Autor Wątek: 15+ , zachętą do lepszej pracy??  (Przeczytany 7114 razy)

Offline jrggrj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
15+ , zachętą do lepszej pracy??
« dnia: Marzec 06, 2023, 20:57:49 »
Panowie  pytanie dotyczy szczególnie tych przed 15 latami wyslugi,  jak się zapatrujecie na temat, że musicie robić to samo za mniejsze pieniądze. Malkontentów pożarnictwa nie proszę o wypowiedzi. Tzw :betonów również.  Więcej pieniędzy to w sektorze prywatnym z reguły więcej pracy, a u nas?? Proszę bez g...burzy.

Offline myg-mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2023, 21:24:12 »
Ja osobiście uważam, że to nie sprawiedliwe że stażyści i młodzi strażacy zarabiają mniej niż te dinozaury z 15 letnim stażem. Młodość musi się wyszaleć. Gwiazdki i belki na pagonach to również namacalny symbol dyskryminacji. Wolność, Równość, Dekontaminacja!

Offline jrggrj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2023, 21:28:31 »
Młodzi stażem to niekoniecznie stażyści

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2023, 21:40:42 »
Panowie  pytanie dotyczy szczególnie tych przed 15 latami wyslugi,  jak się zapatrujecie na temat, że musicie robić to samo za mniejsze pieniądze. Malkontentów pożarnictwa nie proszę o wypowiedzi. Tzw :betonów również.  Więcej pieniędzy to w sektorze prywatnym z reguły więcej pracy, a u nas?? Proszę bez g...burzy.
Ja naiwny myślałem, że najważniejsza jest odpowiedzialność za podejmowane decyzje i, że to prezes dostaje najwięcej i kadra kierownicza a nie ci którzy najwięcej piasku na budowie przerzucą.
Nie zdziwię się jeśli w kolejnych latach świadczenie typu +15, dziadkowe będą zwiększane... Bo to się po prostu państwu opłaca. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2023, 21:49:56 »
ważne aby do emki tego nie wliczać  :straz:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2023, 22:05:17 »
Panowie  pytanie dotyczy szczególnie tych przed 15 latami wyslugi,  jak się zapatrujecie na temat, że musicie robić to samo za mniejsze pieniądze. Malkontentów pożarnictwa nie proszę o wypowiedzi. Tzw :betonów również.  Więcej pieniędzy to w sektorze prywatnym z reguły więcej pracy, a u nas?? Proszę bez g...burzy.
Ja naiwny myślałem, że najważniejsza jest odpowiedzialność za podejmowane decyzje i, że to prezes dostaje najwięcej i kadra kierownicza a nie ci którzy najwięcej piasku na budowie przerzucą.
Nie zdziwię się jeśli w kolejnych latach świadczenie typu +15, dziadkowe będą zwiększane... Bo to się po prostu państwu opłaca.

Czyli równamy w dół, zamiast piąć się wyżej....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2023, 22:11:22 »
Moje przewidywania to nie jest jakaś prawda objawiona ale uważam, że ekonomia zawsze na końcu zwycięży a ekonomiczne uzasadnienie ma tylko coraz dłuższa aktywność zawodowa każdej grupy zawodowej i bardzo dobrze, że w przypadku funkcjonariuszy zdecydowano się na metodę "marchewki"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2023, 22:26:54 »
No dobra państwu się opłaca trzymanie takich ludzi, ale czy przypadkiem nie odbije się to na jakości naszej formacji? Nie narzekam, ale jeżeli jest okazją do dyskusji, to myślę, że warto to sobie teraz jakoś wyjaśnić.

Offline wygibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2023, 23:27:29 »
No dobra państwu się opłaca trzymanie takich ludzi, ale czy przypadkiem nie odbije się to na jakości naszej formacji?
Ci co są dzisiaj starzy, prędzej czy później odejdą. My natomiast już możemy tę jakość budować i zmieniać postrzeganie "starych" przez "młodych". Do piętnastu lat czas bardzo szybko zleci.

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2023, 23:31:31 »
Panowie  pytanie dotyczy szczególnie tych przed 15 latami wyslugi,  jak się zapatrujecie na temat, że musicie robić to samo za mniejsze pieniądze. Malkontentów pożarnictwa nie proszę o wypowiedzi. Tzw :betonów również.  Więcej pieniędzy to w sektorze prywatnym z reguły więcej pracy, a u nas?? Proszę bez g...burzy.

Opinia skrajna. Dodatek sam w sobie moim zdaniem byłby dobry pod jednym warunkiem - ze gdy z formacji odejdzie ostatnia osoba bedaca na starych zasadach to poprostu te 15+ będzie dalej kontynuowane. (a tak uważam ze za kilka lat zostanie to zakopane)
A my młodzi (chyba jeszcze tak wypadałoby siebie nazywać) - jakoś damy rade i to uciągniemy.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2023, 09:05:09 »
No dobra państwu się opłaca trzymanie takich ludzi, ale czy przypadkiem nie odbije się to na jakości naszej formacji? Nie narzekam, ale jeżeli jest okazją do dyskusji, to myślę, że warto to sobie teraz jakoś wyjaśnić.
Zamiana (wedle opinii co niektórych na forum) tych co nic nie robią czyli starych na tych co nic nie potrafią, młodych  :szalony: :szalony: niezły Monty Python mógłby wyjśc.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2023, 09:16:14 »
Sam jestem w grupie poniżej 15lat i jeszcze kilku brakuje, natomiast uważam, że jest to dobry sposób na zachęcenie do pozostania w służbie i w tym temacie zgadzam się z kolegą Eqinox.
Poza tym - woda w Wiśle szybko płynie i ani się obejrzymy i to my nabędziemy prawo do takiego dodatku - jeśli ktoś uważa teraz, że starzy u niego "nic nie robią", to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu pokazać, że z takim stażem można będzie być zaangażowanym funkcjonariuszem - i patrząc po swojej okolicy uważam, że "wymiana pokoleniowa" idzie właśnie w tym kierunku.
Trzeba pamiętać, że rząd mógł wybrać o wiele drastyczniejsze metody do "zachęcenia" pozostania w służbie (a raczej zniechęcenia do odejścia), więc w tym zakresie akurat mam dość optymistyczne podejście.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2023, 17:05:48 »
Pożyjemy zobaczymy jak ci obecnie młodzi świetnie przygotowani i rozgarnięci jak już będą starzy obronią własne przywileje  :wacko: Podejrzewam, że w okolicach 2030-2035 roku będzie próba odebrania przywilejów emerytalnych i wtedy zobaczymy who is who... Obecnie starym nikt nawet nie próbuje nic zabierać tylko przekonuje dając pieniądze  :straz:  czas pokaże jak to będzie dalej  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline DOP1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2023, 16:31:17 »
Ja osobiście uważam, że to nie sprawiedliwe że stażyści i młodzi strażacy zarabiają mniej niż te dinozaury z 15 letnim stażem. Młodość musi się wyszaleć. Gwiazdki i belki na pagonach to również namacalny symbol dyskryminacji. Wolność, Równość, Dekontaminacja!
Jakim trzeba być zdesperowanym nazywać kolegów betonami, dinozaurami itp. W przyszłości też będziesz dinozaurem i chciałbyś żeby tak się do ciebie zwracali. Czy będziesz wiecznie młody?
Ja biorę wszystkie dodatki dziadkowe, max 15+. Ja mam te pieniądze a ty masz młodość. Zamienimy się?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2023, 16:44:59 »
Nikt nie jest zdesperowany, tylko betonem albo dinozaurem nazywa się ludzi, którzy przychodzą tylko podpisać listę i narzekają na wszystko dookoła oraz nie wykazują już żadnej chęci rozwoju. Niestety są tacy, ale na szczęście nie w większości.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2023, 16:47:28 »
Ja osobiście uważam, że to nie sprawiedliwe że stażyści i młodzi strażacy zarabiają mniej niż te dinozaury z 15 letnim stażem. Młodość musi się wyszaleć. Gwiazdki i belki na pagonach to również namacalny symbol dyskryminacji. Wolność, Równość, Dekontaminacja!
Jakim trzeba być zdesperowanym nazywać kolegów betonami, dinozaurami itp. W przyszłości też będziesz dinozaurem i chciałbyś żeby tak się do ciebie zwracali. Czy będziesz wiecznie młody?
Ja biorę wszystkie dodatki dziadkowe, max 15+. Ja mam te pieniądze a ty masz młodość. Zamienimy się?


