Autor Wątek: Przejście z dodatku za brak lokalu na dodatek "dojazdowy"  (Przeczytany 2732 razy)

Ravenlok

  • Gość
Przejście z dodatku za brak lokalu na dodatek "dojazdowy"
« dnia: Styczeń 30, 2023, 13:12:44 »
Mam takie pytanie które od jakiegoś czasu mnie trochę nurtuje.
Obecnie pobieram równoważnik za brak lokalu mieszkalnego ale za miesiąc przeprowadzam się do nowego domu a on znajduje się 80 km od mojej JRG. Jak wygląda przejście na równoważnik za dojazd? Nie ma z tym problemu?

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Przejście z dodatku za brak lokalu na dodatek "dojazdowy"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2023, 14:26:03 »
Chyba kilometry nie mają znaczenia tylko czas dojazdu komunikacja publiczna w obie strony (powyżej 120min). A czy problemów nie będziesz miał to ciężko powiedzieć. Z kilkuleniej obserwacji tego forum to z tym równoważnikiem ma masę ludzi problem albo miało.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Przejście z dodatku za brak lokalu na dodatek "dojazdowy"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2023, 15:32:53 »
Jeżeli pobierałeś rownowaznik za brak lokalu, bo nie miales lokalu, a teraz zakupiles/wybudowałeś miezkanie, w miejscowości, które zgodnie z definicją nie jest miejscowością pobliską (120 min w dwie strony środkami komunikacji publicznej) to jak najbardziej uprawniony jest równoważnik. Wraz ze zmiana miejsca zamieszkania powinieneś złożyć oświadczenie takie jak w przypadku rownowaznika za brak lokalu i zawrzeć w nim prawdę tj. ze zamieszkujesz w miejscowości X przy ulicy Y w lokalu, ktorego jestes wlascicielem. Ponadto na oświadczeniu jest linijka, w której należy wpisać czas dojazdu środkami komunikacji publicznej z nowej miejscowości do miejscowości gdzie znajduje się JRG. Niektóre komendy żądają potwierdzenia na piśmie o czasie dojazdu (np. rozklad/zaświadczenie z pks/pkp). I jeżeli ten czas dojazdu jest większy to wtedy powinni wyplacic ;)

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Przejście z dodatku za brak lokalu na dodatek "dojazdowy"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2023, 09:46:41 »
Ravenlok czy ty widzisz jakąś różnicę w dodatku za brak lokalu a dodatku za dojazd ? Chyba jako nowicjusz nie rozumiesz tematu. Nie istnieje coś takiego jak "dodatek za dojazd". Jest to tylko potoczna często niestety stosowana nazwa "dodatku za brak lokalu w miejscu pełnienia służby". Więc pomyśl najpierw o co ci chodzi lub zapytaj starszych.

Offline hektor2040

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Przejście z dodatku za brak lokalu na dodatek "dojazdowy"
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2023, 07:33:19 »
Witam chciałbym zapytać w sprawie dodatku mieszkaniowego a mianowicie w 2019 roku dostałem od ojca w darowiźnie gospodarstwo domowe wraz z budynkiem mieszkalnym gdzie wczesniej mieszkałem i brałem brak lokalu z żona. Zgłosiłem fakt w komendzie i dodatek za brak lokalu zamieinili na remontówkę. Czy należała mi się  jednorazowa dopłata jaka jest za rezygnację za brak lokalu w przypadku kupna lub wybudowaniu domu.

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Przejście z dodatku za brak lokalu na dodatek "dojazdowy"
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2023, 09:22:08 »
Czy dzisiejsi nowicjusze w PSP nie umieją czytać aby zapoznać się z istniejącymi przepisami i należnościami dla strażaków. Kto wymyślił jakiś jednorazowy dodatek za rezygnację z mieszkania ? co to za bzdurne wymysły?

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Przejście z dodatku za brak lokalu na dodatek "dojazdowy"
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2023, 10:04:02 »
Nasze prawo jest pełne bzdurnych wymysłów, więc wcale jakoś mnie nie dziwi takie pytanie

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Przejście z dodatku za brak lokalu na dodatek "dojazdowy"
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2023, 10:19:29 »
Witam chciałbym zapytać w sprawie dodatku mieszkaniowego a mianowicie w 2019 roku dostałem od ojca w darowiźnie gospodarstwo domowe wraz z budynkiem mieszkalnym gdzie wczesniej mieszkałem i brałem brak lokalu z żona. Zgłosiłem fakt w komendzie i dodatek za brak lokalu zamieinili na remontówkę. Czy należała mi się  jednorazowa dopłata jaka jest za rezygnację za brak lokalu w przypadku kupna lub wybudowaniu domu.
Nie ma czegoś takiego jak dopłata za rezygnację za brak lokalu 😂 Ty nie kupiłeś domu/mieszkania, jeśli dom jest w miejscowości pobliskiej Twoje potrzeby mieszkaniowe traktuje się jako zaspokojone, a że otrzymałeś tytułem darowizny nie należy Ci się dodatek na zakup lokalu mieszkalnego.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Przejście z dodatku za brak lokalu na dodatek "dojazdowy"
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2023, 10:50:17 »
Ravenlok czy ty widzisz jakąś różnicę w dodatku za brak lokalu a dodatku za dojazd ? Chyba jako nowicjusz nie rozumiesz tematu. Nie istnieje coś takiego jak "dodatek za dojazd". Jest to tylko potoczna często niestety stosowana nazwa "dodatku za brak lokalu w miejscu pełnienia służby". Więc pomyśl najpierw o co ci chodzi lub zapytaj starszych.
Łapiesz za słowa. Przecież i tak wiadomo o co chodzi. Poza tym w pytaniu ująłem właściwe nazwy tych równoważników.
Nie ma czegoś takiego jak równoważnik za dojazd. Skąd pomysł, że to właściwa nazwa? Z jakiego aktu prawnego?
Jedno i drugie o czym piszesz to jest równoważnik za brak lokalu mieszkalnego. Jeśli masz lokal, ale nie w miejscowości pobliskiej, to nadal jest to ten sam równoważnik.