Służba > Forum zawodowców

Koniec służby

(1/5) > >>

PanCerny:
Cześć strażacy!

Mam pytanie, a raczej prośbę o pomoc.
Czas odejść do cywila z firmy. Powody są osobiste, ale do rzeczy. Jak to wygląda? Ktoś już przez to przechodził, na co zwrócić uwagę, żeby się to czkawką nie odbiło w cywilu? Raport do komendanta napisałem, ale jeszcze czekam na złożenie. W przepisach wyczytałem, że to od złożenia do zwolnienia 3 miesiące i wolny.
Przesłużyłem sobie 10 lat, niestety na nowych zasadach emerytalnych i nie mam ochoty tracić dalej zdrowia i życia. Nawet się wykształciłem w tym kierunku, ale już wystarczy.

Pozdrawiam! :)

Eqinox:

--- Cytat: PanCerny w Maj 13, 2023, 11:58:19 ---Cześć strażacy!

Mam pytanie, a raczej prośbę o pomoc.
Czas odejść do cywila z firmy. Powody są osobiste, ale do rzeczy. Jak to wygląda? Ktoś już przez to przechodził, na co zwrócić uwagę, żeby się to czkawką nie odbiło w cywilu? Raport do komendanta napisałem, ale jeszcze czekam na złożenie. W przepisach wyczytałem, że to od złożenia do zwolnienia 3 miesiące i wolny.
Przesłużyłem sobie 10 lat, niestety na nowych zasadach emerytalnych i nie mam ochoty tracić dalej zdrowia i życia. Nawet się wykształciłem w tym kierunku, ale już wystarczy.

Pozdrawiam! :)

--- Koniec cytatu ---
Dziwny wpis a mógł byś zadać pytanie wprost na które oczekujesz odpowiedzi?
Bo PSP zapłaci ZUS da ci świadectwo pracy i tyle...

mpolskie:
Tak jak wyżej, składasz raport, za odsłużone lata jeśli Komendant Cię nie przekona do pozostania zostaną zapłacone składki, zdasz co do zdania i z uzgodnioną datą zostanie rozwiązany stosunek służbowy - tylko tyle i aż tyle.

PanCerny:
Chodzi mi o to, czy komendant robi problemy, czy na siłę chce trzymać oferując gruszki na wierzbie, czy po prostu bierze papier, podpisuje i można odejść bez problemu?

@mpolskie, dziękuję :)

Eqinox:

--- Cytat: PanCerny w Maj 13, 2023, 15:28:41 ---Chodzi mi o to, czy komendant robi problemy, czy na siłę chce trzymać oferując gruszki na wierzbie, czy po prostu bierze papier, podpisuje i można odejść bez problemu?

@mpolskie, dziękuję :)

--- Koniec cytatu ---
Ile masz lat życia?
Zależy wszystko z jakim 01 masz doczynienia...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej