Służba > Związki Zawodowe

Prowadzący działalnosc legalną - nie, rzeczoznawcy łapówkarze - tak - A co ZZ?

<< < (2/3) > >>

piotr998:

--- Cytat: kraszan w Listopad 16, 2006, 15:20:25 ---Czasami słychać opinie że mają miejsce sugestie kto ma dostarczyć gaśnice aby podczas odbioru było wszystko ok. Zgodzisz się że to nie jest ok. Właściciel powinien mieć możliwość wyboru firmy która ma dostarczyć np. gaśnice , znaki.

--- Koniec cytatu ---
Zgadzając się z powyższym mam pytanie, a jak sugestia będzie dotyczyła firmy prowadzonej przez kolegę, znajomego czy kochankę to co - wszystko cacy? Nagannym jest taka sugestia i ten kto ją składa winien ponieść odpowiedzialność, a nie ograniczenie uczciwie prowadzonej działalności gospodarczej. Chcąc mieć profity nie potrzeba mieć własnej firmy.

kraszan:
Witam,

Do jarek123:

Bardzo cię przepraszam jezeli cię uraziłem masz racje z tymi gaśnicami ale to była pierwsza rzecz która mi przyszła na myśl.
Wcale nie musisz handlować gaśnicami i znakami ale w takim razie to czym się może zajmować strażak z podziału co ma związek z ochroną ppoż w szerokim tego rozumieniu no może jeszcze poddajesz badania hydranty ale czy zgodnie z PN to juz inna sprawa.  Napisałem z podziału bo jeżeli jesteś pracownikiem 8 godzinnym to juz sam wiesz dlaczego ten zakaz musi obowiązywać. 
Przykład komendanta OSP nie jest najlepszy bo aby być komendantem OSP nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej.
Na marginesie nie każdy komendant OSP ma ryczałt. Dodatkowo jest to funkcja społeczna kótrą jako członek OSP wykonujesz dobrowolnie z przekonania a nie z konieczności szybkiego wzbogacenia.
 

jarek123:

--- Cytuj ---no może jeszcze poddajesz badania hydranty ale czy zgodnie z PN to juz inna sprawa.
--- Koniec cytatu ---

Kraszan podtrzymuje swoją opinię n/t Twojej świadomości dotyczącej ochrony ppoż.
Za jedne słowa przepraszasz, a drugimi posądzasz rzucając jakeś tezy i pytania.


--- Cytuj ---Przykład komendanta OSP nie jest najlepszy bo aby być komendantem OSP nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej.
--- Koniec cytatu ---

Owszem, dzialalności w tym zakresie prowadzic nie trzeba, ale powinieneś wiedzieć, że proponowane ograniczenia w zarobkowaniu mają być wprowadzone w straży na wzor policji, a tam nie wolno rownie zatrudniac sie na etacie powiązanym z wykonywanym zawodem. W tym znaczeniu przykład komendanta gminnego jest jak najbardziej zasadny. Wielu z nich dla gminy oprócz komendanctwa pełni rolę doradcy gminnego w zakresie ochrony ppoż w gminie. U mnie w wojewodztwie komendanci gminni dostają kasę i jest o to spora rywalizacja.
Jesli chodzi o mnie nie roznosze gasnic, nie rozwieszam znakow, nie leje wody z hydrantow, anie tez nie biore udzialu w "wyścigu" na stanowisko komendnata gminnego - także kraszan bez obaw, nie jestem dla Ciebie konkurencja heheh :wacko:


kraszan:
Jarek123,
 To w takim razie nie rozumiem twojego lęku przed zmianami.
Nie biegasz ze znakami, gaśnicami./ Boje sie dodać ze prwadzisz szkolenia ppoz lub opracowujesz instrukcje bo zaraz napiszesz ze tak tylko moze myslec bhp-owiec/
Nie jesteś komendantem OSP.
Nie jesteś gminnym doradcą  ds ppoż.
Nie jesteś rzeczoznawcą.   
To jaki iest twój związek z ochroną ppoż.?
Tak naprawdę idea jest słuszna nie powinni strazacy dorabiać.
Nasze zaroki powinny być adekwatne do pracy jaką wykonujemy bez względu czy jest to biuro czy podział. Kazdy, kto się nie może się dostosować powinien odpowiedzieć na pytanie czy przypadkiem nie jest juz czas na miany i odejść ze służby.
 
pozdrawiam

jarek123:
Kraszan po raz kolejny podtrzymuje swoją opinię n/t Twojej świadomości dotyczącej ochrony ppoż.

Zajmij się może tym BHP, a ppoż jak Ci dopiszą to rzucisz okiem na te gaśnice i znaki, jakies szkolenie 5-minutowe zrob, zeby ci tych gasnic i znakow nie obrywali - napisz w tym zakresie tą instrukcję ppoż i w poczuciu oraz przekonaniu o dobrze spełnionym obowiązku zaśniesz na zmianie na krześle przed telewizorem (uważaj żeby Ci pilot z ręki nie wypadł, bo się uszkodzi, a jak skończysz to pamiętaj o wyciągnięciu baterii, żeby następna zmiana z Twoich nie korzystała).

Tym optymistycznym akcentem kończę z Tobą dyskusję.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej