Autor Wątek: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych  (Przeczytany 27147 razy)

Offline Turbol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 14, 2023, 17:57:57 »
No tak, bo jak wyrabiają niemal etat służbami i dyżurami w odwodzie operacyjnym to im się nie należy?
Tam, żeby dostać stopień, dodatek za funkcję, czy dodatek za wyniki w nauce też trzeba trochę się napracować, a podejrzewam że tych z 4600 to będzie w szkołach po kilku...

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 14, 2023, 18:02:32 »
Możliwości są trzeba korzystać.
Co do przejścia na stałą to jednak mówimy o oficerach i aspirantach nie jest to grupa stażysty

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 14, 2023, 18:59:42 »
Proszę wszystkich krytyków wszelakich dodatków "dziadkowych" aby uważali co piszą tu bo krytyka rozwiązań preferujących jedną grupę a potem chwalenie tego samego rozwiązania dla innej trąci mi schizofrenia...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2023, 20:03:59 »
Proszę wszystkich krytyków wszelakich dodatków "dziadkowych" aby uważali co piszą tu bo krytyka rozwiązań preferujących jedną grupę a potem chwalenie tego samego rozwiązania dla innej trąci mi schizofrenia...

Jeśli to do mnie to śpieszę wyjaśnić. Dla mnie 15+ nie ma żadnego związku z wynagrodzeniem młodych. Popieranie jednego i krytyka drugiego nie jest żadnym rozdwojeniem jaźni, a rozdzieleniem dwóch niezależnych tematów, dotyczących różnych grup funkcjonariuszy.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 14, 2023, 20:21:33 »
Ww112 przebijały sam siebie.
A niby dla kogo 15+ ma związek z wynagradzaniem młodych?!
Equinox słusznie zapytał dlaczego preferowanie starych jest wg ciebie złe a młodych dobre.
I czemu tu nie ma hasła dajmy wszystkim po równo :rofl: :rofl: :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 14, 2023, 20:33:58 »
Jeśli to do mnie to śpieszę wyjaśnić. Dla mnie 15+ nie ma żadnego związku z wynagrodzeniem młodych. Popieranie jednego i krytyka drugiego nie jest żadnym rozdwojeniem jaźni, a rozdzieleniem dwóch niezależnych tematów, dotyczących różnych grup funkcjonariuszy.
Miedzy innymi do Ciebie...
Będziesz skory wyjaśnić jaki to handicap mają młodzi względem starych? Nie uważam, że uposażenie strażaków (starych i młodych) to dwa oddzielne tematy a jeśli krytykuje się to, że ktoś dostanie 5% a inny który dostaje 800% jest ok... To ja mam spory  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 14, 2023, 20:40:15 »
Jeśli to do mnie to śpieszę wyjaśnić. Dla mnie 15+ nie ma żadnego związku z wynagrodzeniem młodych. Popieranie jednego i krytyka drugiego nie jest żadnym rozdwojeniem jaźni, a rozdzieleniem dwóch niezależnych tematów, dotyczących różnych grup funkcjonariuszy.
Miedzy innymi do Ciebie...
Będziesz skory wyjaśnić jaki to handicap mają młodzi względem starych? Nie uważam, że uposażenie strażaków (starych i młodych) to dwa oddzielne tematy a jeśli krytykuje się to, że ktoś dostanie 5% a inny który dostaje 800% jest ok... To ja mam spory  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Może nie stosujmy porównania młodzi -starzy, bo to rzeczywiście bez sensu.

Porównajmy osoby  z zapewnionym wyzywieniem i miejscem zamieszkania do osób muszących utrzymać dom i rodzinę.

Z drugiej strony związki mają trochę rację, że jak dawali to trzeba było brać. Kto jednak tak to wymyślil....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 14, 2023, 20:45:37 »
Może nie stosujmy porównania młodzi -starzy, bo to rzeczywiście bez sensu.
Porównajmy osoby  z zapewnionym wyzywieniem i miejscem zamieszkania do osób muszących utrzymać dom i rodzinę.
Z drugiej strony związki mają trochę rację, że jak dawali to trzeba było brać. Kto jednak tak to wymyślil....
Ja naprawdę nie rozumiem czemu sami próbujemy się dzielić na mniejsze podgrupy, zapytał mnie kadet o podwyżki dla nich to ustaliłem czemu miał bym tego nie zrobić. Jest pomysł dodatku +15 klepnięty przez 80% MSWiA to czemu "strażaki" mają wyjść na dewiantów co rozwiązanie blokują... Bo ktoś na na strazak.pl tak napisał no bądźmy poważni.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 14, 2023, 21:50:47 »
Jeśli to do mnie to śpieszę wyjaśnić. Dla mnie 15+ nie ma żadnego związku z wynagrodzeniem młodych. Popieranie jednego i krytyka drugiego nie jest żadnym rozdwojeniem jaźni, a rozdzieleniem dwóch niezależnych tematów, dotyczących różnych grup funkcjonariuszy.
Miedzy innymi do Ciebie...
Będziesz skory wyjaśnić jaki to handicap mają młodzi względem starych? Nie uważam, że uposażenie strażaków (starych i młodych) to dwa oddzielne tematy a jeśli krytykuje się to, że ktoś dostanie 5% a inny który dostaje 800% jest ok... To ja mam spory  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Nie mają żadnego. Jest taka różnica – młodzi dostają znacząca podwyżkę (nie oceniam czy za dużą czy za małą), która urealnia w pewien sposób ich zaangażowanie w służbę/naukę względem potrzeb wynikających z konieczności utrzymania siebie lub siebie i rodziny. Widzę tu też element możliwej zachęty dla przyszłych kandydatów do szkół, którzy mogą wahać się czy iść w kierunku służby, czy wybrać od razu pracę zawodową dającą możliwość utrzymania. Dodatek 15+ jest natomiast swego rodzaju oszukiwaniem strażaków i to on służy do różnicowania względem stażu, mimo że stażowe i tak już funkcjonuje. To 15+ pogłębia nierówności i podziały. Konstrukcja tego dodatku z irracjonalnymi 32 latami to z jednej strony majstersztyk z drugiej skandal - zależy od strony po której jesteś. Dlaczego dla związkowców, a przynajmniej ich części, nie jest to skandal uwierz - nie wiem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 14, 2023, 22:07:47 »
Nie mają żadnego. Jest taka różnica – młodzi dostają znacząca podwyżkę (nie oceniam czy za dużą czy za małą), która urealnia w pewien sposób ich zaangażowanie w służbę/naukę względem potrzeb wynikających z konieczności utrzymania siebie lub siebie i rodziny. Widzę tu też element możliwej zachęty dla przyszłych kandydatów do szkół, którzy mogą wahać się czy iść w kierunku służby, czy wybrać od razu pracę zawodową dającą możliwość utrzymania. Dodatek 15+ jest natomiast swego rodzaju oszukiwaniem strażaków i to on służy do różnicowania względem stażu, mimo że stażowe i tak już funkcjonuje. To 15+ pogłębia nierówności i podziały. Konstrukcja tego dodatku z irracjonalnymi 32 latami to z jednej strony majstersztyk z drugiej skandal - zależy od strony po której jesteś. Dlaczego dla związkowców, a przynajmniej ich części, nie jest to skandal uwierz - nie wiem.
Oj gruby relatywizm się wkradł w wypowiedzi...  Pogrubiłem na czarno to co uważam za bzdurę argumentacyjną:
1. po miesiącu biegania pieniądze wyższe niż najniższa krajowa czy uważasz, że to normalne?
2. utrzymanie siebie w szkole? jeść dadzą i wszystkie potrzeby socjalne (no prawie) co do rodziny to się zgadzam ale podejrzewam, że jak byśmy oszacowali w skali pierwszoroczniaków to wyjdzie pewnie promilowa część. 
Pochylona cześć to moim zdaniem prawidłowa argumentacja bo na 100% zachęci ludzi do dziennego kształcenia... Ale ja uważam, że to kształcenie to relikt przeszłości który powinien zniknąć dawno temu bo blokuje ścieżkę awansu kilkuset strażakom rocznie...
Bij zabij czemu +15 jest tak skandaliczne a czemu to, że wśród odchodzących na emkę i przyjętych przed 2013 r są 3 kategorie strażaków i jakoś to nie jest sprowadzane do rangi symbolu tak wiem doczytałem, że masz 24 lata służby i jesteś w najbardziej korzystnej pozycji...  Czemu strażacy przyjęci po 2013 mają służyć min. 25 lat...
Gdzieś trzeba zatrzymać tą absurdalną argumentację, że jak ktoś dostaje to komuś zabrali bo on nie dostał... Przecież to głupie jest.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 14, 2023, 22:37:28 »
Nie mają żadnego. Jest taka różnica – młodzi dostają znacząca podwyżkę (nie oceniam czy za dużą czy za małą), która urealnia w pewien sposób ich zaangażowanie w służbę/naukę względem potrzeb wynikających z konieczności utrzymania siebie lub siebie i rodziny. Widzę tu też element możliwej zachęty dla przyszłych kandydatów do szkół, którzy mogą wahać się czy iść w kierunku służby, czy wybrać od razu pracę zawodową dającą możliwość utrzymania. Dodatek 15+ jest natomiast swego rodzaju oszukiwaniem strażaków i to on służy do różnicowania względem stażu, mimo że stażowe i tak już funkcjonuje. To 15+ pogłębia nierówności i podziały. Konstrukcja tego dodatku z irracjonalnymi 32 latami to z jednej strony majstersztyk z drugiej skandal - zależy od strony po której jesteś. Dlaczego dla związkowców, a przynajmniej ich części, nie jest to skandal uwierz - nie wiem.
Oj gruby relatywizm się wkradł w wypowiedzi...  Pogrubiłem na czarno to co uważam za bzdurę argumentacyjną:
1. po miesiącu biegania pieniądze wyższe niż najniższa krajowa czy uważasz, że to normalne?
2. utrzymanie siebie w szkole? jeść dadzą i wszystkie potrzeby socjalne (no prawie) co do rodziny to się zgadzam ale podejrzewam, że jak byśmy oszacowali w skali pierwszoroczniaków to wyjdzie pewnie promilowa część. 
Pochylona cześć to moim zdaniem prawidłowa argumentacja bo na 100% zachęci ludzi do dziennego kształcenia... Ale ja uważam, że to kształcenie to relikt przeszłości który powinien zniknąć dawno temu bo blokuje ścieżkę awansu kilkuset strażakom rocznie...
Bij zabij czemu +15 jest tak skandaliczne a czemu to, że wśród odchodzących na emkę i przyjętych przed 2013 r są 3 kategorie strażaków i jakoś to nie jest sprowadzane do rangi symbolu tak wiem doczytałem, że masz 24 lata służby i jesteś w najbardziej korzystnej pozycji...  Czemu strażacy przyjęci po 2013 mają służyć min. 25 lat...
Gdzieś trzeba zatrzymać tą absurdalną argumentację, że jak ktoś dostaje to komuś zabrali bo on nie dostał... Przecież to głupie jest.

Nie bardzo widzę sens spierania się o wynagrodzenia w szkołach - to nie ma przełomowego znaczenia dla służby.
1. Jak napisałem wcześniej – nie oceniam czy podwyżka jest za mała/za duża – oceniam pozytywnie że jest,
2. pełnego utrzymania szkoła nie daje, zostają: ubrania, przejazdy, jedzenie poza szkołą, telefony, internety, komputery, samochody, hulajnogi, wino, kobiety i śpiew 😉 itp. Przy utrzymaniu rodziny oczywiście nie musimy się spierać – jaki to odsetek młodych nie mam pojęcia, pewnie masz rację że niewielki,
3. w kwestii kształcenia dziennego się nie zgadzamy (chyba mamy prawo?) jestem za jego utrzymaniem, ale żeby Cię uspokoić widzę konieczność głębokiej reformy tego systemu
4. o 15+ już mi się nie chce pisać ponownie…
5. nigdzie nie pisałem o konieczności zabierania komukolwiek czegokolwiek. Twierdzę natomiast że środki z 15+ można było wykorzystać w inny sposób, np. do próby naprawienia naszej wspaniałej siatki płac. Oczywiście wiem że wtedy nie można byłby stworzyć kalkulatora w którym wychodzą podwyżki po 12-18% (strzelam z zakresem, nie linczuj jak to masz w zwyczaju jeśli przestrzeliłem), które realnie przy odejściu na emkę (do jej wyliczenia) będą jednak o połowę niższe. Zapewne doskonale wiesz, że już za rok będzie spora grupa „zaskoczonych”, którzy liczyli emeryturę z wszystkiego co było na pasku, a później będzie płacz i zgrzytanie zębów, poczucie oszukania i rozgoryczenia – niestety poziom świadomości, a raczej nieświadomości, sporej części naszych kolegów i koleżanek jest porażający.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 14, 2023, 22:42:44 »
Ej ja tez nie widzę sensu...Ale sam się zgłosiłeś  :rofl: dzisaj o 20:03:59 :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 15, 2023, 06:30:18 »
Nie mają żadnego. Jest taka różnica – młodzi dostają znacząca podwyżkę (nie oceniam czy za dużą czy za małą), która urealnia w pewien sposób ich zaangażowanie w służbę/naukę względem potrzeb wynikających z konieczności utrzymania siebie lub siebie i rodziny. Widzę tu też element możliwej zachęty dla przyszłych kandydatów do szkół, którzy mogą wahać się czy iść w kierunku służby, czy wybrać od razu pracę zawodową dającą możliwość utrzymania. Dodatek 15+ jest natomiast swego rodzaju oszukiwaniem strażaków i to on służy do różnicowania względem stażu, mimo że stażowe i tak już funkcjonuje. To 15+ pogłębia nierówności i podziały. Konstrukcja tego dodatku z irracjonalnymi 32 latami to z jednej strony majstersztyk z drugiej skandal - zależy od strony po której jesteś. Dlaczego dla związkowców, a przynajmniej ich części, nie jest to skandal uwierz - nie wiem.
Oj gruby relatywizm się wkradł w wypowiedzi...  Pogrubiłem na czarno to co uważam za bzdurę argumentacyjną:
1. po miesiącu biegania pieniądze wyższe niż najniższa krajowa czy uważasz, że to normalne?
2. utrzymanie siebie w szkole? jeść dadzą i wszystkie potrzeby socjalne (no prawie) co do rodziny to się zgadzam ale podejrzewam, że jak byśmy oszacowali w skali pierwszoroczniaków to wyjdzie pewnie promilowa część. 
Pochylona cześć to moim zdaniem prawidłowa argumentacja bo na 100% zachęci ludzi do dziennego kształcenia... Ale ja uważam, że to kształcenie to relikt przeszłości który powinien zniknąć dawno temu bo blokuje ścieżkę awansu kilkuset strażakom rocznie...
Bij zabij czemu +15 jest tak skandaliczne a czemu to, że wśród odchodzących na emkę i przyjętych przed 2013 r są 3 kategorie strażaków i jakoś to nie jest sprowadzane do rangi symbolu tak wiem doczytałem, że masz 24 lata służby i jesteś w najbardziej korzystnej pozycji...  Czemu strażacy przyjęci po 2013 mają służyć min. 25 lat...
Gdzieś trzeba zatrzymać tą absurdalną argumentację, że jak ktoś dostaje to komuś zabrali bo on nie dostał... Przecież to głupie jest.

Nie bardzo widzę sens spierania się o wynagrodzenia w szkołach - to nie ma przełomowego znaczenia dla służby.
1. Jak napisałem wcześniej – nie oceniam czy podwyżka jest za mała/za duża – oceniam pozytywnie że jest,
2. pełnego utrzymania szkoła nie daje, zostają: ubrania, przejazdy, jedzenie poza szkołą, telefony, internety, komputery, samochody, hulajnogi, wino, kobiety i śpiew 😉 itp. Przy utrzymaniu rodziny oczywiście nie musimy się spierać – jaki to odsetek młodych nie mam pojęcia, pewnie masz rację że niewielki,
3. w kwestii kształcenia dziennego się nie zgadzamy (chyba mamy prawo?) jestem za jego utrzymaniem, ale żeby Cię uspokoić widzę konieczność głębokiej reformy tego systemu
4. o 15+ już mi się nie chce pisać ponownie…
5. nigdzie nie pisałem o konieczności zabierania komukolwiek czegokolwiek. Twierdzę natomiast że środki z 15+ można było wykorzystać w inny sposób, np. do próby naprawienia naszej wspaniałej siatki płac. Oczywiście wiem że wtedy nie można byłby stworzyć kalkulatora w którym wychodzą podwyżki po 12-18% (strzelam z zakresem, nie linczuj jak to masz w zwyczaju jeśli przestrzeliłem), które realnie przy odejściu na emkę (do jej wyliczenia) będą jednak o połowę niższe. Zapewne doskonale wiesz, że już za rok będzie spora grupa „zaskoczonych”, którzy liczyli emeryturę z wszystkiego co było na pasku, a później będzie płacz i zgrzytanie zębów, poczucie oszukania i rozgoryczenia – niestety poziom świadomości, a raczej nieświadomości, sporej części naszych kolegów i koleżanek jest porażający.
A ja oceniam, podwyżka kadetów jest BARDZO duża! Chyba ciężko o inny taki przykład i tu nie ma dyskusji! Innym pozostaje, że dostawiali tak mało...
15+ to mizerny sposób na zatrzymanie w straży, po 15 odchodzą Ci którzy muszą lub dorabiają pieniądze o które w straży nie ma szans. Z drugiej strony to grupa doświadczonych wielu dziedzin  fachowców z umiejętnościami i często wykształceniem ( odnoszę się do przykładu mojej komendy) 15+ to ponad  40% z wyższym wykształceniem.
Skoro u  Ciebie sami wyliczają emki...   

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 15, 2023, 06:59:33 »
Panowie ww112 ma  wysoki dodatek funkcyjny.
U niego system liczenia emerytury daje mniejsze korzyści stąd ciągła krytyka.

Jeśli natomiast mówimy o całość straży to ludzie będą zadowoleni.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 15, 2023, 09:18:26 »
Panowie ww112 ma  wysoki dodatek funkcyjny.
U niego system liczenia emerytury daje mniejsze korzyści stąd ciągła krytyka.

Jeśli natomiast mówimy o całość straży to ludzie będą zadowoleni.

Tak masz rację, dla całej straży liczenie jest korzystne a dla mnie jednego nie jest więc piszę żeby włączać w grupy, nie w sztuczne dodatki. Masz rację gram na swoje. Inni przecież nie mają wynagrodzeń liczonych z grup tylko dodatków.
Twój poziom kretynizmu PORAŻA… Pisz co chcesz ludzie sami ocenią która opcja dla nich jest korzystniejsza, no chyba że w przekazie dnia wytłumaczycie dlaczego mniej korzystne jest jednak bardziej korzystne – u was standard.
Uprzedzając - koniec konwersacji z tobą. Zszedłeś już do rozmowy ad personam, co utwierdza mnie w przekonaniu że jesteś prostym aparatczykiem, którego główną bronią jest próba prostackiego dyskredytowania oponenta - co zresztą wielokrotnie udowodniłeś na tym forum. Maluj dalej trawę na zielono – jesteś w tym mistrzem. BEZ ODBIORU
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2023, 09:27:40 wysłana przez ww112 »

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 15, 2023, 11:33:51 »
Juz dawno powinny byc podniesione pensje dla kadetów.
 25 lat temu pensja kadeta była równa 250zł -300zł pamietam to jak dziś

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 15, 2023, 18:42:39 »
Panowie ww112 ma  wysoki dodatek funkcyjny.
U niego system liczenia emerytury daje mniejsze korzyści stąd ciągła krytyka.

Jeśli natomiast mówimy o całość straży to ludzie będą zadowoleni.

Tak masz rację, dla całej straży liczenie jest korzystne a dla mnie jednego nie jest więc piszę żeby włączać w grupy, nie w sztuczne dodatki. Masz rację gram na swoje. Inni przecież nie mają wynagrodzeń liczonych z grup tylko dodatków.
Twój poziom kretynizmu PORAŻA… Pisz co chcesz ludzie sami ocenią która opcja dla nich jest korzystniejsza, no chyba że w przekazie dnia wytłumaczycie dlaczego mniej korzystne jest jednak bardziej korzystne – u was standard.
Uprzedzając - koniec konwersacji z tobą. Zszedłeś już do rozmowy ad personam, co utwierdza mnie w przekonaniu że jesteś prostym aparatczykiem, którego główną bronią jest próba prostackiego dyskredytowania oponenta - co zresztą wielokrotnie udowodniłeś na tym forum. Maluj dalej trawę na zielono – jesteś w tym mistrzem. BEZ ODBIORU
Z pokorą przyjmuję twoje obraźliwe wpisy.
Świadczą o tobie nie o mnie.

Online rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 15, 2023, 19:23:07 »
Z całym szacunkiem ale ten "cały wkład i zaangażowanie w naukę" to jest śmiech na sali....

Podchorąży czy tam kadet dostaje wikt i opierunek ze szkoły... oczywiście ja nie mówię, że 400 zł to spoko, powinno być to w przedziale 1000-1500 zł.

Sami wszyscy dobrze wiemy, żeby skończyć SGSP to orłem być nie trzeba a cała szkoła aspirantów to w ogóle nic trudnego :gwiazdki: (tak wiem bo byłem). W tym momencie jeżeli podchorąży ma zarabiać więcej niż aspirant z 8-10 letnim stażem to śmiech na sali i kolejne wynaturzenie w siatce płac..... nic tylko być kadetem i podchorążym, mieć wyżywienie i zakwaterowanie i co miesiąc jeszcze 3500-4500....

Mundurówka mundurówką, ale są studenci bardziej ambitnych kierunków, którym nikt nie płaci, a sami muszą wynająć pokój i się wyżywić....

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 15, 2023, 19:37:11 »
Zadajesz sobie sprawę że odpowiadasz brednie?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 15, 2023, 19:43:01 »
Z całym szacunkiem ale ten "cały wkład i zaangażowanie w naukę" to jest śmiech na sali....

Podchorąży czy tam kadet dostaje wikt i opierunek ze szkoły... oczywiście ja nie mówię, że 400 zł to spoko, powinno być to w przedziale 1000-1500 zł.

Sami wszyscy dobrze wiemy, żeby skończyć SGSP to orłem być nie trzeba a cała szkoła aspirantów to w ogóle nic trudnego :gwiazdki: (tak wiem bo byłem). W tym momencie jeżeli podchorąży ma zarabiać więcej niż aspirant z 8-10 letnim stażem to śmiech na sali i kolejne wynaturzenie w siatce płac..... nic tylko być kadetem i podchorążym, mieć wyżywienie i zakwaterowanie i co miesiąc jeszcze 3500-4500....

Mundurówka mundurówką, ale są studenci bardziej ambitnych kierunków, którym nikt nie płaci, a sami muszą wynająć pokój i się wyżywić....

może warto spojrzeć w drugą stronę? podniesienie żołdu spowoduje zwiększenie atrakcyjności kierunków, przez co osoby z wyższymi wynikami matur będą się starały dostać na uczelnię. To z kolei powinno spowodować podniesienie poziomu studiów dziennych i tym samym lepiej wykształcone kadry PSP.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 15, 2023, 19:46:32 »
Zadajesz sobie sprawę że odpowiadasz brednie?
A ja w wypowiedzi @rocky323 nie widzę, żadnych bredni! To jest prawda.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bombeiros

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 15, 2023, 20:04:18 »
rocky323 - mam dokładnie to samo zdanie, oczywiście że podwyżka żołdu się należała, ale również jestem zdania że powinna być mniejsza, a jeśli w takiej kwocie to wprowadzana stopniowo a nie jednorazowo. Zachęcamy młodych do wstąpienia w nasze szeregi gdzie chętnych na pewno nie brakowało. A z tym podniesieniem poziomu, który sugerował kolega niżej to bym za bardzo nie przesadzał, bo realia są takie że większość ludzi z tymi dobrymi maturami swoją przygodę z SA zakończy na badaniach lub testach sprawnościowych.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 15, 2023, 20:15:58 »
Zadajesz sobie sprawę że odpowiadasz brednie?
A ja w wypowiedzi @rocky323 nie widzę, żadnych bredni! To jest prawda.

A co ma żołd do siatki plac?
Stażysta ma mieć minimum 5 k?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 15, 2023, 20:19:03 »
A co ma żołd do siatki plac?
Tyle samo co nadgodziny i dwa dziadkowe 1,5k+ i 2,5k+ A jednak w porównywaniu strażaków pełniących służbę na PB do systemu codziennego jakoś ten wątek jest najważniejszy. 
Dodatkowo kadeci i podchorąży są strażakami a żołd to rodzaj uposażenia i moim zdaniem będzie ono relatywnie wysokie patrząc na zakres obowiązków i odpowiedzialność tych młodych ludzi. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Podwyżka żołdu w szkołach pożarniczych
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 15, 2023, 20:47:32 »
Zadajesz sobie sprawę że odpowiadasz brednie?
A ja w wypowiedzi @rocky323 nie widzę, żadnych bredni! To jest prawda.

A co ma żołd do siatki plac?
Stażysta ma mieć minimum 5 k?

Zakres pracy stażysty jest dużo odpowiedzialniejszy niz kadeta.

Stażysta niejednokrotnie jest kierowca i operatorem samochodow gaśniczych i specjalnych… ja nie będę tu prawił frazesów, ale mówię jak jest…. Zajęcia poligonowe gdzie ćwiczy się 15-20 minut a reszte patrzy jak inni ćwiczą albo zajęcia na salach to nie jest olaboga co trudnego… zreszta nie róbmy z kadetów czy podchorążych Bóg wie jakich komandosów, po przyjściu na JRG aspiranci są dowódcami zastępów w mojej komendzie po nawet 5-8 latach, a oficerowie po szkole nawet dopiero po 2-3…. A jacyś super ratownicy z nich nie są i mówię to naprawdę z doświadczenia ze aspirant czy oficer po szkole to w sumie umie tyle samo co stażysta jeżeli chodzi o podstawowa robotę strażacką, a sami wiecie ze na podziale czasem trzeba coś pospawać, umieć odpowiednio uderzyć młotkiem albo coś naprawić - nawet na akcji chłopaki gdzie pracowali w innych zawodach przed strażą maja „wieksza wyobraźnie”.

W ogóle teraz to już jest podział ze osoby po szkołach to ratownicy a strażacy z naborów to kierowcy…. No przynajmniej u mnie  :rofl:


Ps.@radca…. Stażysta mający C+E plus inne kursy, jakieś tam butle, podnośniki, dźwigi — tak powinien mieć 5k to jest normalna stawka dla ludzi z takimi uprawnieniami na rynku pracy, a to ze jest stażystą to nie znaczy ze odrazu „gorsza kategoria”…. Przecież stazysta z takimi uprawnieniami na zmianie jest czasem bardziej pożądany niż młody aspirant po szkole i taka jest prawda
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2023, 20:51:04 wysłana przez rocky323 »