Autor Wątek: Podwyżki 2024  (Przeczytany 883826 razy)

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 469
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 11, 2023, 05:53:46 »
@Eqinox Dodatkowe obowiązki, zmiana systemu pracy, brak podwyżek, za chwilę chyba faktycznie nie będzie komu służyć, ciekawe czemu...
wariatów zapaleńcow nie brakuje także o to spokojna głowa
pełna zgoda że wariatów i zapaleńców nie brakuję, tylko jak chwilę popracują i zobaczą od środka jak to działa to szybko się leczą ze straży :szalony:
Co Ty gadasz? Ogólnie chętnych czy to na główną czy aspirantkę czy z ulicy do służby jest kilka osób na miejsce. Młodzi jak przychodzą to się cieszą z roboty. Gdzie w innej pracy zjesz dobry obiad, pykniesz na siłce, pokimasz na sypialni. Wracasz do domu i masz 48 luzu gdzie można dorobić jak ktoś chce. Wolna służba i pięć dni wolnego. To na co ci młodzi mają narzekać ?
Młodzi już nie myślą tymi kategoriami ( bo można zjeść obiad, bo prestiż:),oni chcą godziwie zarobić, cenią się i w zdecydowanej większości nie boją się wymagać (niekoniecznie od siebie). Czasami mam wrażenie, że dzięki nim kruszy się beton. bo niektórzy "starsi strażacy" są już tak przelęknieni, że boja się nawet raport  o sort napisać, co dopiero wyrazić głośniej niezadowolenie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 11, 2023, 06:45:23 »
Co Ty gadasz? Ogólnie chętnych czy to na główną czy aspirantkę czy z ulicy do służby jest kilka osób na miejsce. Młodzi jak przychodzą to się cieszą z roboty. Gdzie w innej pracy zjesz dobry obiad, pykniesz na siłce, pokimasz na sypialni. Wracasz do domu i masz 48 luzu gdzie można dorobić jak ktoś chce. Wolna służba i pięć dni wolnego. To na co ci młodzi mają narzekać ?
Dobrze gada duży problem mają szkoły to fakt ale to wynika z archaiczności ich oraz z uwarunkowań demograficznych i społecznych (nawet tylko w PSP). Nawet taka drobna rzecz jak  dodatek na stopień w 2008 r. mł. kpt. miał prawie 2x wyższy dodatek za stopień jak strazak a obecnie?
Dodatkowo problem szkół wynika z tego, że ich absolwenci w ogromnej większości trafią do biura a to dlatego, że nie mają kwalifikacji potrzebnych na PB (czyli nie są kierowcami , C+E, D, rat. med czy chemikami) wraz z utratą atrakcyjności służby codziennej zniszczono atrakcyjność szkół które nie potrafią się dostosować i teraz zadziała czysty darwinizm.
Młodzi już nie myślą tymi kategoriami ( bo można zjeść obiad, bo prestiż:),oni chcą godziwie zarobić, cenią się i w zdecydowanej większości nie boją się wymagać (niekoniecznie od siebie). Czasami mam wrażenie, że dzięki nim kruszy się beton. bo niektórzy "starsi strażacy" są już tak przelęknieni, że boja się nawet raport  o sort napisać, co dopiero wyrazić głośniej niezadowolenie.
Młodzi którzy mają co nosić pod kopułą potrafią pewne rzeczy docenić (oczywiście dużo zależy od przełożonych szczególnie szczebla 11,12 i 01,02) natomiast krzykacze niestety nie zdają sobie sprawy, że nic nie jest dane na zawsze i nawet nadgodzinny to nie historia od początku PSP tylko pierwsze zapłacono w marcu 2011 a wcześniejsze poszły do archiwum.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2023, 06:53:18 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 24, 2023, 12:52:05 »
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/rzad-przyjal-budzet-na-po-wyborach-zobacz-co-sie-w-nim-znalazlo/xq3nfew
Szef rządu zapowiedział też podwyżki dla budżetówki o 12,3 proc. Taka kwota została zabezpieczona w budżecie na wzrost wynagrodzeń dla m.in. strażaków, policjantów czy nauczycieli.
Ciekawe czy zrobią od 1 stycznia czy od 1 marca :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 24, 2023, 12:53:28 »
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/rzad-przyjal-budzet-na-po-wyborach-zobacz-co-sie-w-nim-znalazlo/xq3nfew
Szef rządu zapowiedział też podwyżki dla budżetówki o 12,3 proc. Taka kwota została zabezpieczona w budżecie na wzrost wynagrodzeń dla m.in. strażaków, policjantów czy nauczycieli.
Ciekawe czy zrobią od 1 stycznia czy od 1 marca :)
A mówił wujek, że spodziewa się dwucyfrówki i, że 6,6% to dopiero początek  :wacko:
http://kspnszz.org/index.php/2023/08/24/wynagrodzenia-w-szeroko-rozumianej-budzetowce-wzrosna-o-123/
Po treści komunikatu każdy termin jest możliwy  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 24, 2023, 12:55:38 »
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/rzad-przyjal-budzet-na-po-wyborach-zobacz-co-sie-w-nim-znalazlo/xq3nfew
Szef rządu zapowiedział też podwyżki dla budżetówki o 12,3 proc. Taka kwota została zabezpieczona w budżecie na wzrost wynagrodzeń dla m.in. strażaków, policjantów czy nauczycieli.
Ciekawe czy zrobią od 1 stycznia czy od 1 marca :)

Jak zrobią od stycznia to koło 900 zł na etat, jak od marca to ponad 1000 zł :szalony:

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpień 24, 2023, 13:15:36 »
Czyli pewnie od 1 marca aby powstrzymać odejścia na EME

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 24, 2023, 13:21:39 »
Czyli pewnie od 1 marca aby powstrzymać odejścia na EME

No a jak inaczej ? Kto będzie podwójnie uszczęśliwial odchodzących na emke

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 24, 2023, 13:46:49 »
Czyli pewnie od 1 marca aby powstrzymać odejścia na EME

No a jak inaczej ? Kto będzie podwójnie uszczęśliwial odchodzących na emke

Jeśli dadzą od stycznia to wysyp przyszłych emerytów będzie ogromny, ale skoro raz dali od marca to już tak na 99% zostanie. Wiec podwyżka raczej od 1 marca.

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 24, 2023, 13:57:05 »
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/rzad-przyjal-budzet-na-po-wyborach-zobacz-co-sie-w-nim-znalazlo/xq3nfew
Szef rządu zapowiedział też podwyżki dla budżetówki o 12,3 proc. Taka kwota została zabezpieczona w budżecie na wzrost wynagrodzeń dla m.in. strażaków, policjantów czy nauczycieli.
Ciekawe czy zrobią od 1 stycznia czy od 1 marca :)

Jak zrobią od stycznia to koło 900 zł na etat, jak od marca to ponad 1000 zł :szalony:
Jak Ci wyszło 900 zł?? podwyzka na 99 procent będzie od kwoty bazowej czyli powiedzmy ok plus mijus 400 brutto

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 24, 2023, 14:00:36 »
Jak Ci wyszło 900 zł?? podwyzka na 99 procent będzie od kwoty bazowej czyli powiedzmy ok plus mijus 400 brutto
7264*12,3%=?
Skąd te 99% pewności skoro na slajdzie jest mowa o wynagrodzeniu a wynagrodzenie w PSP to mityczne średnie uposażenie
http://kspnszz.org/index.php/2023/08/24/wynagrodzenia-w-szeroko-rozumianej-budzetowce-wzrosna-o-123/
PS. podniesienie kwoty bazowej razy mnożnik formacji daje 7264 (+900)  :wacko: :rofl:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2023, 14:06:31 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 24, 2023, 15:07:05 »
Czyli pewnie od 1 marca aby powstrzymać odejścia na EME

No a jak inaczej ? Kto będzie podwójnie uszczęśliwial odchodzących na emke

to są jaja co zrobili z przeniesieniem podwyżki w tym roku, pokazuje to jaki wpływ na decyzje mamy i gdzie nas mają

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 24, 2023, 15:19:53 »
NSZZ Policjantów pisze że premier zapowiedział podwyżki od stycznia

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 24, 2023, 16:04:55 »
NSZZ Policjantów pisze że premier zapowiedział podwyżki od stycznia
Postawisz na to pieniądze?
to są jaja co zrobili z przeniesieniem podwyżki w tym roku, pokazuje to jaki wpływ na decyzje mamy i gdzie nas mają
Czemu jaja? ZZ wszystkich mundurówek zaakceptowały tą decyzję... Przecież kasa się zgadza ci na koncie tak jak byś miał od stycznia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 24, 2023, 16:09:48 »
Napisałem tylko co podali na nszzp i tyle. A jak podwyżka będzie od marca to musi być wyższa procentowo, tak jak to było w tym roku proste

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 24, 2023, 16:12:30 »
Napisałem tylko co podali na nszzp i tyle. A jak podwyżka będzie od marca to musi być wyższa procentowo, tak jak to było w tym roku proste
Dokładnie tak i ja stawiam w ciemno na takie rozwiązanie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 24, 2023, 16:37:20 »
Jak Ci wyszło 900 zł?? podwyzka na 99 procent będzie od kwoty bazowej czyli powiedzmy ok plus mijus 400 brutto
7264*12,3%=?
Skąd te 99% pewności skoro na slajdzie jest mowa o wynagrodzeniu a wynagrodzenie w PSP to mityczne średnie uposażenie
http://kspnszz.org/index.php/2023/08/24/wynagrodzenia-w-szeroko-rozumianej-budzetowce-wzrosna-o-123/
PS. podniesienie kwoty bazowej razy mnożnik formacji daje 7264 (+900)  :wacko: :rofl:
Ja cie proszę nie mydl już oczów , bo nikt na forum już Ci chyba nie wierzy. Dobrze wiesz ze będzie od podstawy. W tym roku też miało być 7.8 czy jak kto woli 9 % i co było od średniej ?? Jak tak czytam twoje posty to zastanawiam się czy nie jesteś premierem naszego rządu, bo bajki opowiadasz na każdym kroku

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 497
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 24, 2023, 16:39:11 »
Krzysiek no było od średniej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 24, 2023, 16:47:26 »
Ja cie proszę nie mydl już oczów , bo nikt na forum już Ci chyba nie wierzy. Dobrze wiesz ze będzie od podstawy. W tym roku też miało być 7.8 czy jak kto woli 9 % i co było od średniej ?? Jak tak czytam twoje posty to zastanawiam się czy nie jesteś premierem naszego rządu, bo bajki opowiadasz na każdym kroku
Było od średniej a ty nie masz pojęcia co piszesz.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 24, 2023, 16:54:43 »
Propaganda pełna gębą. Ty tak serio ?? Było od średniej ale Ci co mieli 15 +, zapytaj tego co miał 5-10 lat służby. Teraz to samo. Ale sorry tutaj na forum jest taki equinox i kilka innych osob co mnie zgasł zaraz albo bedzie probowal przynajmniej , bo jest wszechwiedzący i jego zdanie jest najważniejsze i jest najmądrzejszy,  a spróbuj się przeciwstawić . Chłopie na kogo usługach jesteś,  że od razu pod każdym.postem gasisz wszystkich. I wmawiazz jak to dobrze jest ?? Już zjechali cie koledzy pod tematem o podwyżki 2023 i dalej tego nie widzisz?? Ja na 4 grupie dostałem brutto 240 zł podwyżki to gdzie tutaj mowa od średniej?? Aaaa od średniej komendantów to może tak . Ale mówimy o ludziach poniżej 15 beż sdanowisk kierowniczych poprostu przeciętny strażak.  Powiedznile dostał bez propagandy jaka tutaj na forum urządzasz.  Zzkoda gadać rzadko wchodzę na to forum, bo tylko propaganda jedynej słusznej parti

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 24, 2023, 17:10:04 »
@krzysiek478 czyli jak ty nie dostałeś to znaczy, że nie było od średniej na 7 grupie było 440 plus wysługa i to było około 9% powyżej już było więcej a +15 to dostali kilkanaście %. Przez lata dostawałeś więcej niż z % ci przysługiwało i taka prawda kosztem innych.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 24, 2023, 17:38:38 »
Dostawałem więcej procentowo ?? Ale czy kwotowo ?? W sklepie jak płacę za zakupy to płacę kwotą a nie procentami, czy w poprzednich latach kwotowo dostawałem więcej według ciebie ?? Czy ja mam inny żołądek niż ten co jest na 7 grupie ?? Moja rodzina jest gorsza ?? To nawet nie można nazwać podwyżką, a ewentyalna rekompensata inflacji I to nie do końca,   więc dlaczego ja mam dostać mniej?? Ale z tobą gadanie jak z murem . Nic nie dociera nie widzisz nic złego. Wszystko jest ok. Głupie gadanie o średnio to ja z psem mamy po 3 nogi. Była mowa o 7.8 procenta więc u mnie tyle nie wyszło i to są fakty  , a gadanie i średniej guzik mnie obchodzi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 24, 2023, 18:37:52 »
Dostawałem więcej procentowo ?? Ale czy kwotowo ?? W sklepie jak płacę za zakupy to płacę kwotą a nie procentami, czy w poprzednich latach kwotowo dostawałem więcej według ciebie ?? Czy ja mam inny żołądek niż ten co jest na 7 grupie ?? Moja rodzina jest gorsza ?? To nawet nie można nazwać podwyżką, a ewentyalna rekompensata inflacji I to nie do końca,   więc dlaczego ja mam dostać mniej?? Ale z tobą gadanie jak z murem . Nic nie dociera nie widzisz nic złego. Wszystko jest ok. Głupie gadanie o średnio to ja z psem mamy po 3 nogi. Była mowa o 7.8 procenta więc u mnie tyle nie wyszło i to są fakty  , a gadanie i średniej guzik mnie obchodzi.
Ciekawe czy do ciebie dotrze jak kosztem grupy 4 wyższe podwyżki dostaną najgorzej zarabiający strażacy z grup 1 i 3 bo tam są najwyższe przestrzenie aby bez deformacji siatki płac dać więcej... Przecież rodzina strażaka na grupie 1 ma taki sam żołądek jak twoja...  Rekompensata inflacji na 4 grupie chłopie dostałeś 76% podwyżki w latach 2016-23.
Najzabawniejsze w tym co pisze jest to, że to prawdopodobnie się wydarzy  :rofl: I wyższe podwyżki dostaną grupa 1 i 3 czyim kosztem nie wiem ale tak logika nakazuje. 
No i coraz częściej pojawiają się propozycje wzrostu dodatków za stopień i zwiększenia różnic... Kiedy jeśli nie teraz skoro będzie do dyspozycji 1000 zł na etat.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2023, 18:40:57 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpień 24, 2023, 18:48:52 »
Dostawałem więcej procentowo ?? Ale czy kwotowo ?? W sklepie jak płacę za zakupy to płacę kwotą a nie procentami, czy w poprzednich latach kwotowo dostawałem więcej według ciebie ?? Czy ja mam inny żołądek niż ten co jest na 7 grupie ?? Moja rodzina jest gorsza ?? To nawet nie można nazwać podwyżką, a ewentyalna rekompensata inflacji I to nie do końca,   więc dlaczego ja mam dostać mniej?? Ale z tobą gadanie jak z murem . Nic nie dociera nie widzisz nic złego. Wszystko jest ok. Głupie gadanie o średnio to ja z psem mamy po 3 nogi. Była mowa o 7.8 procenta więc u mnie tyle nie wyszło i to są fakty  , a gadanie i średniej guzik mnie obchodzi.
Ciekawe czy do ciebie dotrze jak kosztem grupy 4 wyższe podwyżki dostaną najgorzej zarabiający strażacy z grup 1 i 3 bo tam są najwyższe przestrzenie aby bez deformacji siatki płac dać więcej... Przecież rodzina strażaka na grupie 1 ma taki sam żołądek jak twoja...  Rekompensata inflacji na 4 grupie chłopie dostałeś 76% podwyżki w latach 2016-23.
Najzabawniejsze w tym co pisze jest to, że to prawdopodobnie się wydarzy  :rofl: I wyższe podwyżki dostaną grupa 1 i 3 czyim kosztem nie wiem ale tak logika nakazuje. 
No i coraz częściej pojawiają się propozycje wzrostu dodatków za stopień i zwiększenia różnic... Kiedy jeśli nie teraz skoro będzie do dyspozycji 1000 zł na etat.
Dokładnie, troszkę zachęci to ludzi do kształcenia się. Bo ja teraz się słyszy podoficerów, mam już 7 grupę to po co mi aspirantka. I w korpusie ASP to samo, po co mi wyższe jak mam już aspirantke

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.396
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpień 24, 2023, 19:09:46 »
Dokładnie, troszkę zachęci to ludzi do kształcenia się. Bo ja teraz się słyszy podoficerów, mam już 7 grupę to po co mi aspirantka. I w korpusie ASP to samo, po co mi wyższe jak mam już aspirantke
Trochę rozgarniętych ludzi musi się trochę zaangażować... Naprawdę nie rozumiem dlaczego tak się deprecjonuję role ZZ w służbach mundurowych w tym na forum...
Swoją drogą rozmawiam wielokrotnie z ogarniętymi ludźmi którzy doskonale wiedzą kim jestem i temat różnicy w stopniu pomiędzy str. a gen. bryg. na poziomie trzydziestu kilku % to aberracja i jeśli taki będzie głos ludu to może pora się nad tym pochylić bo czy będą następne takie okazje nie wiem ale przez tyle lat jak służę to tylko dwie były  :wacko:  Aby były dwa długie okresy podwyżek w pierwszej przede wszystkim podnoszono grupy i tworzono nowe stanowiska (zastępca dowódcy zmiany)  no a teraz pora chyba naprawić siatkę płac.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podwyżki 2024
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 24, 2023, 19:18:10 »
Znowu polityka to powiedz mi ile było inflacji w tych latach ?? W latach twojego cudownego rządu ?? Głupie gadanie,  bo mimo tak słonych podwyżek jakoś nie czuje się bogaty dlaczego, już kiedyś ludzie zarabiali w milionach i co byli bogaci na wszystko ich było stać, same podwyżki plac tak jak podałeś o 76 procent to nie wszystko jak koszty życia podskoczyły o dużo wiecej!! Rozmowa z tobą to jak plucie w twarz a ty mówisz,  że deszxz pada. Niema sensu rozmowa z osobą która tylko powiela propagande. Mówisz o grupach jeden trzy właśnie oni tez nie dostali średniej więc oco chodzi ?? Niema sensu z tobą rozmowa wszystko wina Tuska ... propaganda pełna gębą. Pogadaj z kolegami że służby z innych komend posłuchaj co mówią,  czy tak dobrze im się żyje?? Bo żyjesz w jakiejś bańce,  może kolejny dodatek dziadkowy bo za mała różnica w zarobkach .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2023, 19:23:44 wysłana przez krzysiek478 »