Autor Wątek: Dyscyplina służbowa  (Przeczytany 10279 razy)

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2023, 17:59:57 »
to zapytaj czy przed służba możesz żonę kochane koleżankę ciupnać czy musisz mieć 11h odpoczynku 💪🧐deb.il to deb.il


Co do tabelek- nieraz robiłem " durne wykazy " całego sprzętu OSP z określonego rejonu i nigdy na czas

Nie wiem gdzie Ty się uchowałeś,że nigdy tabelki na czas nie robiłeś.
No tak można wtedy popełnić błąd. Tak samo jak pod presją czasu i tego co się dzieje na miejcu akcji decyzję musi podjąć KDR. Taka służba i za tym idzie odpowiedzialność. Nikt chyba nikogo nie zmuszał, żeby zostać strażakiem.
Ale jak czytam to idzie nowe... macie rację nie ma co od ludzi wymagać przecież przyszli do służby, a jak to co robią robią źle to trudno... ktoś po nich poprawi, a oni do tej drugiej pracy muszą lecieć (tak wiem generalizuję i upraszczam) i tam już błędów nie popełniają bo o ile oni nie są pracodawcą (ciekawe czy wtedy są tak wyrozumiali dla swoich pracowników jak tego oczekują od swojego przełożonego) to ich drugi pracodawca tak wyrozumiały nie jest.


Oho… widzę pan naczelnik lub zastępca wydziału operacyjnego. Jeszcze niedługo to OSP zaczniecie traktować jako swoich pracowników „bo ma iść i podać marki mundurów co kupił w tym roku, albo wiedzieć kto kiedy z osp idzie ja emeryturę(była taka tabelka w tamtym roku) lub z godziny na godzinę podać kto ma jakie prawo jazdy albo ma kurs dowódców”

Tak, strażak idzie albo leżeć, albo pic piwo, albo jak ma zgodę to do drugiej pracy i tobie nic do tego co robi po zdaniu swojej służby.


Ps. I kolejny hit, obdzwanianie przez dyżurnego 120 jednostek na terenie powiatu bo trzeba znać jakaś dana do tabelki  :rofl: :rofl:

Teraz to już nie jest dyzurny tylko telefonista.


Ps. Mój naczelnik jak byłem na SKKP kazał mi pisać notatkę dlaczego w nocy przed służba pojechałem na wyjazd z OSP bo wg niego przed służba mam mieć 11 godzin wypoczynku  :rofl:

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2023, 18:20:12 »
Panowie, za wysokie ciśnienie.
To nie specyfika służby jest problemem a idioci na stanowiskach kierowniczych.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 08, 2023, 21:54:38 »


Oho… widzę pan naczelnik lub zastępca wydziału operacyjnego.
Ani jedno ani drugie.

Offline MT

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2023, 12:04:25 »
A dlaczego SK ma robić tabelki??? W dużych powiatach gdzie jest wiele zdarzeń jest to, spodziewam się - nie do pomyślenia. Jest biuro - wydział operacyjny i niech robią. Za SK też nikt nie pisze meldunków, nie dysponuje etc.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 10, 2023, 16:17:19 »
Bo po co samemu robić, lepiej pic kawe i iść na biuro na plotki, a tabelkę niech robią dyżurni. To rak naszego systemu.

Dodatkowo dzwonienie w sobotę i w niedziele rano i zlecanie jakiejs roboty byle dyzurny miał co robić  :rofl:

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 10, 2023, 21:17:30 »
... Za SK też nikt nie pisze meldunków...
A dlaczego SK pisze meldunki (poza sytuacją gdy na miejscu działały tylko siły OSP)? I czy gdy pisze meldunek to w miejscu: "Sporządził meldunek" wpisuje siebie, czy KDR-a?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 10, 2023, 21:34:01 »
... Za SK też nikt nie pisze meldunków...
A dlaczego SK pisze meldunki (poza sytuacją gdy na miejscu działały tylko siły OSP)? I czy gdy pisze meldunek to w miejscu: "Sporządził meldunek" wpisuje siebie, czy KDR-a?

Zasady str. 62

Edit.
Słuszna uwaga  w nowych 66
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2023, 10:12:46 wysłana przez pb11 »

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 11, 2023, 08:01:44 »
Zasady str. 62
[/quote]

Coś Ci się pokićkało Kolego.

Offline GOO1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 11, 2023, 10:24:31 »
... Za SK też nikt nie pisze meldunków...
A dlaczego SK pisze meldunki (poza sytuacją gdy na miejscu działały tylko siły OSP)? I czy gdy pisze meldunek to w miejscu: "Sporządził meldunek" wpisuje siebie, czy KDR-a?

Zasady str. 62
Trochę lat już pracuję i nie przypominam sobie żeby dyżurny SKKP pisał meldunek zamiast KDR-a oczywiście poza meldunkami gdzie było tylko OSP. Nie chcę tu umniejszać pracy kolegów z SKKP bo na pewno też maja jej sporo ale nie opowiadaj pierdoł. Przeczytałem 62 str. "Zasad" i poprzednich i najnowszych i nic tam nie ma o autorze meldunków.
Co do kwestii głównej dyskusji to śmiechu warte i tyle. Poskarżył się dyżurny i większość wiesza psy na naczelniku operacyjnej. Jaki to biedny dyżurny bo otrzymał jakieś zadanie w swojej pracy, wykonał go źle i kazano mu poprawiać. Pewnie miał to zrobić następny dyżurny tylko w imię czego.
Weź się chłopie ogarnij następnym razem, zrób dobrze robotę albo poproś kolegę żeby poprawił za ciebie jak nie masz czasu a nie szukaj teraz dziury w całym.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 11, 2023, 22:05:16 »
... Za SK też nikt nie pisze meldunków...
A dlaczego SK pisze meldunki (poza sytuacją gdy na miejscu działały tylko siły OSP)? I czy gdy pisze meldunek to w miejscu: "Sporządził meldunek" wpisuje siebie, czy KDR-a?

U nas nawet jak OSP działa samodzielnie to przyjeżdża do JRG na terenie której działało i pisze meldunek na miejscu pod okiem dowódcy zastępu bądź wyżej z danej JRG

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 11, 2023, 22:48:50 »
... Za SK też nikt nie pisze meldunków...
A dlaczego SK pisze meldunki (poza sytuacją gdy na miejscu działały tylko siły OSP)? I czy gdy pisze meldunek to w miejscu: "Sporządził meldunek" wpisuje siebie, czy KDR-a?

U nas nawet jak OSP działa samodzielnie to przyjeżdża do JRG na terenie której działało i pisze meldunek na miejscu pod okiem dowódcy zastępu bądź wyżej z danej JRG


To to już jest cyrk  :rofl: napewno bym jechał 20 km do JRG sporządzać meldunek z drzewa  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :rofl:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 11, 2023, 22:56:19 »
Cytuj
   Przeczytałem 62 str. "Zasad" i poprzednich i najnowszych i nic tam nie ma o autorze meldunków. 

"Informację sporządził - należy wpisać stopień, nazwisko i imię KDR oraz miejscowość  i datę (godzinę).
 Uwaga: W przypadku informacji z działań bez udziału PSP wpisujemy stopień, imię i nazwisko osoby przekazującej dane – np. druh Jan Kowalski. "

Mi się jednak wydaje że coś tam jest.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2023, 23:02:58 wysłana przez pb11 »

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 12, 2023, 09:21:39 »
... Za SK też nikt nie pisze meldunków...
A dlaczego SK pisze meldunki (poza sytuacją gdy na miejscu działały tylko siły OSP)? I czy gdy pisze meldunek to w miejscu: "Sporządził meldunek" wpisuje siebie, czy KDR-a?

U nas nawet jak OSP działa samodzielnie to przyjeżdża do JRG na terenie której działało i pisze meldunek na miejscu pod okiem dowódcy zastępu bądź wyżej z danej JRG
To niezła patologia u Was, zasady jasno mówią kto sporządza informacje ze zdarzenia gdy na miejscu był tylko KDR z OSP. Jak rozumiem każdy KDR z OSP ma u Was w dokumentacji komendy  stosowne uprawnienia wynikające z PBI/PODO/SZBI i ma swoje konto w domenie? Bo jak nie ma i wyjdzie, że ktoś z zewnątrz korzysta ze służbowego komputera, do tego w czasie CHARLIE-CRP to jestem bardzo ciekaw linii obrony pomysłodawcy 😀
Jeszcze jedno, jak wtedy ewidencjonujecie przejazd OSP z miejsca zdarzenia do komendy a potem do remizy i kto za to placi - w końcu to Wasze widzimisię. Na własne życzenie zastawiacie na siebie potężne pułapki.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 12, 2023, 19:53:53 »
Odbiegamy od tematu, ale skoro już o ttm mówimy to ja się pytam jak mają sie zasady (czy nowe czy stare) do rozporządzenia o KSRG, gdzie jest napisane:
§ 39. 1. Kierujący sporządza informację ze zdarzenia.

Czy podanie informacji o tym co się robiło na miejscu zdarzenia dyżurnemu PA czy KS jest sporządzeniem IzZ?

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 12, 2023, 21:20:50 »
... Za SK też nikt nie pisze meldunków...
A dlaczego SK pisze meldunki (poza sytuacją gdy na miejscu działały tylko siły OSP)? I czy gdy pisze meldunek to w miejscu: "Sporządził meldunek" wpisuje siebie, czy KDR-a?

U nas nawet jak OSP działa samodzielnie to przyjeżdża do JRG na terenie której działało i pisze meldunek na miejscu pod okiem dowódcy zastępu bądź wyżej z danej JRG
To niezła patologia u Was, zasady jasno mówią kto sporządza informacje ze zdarzenia gdy na miejscu był tylko KDR z OSP. Jak rozumiem każdy KDR z OSP ma u Was w dokumentacji komendy  stosowne uprawnienia wynikające z PBI/PODO/SZBI i ma swoje konto w domenie? Bo jak nie ma i wyjdzie, że ktoś z zewnątrz korzysta ze służbowego komputera, do tego w czasie CHARLIE-CRP to jestem bardzo ciekaw linii obrony pomysłodawcy 😀
Jeszcze jedno, jak wtedy ewidencjonujecie przejazd OSP z miejsca zdarzenia do komendy a potem do remizy i kto za to placi - w końcu to Wasze widzimisię. Na własne życzenie zastawiacie na siebie potężne pułapki.

Ale to nie mój wymysł ze tak jest robione zdajesz sobie z tego sprawę? SKKM zawsze walczył żeby nie pisać żadnych meldunków i do tej pory mu się ta walka udawała
I nic nie zapowiada tego żeby to się zmieniło,
Możesz podpowiedzieć gdzie a może nawet co dokładnie określają zasady na temat tego kto sporządza meldunek jak tylko jest OSP na miejscu?

Offline MT

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 14, 2023, 10:05:51 »
Ludzie kochani, czy za każdym razem trzeba się kłócić i licytować? Jeśli ktoś nie zna specyfiki pracy na SK to niech nie sieje fermentu. W "Zasadach" jest napisane, strona 15 pkt. 6 "KDR sporządza IzZ, (..) niezwłocznie po zakończeniu działań. W uzasadnionych przypadkach, np. gdy KDR jest dowódca z OSP, IzZ sporządza służba dyżurna SK lub służba dyżurna PA JRG w porozumieniu z KDR".

I nie chodzi o to, żeby jeździć i szukać KDR-ów, tylko TELEFONICZNIE przekazywać sobie informację.

Odbywa się to tak, że w dużych komendach, gdzie jest dużo zdarzeń KDR dzwoni na PA i przekazuje info, po czym dyżurny PA/dowódca pisze meldunek. Natomiast w mniejszych SK, KDR z OSP dzwoni na SKKP i dyżurni SK piszą. Wszystko w temacie.

Offline dysfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 14, 2023, 16:26:29 »
Nic dodać, nic ująć. Choć zapewne za chwilę forumowe autorytety, co znają na pamięć całą Konstytucję, ustawę o PSP i książkę telefoniczną Polski, stwierdzą, że........"nie, nie nie, wcale tak nie jest" :szalony: :o ^_^ ^_^ ^_^

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 14, 2023, 16:35:29 »
Też się zastanawiam skąd takie pomysły. Tak jak kolega wcześniej napisał - najwięcej do powiedzenia mają ludzie, którzy służby na SK nigdy nie mieli i unikają jej, nomen omen, jak ognia
Si vis pacem, para bellum

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 14, 2023, 17:15:53 »
U nas tak wymyślił 02 jakiś czas temu i nie ma bata żeby pozwolić osp na przekazanie danych telefonicznie do meldunku, maja przyjechać i osobiście go napisać czemu tak sobie wymyślili to nie do mnie to pytanie

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 14, 2023, 17:28:22 »
U nas tak wymyślił 02 jakiś czas temu i nie ma bata żeby pozwolić osp na przekazanie danych telefonicznie do meldunku, maja przyjechać i osobiście go napisać czemu tak sobie wymyślili to nie do mnie to pytanie
Podaj miejscowość. Podejrzewam, że jeszcze dziś może mieć telefon w tej sprawie.  :rofl:

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: Dyscyplina służbowa
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 14, 2023, 19:29:25 »
Najlepiej od posła, to Komendanta zaraz wypionuje.