Służba > Związki Zawodowe

Prowadzący działalnosc legalną - nie, rzeczoznawcy łapówkarze - tak - A co ZZ?

(1/3) > >>

jarek123:
Przeczytajcie:

http://www.mswia.gov.pl/index.php?dzial=2&id=4211


--- Cytuj ---Istotną kwestią poruszoną podczas spotkania było dostosowanie zapisów projektu ustawy modernizacyjnej, w zakresie dotyczącym PSP, do zapisów ustawy antykorupcyjnej. Proponuje się przyjęcie takich samych rozwiązań jak w przypadku Policji, w tym zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez strażaków w sferze ochrony przeciwpożarowej.
--- Koniec cytatu ---

Zakaz dla tych co legalnie prowadzą działalnosc gospodarczą - tutaj wszystko OK, a co z Rzeczoznawcami?

Czyżby w tej sferze nie było korupcji? Nie ma łapówkarstwa? Z tego co pamiętam główne problemy korupcyjne dotyczyły Rzeczoznawców - Panie Osmycki co na to ZZ - akceptujecie to?

Znowu zakazy i nakazy nie adekwatne do problemu. Zróbmy coś, byle co i nie wazne co byleby coś zrobić - to taka stara komusza dewiza.

Co na to inyternaci.
Pozdrawiam.

OSP Lichnowy:
 Strażacy myślę, że nie zarabiają kokosów w działalności gospodarczej związanej z ochroną
 przeciwpożarową. Jeżeli aktualnie rządzący wprowadzą ograniczenia to strażacy i ich rodziny
 powinni o tym pamiętać i przy wyborach do władz nie głosować na kandydatów tych
 ugrupowań politycznych, którzy chcą to zrealizować. Wiadomio obecnie kto rządzi krajem i
 MSWiA. Rządzące środowisko chce w ten sposób karać strażaków tylko za co ? Aby zarobić dla
 siebie więcej kasy to niech ruszy jeszcze jedną grupę zawodową elektryków i enertgetyków bo
 ci to naoprawdę robiąc fuchy doją kasę od ludzi np. przy budowach,remontach własnych
 domów,mieszkań lub budowy własnej firmy. Jeżeli pracują w ZE niech zrezygnują z działalności
 gospodarczej albo niech to im również zostanie ustawowo zakazane.
 

robard:
OSWP Lichnowy

--- Cytuj ---Strażacy myślę, że nie zarabiają kokosów w działalności gospodarczej związanej z ochroną
 przeciwpożarową.

--- Koniec cytatu ---

i tu się bardzo mylisz, nie można też generalizować, ale idealnym przykaldem jest chocby sprawa z Gdańska...

kraszan:
witam,

jarek123, bardzo dziwi mnie twoja interpretacja.
Dlaczego nie zaczniesz uczciwie handlować lekami, srodkami ochrony roslin a tak koniecznie uparłeś się na znaki, gaśnice instrukcje i inne.
Nie myśl że się ciebie czepiam ale nie wszyscy prowadzący działność tak uczciwie ją prowadzą.
Czasami słychać opinie że mają miejsce sugestie kto ma dostarczyć gaśnice aby podczas odbioru było wszystko ok. Zgodzisz się że to nie jest ok. Właściciel powinien mieć możliwość wyboru firmy która ma dostarczyć np. gaśnice , znaki.
Na temat rzeczoznawców się nie wypowiadam bo szkoda słów masz 100% racji.  Stawianie ich w jednym szeregu ze strazakami to nieporozumienie oczywiście w stosunku do strazaków.
 pozdrawiam

jarek123:

--- Cytuj ---jarek123, bardzo dziwi mnie twoja interpretacja.
Dlaczego nie zaczniesz uczciwie handlować lekami, srodkami ochrony roslin a tak koniecznie uparłeś się na znaki, gaśnice instrukcje i inne.
Nie myśl że się ciebie czepiam ale nie wszyscy prowadzący działność tak uczciwie ją prowadzą.
Czasami słychać opinie że mają miejsce sugestie kto ma dostarczyć gaśnice aby podczas odbioru było wszystko ok. Zgodzisz się że to nie jest ok. Właściciel powinien mieć możliwość wyboru firmy która ma dostarczyć np. gaśnice , znaki.
--- Koniec cytatu ---

Kraszan, bardzo dziwi mnie natomiast twoja daleko idąca interpretacja. Skąd przypuszczenia ze ja hndluje gasnicami i znakami, a skad przypuszczenie ze to co robię, robię zapewne nie uczciwie? Czuje się przez Ciebie obrazony.

Dzialalność gospodarcza związana z ochroną ppoż ma bardzo szeroki aspekt, a nie tylko gaśnice i znaki - masz poziom myślenia o ochronie ppoż jak pierwszy z brzegu behapowiec, ktoremu do zakresu obowiązków dopisano "...i ppoż".
A jak ocenisz pracę Komendanta Gminnego OSP, który okazuje się być funkcjonariuszem PSP, któremu gmina płaci - jego też skierujesz na handel lekami, srodkami ochrony roslin i doradzisz mu aby się nie upierał przy swoim?
Chyba trochę płyciutko Ci się pomyślało.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej