Autor Wątek: Ankieta do pracy magisterskiej - Dane przestrzenne  (Przeczytany 1566 razy)

Offline Gallardo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Ankieta do pracy magisterskiej - Dane przestrzenne
« dnia: Styczeń 05, 2023, 14:57:24 »
Witam serdecznie,
w poniższym linku znajduje się ankieta do mojej pracy magisterskiej, będę wdzięczny za każde wypełnienie. Jeżeli ktoś ma możliwość udostępnienia ankiety np. na grupie swojej zmiany lub JRG to zachęcam do udostępniania i z góry bardzo dziękuje.

https://forms.gle/PaEDmwWcwK17AhmW8

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - Dane przestrzenne
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2023, 17:48:53 »
Witam serdecznie,
w poniższym linku znajduje się ankieta do mojej pracy magisterskiej, będę wdzięczny za każde wypełnienie. Jeżeli ktoś ma możliwość udostępnienia ankiety np. na grupie swojej zmiany lub JRG to zachęcam do udostępniania i z góry bardzo dziękuje.

https://forms.gle/PaEDmwWcwK17AhmW8
A żebyś ty zdrowy był z tą ankietą  :rofl:
Żeby nie było to sarkazm  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gallardo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - Dane przestrzenne
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2023, 19:37:21 »
Krótka i przyjemna ankieta. Dane przestrzenne, coś co niby jest w straży jednak nie do końca wiadomo skąd to jest i o co chodzi. Obserwując kierunki rozwoju PSP m.in pod względem tworzenia dokumentacji operacyjnej i jej zakresu oraz koordynacji działań z poziomu SK temat ciekawy.
Coraz więcej instytucji podsyła do komend bazy danych w formacie .shp i niestety, ale w wielu przypadkach takie materiały po prostu nie są wykorzystywane, bo jak nie da się otworzyć pliku w Wordzie lub aplikacji do pdf to temat jest odpuszczany.
I tak w roli usprawiedliwienia ;p ja z tutejszym forum jestem od ponad 12 lat jednak dopiero teraz jest mój pierwszy post, wcześniej tylko przeglądałem ;)
Pozdrawiam i dziękuje za każde uzupełnienie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - Dane przestrzenne
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2023, 19:42:46 »
Co do krótkiej to zgadzam się w 100% pieszesz prawdę...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gallardo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - Dane przestrzenne
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2023, 19:55:57 »
No widzisz, sama prawda.
A co do samej ankiety, to nie można zawrzeć zbyt wielu pytań, bo jak potencjalny wypełniający zobaczy 30 pytań to się za głowę złapię i oczywiście odłoży temat na bok. Mam nadzieje, że przy 11 pytaniach, nie zabieram zbyt wiele czasu z życia, a dla mnie to jest ważne, bo jednak jest to element potrzebny do pracy dyplomowej.
Przy okazji niewtajemniczeni zobaczą, że taki obszar jak GIS/SIP występuje w PSP.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - Dane przestrzenne
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2023, 10:16:26 »
Ode mnie poszło, akurat w zeszłym roku musiałem w QGISie stworzyć parę map i jak tak parę służb się pobawiłem to rzeczywiście potencjał jest.

Offline Gallardo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - Dane przestrzenne
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2023, 10:28:42 »
Wydaje mi się, że pion operacyjny KP(M) w niedalekiej przyszłości będzie musiał zaprzyjaźnić się z QGIS. Jednostki nadrzędne będą wywierać delikatnie presję, aby iść w stronę opracowań z wykorzystaniem SIP.

Offline Marcin Wesołowski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - Dane przestrzenne
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2023, 01:13:21 »
Witam,

gdybyś potrzebował gram informacji na temat wykorzystania danych przestrzennych w PSP na poziomie JRG lub KM, to pisz. Postaram się pomóc.

Pozdrawiam