Autor Wątek: Naliczanie stażowego w uposażeniu  (Przeczytany 2489 razy)

Offline fireproof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Naliczanie stażowego w uposażeniu
« dnia: Luty 01, 2023, 21:09:45 »
Jestem absolwentem studiów wyższych  dziennych cywilnych czas trwania nauki 3 lata. Przed zatrudnieniem w strukturach PSP nie podejmowałem zatrudnienia w innym zakładzie pracy. W PSP mam wysłużone 17 lat w związku z poniższym zapisem prawnym  Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 5 sierpnia 1997 r. w sprawie okresów zaliczanych do okresu służby, od którego zależy nabycie przez strażaka Państwowej Straży Pożarnej prawa do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej obliczania i wypłacania
§  1.Do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej przez strażaka Państwowej Straży Pożarnej, zwanego dalej "strażakiem", zalicza się następujące okresy:
1)okresy służby i pracy oraz inne okresy uwzględniane strażakom przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat, określone w przepisach o uposażeniu strażaków,
2)okres przewidziany programem nauczania w szkole wyższej w łącznym wymiarze nie większym niż 5 lat, pod warunkiem jej ukończenia otrzymałem wypłatę nagrody jubileuszowej za 20 lat służby .
Pytanie moje brzmi czy okres studiów powinien być wliczony do wypłaty co miesięcznego stażowego na podstawie Ustawy o PSP 
Art. 88. 1. Uposażenie zasadnicze strażaka ustala się według stawki odpowiadającej grupie uposażenia należnej na danym stanowisku służbowym
4. Do okresu służby, od którego zależą prawo do wzrostu uposażenia i jego wysokość, zalicza się również:
4) inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
Rozumiem to tak : czy jubileuszówka jest uprawnieniem pracowniczym - tak, czy była naliczana na podstawie odrębnych przepisów - tak, czy była wliczana do okresu pracy - tak/ naliczono jubileusz 20 lat a nie 17 służby
Jeżeli ktoś ma chwilkę proszę o poradę mogę być w błędzie i źle interpretować zapis prawny ale dobrze zobaczyć odrębne zdanie kolegów/ koleżanek  po fachu. Pozdrawiam

Offline Dzikidziki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Naliczanie stażowego w uposażeniu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2023, 18:17:53 »
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2023, 19:50:01 wysłana przez Dzikidziki »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Naliczanie stażowego w uposażeniu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2023, 18:49:28 »
Przed czy w trakcie służby studia?

Offline Dzikidziki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Naliczanie stażowego w uposażeniu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2023, 19:04:28 »
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2023, 19:50:30 wysłana przez Dzikidziki »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Naliczanie stażowego w uposażeniu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2023, 08:38:59 »
Trochę poszukałem i niestety komentarze interpretują to inaczej.
Do jubileuszówki się liczy.
 Do wysługi tylko studia doktoranckie o ile zostaniesz doktorem.
Ale jeszcze się nad tym zastanowię.

Offline marcinos99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Naliczanie stażowego w uposażeniu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2023, 10:02:26 »
posiadam studia licencjackie zrobione przed wstąpieniem do PSP, zostało mi naliczone 3% do wyslugi