Autor Wątek: Problem z awansem na wyższy stopień  (Przeczytany 4724 razy)

Offline pablito22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Problem z awansem na wyższy stopień
« dnia: Marzec 23, 2023, 23:32:19 »
Mam problem z awansem na wyższy stopień służbowy. Jestem w stopniu mł.asp i posiadam 4,5 letni staż służby. Jednostka złożyła wniosek o awans na wyższy stopień, ale został odrzucony, ponieważ zajmuje stanowisko dyspozytor stanowiska kierowania jest to stanowisko podoficerskie i maksymalny stopień przypisany do stanowiska to starszy ogniomistrz. Nie mogę dostać awansu na wyższe stanowisko, które rozwiązałoby problem, ponieważ na SKKP następne stanowisko na które mógłby dostać to straszy dyżurny stanowiska kierowania, ale tam wymagany jest straż służby 8 lat.
Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tej sytuacji albo zna kogoś kto miał podobny problem i jakoś to dało radę obejść?

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Problem z awansem na wyższy stopień
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2023, 09:38:00 »
Mam problem z awansem na wyższy stopień służbowy. Jestem w stopniu mł.asp i posiadam 4,5 letni staż służby. Jednostka złożyła wniosek o awans na wyższy stopień, ale został odrzucony, ponieważ zajmuje stanowisko dyspozytor stanowiska kierowania jest to stanowisko podoficerskie i maksymalny stopień przypisany do stanowiska to starszy ogniomistrz. Nie mogę dostać awansu na wyższe stanowisko, które rozwiązałoby problem, ponieważ na SKKP następne stanowisko na które mógłby dostać to straszy dyżurny stanowiska kierowania, ale tam wymagany jest straż służby 8 lat.
Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tej sytuacji albo zna kogoś kto miał podobny problem i jakoś to dało radę obejść?

Nie obejdziesz, wprost jest zapisane w przepisie kwalifikacyjnym jakie są max stopnie służbowe dla danego stanowiska. To tak jakby dać stopień generała dowódcy jrg skoro spełnia czasokres

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Problem z awansem na wyższy stopień
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2023, 10:14:51 »
To jeszcze mało rzeczy w straży widziałeś.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Problem z awansem na wyższy stopień
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2023, 16:31:44 »
Mam problem z awansem na wyższy stopień służbowy. Jestem w stopniu mł.asp i posiadam 4,5 letni staż służby. Jednostka złożyła wniosek o awans na wyższy stopień, ale został odrzucony, ponieważ zajmuje stanowisko dyspozytor stanowiska kierowania jest to stanowisko podoficerskie i maksymalny stopień przypisany do stanowiska to starszy ogniomistrz. Nie mogę dostać awansu na wyższe stanowisko, które rozwiązałoby problem, ponieważ na SKKP następne stanowisko na które mógłby dostać to straszy dyżurny stanowiska kierowania, ale tam wymagany jest straż służby 8 lat.
Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tej sytuacji albo zna kogoś kto miał podobny problem i jakoś to dało radę obejść?

Inspektor z delegacją na SK, ewentualnie młodszy operator tudzież operator z delegacja na SK.

Offline pablito22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Problem z awansem na wyższy stopień
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2023, 17:06:58 »
W mojej komendzie nie ma wolnych wakatów w systemie codziennym wiec stanowisko inspektor odpada. A stanowisko młodszy operator i operator to stanowiska podoficerskie wiec tez raczej ciężko będzie o awans na stopień aspirant.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Problem z awansem na wyższy stopień
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2023, 18:24:41 »
No to zostaje PB i dowódca zastępu.

Offline pablito22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Problem z awansem na wyższy stopień
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2023, 19:46:21 »
Tylko to jest awans na 7 grupę, a na SK jest grupa 6 i potem byłby problem żeby wrócić na SK

Offline strażak_89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Problem z awansem na wyższy stopień
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2023, 20:34:13 »
Nie potrzebie został zabrany z korpusu aspirantów dyżurny stanowiska kierowania. Teraz powstaje taki problem, że aspiranci z małym starzem są obsadzani na stanowisku podoficera i nie mogą awansować.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Problem z awansem na wyższy stopień
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2023, 21:49:54 »
W mojej komendzie nie ma wolnych wakatów w systemie codziennym wiec stanowisko inspektor odpada. A stanowisko młodszy operator i operator to stanowiska podoficerskie wiec tez raczej ciężko będzie o awans na stopień aspirant.

Och faktycznie z tymi operatorami.. sorry.

Offline kraktgs

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Problem z awansem na wyższy stopień
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2023, 15:00:47 »
Nie potrzebie został zabrany z korpusu aspirantów dyżurny stanowiska kierowania. Teraz powstaje taki problem, że aspiranci z małym starzem są obsadzani na stanowisku podoficera i nie mogą awansować.

Nie potrzebnie to się produkuje co roku tylu aspirantów... w mojej komendzie jakbyś rzucił kamieniem to trafisz w aspiranta.
Ostatnio na zmianie służby (oficer d-ca zmiany, 6 aspirantów, dwóch st. str strażaków)

I już są grupy poblokowane, więc chłopaki nie awansują.

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Problem z awansem na wyższy stopień
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2023, 09:17:41 »
Kolego 4,5 roku . Ja wiem że finalnie szkołą się wlicza do stażu ale na podziale raczej został byś lekko wyszydzony . Na jednostkach w całej Polsce pracują ludzie lata którzy nie idą do przodu nie awansują w grupach oraz stopniach, bo ciągle słyszy się jedno że brakuje środków na awanse. Rozmawiamy z chłopakami i widać że ich motywacja jest coraz mniejsza. Coraz cześciej pada stwierdzenie że po co mam się starać skoro i tak jestem pomijany. I nawet nie chodzi o pieniądze z awansu bo one są niewielkie bardziej o to że awans w stopniu/grupie dawał poczucie rozwoju . Mówię tu o ludziach ze starzem 8-15 lat .  Pozdrawiam spokoju na służbie życzę .

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Problem z awansem na wyższy stopień
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2023, 09:08:03 »
Na podziale pracują osoby które mają ponad 10 lat służby i nadal są w stopniu sekcyjnego. to twój przypadek jest niczym szczególnym. Skoro aspiranci zajmują stanowiska podoficerskie a oficerowie aspiranckie to może jest ich za dużo albo stanowisk za mało :gwiazdki: