Autor Wątek: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych  (Przeczytany 27157 razy)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 17, 2023, 22:27:52 »
Badania / komisja odbywają się w poliklinice ale część psychologiczna chyba jest w szkole.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 18, 2023, 06:38:52 »
Badania / komisja odbywają się w poliklinice ale część psychologiczna chyba jest w szkole.
Czyli ten przejrzysty system rekrutacji wygląda inaczej niż w całej PSP? Bo w PSP jak ktoś chce zostać funkcjonariuszem to zdaję test sprawnosci składający się z beep testu, koperty i podciągania oraz przechodzi wszystkie badania w poliklinice... A w SGSP nie :rofl: Kurcze cud...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 18, 2023, 09:22:40 »
Dlaczego inaczej? Bo uczciwiej? Sprawnościóka jest taka sama, pomiary elektroniczne + zapis video, uczestnicy anonimowi (tylko nr startowy), komisja lekarska w szpitalu MSWiA, a psychologowie także spoza SGSP, tyle że ze względu na krótki czas pomiędzy wynikami matur a unitarką ta część badań (psycholog) odbywa się w budynku szkoły bo dysponują salą z przyrządami do psychotechniki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 18, 2023, 09:31:55 »
W dwa dni przeszedłem wszystkie badania do służby w Poliklinice w Katowicach...
Obecnie tzw. fula czyli badania dla PB ogarniam w 6 godzin w tym mam badania na tzw. wkładkę do prawa jazdy...
Bądźmy poważni  :wacko: Możesz to tłumaczyć jak chcesz ale w naszej firmie każdy kto nie kończył tej warszawskiej szkoły przechodził badania w poliklinice  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 18, 2023, 10:25:37 »
W dwa dni przeszedłem wszystkie badania do służby w Poliklinice w Katowicach...
Obecnie tzw. fula czyli badania dla PB ogarniam w 6 godzin w tym mam badania na tzw. wkładkę do prawa jazdy...
Bądźmy poważni  :wacko: Możesz to tłumaczyć jak chcesz ale w naszej firmie każdy kto nie kończył tej warszawskiej szkoły przechodził badania w poliklinice  :wacko:

Przechodził, ale swego czasu nabory w woj. mazowieckim miały psychologa właśnie w SGSP.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 18, 2023, 10:41:44 »
@simek92 to czemu z tego zrezygnowano? :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 18, 2023, 11:09:58 »
Nie myślisz czasami że masz za dużo teorii spiskowych w głowie.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 18, 2023, 11:15:04 »
@simek92 to czemu z tego zrezygnowano? :wacko:

Pewnie mieli za łatwo i dlatego 🤣🤣🤣

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 18, 2023, 11:47:58 »
Zamiast snuć teorie spiskowe zadzwoń do którejkolwiek polikliniki i zapytaj czy są w stanie przebadać u psychologa 150 osób w 2 tygodnie jednocześnie robiąc pozostałe badania. Nie chcę się wypowiadać na temat czasu trwania badań, ale to raczej te 6h za fulla jest bardziej podejrzane, jeśli wchodzi w to psychotechnika.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 18, 2023, 12:30:59 »
Zamiast snuć teorie spiskowe zadzwoń do którejkolwiek polikliniki i zapytaj czy są w stanie przebadać u psychologa 150 osób w 2 tygodnie jednocześnie robiąc pozostałe badania. Nie chcę się wypowiadać na temat czasu trwania badań, ale to raczej te 6h za fulla jest bardziej podejrzane, jeśli wchodzi w to psychotechnika.
Z rocznym wyprzedzeniem umówić ludzi... No i co mają badania psychiatryczne do innych przecież to w żaden sposób nie wpływa na lekarzy innych specjalizacji...
Może i podejrzane ale wyniki książkowe :straz:
Nie myślisz czasami że masz za dużo teorii spiskowych w głowie.
Wiesz zawsze wolę się pozytywnie zaskoczyć  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 18, 2023, 13:15:57 »
Zamiast snuć teorie spiskowe zadzwoń do którejkolwiek polikliniki i zapytaj czy są w stanie przebadać u psychologa 150 osób w 2 tygodnie jednocześnie robiąc pozostałe badania. Nie chcę się wypowiadać na temat czasu trwania badań, ale to raczej te 6h za fulla jest bardziej podejrzane, jeśli wchodzi w to psychotechnika.

Da się to wszystko zrobić, ale musisz mieć umówionych lekarzy co do godziny. Sama psychotechnika trwa minimum półtorej godziny.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 18, 2023, 14:17:34 »
W lubuskiem nie da się wszystkiego w jeden dzień ogarnąć 🙂

Offline Wladamon12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35


Offline Wladamon12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 19, 2023, 16:24:59 »
Jak najbardziej rozumiem, ale w tych rozporządzeniach nie ma napisanej dokładnej daty, niby na przełomie 3-4 kwartału
mamy już prawie kwiecień a KONKRETNEGO info nadal brak, a przypominam miała być podwyżka od stycznia

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 19, 2023, 16:45:32 »
Jak najbardziej rozumiem, ale w tych rozporządzeniach nie ma napisanej dokładnej daty, niby na przełomie 3-4 kwartału
mamy już prawie kwiecień a KONKRETNEGO info nadal brak, a przypominam miała być podwyżka od stycznia
ZNOWU TY?? myślalem że wziąłeś sobie do serca co napisałem ale widać nie. Dostaniesz i tak z wyrównaniem od stycznia, brakuje ci na życie? Przecież szkoła wszystko daje, może za dużo wolnego czasu w poznańskiej szkole?? Takie rzeczy na pierwszym roku, kto by pomyślał :tuba:

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 19, 2023, 17:32:15 »
Jak najbardziej rozumiem, ale w tych rozporządzeniach nie ma napisanej dokładnej daty, niby na przełomie 3-4 kwartału
mamy już prawie kwiecień a KONKRETNEGO info nadal brak, a przypominam miała być podwyżka od stycznia
Jeśli na przełomie 3-4 kwartału to czekaj cierpliwie.

Offline Kris00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 19, 2023, 18:56:47 »
Czemu jest taki wielki płacz o to czemu domagamy się pieniędzy?
Ja rozumiem że dostając się z ulicy potrzeba mieć mase kursów(C,OSP) itd. które są punktowane. Spoko zwróci się to po 2 miesiącach? 3?
Nie wiem ile zarabia Stażysta, liczmy 4000*24=96 000 po 2 lah tac(po 3 miesiącach idzie do kolejnej pracy i zarabia kolejne pieniądze)
Kadet 400*24 = 9 600
Na 1 roku są służby, warty, nauka, sprzątanie wszystkiego co sie da, jeszcze dodatkowo zależy jakich masz starych. Faktycznie robisz to wszystko z milą chęcią bo zarabiasz 400 zl i masz wyżywienie  :rofl:
na 2 roku fakt mniej tego wszystkiego i można odpocząć. Licząc kiedy młodzi przyjdą jest to 9 miesięcy od października do czerwca, zajęcia - 15:30, na przepustkę tylko na zmianie wolnej i czasami na gospodarczej bo odwód, no ale przecież masz wszystko pod nosem.
Nie chce mi się rozpisywać więcej o tym że niektórzy w aspirantce mają po 26-27 lat. Niektórzy mowią że maja 2 lata wyjęte z życia i setki innych powodow dlaczego żołd powinien być większy. Zgadzam się jest moim zdaniem również za duży minimalnie, max 2500, ale tego płaczu czemu pytamy nie rozumiem, wydaje mi się że płaczą ci którzy nie byli na dziennej aspirantce albo jest ból dupy że młodzi teraz bedą git zarabiać.
Kurs wie co to unitarka?  :straz:

Jeśli jest napisane III-IV kwartał tak wyczytałeś, III Kwartał to lipiec to kiedy dostanie 2gi rocznik na aspirantce? na jednostkach? :rofl: Po co jest mówione o tym od grudnia?  :gwiazdki:

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 19, 2023, 19:19:31 »
Szanowny Kadecie, uprzytomnij sobie, że szkole się nie zarabia tylko uczy. Niektórzy za naukę słono płacą, a zarobki ludzi pracujących są przeznaczone na utrzymanie, które Tobie zapewniają Ci właśnie co zarabiają i płacą podatki. Decydując się na pełnienia SŁUŻBY wiedziałeś co Cię czeka więc nie biadol że czasem musisz po sobie posprzątać. Oczywiście  masz rację, że te 300-400 zł się zdewaluowało ale uwzględnij to, że ten stażysta o którym piszesz musi często za to utrzymać siebie i rodzinę i napisz ile w tym świetle powinien dostawać kadet..

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 19, 2023, 19:20:45 »
Czemu jest taki wielki płacz o to czemu domagamy się pieniędzy?
Ja rozumiem że dostając się z ulicy potrzeba mieć mase kursów(C,OSP) itd. które są punktowane. Spoko zwróci się to po 2 miesiącach? 3?
Nie wiem ile zarabia Stażysta, liczmy 4000*24=96 000 po 2 lah tac(po 3 miesiącach idzie do kolejnej pracy i zarabia kolejne pieniądze)
Kadet 400*24 = 9 600
Na 1 roku są służby, warty, nauka, sprzątanie wszystkiego co sie da, jeszcze dodatkowo zależy jakich masz starych. Faktycznie robisz to wszystko z milą chęcią bo zarabiasz 400 zl i masz wyżywienie  :rofl:
na 2 roku fakt mniej tego wszystkiego i można odpocząć. Licząc kiedy młodzi przyjdą jest to 9 miesięcy od października do czerwca, zajęcia - 15:30, na przepustkę tylko na zmianie wolnej i czasami na gospodarczej bo odwód, no ale przecież masz wszystko pod nosem.
Nie chce mi się rozpisywać więcej o tym że niektórzy w aspirantce mają po 26-27 lat. Niektórzy mowią że maja 2 lata wyjęte z życia i setki innych powodow dlaczego żołd powinien być większy. Zgadzam się jest moim zdaniem również za duży minimalnie, max 2500, ale tego płaczu czemu pytamy nie rozumiem, wydaje mi się że płaczą ci którzy nie byli na dziennej aspirantce albo jest ból dupy że młodzi teraz bedą git zarabiać.
Kurs wie co to unitarka?  :straz:

Jeśli jest napisane III-IV kwartał tak wyczytałeś, III Kwartał to lipiec to kiedy dostanie 2gi rocznik na aspirantce? na jednostkach? :rofl: Po co jest mówione o tym od grudnia?  :gwiazdki:
Jeśli już tak liczysz, to nie licz tylko, że masz wyżywienie. Dodaj do tego: zakwaterowanie (wg cen rynkowych np w Krakowie czy Poznaniu), 50% na komunikację (nie musisz korzystać, ale zniżkę masz). To po pierwsze. Po drugie: w szkołach nie ma unitarki - jest kandydatka, której do wojskowej unitarki (do której chyba porównujesz) bardzo daleko - prawie jak z przedszkola do szkoły średniej.
Poza tym, po co ten lament, skoro w momencie, gdy szedłeś do szkoły to znałeś warunki na które się ZGODZIŁEŚ. Więc podwyżkę żołdu potraktuj jako ekstra premię, a jeśli uważasz, że dostaniesz ją z opóźnieniem, to zawsze możesz wystąpić o wypłatę odsetek ustawowych za opóźnienie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 19, 2023, 20:17:21 »
Jak najbardziej rozumiem, ale w tych rozporządzeniach nie ma napisanej dokładnej daty, niby na przełomie 3-4 kwartału
Jeśli jest napisane III-IV kwartał tak wyczytałeś, III Kwartał to lipiec to kiedy dostanie 2gi rocznik na aspirantce? na jednostkach? :rofl: Po co jest mówione o tym od grudnia?  :gwiazdki:
Trzeci kwartał to okres od 01 lipca do 30 września... A przełom 3 i 4 kwartału to zwyczajowo okres wrzesień październik :wacko:
Swoją drogą Panowie w służbie kandydackiej pogrążacie się...   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kris00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 19, 2023, 20:22:03 »
Szanowny Kadecie, uprzytomnij sobie, że szkole się nie zarabia tylko uczy.
A czekaj czekaj, czym nasze wyjazdy do zdarzeń różnią sie od waszych?
Czemu kurs podstawowy dostaje pieniądze za szkolenie? A fakt jednostka opłaca ;)
Oczywiście  masz rację, że te 300-400 zł się zdewaluowało ale uwzględnij to, że ten stażysta o którym piszesz musi często za to utrzymać siebie i rodzinę i napisz ile w tym świetle powinien dostawać kadet..
Cytuj
No widzisz..jak sie zgadzamy,300-400 zł to mało 2500 a nawet wiecej to dużo, po co się trąbi od grudnia i wcześniej żebym teraz nie dostał żadnych pieniędzy? Nie dostane przeżyje, jestem przecież w szkole ;)
fakt stażysta może miec na utrzymaniu rodzine i dzieci, kadet również chociaż jak się ma dziecko to jakieś pieniądze sie dostaje dodatkowe.
Jeśli już tak liczysz, to nie licz tylko, że masz wyżywienie. Dodaj do tego: zakwaterowanie (wg cen rynkowych np w Krakowie czy Poznaniu), 50% na komunikację (nie musisz korzystać, ale zniżkę masz). To po pierwsze. Po drugie: w szkołach nie ma unitarki - jest kandydatka, której do wojskowej unitarki (do której chyba porównujesz) bardzo daleko - prawie jak z przedszkola do szkoły średniej.
Poza tym, po co ten lament, skoro w momencie, gdy szedłeś do szkoły to znałeś warunki na które się ZGODZIŁEŚ. Więc podwyżkę żołdu potraktuj jako ekstra premię, a jeśli uważasz, że dostaniesz ją z opóźnieniem, to zawsze możesz wystąpić o wypłatę odsetek ustawowych za opóźnienie.
Tak jak wyżej jeździmy do zdarzeń. służby, odwody.
Unitarka
Nie znałem szczegółów, szkoły jak to wszystko wygląda, taaak - mogłem wyszukać ;)
Kończę dyskusję, bo dyskutować tak można bez końca za plusami i minusami tej szkoły.
Pytanie: Uczyliście się w dziennej szkole aspirantow?
Jeśli nie trąbiłoby się o tych podwyżkach już od grudnia i wcześniej to bym nie pytał, ale miały być pieniądze to pytam od tego jest to forum, że może ktoś udzieli informacji.

Jak najbardziej rozumiem, ale w tych rozporządzeniach nie ma napisanej dokładnej daty, niby na przełomie 3-4 kwartału
Jeśli jest napisane III-IV kwartał tak wyczytałeś, III Kwartał to lipiec to kiedy dostanie 2gi rocznik na aspirantce? na jednostkach? :rofl: Po co jest mówione o tym od grudnia?  :gwiazdki:
Trzeci kwartał to okres od 01 lipca do 30 września... A przełom 3 i 4 kwartału to zwyczajowo okres wrzesień październik :wacko:
Swoją drogą Panowie w służbie kandydackiej pogrążacie się...   


Czekaj czekaj my się pogrążamy? A fakt 200-300 zł podwyżki o któych tutaj piszą ludzie w słuzbie stałej to 20% o które tak walczyliście, a przecież młodzi dostali wcześniej i wcześniej inflacji nie było :)
Pisałem że III kwartał to lipiec więc? nigdzie nie pisałem o przełomie ;) nadal zgadza się to że dostane te pieniądze jak będę na swojej jednostce? :rofl:



« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2023, 20:27:25 wysłana przez Kris00 »

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 19, 2023, 20:37:13 »
Kris00, nie wiesz kiedy dostaniesz pieniądze? Nie wiem, czy to cię pocieszy, ale nikt tego nie wie. Na 100% będzie pewne, jak odpowiednie rozporządzenie zostanie opublikowane. A na forum wróżek nie ma. Więc na pytanie: czy dopiero w jednostkach? - nikt nie jest Ci w stanie odpowiedzieć. Prawdopodobnie wcześniej, ale ile wcześniej - to też jest zagadka.
Myślę, że szybko się nauczysz (w sumie już zacząłeś), że w straży coś masz, jak dostaniesz to na papierze. Do tego czasu, to wszystko może okazać się mżonką, albo pobożnym życzeniem.
Ucz się chłopie "życia strażackiego" i nie zniechęcaj chwilowymi przeciwnościami czy trudnościami.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 19, 2023, 20:42:49 »
Czekaj czekaj my się pogrążamy? A fakt 200-300 zł podwyżki o któych tutaj piszą ludzie w słuzbie stałej to 20% o które tak walczyliście, a przecież młodzi dostali wcześniej i wcześniej inflacji nie było :)
Pisałem że III kwartał to lipiec więc? nigdzie nie pisałem o przełomie ;) nadal zgadza się to że dostane te pieniądze jak będę na swojej jednostce? :rofl:
Ależ oczywiście... Forum jest od tego aby sobie nawzajem pomagać albo nawet się kłócić a Ty  (poza jednym postem) i @Wladamon12 piszecie tylko o podwyżkach dla siebie... Wiesz jaka jest % podwyżka w latach 2016-2023... Na grupie 1 lub 2 a jaka na 13 i 14? Jak nie wiesz to zlituj się... I nie komentuj tematów o których nie masz pojęcia bo po tegorocznej podwyżce różnica tych podwyżek wynosi 40% pomiędzy stażystą a zastępcą komendanta na korzyść stażysty. Tylko dzieciaki krytykują to co robi Solidarność bo nawet prostej matematyki nie kumają...   Ale wierz mi na słowo Ty nasze działania bardzo boleśnie odczujesz  :wacko: Bo zanim złapiesz lata to 90% stanowisk będzie zajęta przez starszych od ciebie  :rofl: 
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2023, 20:51:40 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 19, 2023, 21:00:59 »
Kto nigdy nie był na dziennej szkole nie powinien zabierać głosu w tym temacie. KROPKA.
Druga sprawa, na szkołach dziennych też są OJCOWIE dzieci  i też walczą o jak największą ilość czasu wolnego aby wspomóc MATKĘ swoich dzieci. 5 lat temu jak byłem na szkołę to jednemu urodziły się bliźniaki kiedy był na 2-3cim.
Trzecia... Odpaliłem sobie grafik ze szkoły i przez 42 miesiące miałem 322 służby i odwody(odwód to siedzisz na dupie ze szkoły nigdzie nie możesz wyjść i jesteś chłopcem na posyłki dla oficera dyżurnego) to daje 7.6 służby na miesiąc. Wychodzi o około 2-3zl za godzinę. Jak ktoś mówi że szkoła daje żreć to przed podwyżka jedzenie było średnie albo słabe, a w sałatach trafiały się robaki itp. Była podwyżka "talerzyka" i jakość oraz ilość się poprawiła ale przyszła inflacja i znowu bieda. Podwyżka się należy. KROPKA. Podwyżka będzie, trzeba być cierpliwym.
PS. Powinni zrobić wyrównanie od 2014 roku  :wacko: