Autor Wątek: Dyżurny Stanowiska Kierowania  (Przeczytany 3495 razy)

Offline Wolekosp998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Dyżurny Stanowiska Kierowania
« dnia: Maj 14, 2023, 15:30:52 »
Witam.

Mam pytanie - pełnię służbę w SKKP, ponad 3 lata służby, podoficer, obecne stanowisko młodszy ratownik(3 grupa uposażenia). Według załącznika nr. 3 odnośnie stanowisk w PSP wymagany staż dla DSK (6 grupa)to 5 lat, czy jest możliwość odstępstwa aby otrzymać ją wcześniej czy jestem "uwalony" na dwa lata ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Dyżurny Stanowiska Kierowania
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2023, 18:44:37 »
Witam.
Mam pytanie - pełnię służbę w SKKP, ponad 3 lata służby, podoficer, obecne stanowisko młodszy ratownik(3 grupa uposażenia). Według załącznika nr. 3 odnośnie stanowisk w PSP wymagany staż dla DSK (6 grupa)to 5 lat, czy jest możliwość odstępstwa aby otrzymać ją wcześniej czy jestem "uwalony" na dwa lata ?
Mam spore wątpliwości czy powinieneś zajmować to stanowisko to raz (w sensie służby na SK) a dwa to szczerze i z całego serca ci życzę 6 grupy z 5 letnim stażem  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Wolekosp998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dyżurny Stanowiska Kierowania
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2023, 20:14:35 »
Na SK służę na stałe prawie 1,5 roku, wcześniej ponad pół roku jako skoczek (gdzie właściwie przez ten czas byłem może 2 razy na podziale), przełożeni są zadowoleni z roboty jaką wykonuję to mimo małego stażu chyba nie jest tak źle 💪😂

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Dyżurny Stanowiska Kierowania
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2023, 17:35:16 »
Niestety Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 lutego 2023 r. w sprawie stanowisk służbowych w  jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2023 r., poz. 466) nie przewiduje możliwości odstępstwa.
Musisz poczekać niestety, gdyż przy całej sympatii Twojego przełożonego do Ciebie, nie ma on podstaw do skrócenia czasookresu określonego w rozporządzeniu.
Si vis pacem, para bellum

Offline Wolekosp998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dyżurny Stanowiska Kierowania
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2023, 18:47:35 »
Tak czułem 💪 trzeba się uzbroić w cierpliwość w takim razie 😁

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżurny Stanowiska Kierowania
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2023, 13:15:36 »
Na SK służę na stałe prawie 1,5 roku, wcześniej ponad pół roku jako skoczek (gdzie właściwie przez ten czas byłem może 2 razy na podziale), przełożeni są zadowoleni z roboty jaką wykonuję to mimo małego stażu chyba nie jest tak źle 💪😂

Zadowoleni są bo innego nie znajdą  :rofl:

Offline Wolekosp998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dyżurny Stanowiska Kierowania
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2023, 18:37:46 »
Było tak jak mówisz do czasu aż ja nie zacząłem służyć na SK, potem się nagle znaleźli chętni, bo niektórzy zauważyli możliwość awansu czy możliwości pójścia na szkołę, gdzie na podziale nie ma na to szans  :rofl:

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyżurny Stanowiska Kierowania
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2023, 23:46:44 »
I po jakiej szkole jesteś?  ^_^

Offline Wolekosp998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dyżurny Stanowiska Kierowania
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2023, 10:08:53 »
Podoficerskiej  😂  :rofl: