Autor Wątek: Nabór do SGSP i SA  (Przeczytany 2485 razy)

Offline Kandydat1234

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Nabór do SGSP i SA
« dnia: Styczeń 14, 2023, 15:24:54 »
Witam

Jestem zainteresowany studiowaniem  w SGSP na studiach pierwszego stopnia dla strażaków w służbie  kandydackiej.

  W wyniku reformy systemu oświaty  poszedłem  do  szkoły  jako 6 latek i mając  niespełna 18 lat napiszę  egzamin maturalny. Analizując  zasady naboru do SGSP na w/w kierunek, kandydat jest winien złożyć zobowiązanie do pełnienia służby  w PSP i w dniu złożenia zobowiązania musi być  osobą pełnoletnią.

Czy planowane są zmiany w rozporządzeniu MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 11 sierpnia 1997 r.
w sprawie szczegółowych zasad, warunków i trybu przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej paragraf 3 punkt 1?

Czy planowane są  zmiany art.112 ust. 1 ustawy o PSP w związku z chęcią ubiegania się osób  niepełnoletnich  zdajacych egzamin dojrzałości w 2023r a nie mogących  ubiegać  się  w naborze  do SGSP i innych szkół  PSP?


Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Nabór do SGSP i SA
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2023, 15:48:00 »
Cześć, warto dowiedzieć się bezpośrednio u źródła. Odezwij się bezpośrednio do SGSP opisując całą sytuację oraz równolegle zapytaj się Samorządu Studenckiego SGSP (mają profil na FB i dosyć sprawnie odpowiadają).

Offline Kandydat1234

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór do SGSP i SA
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2023, 17:25:22 »
Dodam, że  w 2023 roku problem ten dotyczy wszystkie osoby z rocznika 2005, które  w tym roku zdają  egzamin maturalny a są  urodzone po 15 maja (SA) i 31 maja (SGSP)

Offline Kandydat1234

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór do SGSP i SA
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2023, 09:59:51 »
Rozumie, że  nikt o planowanych zmianach rozporządzenia lub ustawy nie słyszał.
A czy mógł by mi tylko ktoś potwierdzić  czy ja dobrze  czytam aktualne warunki naboru.
 Urodzony w lipcu 2005 r. zdający  w 2023 roku egzamin dojrzałości  może czy jednak nie może starać  się  o przyjęcie  do szkół  PSP ( SGSP, SA)?

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Nabór do SGSP i SA
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2023, 12:14:13 »
Dzwoniłeś do szkoły?
Wstaw tutaj linki do warunków naboru.