A jaki to kolega jak on dostaje tylko dodatki, przychodzi listę podpisać i polowe dnia to albo pije kawę, albo bajeruje z naczelnikiem a ty masz 2 razy więcej roboty. Po dodatki 15+ nic się nie zmieni.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2023, 17:52:21 »
Ja osobiście uważam, że to nie sprawiedliwe że stażyści i młodzi strażacy zarabiają mniej niż te dinozaury z 15 letnim stażem. Młodość musi się wyszaleć. Gwiazdki i belki na pagonach to również namacalny symbol dyskryminacji. Wolność, Równość, Dekontaminacja!
Jakim trzeba być zdesperowanym nazywać kolegów betonami, dinozaurami itp. W przyszłości też będziesz dinozaurem i chciałbyś żeby tak się do ciebie zwracali. Czy będziesz wiecznie młody?
Ja biorę wszystkie dodatki dziadkowe, max 15+. Ja mam te pieniądze a ty masz młodość. Zamienimy się?
Naprawdę po ostatnim haśle "Wolność, Równość, Dekontaminacja" nie załapałeś, że to sarkazm?
Nikt nie jest zdesperowany, tylko betonem albo dinozaurem nazywa się ludzi, którzy przychodzą tylko podpisać listę i narzekają na wszystko dookoła oraz nie wykazują już żadnej chęci rozwoju. Niestety są tacy, ale na szczęście nie w większości.
Puszczą starego do szkoły źle bo zabrał miejsce młodemu i zaraz odejdzie... Stary się nie chce uczyć i iść do szkoły źle bo nie chce się rozwijać... Ludzie opanujcie się.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 08, 2023, 18:23:51 »
Gdzie ja napisałem coś o szkołach? Rozwój to nie tylko skierowanie na studia zaoczne czy aspirantkę, ale przede wszystkim przyswajanie i rozwijanie umiejętności poprzez różnego rodzaju szkolenia itd. Jak ktoś ma ileś tam lat służby i wykazuje dalej chęci oraz przekazuje zdobytą wiedzę i jednocześnie uczy młodych funkcjonariuszy, to ja jestem jak najbardziej za tym, żeby takich ludzi doceniać. Szkoda tylko, że wielu osobom już się nie chce i dodatek bedxie tylko po to, żeby nie odeszli na emeryturę, a nie zebh docenić tych, którym sie chce.
Powiem Ci jak to wygląda u mnie na przykładzie funkcjonariuszy ze stażem 15+: jedyne szkolenia na jakie uczęszczają to przygotowanie raz na 3 lata do KPP i tyle. Zero zainteresowania, nowinki, profilaktyka raka, zmiana warunków pracy na lepsze - a po co to komu, wy młodzi to tylko wymyślacie, kiedyś tak było i było dobrze. A na szkołę ostatnio poszło dwóch, gdzie jeden rzeczywiście jest zaangażowany, a drugi to chyba tylko dzięki znajomościom.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 08, 2023, 18:36:32 »
Gdzie ja napisałem coś o szkołach? Rozwój to nie tylko skierowanie na studia zaoczne czy aspirantkę, ale przede wszystkim przyswajanie i rozwijanie umiejętności poprzez różnego rodzaju szkolenia itd. Jak ktoś ma ileś tam lat służby i wykazuje dalej chęci oraz przekazuje zdobytą wiedzę i jednocześnie uczy młodych funkcjonariuszy, to ja jestem jak najbardziej za tym, żeby takich ludzi doceniać. Szkoda tylko, że wielu osobom już się nie chce i dodatek bedxie tylko po to, żeby nie odeszli na emeryturę, a nie zebh docenić tych, którym sie chce.
Powiem Ci jak to wygląda u mnie na przykładzie funkcjonariuszy ze stażem 15+: jedyne szkolenia na jakie uczęszczają to przygotowanie raz na 3 lata do KPP i tyle. Zero zainteresowania, nowinki, profilaktyka raka, zmiana warunków pracy na lepsze - a po co to komu, wy młodzi to tylko wymyślacie, kiedyś tak było i było dobrze. A na szkołę ostatnio poszło dwóch, gdzie jeden rzeczywiście jest zaangażowany, a drugi to chyba tylko dzięki znajomościom.
Powiem Ci, że tak się zabawnie składa, że ma wpływ na to kto idzie na szkolenia ze swojej JRG w zasadzie decydujący i nie wmawiaj mi czegoś co dla mnie jest banałem! Nie wysyła się ludzi ze stażem +15 na szkolenia i kursy bo to z ekonomicznego puntu widzenia jest nieuzasadnione gdyż znaczna część szkoleń nie ma "terminu przydatności" więc jaki jest sens wysłać dowódcę zmiany na szkolenie (wstaw dowolne) ze stażem 25 który za rok czy za dwa będzie na emce skoro mogę puścić mł. asp. ze stażem 3 lata który będzie miał te uprawnienia i z nich korzystał przez 22 lata.
Co do profilaktyki raka to co ciebie obchodzi jego rak? Zajmuj się sobą a warunki służby  ich poprawa to raczej dyskusja z dowódcą JRG a nie z kimś ze zmiany.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 08, 2023, 18:56:55 »
No patrz, jakoś u mnie są ludzie którzy mają 15+, a nawet 20+ i jeżdżą na szkolenia, nawet organizowane przez podmioty zewnętrzne i komenda im zwraca koszty. Uważasz, że powinni siedzieć w domu i narzekać? Faktem jest że te osoby można policzyć na palcach jednej ręki, ale jak widać są tacy którym się chce i oni powinni być doceniani przed wszystkimi innymi malkontentami stolowkowymi.
A co mnie obchodzi jego rak? Zauważ, że głupie sprzątanie kabiny lub wożenie węży w kabinie wpływa nie tylko na tego starego, wg którego rak go nie dopadnie, ale również na mnie czy innych funkcjonariuszy, którzy przez takich betonów są narażeni na skażenie wtórne. Pewne rzeczy trzeba wprowadzać na zmianie, bo co zmiana to inne obyczaje i nawet taktyka podczas działań, nie zawsze da się wszystko zrobić od razu i  dla wszystkich.
A młodzi jeżdżą na szkolenia bo chce tak kierownictwo, ale również oni wykazują taka chęć. Potem wracają i zderzają się z betonem. Pół biedy jak 11 czy 12 są w miarę ogarnięci, to wprowadzają nowinki. W przeciwnym wypadku jedziemy dalej na starych zasadach.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 08, 2023, 19:35:16 »
Coś czuję że temat się skończy wojenka pb vs 8 godz.  :gwiazdki: :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 08, 2023, 21:16:23 »
Coś czuję że temat się skończy wojenka pb vs 8 godz.  :gwiazdki: :straz:
Nie to będzie inna wojna... Znacznie gorsza bo wewnątrz JRG
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 09, 2023, 09:16:58 »
Coś czuję że temat się skończy wojenka pb vs 8 godz.  :gwiazdki: :straz:
Nie to będzie inna wojna... Znacznie gorsza bo wewnątrz JRG
dlatego trzeba mieć rękę na pulsie, bo jak zacznie się prawdziwa zadyma to nikt nie będzie zachęcał (jak robi obecna władza), tylko kijem doprowadzi do posłuszeństwa (tak robili poprzednicy), ale młodzi o tym niewiedzą bo niby skąd.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 09, 2023, 18:16:28 »
Panowie i Panie albo Panie i Panowie.
A może każdy postara się najlepiej jak potrafi służyć skoro jest w służbie?
Stażysta, technik, dowódca naczelnik i komendant.
Bo o tym jak pracujesz nie decyduje stanowisko tylko podejście do obowiązków.
I jakoś z perspektywy wielu lat służby mogę powiedzieć, że jak dobrze pracujesz to przynosi to efekty. Prędzej lub później ale przynosi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: 15+ , zachętą do lepszej pracy??
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 09, 2023, 18:18:50 »
dlatego trzeba mieć rękę na pulsie, bo jak zacznie się prawdziwa zadyma to nikt nie będzie zachęcał (jak robi obecna władza), tylko kijem doprowadzi do posłuszeństwa (tak robili poprzednicy), ale młodzi o tym niewiedzą bo niby skąd.
Prędzej czy później się dowiedzą i wtedy będzie krzyk, że oszukali itp...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.