Służba > Forum zawodowców

Podwyżki 2024

<< < (3/336) > >>

mietek90:
Panie Eqinox.  20% to całkiem fajna podwyżka, ale jeśli już teraz Pan pisze, że 13% +/- będzie sukcesem to może trzeba coś zmienić w ZZ skoro rzucacie ręcznik zanim rozpoczęła się walka.
Dlaczego:
- nie spytacie członków  zz w całym kraju ( wykorzystując struktury wojewódzkie, itp ) : czy w razie podwyżki mniejszej niż 20 % w roku 2024 jesteś za rozpoczęciem strajku ?
- dajcie  sobie spokój  jako ZZ z flagami, spotkaniami przy kawie bo to czysta farsa.
Czy kiedyś uderzycie pięścią w stół, czy tylko udajecie " negocjacje " ze strona rządową, a wynik już dawno przesadzony.
 Kiedy będzie lepszy moment  na Protest przez duże P,  niż wybory w tym roku, kiedy prezesowi pali się pod dupą, i można wiele ugrać.

Eqinox:

--- Cytat: mietek90 w Czerwiec 30, 2023, 22:31:26 ---Panie Eqinox.  20% to całkiem fajna podwyżka, ale jeśli już teraz Pan pisze, że 13% +/- będzie sukcesem to może trzeba coś zmienić w ZZ skoro rzucacie ręcznik zanim rozpoczęła się walka.
Dlaczego:
- nie spytacie członków  zz w całym kraju ( wykorzystując struktury wojewódzkie, itp ) : czy w razie podwyżki mniejszej niż 20 % w roku 2024 jesteś za rozpoczęciem strajku ?
- dajcie  sobie spokój  jako ZZ z flagami, spotkaniami przy kawie bo to czysta farsa.
Czy kiedyś uderzycie pięścią w stół, czy tylko udajecie " negocjacje " ze strona rządową, a wynik już dawno przesadzony.
 Kiedy będzie lepszy moment  na Protest przez duże P,  niż wybory w tym roku, kiedy prezesowi pali się pod dupą, i można wiele ugrać.

--- Koniec cytatu ---
Ja naprawdę rozumiem, że język polski to trudny język a czytanie ze zrozumieniem to sztuka ale jak z takiej wypowiedzi można wyciągnąć, że 13% (bo tylko w tej występuje liczba 13) to sukces czy porażaka?

--- Cytat: Eqinox w Czerwiec 30, 2023, 16:22:37 ---W posiedzeniach zespołu RDS udział bierze tylko jeden mundurowy i jest to szef KSP S i przedstawił on ministrowi swoją analizę podwyżek w latach 2023-24 względem inflacji z której wynika, że jeśli podwyżka 2024 wyniosła by 6,6% to mundurowi stracą (inni pracownicy też) ok. 13% w związku z powyższym oczekujemy podwyżki 20%.   

--- Koniec cytatu ---
Co do dalszej części wypowiedzi to zdajesz sobie sprawę, że żaden rozgarnięty funkcyjny z S nie zrobi tak jak piszesz bo za organizacje strajku w PSP wyleci dyscyplinarnie i będzie miał sprawę karną.
Za to chętnie wysłucham jakie formy protestu proponujesz w przypadku niepowodzenia negocjacji.
PS. nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale każdy 1% podwyżki dla budżetówki to koszt dla budżetu około 1 miliarda zł.
 

pb11:

--- Cytat: Eqinox w Czerwiec 30, 2023, 20:37:02 ---Ja nie negocjuje ją przedstawiam realne warianty bo jako jeden z nielicznych rozumiem co się dzieje na tym wyższym poziomie. Realnie to jest szansa na wszystkie postulaty bo jest rok wyborczy i takie są fakty.

--- Koniec cytatu ---

Czy Ty na bazie własnych doświadczeń niczego się nie uczysz.

mietek90:
Tak, język polski należy do grupy trudnych języków, jest jednym z najtrudniejszych języków do nauki.
Napisałem 13 %. Jeśli to będzie 11,12 czy 14 - to różni się to od 20 %.
Skóry ZZ już zakładają, że  i tak strona rządową będzie cieła podwyżkę, to dlaczego nie wystąpi nie chce np. 28% - negocjacje i godzi się po 5 kawach na 18%.
Co do form strajku, to grypa policyjna pokazała jak trzeba walczyć, bo rozmowy, ciastka, kawa i flagi są tyle warte co zeszłoroczny śnieg. Dobrze wiemy, że dzięki policji coś jesteśmy w stanie ugrać, i gdyby ich ZZ wywalczyły tylko o Policjantów to ZZ straży pożarnej dawno mogły by się rozwiązać.
1% 1miliard.  A co to jest 1 miliard dla kraju gdzie jest tak cudownie, gdzie stać za moje podatki kupować głosy wyborcze obietnica 800+, gdzie wspomina się o 14,15 emeryturze, dodatkach za długoletnie pożycie, gdzie buduje się elektrownie za 1,5 mld itp.
Mam wrażenie, że często stoi Pan okrakiem na tej barykadzie.
Może kolejny  dodatek za siwe włosy, albo pracę siedząca przy biurku.
Ps. Płaca minimalna ma wynosić 4300 Brutto w 2024, tak na marginesie.

Siedem:
Nawiązując żartobliwie…..  „kolejny pieniacz, proszę ulżyć służbie i się zwolnić, na ZUS się znajdzie. Dobrego dnia”

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej