Autor Wątek: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych  (Przeczytany 27138 razy)

Offline stritek2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 15, 2023, 21:03:08 »
To może wniosek do ministra żeby zrobić wyłącznie na podchorążych, kadetów i stażystów z podwyżek i zrównać im zasady płacy. Czyli co miesiąc 400 zł pensja,  30 x ekwiwalent za wyżywienie( czyli chyba jakieś 18 zł ) i tak żeby było uczciwie mieszkaniówka. Czyli 1100 zł co miesiąc. A wydłużyć  staż i aspirantaka do 4 lat. A jak komendant kogoś deleguje na szkołę to za dni które będzie na szkole to liczmy mu płace według zasad służby kandydackiej.
Dodatkowo zaproponujcie  żeby każdy kto się uczy za te 1100 zł opłacił sobie mieszkanie i jedzenie. Koniec z skoszarowaniem. Myślę że studenci i kadeci podziękują wam za to. A dodatkowo nie będzie ich "musiało utrzymywać państwo".
Docenią w ministerstwie dobre pomysły. Oszczędności dla budżetu państwa. Dadzą wam za to uścisk dłoni.
Tak jak z naszymi podwyżkami.
Całość podwyżki w grupy? Po co, dajmy cześć w dodatek służbowy. Ale zaraz  czy przypadkiem wysokość dodatku służbowego nie zależy od wysokości dodatku za grupę?🤔 Bo później pensja liczona do emerytury będzie mniejsza. 🤔
Albo ktoś konsultujący podwyżki jest trollem kolegów  strażaków albo prawą ręką ministra 👍
Proste rozwiązania są najlepsze
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2023, 21:14:39 wysłana przez stritek2 »

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 15, 2023, 21:27:38 »
Witam

Czytam ten wątek forum i nie rozumie w czym problem?
Może mi ktoś wyjaśni dlaczego strażak podchorąży w SGSP lub strażak kadet w SA ma mieć mniejszy żołd niż student na WAT, WAM itp. W czym strażak jest gorszy?? W pełni popieram wyrównanie żołdu w naszych szkołach !! Nie dopuśćmy, żeby najlepsi i najzdolniejsi maturzyści poszli do innych służb. To be∂zie z korzyścią dla PSP.

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

PS. może mniej sporów i mniej zazdrości  ^_^
Krzysztof Hejduk

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 15, 2023, 21:31:01 »
Witam

Czytam ten wątek forum i nie rozumie w czym problem?
Może mi ktoś wyjaśni dlaczego strażak podchorąży w SGSP lub strażak kadet w SA ma mieć mniejszy żołd niż student na WAT, WAM itp. W czym strażak jest gorszy?? W pełni popieram wyrównanie żołdu w naszych szkołach !! Nie dopuśćmy, żeby najlepsi i najzdolniejsi maturzyści poszli do innych służb. To be∂zie z korzyścią dla PSP.

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

PS. może mniej sporów i mniej zazdrości  ^_^

Czy Pan uważa ze najzdolniejsi maturzyści idą do SGSP albo SA ?  :rofl: Kiedyś to może i szli zdolni… przy obecnej sprawnosciowce to maturę trzeba mieć na miernym poziomie, byle tylko sprawnosciowke zaliczyć i dzień dobry. 10 lat temu poziom maturzystów co szli do SGSP był o wiele wyższy.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2023, 00:26:45 wysłana przez rocky323 »

Offline stritek2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 15, 2023, 23:05:41 »
Nie wiem z kim rocky miałeś doczynienia ale u mnie był emerytalny młyn i w zeszłym roku przyjęliśmy łącznie 6 podchorążych/ kadetów i 3 stażystów. Wiesz jaki był wniosek starego ogniomistrza Pana kierowcy?
Dobrze że są jeszcze te szkoły, bo po nich ludzie przychodzą którzy się angażują i nie zapominają o tym że kiedyś też zasuwali z mopem. Bo ci z naboru w styczniu to ludzi z naboru w listopadzie traktuja jak "kota", a co gorsza to do każdej roboty idą jak by dostali karę. A w straży pracują za karę

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 15, 2023, 23:16:11 »
Witam

Czytam ten wątek forum i nie rozumie w czym problem?
Może mi ktoś wyjaśni dlaczego strażak podchorąży w SGSP lub strażak kadet w SA ma mieć mniejszy żołd niż student na WAT, WAM itp. W czym strażak jest gorszy?? W pełni popieram wyrównanie żołdu w naszych szkołach !! Nie dopuśćmy, żeby najlepsi i najzdolniejsi maturzyści poszli do innych służb. To be∂zie z korzyścią dla PSP.

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

PS. może mniej sporów i mniej zazdrości  ^_^

Czy Ty uważasz ze najzdolniejsi maturzyści idą do SGSP albo SA ?  :rofl: Kiedyś to może i szli zdolni… przy obecnej sprawnosciowce to maturę trzeba mieć na miernym poziomie, byle tylko sprawnosciowke zaliczyć i dzień dobry.
Rocky forum czy nie ale do generała na ty to jednak lekkie przegięcie :mellow:

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 15, 2023, 23:22:08 »
Nie wiem z kim rocky miałeś doczynienia ale u mnie był emerytalny młyn i w zeszłym roku przyjęliśmy łącznie 6 podchorążych/ kadetów i 3 stażystów. Wiesz jaki był wniosek starego ogniomistrza Pana kierowcy?
Dobrze że są jeszcze te szkoły, bo po nich ludzie przychodzą którzy się angażują i nie zapominają o tym że kiedyś też zasuwali z mopem. Bo ci z naboru w styczniu to ludzi z naboru w listopadzie traktuja jak "kota", a co gorsza to do każdej roboty idą jak by dostali karę. A w straży pracują za karę

Przykro to mówić , ale mam zupełnie inne spostrzeżenia, szczególnie o sgsp, bo aspirantki to trochę inaczej. Często osoby z przerostem ego to mają problem by cokolwiek zrobić bo szkoła ich tak pompuje. Mieli wysokie mniemanie, to na szkole jeszcze urosło. Są jednak też tacy i wcale i h mniej, którzy po prostu byli dobrymi ludźmi i dalej nimi są. Jak o tych stazystach mówisz to pewnie zachowywali się tak, bo i ich tak przywitano.

Jeśli chodzi o porównanie czemu student wat ma mieć lepiej niż sgsp, to zapytajmy czemu strażak pb ma mieć gorzej niż szeregowy żołnierz.

W pełni się zgadzam ze stanowiskiem Rocky. Czytając posty radcy to tylko się uświadamiam jak bardzo szefostwo związków ma w tyłku te doły, które płacą składki.

Offline Bombeiros

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 15, 2023, 23:31:46 »
stritek2 - u mnie z kolei jest różnie, dlatego nie wrzucam wszystkich do jednego worka :) Mamy gości po aspirantce, którzy uważam że radzą sobie świetnie, a i chęci dużo ale jest też paru leserów po szkole. I z naboru tak samo, jest mechanik co "dobrowolnie" ogarnia samochody, jest medyk który sam doszkala zmianę i chętnie przed KPP pomaga innym... i są lesery. Nie wszystkich jedną miarą.
Co do samego tematu, myślę że tu nie chodzi o zazdrość z żadnej strony, ja przynajmniej jestem zdania żeby każdy miał jak najwięcej. Problem tkwi chyba jednak w tym, że taka zmiana w żołdzie następuje w momencie gdy wszystkich dotyka mega inflacja, nie ma kasy na podwyżki, a na żołdy są. Czyli dbamy o tych, przed którymi dopiero faktyczna służba będzie i mają zapewnione warunki bytowe, a nie o tych którzy już ją pełnią i muszą jakoś się utrzymać.
Andoria - w punkt. Dlaczego szeregowy żołnierz zarabia lepiej niż szeregowy strażak... u mnie pojawiają się jeszcze przy tej dyskusji tematy, że skoro szeregowiec na kursie ma pełną wypłatę, to czemu ma jej nie mieć aspirant. Dla mnie porównanie śmieszne, ale pozwolę sobie wstawić ripostę podoficerów - dlaczego jeśli ktoś kończy SGSP od razu dostaje stopień mł.kpt, ktoś kto kończy aspirantkę od razu dostaje stopień mł. asp a ogromne grono osób po kursie podoficerskim( tym trybem szkoła-praktyki-szkoła-służba) dostaje kwalifikacje podoficerskie, a sekcyjnego i wyższe grupy  dostaje dopiero po 3 latach służby ?  :straz:

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 15, 2023, 23:47:57 »
Witam

Czytam ten wątek forum i nie rozumie w czym problem?
Może mi ktoś wyjaśni dlaczego strażak podchorąży w SGSP lub strażak kadet w SA ma mieć mniejszy żołd niż student na WAT, WAM itp. W czym strażak jest gorszy?? W pełni popieram wyrównanie żołdu w naszych szkołach !! Nie dopuśćmy, żeby najlepsi i najzdolniejsi maturzyści poszli do innych służb. To be∂zie z korzyścią dla PSP.

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

PS. może mniej sporów i mniej zazdrości  ^_^

Czy Ty uważasz ze najzdolniejsi maturzyści idą do SGSP albo SA ?  :rofl: Kiedyś to może i szli zdolni… przy obecnej sprawnosciowce to maturę trzeba mieć na miernym poziomie, byle tylko sprawnosciowke zaliczyć i dzień dobry.
Rocky forum czy nie ale do generała na ty to jednak lekkie przegięcie :mellow:


Pardon. Ja po prostu nie czytam nicków  na forum ^_^


Co do osób które przychodza do służby to trzeba na to spojrzeć obiektywnie. Obecne pokolenie to przychodzi - do pracy. Niestety…

Panowie, są tacy i tacy ludzie, są zaangażowani a są i tacy co przychodzą przeżyć po najmniejszej linii oporu 24 godziny. Jednak porównanie stażysty z osoba w szkole pożarniczej to trochę nie po jednej linii, stazysta mieszka i się żywi na swój rachunek, kadet czy tam podchorąży przez okres nauki w szkole mogą się zając nauka nie zaprzątając sobie niczym głowy…. A to ze każdy chce dużo zarabiać?
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2023, 00:32:47 wysłana przez rocky323 »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 15, 2023, 23:49:19 »
Andoria:
nie jestem szefostwem żadnego związku Zawodowego.
A w Solidarności codziennie pomagam naszym członkom w miarę moich skromnych możliwości.
I zaskoczę Cię ani szefostwo S ani szefostwo PSP nie ma w tyłku "tych dołów".

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 16, 2023, 00:59:56 »
Pochylona cześć to moim zdaniem prawidłowa argumentacja bo na 100% zachęci ludzi do dziennego kształcenia... Ale ja uważam, że to kształcenie to relikt przeszłości który powinien zniknąć dawno temu bo blokuje ścieżkę awansu kilkuset strażakom rocznie...
Zgadzam się w 100%. Dawno temu już mówiłem, że powinna być tylko jedna droga dostania się do PSP - "nabór z ulicy". Po skończeniu stażu (3-5 lat) dany strażak miałby się określić gdzie by się widział w przyszłości. Jeśli biuro to skierować go do SGSP (tam nauczyc prawoznawstwa, tabelek, Excela itd). Jeśli podział (kierowca lub ratownik) to konkretna podoficerka z możliwością zrobienia dodatkowych uprawnień obsługi sprzętu itp. Jeśli d-ca zastępu to aspirantka (dowodzenie, taktyka strategia, planowanie, zarządzanie ludźmi itp.)
Zaraz pewnie spadnie na mnie krytyka, ale to tylko moje nic nieznaczące zdanie. Ot taka moja wizja. Okres stażu to byłby też okres, podczas którego przełożeni mieliby czas na ocenienie, czy dany strażak w ogóle nadaje się do biura, czy nadaje się na dowódcę itp. Nikt mi nie powie, że młody oficer po szkole jest bardziej doświadczony niż podoficer z 10-letnim stażem. Niestety na dziennych szkołach nie da się nauczyć najważniejszego, czyli doświadczenia. Doświadczenie to tylko i wyłącznie praktyka w boju i powiązane z tym treningi. Nie oszukujmy się. Nie każdy oficer po SGSP nadaje się na oficera, tak samo nie każdy aspirant po aspirantce nadaje się na aspiranta itd. Obecnie młodzi ludzie w wieku 20-25 lat są przyjmowani do szkół dziennych, często nie mając pojęcia jak ta służba wygląda i jakie będą ich obowiązki za kilka lat.

Jeśli chodzi o porównanie czemu student wat ma mieć lepiej niż sgsp, to zapytajmy czemu strażak pb ma mieć gorzej niż szeregowy żołnierz.
No i wreszcie ktoś mądrze i konkretnie napisał. No właśnie? Dlaczego? To właśnie powinien być cel, żeby gonić inne służby w wielkości wypłaty i dodatków. Z roku na rok coraz więcej wyjazdów do zdarzeń, coraz więcej nowych obowiązków i zagrożeń przy zdarzeniach, więc chyba agrumentów wymyślać na siłę nie potrzeba?
Podwyżka sama w sobie moim zdaniem jest ok. Jeśli dążymy do porównywalnych zarobków z innymi służbami to jak najbardziej kwota jest słuszna. Jeśli natomiast nie ma planów dążenia do podniesienia poziomu wypłat wszystkich funkcjonariuszy PSP do poziomu jaki jest w innych służbach to chyba trochę za duża ta kwota, bo wyjdzie na to, że Ci na samym dole znowu mają najgorzej, a im nikt wyżywienia i zakwaterowania nie funduje. 4000 to po ukończeniu stażu się nie zarabia (netto), a wiadomo, że na szkołach młodzi to podatku nie płacą.

Problem tkwi chyba jednak w tym, że taka zmiana w żołdzie następuje w momencie gdy wszystkich dotyka mega inflacja, nie ma kasy na podwyżki, a na żołdy są. Czyli dbamy o tych, przed którymi dopiero faktyczna służba będzie i mają zapewnione warunki bytowe, a nie o tych którzy już ją pełnią i muszą jakoś się utrzymać.
Też tak mi się wydaje, że gdyby próba podniesienia żołdu odbyła się w innym czasie, to nie było by takiego zainteresowania tym tematem i emocje byłyby znacznie mniejsze.

Ps. Wojsko jest liczone z innego budżetu niż my…
Zgadza się. Sporo nam do nich brakuje, ale pomimo tego powinniśmy dążyć do porównywalnych zarobków. Wiem, że inny budżet, wiem, że inny zakres obowiązków itp., ale jest się do czego/kogo odnieść.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 16, 2023, 08:05:52 »
No z tym 10-cio letnim podoficerem to się akurat nie zgodzę, bo znam takich co nawet po 15-tu latach nie potrafią nic, poza uruchomieniem autopompy i podpisaniem listy obecności. Także "asy" są w każdym korpusie inw każdym wieku. Jak ktoś był w szkole zaangażowany w jakąś konkretną dziedzinę ratownictwa (np. technicznego, a to teraz dobrze stoi w SGSP) to przychodząc do służby zjada on większość ludzi pracujących na podziale od x lat.
Wszystko opiera się o zaangażowanie. Co do samego żołdu można było zrobić np. połowę najniższego wynagrodzenia strażaka i podnosić je załóżmy o 200 złotych za każdy rok.

Offline krzysztofh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pozdrawiam wszystkich Strażaków
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 16, 2023, 09:15:47 »
Witam

Czytam ten wątek forum i nie rozumie w czym problem?
Może mi ktoś wyjaśni dlaczego strażak podchorąży w SGSP lub strażak kadet w SA ma mieć mniejszy żołd niż student na WAT, WAM itp. W czym strażak jest gorszy?? W pełni popieram wyrównanie żołdu w naszych szkołach !! Nie dopuśćmy, żeby najlepsi i najzdolniejsi maturzyści poszli do innych służb. To be∂zie z korzyścią dla PSP.

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

PS. może mniej sporów i mniej zazdrości  ^_^

Czy Pan uważa ze najzdolniejsi maturzyści idą do SGSP albo SA ?  :rofl: Kiedyś to może i szli zdolni… przy obecnej sprawnosciowce to maturę trzeba mieć na miernym poziomie, byle tylko sprawnosciowke zaliczyć i dzień dobry. 10 lat temu poziom maturzystów co szli do SGSP był o wiele wyższy.

Witam
Szanowny Panie, tak bym chciał, żeby najzdolniejsi właśnie szli do naszych szkół. Nie wiem czy Pan wie ale od tamtego roku zmniejszylismy nabór na dzienne szkoły o połowę. Mam nadzieje, że wyrównanie żołdu w stosunku do innych podobnych szkół spowoduje jeszcze wiekszą chęć wybrania włąśnie naszych

Pozdrawiam
Krzysztof Hejduk

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 16, 2023, 09:16:37 »
Andoria:
nie jestem szefostwem żadnego związku Zawodowego.
A w Solidarności codziennie pomagam naszym członkom w miarę moich skromnych możliwości.
I zaskoczę Cię ani szefostwo S ani szefostwo PSP nie ma w tyłku "tych dołów".

No to fajnie, że pomagasz. Związki są o to by dbać o interes strażaka, strona służbowa ma realizować zadania zlecone przez MSWiA. Czytając twoje posty to mam wątpliwości czyj interes reprezentijesz, ale każdy może mieć inne zdanie. Uwierz, że info o tych pieniążkach dla szkół wywołało poruszenie wcale nie u stażystów (ci już się pogodzili że są w d), ale właśnie u starych ogniomistrza, aspirantów i oficerów. Zdanie jednak możemy mieć różne. Strony służbowej bym tu nie mieszal nawet jeśli ona dała propozycję.
To jest tak jak ktoś napisał. Nie chodzi o to żeby im nie dac, tylko o to, że inflacja duża, a podwyżki jakie są takie są. W tej sytuacji tak wielki wzrost w szkołach dla ludzi którzy mają zapewnione podstawowe warunki po prostu boli ludzi.

Simek92 piszesz o zaangażowanych co większość zje... . To dalej wracamy że są tacy i tacy oficerowie. Mianowicie jak gość normalny był przed szkołą, to luks przyjdzie i wniesie naprawdę jakaś wiedzę, z czasem zdobędzie doświadczenie i super. Są też tacy co wszystkie rozumy zjedli przed szkołą i oni przychodzą bez doświadczenia, no i czasem to się wychodzi. Najchętniej działali by sami bo wiedzą wszystko najlepiej, tylko że nie zawsze to wychodzi. Zależy od człowieka.
Sorry, ale jednak od gościa po szkole coś się wymaga, a miałem takiego aspiranta, z którym każdy się bał w rocie wchodzić, który nawet nie umiał dobrze rozstawić znaków przy wypadku, ale aspirantki skończył. Rodzynek ale skończył.
No i oczywiście podoficerowie też są różni. Są osoby co nic nie umieją i opór straszny niezależnie od stażu, ale są i dobrzy, a nawet czasem lepsi od oficerów.
Wszystko zależy od człowieka. Nie mniej jednak ścieżki awansu to fikcja. Czy stoi, czy leży to się należy. Jak natomiast ktoś dobry to idzie tak jak ten co kiepski, a wyżej nie da rady. No cóż tak jest, ale to nie temat
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2023, 09:24:10 wysłana przez andoria »

Offline Wladamon12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 16, 2023, 09:26:41 »
Jeżeli chodzi o podwyżkę dla kadetów to jeszcze oficjalnego info nie ma także jeszcze nie ma o czym mówić .

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 16, 2023, 10:06:54 »
A co do starych ogniomistrzów to podwyżki powyżej inflacji wychodziły na kalkulatorze.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 16, 2023, 20:02:26 »
A co do starych ogniomistrzów to podwyżki powyżej inflacji wychodziły na kalkulatorze.

No i właśnie odpowiedź godna związkowca. Wyobraź sobie, że są miejsca gdzie oficerowie, aspiranci oraz ogniomistrza, którzy dostali super podwyżkę też patrzą na tych biedniejszych. Ja osobiście nie mam co narzekać, ale rozumiem innych.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 17, 2023, 15:14:30 »
Nie popisuj się.
Ja niżej zarabiających rozumiem od 2007 i coś to zmienia?

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 17, 2023, 17:05:58 »
Nie popisuj się.
Ja niżej zarabiających rozumiem od 2007 i coś to zmienia?

Czytając Twoje posty widać to zrozumienie. Za stary jestem na popisywanie się, więc proszę Cię... . Powiedziałem Ci prawdę jak jest, to mi z popisywaniem wychodzisz. Klasyka naszego związku. Koniec dyskusji z mojej strony. Życzę dalszego życia w związkowej bańce.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 17, 2023, 18:04:49 »
Jasne.
Już któraś osoba stwierdza że może mi nawrzucać i oświadczyć skończyłem dyskusję.

Pomijam już fakt że ludzie którzy nie potrafią przeczytać że zrozumiem zdania oceniają sens moich wypowiedzi.
Serio?!

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 17, 2023, 18:41:18 »
Co tu dalej komentować podwyżka dla podchorążych i kadetów staje się faktem koniec kropka :-) to wielki sukces ze po 30 latach dogoniliśmy innych ;-) Pozdrawiam

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 17, 2023, 18:45:27 »
Jasne.
Już któraś osoba stwierdza że może mi nawrzucać i oświadczyć skończyłem dyskusję.

Pomijam już fakt że ludzie którzy nie potrafią przeczytać że zrozumiem zdania oceniają sens moich wypowiedzi.
Serio?!

Znasz takie powiedzenie.
Jeśli jedna osoba mówi Ci że jesteś pijany zignoruj to.  Jeśli dwie osoby mówią Ci że jesteś pijany zastanów się,  jeśli więcej osób ci to mówi, idź do domu i się połóż.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 19, 2023, 08:21:58 »
To taka historyjka.
Było w latach 90tych takie szkolenie dla pionu organizacyjnego z KG i KW.
Łącznie z 70-80 oficerów w większości pułkowników i majorów.
I był tam jeden strażak stażysta.

I było takie zadanie:
Na kartce A4 jest 49 kwadratów.
W każdym kwadracie kilkadziesiąt kropek.
Dobierz kwadraty w pary ilością kropek.
Jak najwięcej w ciągu 10 minut.
Jakie były wyniki
Wszyscy poza stażystą znaleźli pary. Większość 18 i więcej.

A dodać należy że strażak stażysta musiał odpowiedzieć ostatni.

A oczywiście żadnej pary tam nie było.

Wg ciebie stażysta był pijany choć był jedynym trzeźwym.



Offline Wladamon12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 19, 2023, 08:37:05 »
Czołem panowie , orientuje się ktoś kiedy ogłoszą dokładne info odnośnie podwyżki ?

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 19, 2023, 13:15:31 »
Czołem panowie , orientuje się ktoś kiedy ogłoszą dokładne info odnośnie podwyżki ?
15 ostatnich twoich postów dotyczy tego samego, "kiedy w końcu dostanę te piniondze".. mam nadzieję, że jak już trafisz do macierzystej jednostki to CIĘ ogarną :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 19, 2023, 18:37:48 »
15 ostatnich twoich postów dotyczy tego samego, "kiedy w końcu dostanę te piniondze".. mam nadzieję, że jak już trafisz do macierzystej jednostki to CIĘ ogarną :wall:
Wszystkie 33 tego tematu dotyczą  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.