Autor Wątek: 15+ , zachętą do lepszej pracy??  (Przeczytany 7152 razy)

Offline myg-mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 09, 2023, 22:52:52 »
Niestety, ale czytając to forum co coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że straż pożarna to zakład pracy chronionej.  Cały czas myslałem że jak ktoś jest pracowity to jest pracowity bez względu na wiek, a leń zawsze jest leniem. Pracuj systematycznie a zostaniesz doceniony. A jeśli w Twojej ocenie jesteś pracowity, podnosisz kwalifikację, rozwijasz się itd. a mimo wszystko nadal po kilku latach nie idzie to w parze z gratyfikacjami to niestety ale ta jednostka nie jest Ciebie godna, albo po prostu są lepsi od Ciebie. Nie załamuj się masz 48 h miedzy służbami, jeżeli na coś nie masz wpływu rób rzeczy na które ten wpływ masz.  Jak to forum czytają ludzie z cywila maja niezły polew z waszych żali. Eqinox dinozaurze! nic tego towarzystwa nie pionujesz.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2023, 22:58:19 wysłana przez myg-mat »

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 305
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 10, 2023, 06:28:22 »
Niestety, ale czytając to forum co coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że straż pożarna to zakład pracy chronionej.  Cały czas myslałem że jak ktoś jest pracowity to jest pracowity bez względu na wiek, a leń zawsze jest leniem. Pracuj systematycznie a zostaniesz doceniony. A jeśli w Twojej ocenie jesteś pracowity, podnosisz kwalifikację, rozwijasz się itd. a mimo wszystko nadal po kilku latach nie idzie to w parze z gratyfikacjami to niestety ale ta jednostka nie jest Ciebie godna, albo po prostu są lepsi od Ciebie. Nie załamuj się masz 48 h miedzy służbami, jeżeli na coś nie masz wpływu rób rzeczy na które ten wpływ masz.  Jak to forum czytają ludzie z cywila maja niezły polew z waszych żali. Eqinox dinozaurze! nic tego towarzystwa nie pionujesz.

Oczywista to oczywistość. Czy się stoi czy się leży... . U nas nie ma sensu podnosić kwalifikacji, chyba że dla siebie. Jeśli ktoś się ludzi, że podnosząc kwalifikacje i dużo pracując coś u nas i gra to się myli. Prędzej właśnie len dostanie, by nie marudził. Tak było, jest i pewnie będzie. Tak, że młodzieży bierzcie się do pracy, ale raczej na zbyt wiele nie liczcie ;)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 10, 2023, 07:36:44 »
Mimo faktu, że niestety pobieram świadczenie, o którym tu mowa (no nic nie poradzę, że już tyle lat służby mam), to uważam, że jest ono zbędne. Mało tego doprowadzi do spięć pomiędzy strażakami na tych samych stanowiskach.
Dlaczego ktoś, kto ma 15 lat służby i jest na stanowisku dajmy na to starszego ratownika, ma mieć jakieś ekstra bonusy oprócz dodatku stażowego, a jego kolega z roty na tym samym stanowisku natomiast nie, tylko dlatego, że ma 14 lat służby.
Si vis pacem, para bellum

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 10, 2023, 07:46:41 »
Mimo faktu, że niestety pobieram świadczenie, o którym tu mowa (no nic nie poradzę, że już tyle lat służby mam), to uważam, że jest ono zbędne. Mało tego doprowadzi do spięć pomiędzy strażakami na tych samych stanowiskach.
Dlaczego ktoś, kto ma 15 lat służby i jest na stanowisku dajmy na to starszego ratownika, ma mieć jakieś ekstra bonusy oprócz dodatku stażowego, a jego kolega z roty na tym samym stanowisku natomiast nie, tylko dlatego, że ma 14 lat służby.
Ale bajki opowiadasz . Na tym samym stanowisku potrafią być takie różnice w dodatku służbowym nawet o 100 proc.  I też to zależy od lat sluzby przynajmniej u mnie tak było 10 lat temu. Jeden st. Operator miał 450zł dodatku a drugi 900 zł .  I ten co miał mniej robił więcej , bo młody musi i to bez dyskusji było , teraz to młodzi wiedzą że 15 + kiedyś dostaną  . Pozdrawiam 👍
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2023, 08:21:37 wysłana przez młody13 »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 10, 2023, 07:56:29 »
@młody13
Nie bajki opowiadam, tylko przykład dla uproszczenia podałem.
A jeśli obaj mają taki sam dodatek służbowy i dodatek za stopień, obaj mają te same kursy pokończone itp., itd., to co?
Jest wg Ciebie wszystko ok?
Si vis pacem, para bellum

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 10, 2023, 08:23:09 »
@młody13
Nie bajki opowiadam, tylko przykład dla uproszczenia podałem.
A jeśli obaj mają taki sam dodatek służbowy i dodatek za stopień, obaj mają te same kursy pokończone itp., itd., to co?
Jest wg Ciebie wszystko ok?
Jednak różnią się jedną zasadniczą rzeczą jeden ma prawa emerytalne drugi nie ma. Za rok będą obaj pobierać dodatek i wtedy będą happy -_- -_-.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 10, 2023, 08:24:30 »
@młody13
Nie bajki opowiadam, tylko przykład dla uproszczenia podałem.
A jeśli obaj mają taki sam dodatek służbowy i dodatek za stopień, obaj mają te same kursy pokończone itp., itd., to co?
Jest wg Ciebie wszystko ok?
Dlatego 15 + kiedyś też dostaną , bo z dodatkami służbowymi do tej pory u nas lipa ze względu na wieczny brak środków. Muszą poprostu odczekać swoje. Pozdrawiam.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 10, 2023, 09:47:58 »
Niestety, ale czytając to forum co coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że straż pożarna to zakład pracy chronionej.  Cały czas myslałem że jak ktoś jest pracowity to jest pracowity bez względu na wiek, a leń zawsze jest leniem. Pracuj systematycznie a zostaniesz doceniony. A jeśli w Twojej ocenie jesteś pracowity, podnosisz kwalifikację, rozwijasz się itd. a mimo wszystko nadal po kilku latach nie idzie to w parze z gratyfikacjami to niestety ale ta jednostka nie jest Ciebie godna, albo po prostu są lepsi od Ciebie. Nie załamuj się masz 48 h miedzy służbami, jeżeli na coś nie masz wpływu rób rzeczy na które ten wpływ masz.  Jak to forum czytają ludzie z cywila maja niezły polew z waszych żali. Eqinox dinozaurze! nic tego towarzystwa nie pionujesz.
Dinozaur na forum grasuje nieodpłatnie (mimo, że parę lat temu zarzucano mi coś innego  :rofl: ) i nie zawsze ma czas i ochotę kogoś pionować  :rofl: Bo robi to dla przyjemności a nie służbowo...
Swoją drogą fascynuje mnie to podejście w którym wyższość mają dodatkowe kwalifikacje często stanowiące promil realizowanych zadań nad doświadczeniem w danej firmie które stanowi 99% realizowanych zadań... Swoją drogą nie martwi mnie to bo wiem, że 99% tych forumowych szczekaczy w JRG jest cicha i posłuszna ba nawet chwali +15  :milcz:
Oczywista to oczywistość. Czy się stoi czy się leży... . U nas nie ma sensu podnosić kwalifikacji, chyba że dla siebie. Jeśli ktoś się ludzi, że podnosząc kwalifikacje i dużo pracując coś u nas i gra to się myli. Prędzej właśnie len dostanie, by nie marudził. Tak było, jest i pewnie będzie. Tak, że młodzieży bierzcie się do pracy, ale raczej na zbyt wiele nie liczcie ;)
Lepsze jest wrogiem dobrego a przysłowia są mądrością narodu...
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 10, 2023, 10:30:17 »
Na SK całkiem niedawno były grupy 4,7,8,9 i odpowiedni do nich służbowy, zakres obowiązków ten sam, z wiedzą i praktyką różnie ale działa to na niekorzyść młodego bo odpowiedzialność ta sama i nikt nie pyta dlaczego. Teraz jest ciut lepiej bo 6 i 9 ale doszedł dodatek 15+. Różnica do służbowego na tę chwilę jest, 01 raczej nie może go zabrać nie wiem nie dotyczy mnie a i ten dodatek poprostu się im należy😉. Wiadomo ze służbowym jak to jest z podnoszeniem i karaniem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2023, 13:46:59 wysłana przez SainT »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 10, 2023, 12:06:06 »
Mimo faktu, że niestety pobieram świadczenie, o którym tu mowa (no nic nie poradzę, że już tyle lat służby mam), to uważam, że jest ono zbędne. Mało tego doprowadzi do spięć pomiędzy strażakami na tych samych stanowiskach.
Dlaczego ktoś, kto ma 15 lat służby i jest na stanowisku dajmy na to starszego ratownika, ma mieć jakieś ekstra bonusy oprócz dodatku stażowego, a jego kolega z roty na tym samym stanowisku natomiast nie, tylko dlatego, że ma 14 lat służby.
Oddaj koledze albo dwóm podziel po równo.