzesień 16, 2023, 08:48:27 »
Moim zdaniem nie chodzi o to czy zmieniać na lepsze. Chodzi o to co to znaczy lepsze i kto decyduje ci jest lepsze.
Np wyższy wiek emerytalny jest lepszy dla budżetu państwa. I efektywny wyższy jest lepszy dla emerytów cywilnych. A w mundurówce nie jest lepszy.
Więc jest czy nie jest lepszy 🤔

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #418 dnia: Wrzesień 16, 2023, 09:46:18 »
Czy tylko ja mam wrażenie, że swoją odpowiedzią Eqinox sugeruje, że "lepsze jest wrogiem dobrego"? A może prawo w Polsce ma być "zabetonowane" i broń Boże je zmieniać? Każdy temat, rozwiązanie powinno być dyskutowane, powinno być tzw. "szukanie dziury w całym", bo tylko tak znajdują się nowe rozwiązania, tylko tak możemy przystosować się do ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Stanie w miejscu, tak naprawdę jest cofaniem się do tyłu. Ale w niektórych obszarach komuś to widocznie na rękę.
Oczywiście masz rację bo nawet PWN w słowniku online wyjaśnia znaczenie przytoczonego przez ciebie zwrotu jako szukając najlepszej możliwości, często traci się możliwość dobrą. TO co ty nazywasz "zabetonowaniem" prawa ma swoją właściwą nazwę i jest to stabilność prawa i charakteryzuje to kraje o wysokiej kulturze prawnej i rozwiniętych demokracjach. Co do stania w miejscu i cofania się to każdy ma swój pogląd na życie ale pamiętaj, że większość ludzi ceni sobie swój święty spokój i czasem nie warto dla grupki fanatyków zmieniać systemu. Kopiować wzorce z innych krajów też trzeba z rozwagą.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #419 dnia: Wrzesień 16, 2023, 10:44:36 »
Ojjojoj co tu się wydarzyło?
To koledzy z Wągrowca również nie podzielają euforii Komendanta Andrzeja w temacie uposażenia ?  :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2023, 15:12:36 wysłana przez JeszczeStrazak »

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #420 dnia: Wrzesień 16, 2023, 12:20:34 »
Proszę się nie martwić o moich kolegów. Rysiek od dawna na dobrej lub bardzo dobrej emeryturze… jak był w sluzbie to wszystko grało…. Reszta to już polityka … każdy tez ma prawo to do swoich przemyśleń . Uważam, że ta grafika daje jednak pozytywny oddźwięk. Pozdrawiam

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #421 dnia: Wrzesień 16, 2023, 19:28:01 »
Czy tylko ja mam wrażenie, że swoją odpowiedzią Eqinox sugeruje, że "lepsze jest wrogiem dobrego"? A może prawo w Polsce ma być "zabetonowane" i broń Boże je zmieniać? Każdy temat, rozwiązanie powinno być dyskutowane, powinno być tzw. "szukanie dziury w całym", bo tylko tak znajdują się nowe rozwiązania, tylko tak możemy przystosować się do ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Stanie w miejscu, tak naprawdę jest cofaniem się do tyłu. Ale w niektórych obszarach komuś to widocznie na rękę.
Oczywiście masz rację bo nawet PWN w słowniku online wyjaśnia znaczenie przytoczonego przez ciebie zwrotu jako szukając najlepszej możliwości, często traci się możliwość dobrą. TO co ty nazywasz "zabetonowaniem" prawa ma swoją właściwą nazwę i jest to stabilność prawa i charakteryzuje to kraje o wysokiej kulturze prawnej i rozwiniętych demokracjach. Co do stania w miejscu i cofania się to każdy ma swój pogląd na życie ale pamiętaj, że większość ludzi ceni sobie swój święty spokój i czasem nie warto dla grupki fanatyków zmieniać systemu. Kopiować wzorce z innych krajów też trzeba z rozwagą.
Masz rację, że stabilność prawa charakteryzuje kraje o wysokiej kulturze prawnej i rozwiniętej demokracji. Jak widać jeszcze nam dużo do nich brakuje. Wystarczy popatrzeć ile średnio rocznie nasi posłowie produkują (bo inaczej tego nie można nazwać) makulatury. Chociaż często makulatura może być więcej warta niż ustawy na niej zapisane. I to dotyczy chyba wszystkich rządów ostatnich 20 lat

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #422 dnia: Wrzesień 16, 2023, 20:48:57 »
Proszę się nie martwić o moich kolegów. Rysiek od dawna na dobrej lub bardzo dobrej emeryturze… jak był w sluzbie to wszystko grało…. Reszta to już polityka … każdy tez ma prawo to do swoich przemyśleń . Uważam, że ta grafika daje jednak pozytywny oddźwięk. Pozdrawiam
A jaki sens ma publikowanie takich grafik przez nas jako instytucję?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
  • KM PSP
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #423 dnia: Wrzesień 16, 2023, 21:28:05 »
Taki sam jak wieszanie banerów przed jednostkami...
A o co tak naprawdę chodzi to wszyscy wiemy - reszta to polityka.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #424 dnia: Wrzesień 17, 2023, 16:39:27 »
Chyba głownie chodzi o to że płaca minimalna kolejny rok idzie 20 % do góry, a nasze podwyżki od paru lat są dużo mniejsze procentowo. To że strażak na początku swojej kariery zarabia te 500-1000zł więcej od minimalnej krajowej to chyba nie ma się czym chwalić dla tak prestiżowego zawodu.A raczej straż takim jest, chyba to wszyscy potwierdzą🚒🚒🚒🚒