Autor Wątek: Medale  (Przeczytany 4016 razy)

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Medale
« dnia: Maj 04, 2023, 19:55:38 »
Medale za długoletnią służbę dla jednego po 10 latach służby dla drugiego po 30latach. To samo z odznakami i innymi odznaczeniami. Nie czas skończyć z patologią i wprowadzić sprawiedliwe zasady wnioskowania.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Medale
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2023, 22:04:53 »
Do czego potrzebny Ci ten medal?

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Medale
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2023, 08:04:47 »
Do czego potrzebny Ci ten medal?

Czuje potrzebę postawienia obiadu na zmianie za nic:D

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Medale
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2023, 08:05:28 »
Do czego potrzebny Ci ten medal?

O, i takie podejście to ja szanuję  :szalony:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Medale
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2023, 09:19:30 »
podejście indywidualne osób do medali jest ich indywidualną sprawą.
Ja natomiast nie szanuję sprowadzania medali do rangi nic nie znaczącej błyskotki.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Medale
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2023, 10:02:39 »
podejście indywidualne osób do medali jest ich indywidualną sprawą.
Ja natomiast nie szanuję sprowadzania medali do rangi nic nie znaczącej błyskotki.
Ale to nasi przełożeni sprowadzili medale do rangi nic nie znaczącej błyskotki. Bo jak wytłumaczysz fakt, że na komendy przychodzi rozpiska, że komenda ma wystąpić o X czy Y medali? Jak jeszcze są zasłużeni to ok, ale często szuka się na siłę ludzi, którym można je dać. I tak naprawdę w olbrzymiej większości przyznawane są, może nie za nic, ale za "pierdoły".

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Medale
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2023, 11:21:18 »
Uważam, że akurat medal za długoletnią służbę i odznakę zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej, to powinni strażacy dostawać, bez jakiegoś szczególnego uzasadniania. Sprawdzić, tylko czy nie byli karani dyscyplinarnie.
Są to dwa odznaczenia, które moim zdaniem należą się jak "psu micha" - ale to moje zdanie. Macie inne? Ok, nic mi do tego.
Przepisy w tym zakresie uwzględniają czasookresy nadania poszczególnych stopni medalu/odznaki i tym powinno się kierować kierownictwo.
Nie powinno być tak, że strażak służący 20 lat dostaje brązowy Medal za Długoletnią Służbę, bo wcześniej przełożony twierdził, że ten strażak nie zasługuje.
Si vis pacem, para bellum

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Medale
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2023, 12:14:35 »
Nie powinno być tak, że strażak służący 20 lat dostaje brązowy Medal za Długoletnią Służbę, bo wcześniej przełożony twierdził, że ten strażak nie zasługuje.

Akurat ten medal po 20 latach służby może dostać od razu srebrny...

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Medale
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2023, 12:16:10 »
Ale właśnie o to mi chodzi - że na niektóre medale kryteria są niejasne, a ich przyznawanie "dziwne".

Z kolei na medale na długoletnią służbę są "limity" i nie wszyscy dostają, choć mają nienaganną służbę 10 - 20 - 30 lat.

Kończę temat ze swojej strony.

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Medale
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2023, 13:54:47 »
Cytuj
W uznaniu za wybitne zasługi dla ochrony przeciwpożarowej, za działalność społeczną, Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył podczas uroczystości:

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka
Srebrnym Krzyżem Zasługi – nadbryg. Krzysztofa Hejduka
Brązowym Krzyżem Zasługi – st. bryg. Adama Krasuskiego
No.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Medale
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2023, 14:13:00 »

Akurat ten medal po 20 latach służby może dostać od razu srebrny...
To chyba wszyscy wiedzą.
Ale są niestety sytuacje, gdzie strażak dostaje brązowy medal po 20 latach służby.
W sumie z mojej strony to też byłoby wszystko w tym temacie.
Si vis pacem, para bellum

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Medale
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2023, 21:55:04 »
U mnie prawie 11 lat służby i czysta klapa, gdzie ludzie po 3 latach chodzą jak ruskie generały… czy mi z tym źle? Absolutnie. Jeżeli ktos chce medale, lubi to proszę bardzo … Jeżeli mam dostać konkretny medal za konkretnie wykonaną robotę - jak najbardziej przyjmę 💪🏼 od tak w wyniku losowania - absolutnie…
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 669
Odp: Medale
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2023, 23:14:04 »
Ja natomiast nie szanuję sprowadzania medali do rangi nic nie znaczącej błyskotki.

Oczywiście masz do tego prawo, ale

Ale to nasi przełożeni sprowadzili medale do rangi nic nie znaczącej błyskotki.

Dlatego mam to gdzieś i gdybym miał coś kiedyś dostać, to chętnie oddam tym co wypinają pierś i zniecierpliwieni ciągle przebierają nogami.

Uważam, że akurat medal za długoletnią służbę i odznakę zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej, to powinni strażacy dostawać, bez jakiegoś szczególnego uzasadniania. Sprawdzić, tylko czy nie byli karani dyscyplinarnie.

Podobnie powinno być ze stopniami. Nie wystarczy, że chłop cieszy się dobrą opinią, wyjeżdża do zdarzeń kilkadziesiąt/kilkaset razy w roku i solidnie robi swoją robotę oraz minął czasookres, w trakcie którego wyremontował pół jednostki. Trzeba wnioski pisać, we wnioskach słodko pierdzieć, a nawet podawać przykłady akcji, w których się wykazał jakby miał dostać krzyż zasługi za dzielność. Wszystko po to, żeby dostać trzecią, czwartą belkę za 20zł. A nad wszystkim czuwają wybitni turboprzełożeni, co to dostają awanse co pół roku, na maja i listopada i w swojej szczodrości zrzucą czasem na dół okruchy z pańskiego stołu.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Medale
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2023, 10:12:27 »
Lepiej się tego ująć nie da.