Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Stażysta - docelowo: starszy ratownik-kierowca

(1/2) > >>

Testarossa:
Witam,
Mam takie nietypowe pytanie. Śledząc nabory z ostatnich lat można śmiało wywnioskować, że najczęściej poszukiwany jest kandydat na stanowisko starszy ratownik-kierowca. Nabór na stanowisko starszy ratownik jest rzadziej widziany. Co jeżeli ktoś zrobił prawo jazdy kat C ale nie jeździ w ogóle cięzarowkami i nie czuje sie pewnie za kierownica a dostanie sie z takiego naboru? Czy jesli ktos nie czuje sie za kierownica moze zrezygnowac z kierowcy? Czy taka osoba moze byc zwolniona ze sluzby? Jak to wyglada?

PrzyszłyStrażak:
Ja również byłem zatrudniany na stanowisko docelowe starszy ratownik-kierowca. U mnie to wyglądało tak, że dowódca JRG zapytał, czy czuję się na siłach, żeby jeździć ciężarówką. Jeśli Ty sam nie zdecydujesz, że chcesz jeździć to nikt raczej Cię do tego nie zmusi, bo nie będą ryzykować.

koreks:
Zależy od sytuacji kadrowej w jednostce, jeśli jest na tyle kierowców to będziesz jeździł na pace, ale jeśli będzie brakować to będą Cię pisać pewnie na aucie co najrzadziej jeździ. Na stażu możesz zostać bardzo łatwo zwolniony, jeśli według przełożonych nie będziesz się nadawał. W praktyce rzadko stosowana praktyka ale możliwa jeśli trafisz na zdeterminowanego przełożonego. Zależy też czy na rozmowie będą o to pytać, bo jeśli nakłamiesz że potrafisz i chcesz jeździć a później okaże się co innego to na pewno Ci to nie pomoże.

kamaras:
No nie. Idziesz na etat kierowcy to jesteś kierowcą. Jak się nie czujesz na siłach to nie składaj papierów.... Proste...

rocky323:

--- Cytat: kamaras w Kwiecień 10, 2023, 14:33:46 ---No nie. Idziesz na etat kierowcy to jesteś kierowcą. Jak się nie czujesz na siłach to nie składaj papierów.... Proste...

--- Koniec cytatu ---

To ja w jakiejs innej PSP służę  :rofl: dziś zastępca dowódcy zmiany jest kierowca drabiny a na tylnej pace GBA jeździ starszy operator sprzętu, a kieruje „absolwent-aspirant” czy jakoś tak  ^_^

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej