Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 401581 razy)

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1675 dnia: Maj 31, 2023, 21:34:09 »
Podwyżka zawsze ok.Popatrzmy tylko troszkę szerzej,na budżety komend.Takiej biedy nie było nigdy,a nic nie wolno powiedzieć bo panuje atmosfera szczęścia i miłości.Nie wspomnę o stadzie nowych aut,które trzeba serwisować,pytanie za co.

Przykład z mojej komendy wypisz wymaluj. Auta stoją uszkodzone,bo nie ma pieniędzy na naprawę. Nie ma pieniędzy na remonty pomieszczeń. Trochę lat pracuję,ale fakt... takiej biedy jeszcze nie było ,żeby w maju skończyły się pieniądze.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1676 dnia: Czerwiec 01, 2023, 06:45:53 »
Podwyżka zawsze ok.Popatrzmy tylko troszkę szerzej,na budżety komend.Takiej biedy nie było nigdy,a nic nie wolno powiedzieć bo panuje atmosfera szczęścia i miłości.Nie wspomnę o stadzie nowych aut,które trzeba serwisować,pytanie za co.

Przykład z mojej komendy wypisz wymaluj. Auta stoją uszkodzone,bo nie ma pieniędzy na naprawę. Nie ma pieniędzy na remonty pomieszczeń. Trochę lat pracuję,ale fakt... takiej biedy jeszcze nie było ,żeby w maju skończyły się pieniądze.

Zawsze grudzień jest miesiącem, że nie ma kasy już na nic. Ja to mam wrażenie, że u mnie grudzień jest co miesiąc . Bieda straszna, ale... niech martwią się komendanci. My, jak i związki myślmy o tym by więcej nam na konta wchodziło.

Offline staryogien

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1677 dnia: Czerwiec 01, 2023, 06:54:32 »
Cytuj
Od nowego roku nie wygląda to źle  :wacko: Na najbliższym na RDS poznają te wskaźniki wszystkie ZZ...

No pewnie, styczniowa a raczej marcowa podwyżka też nie wyglądała źle 🤣 wytłumacz to chłopakom którzy nie dostali nawet 300 złotych a takich jest bardzo dużo
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2023, 07:04:29 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1678 dnia: Czerwiec 01, 2023, 07:03:33 »
No pewnie, styczniowa a raczej marcowa podwyżka też nie wyglądała źle 🤣 wytłumacz to chłopakom którzy nie dostali nawet 300 złotych a takich jest bardzo dużo
Wiesz co dość mam tej tępej propagandy... Podwyżki w ostatnich latach (2016-2023) dla mnie wyniosły 55% natomiast na tych co dostali teraz 300 wyniosły od 75%-90%... Co do kwot to zestawienie też zrobiłem ale rzetelnie i doliczyłem dodatkowe pieniądze dla grup 1-8 i przeszeregowania 2-5 i nagle wyszło, że wszyscy dostali praktycznie to samo różnice było mniejsze niż 50 zł... (Jest ten post w tym temacie)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1679 dnia: Czerwiec 01, 2023, 09:09:13 »
No pewnie, styczniowa a raczej marcowa podwyżka też nie wyglądała źle 🤣 wytłumacz to chłopakom którzy nie dostali nawet 300 złotych a takich jest bardzo dużo
Wiesz co dość mam tej tępej propagandy... Podwyżki w ostatnich latach (2016-2023) dla mnie wyniosły 55% natomiast na tych co dostali teraz 300 wyniosły od 75%-90%... Co do kwot to zestawienie też zrobiłem ale rzetelnie i doliczyłem dodatkowe pieniądze dla grup 1-8 i przeszeregowania 2-5 i nagle wyszło, że wszyscy dostali praktycznie to samo różnice było mniejsze niż 50 zł... (Jest ten post w tym temacie)

Kolego, od tępej propagandy to na tym forum jesteś TY! Malowanie trawy na zielono masz opanowane do perfekcji! Co najgorsze głupi nie jesteś, ale realizujesz konkretne zamówienie polityczne (reprezentujesz upolityczniony do granic możliwości zz) i to jest smutne… Przestań w końcu pier… o tym ile było podwyżek w ostatnich latach – nie o tym rozmawiamy!

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1680 dnia: Czerwiec 01, 2023, 11:07:13 »
No pewnie, styczniowa a raczej marcowa podwyżka też nie wyglądała źle 🤣 wytłumacz to chłopakom którzy nie dostali nawet 300 złotych a takich jest bardzo dużo
Wiesz co dość mam tej tępej propagandy... Podwyżki w ostatnich latach (2016-2023) dla mnie wyniosły 55% natomiast na tych co dostali teraz 300 wyniosły od 75%-90%... Co do kwot to zestawienie też zrobiłem ale rzetelnie i doliczyłem dodatkowe pieniądze dla grup 1-8 i przeszeregowania 2-5 i nagle wyszło, że wszyscy dostali praktycznie to samo różnice było mniejsze niż 50 zł... (Jest ten post w tym temacie)

Podwyżki podwyżki, a komenda nie chce dać chłopakowi samochodu na ślub, bo kasy nie ma. Tak rozdaje państwo kasę, szkoda że tylko na wynagrodzenia, ale dalej żyj w swojej różowej rzeczywistości.

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1681 dnia: Czerwiec 01, 2023, 11:32:13 »
Szkoda, że to wszystko musi obracać się wokół polityki. Wmawiano mi od początku służby aby być apolitycznym, aktualnie nie preferuje żadnej partii. Ale to co się dzieje to są żarty, oczywiście super, że jednostki OSP dostają nowy sprzęt ale wiadomo, że częściowo chodzi o to, że to tam jest wielu wyborców. Dochodzi do takich sytuacji, że w jednostkach PSP starymi śrutami jeździmy, które co chwilę się sypią i trzeba dawać na serwis a najlepiej jak to zmiana naprawi, po czym pożycza się od OSP sprzęt. Co do pieniędzy w Komendach no niestety jest ogromna bieda. Piszecie o podwyżkach no jasne,że są i miszą być skoro koszty życia zmieniły mi się o 50% w góre to jak ma nie być, pensja minimalna też idzie w górę i socjal czyli okazuje się,że jesteśmy bogatym krajem…. Ciągle słyszy się jakieś obietnice kiedy to politycznie jest modne… tak samo jak był covid i kolejne niespełnione obietnice, wielu chłopakom nawet awansami przyspieszonymi nie podziękowano a przecież był od tego czasu dzień strażaka kilka razy ale już to politycznie jest niemodne. Ktoś mi powie, że narzekamy… mam prawo narzekać i poruszyć temat walcząc o lepszy byt dla siebie czy jednostki ale patrząc jak wszystko jest zależne od opcji politycznej to po prostu się odechciewa…

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1682 dnia: Czerwiec 01, 2023, 16:33:20 »
Podwyżki podwyżki, a komenda nie chce dać chłopakowi samochodu na ślub, bo kasy nie ma. Tak rozdaje państwo kasę, szkoda że tylko na wynagrodzenia, ale dalej żyj w swojej różowej rzeczywistości.
Oglądam czasem na YouTube człowieka który komentuje wojnę na Ukrainie i mówi, że jedna z przyczyn sukcesów Ukraińców jest Rosyjski czynnik X u dowództwa niższego i średniego szczebla natomiast czytając takie wpisy zaczynam myśleć, że w naszej formacji niektórych dopadl podobny czynnik tylko w naszym przypadku będzie to czynnik T(od trepa) bo nie dać strażakowi auta do ślubu to paranoja nie oszczędności... Wyobraź sobie, że u mnie kilka tygodni temu autem PSP do ślubu pojechał strażak PSP który sluzy w innej komendzie i nikt z tym problemu nie robił więc co kraj to obyczaj.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline michal32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1683 dnia: Czerwiec 01, 2023, 16:50:40 »
Piszemy o podwyżkach.... Tak naprawdę nie mamy podwyżki, a obniżkę, próbując nam zwaloryzować nasze pensje. Zgadzam się z Eqinox co do tego ze w grupach wygląda to dobrze, ale w porównaniu z wcześniejszymi rządami (także słabymi), siła nabywcza naszych pensji jest podobna.
Na pewno można podać przykład o ile wzrosło nasze uposażenie względem inflacji, ze wzrosło więcej niż inflacja. Porównajmy PIT. Na to co wpada nam do kieszeni wpływ ma także mieszkaniówka (kwota bez zmian od dawien dawna, a teraz ma wejść śmieszna różnica), mundurówka, dodatki służbowe jakie były 10lat temu takie i teraz, paragraf nagrodowy nie nadążający za uposażeniem zasadniczym. Budżety komend żenada, gdzie się czeka na naprawę prysznica, kupno sprzętu kuchennego czy lepszej jakości ŚOI jest bardzo upokarzające. Jak pisali przedmówcy, kasa idzie na wiejskie potańcówki, sprzęt dla OSP, który nieużywają czy inne akcje dofinansowania aby jak to się mówi "huczało w mediach i stronach komend" ze RZĄD DAJE  :wall: :wall:
Obecny rząd DAJE, a poprzedni nie dawał. To tak jakby ktoś dziękował bankomatowi ze wypłaca Ci Twoje własne pieniądze.... między innymi przez podniesienie i skomplikowanie podatków powstała inflacja, a teraz działa to na zasadzie rząd nam daje, z czego 70% odzyskuje w podatkach (bezpośrednich i POŚREDNICH).
Myślę ze większość interesuje się tematem "podwyżek" głównie z przyczyn czy jest szansa godziwie wyżyć tylko ze straży, czy trzeba szukać czegoś dodatkowego kosztem czasu, rodziny, zdrowia

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1684 dnia: Czerwiec 01, 2023, 18:05:26 »
Bez waloryzacji w tym roku będzie cienko. A teraz jeszcze kwestia podwyżki minimalnej płacy od lipca i stycznia do 4200.
Stażysta ktory będzie zarabiał niewiele ponad to, no ale przecież w wolnym czasie będzie mógł iść sobie dorobic na kasę  :szalony:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1685 dnia: Czerwiec 01, 2023, 18:52:47 »
Nauczcie się wreszcie brutto to nie netto. I cywila brutto to nie nasze brutto.

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1686 dnia: Czerwiec 01, 2023, 21:13:12 »
Nauczcie się wreszcie brutto to nie netto. I cywila brutto to nie nasze brutto.
Ok ale dużej różnicy nie ma. Nie pamiętam żeby w ciągu roku u nas były dwie podwyżki w podobnym wymiarze. Możecie mnie sprostować w tym temacie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1687 dnia: Czerwiec 02, 2023, 06:50:44 »
Szkoda, że to wszystko musi obracać się wokół polityki. Wmawiano mi od początku służby aby być apolitycznym, aktualnie nie preferuje żadnej partii. Ale to co się dzieje to są żarty, oczywiście super, że jednostki OSP dostają nowy sprzęt ale wiadomo, że częściowo chodzi o to, że to tam jest wielu wyborców. Dochodzi do takich sytuacji, że w jednostkach PSP starymi śrutami jeździmy, które co chwilę się sypią i trzeba dawać na serwis a najlepiej jak to zmiana naprawi, po czym pożycza się od OSP sprzęt. Co do pieniędzy w Komendach no niestety jest ogromna bieda. Piszecie o podwyżkach no jasne,że są i miszą być skoro koszty życia zmieniły mi się o 50% w góre to jak ma nie być, pensja minimalna też idzie w górę i socjal czyli okazuje się,że jesteśmy bogatym krajem…. Ciągle słyszy się jakieś obietnice kiedy to politycznie jest modne… tak samo jak był covid i kolejne niespełnione obietnice, wielu chłopakom nawet awansami przyspieszonymi nie podziękowano a przecież był od tego czasu dzień strażaka kilka razy ale już to politycznie jest niemodne. Ktoś mi powie, że narzekamy… mam prawo narzekać i poruszyć temat walcząc o lepszy byt dla siebie czy jednostki ale patrząc jak wszystko jest zależne od opcji politycznej to po prostu się odechciewa…
Powiem Ci, że od początku mojej służby i zapewne od początku istnienia PSP decyzję o tym kto kto jest KG podejmuje MSWiA (MSW) a każdy KW musi być uzgodniony z wojewodą natomiast KP jest opiniowany przez starostę przecież to jasne powiązanie formacji z polityką  :kwit: Tylko wybitny optymista/marzyciel może uznać, że te zapisy są przypadkowe a nie zmieniły się przez 30 lat  :wacko: Mnie naprawdę dziwi ten pęd do kupowania coraz to nowych aut, powiem szczerze na moim JRG stoją dwa praktycznie nowe gaśnicze ale nie zauważyłem różnicy jak 3 lata temu stały 10 latki.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1688 dnia: Czerwiec 02, 2023, 12:06:53 »

Powiem Ci, że od początku mojej służby i zapewne od początku istnienia PSP decyzję o tym kto kto jest KG podejmuje MSWiA (MSW) a każdy KW musi być uzgodniony z wojewodą natomiast KP jest opiniowany przez starostę przecież to jasne powiązanie formacji z polityką  :kwit: Tylko wybitny optymista/marzyciel może uznać, że te zapisy są przypadkowe a nie zmieniły się przez 30 lat  :wacko: Mnie naprawdę dziwi ten pęd do kupowania coraz to nowych aut, powiem szczerze na moim JRG stoją dwa praktycznie nowe gaśnicze ale nie zauważyłem różnicy jak 3 lata temu stały 10 latki.

Bo to zależy od stopnia zużycia. Ilości wyjazdów. Jak wyjazdów jest mało to samochód może stać na garażu i co piątek lekko z kurzu przetrzeć. A jak się jeździ do zdarzeń to 10 letnie auto jest już mocno wyeksploatowane. Widzę u nas jak takie auta wyglądają, choć dbamy o samochody i sprzęt. 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2023, 12:12:47 wysłana przez vade »

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1689 dnia: Czerwiec 02, 2023, 12:52:16 »
Powiem Ci, że od początku mojej służby i zapewne od początku istnienia PSP decyzję o tym kto kto jest KG podejmuje MSWiA (MSW) a każdy KW musi być uzgodniony z wojewodą natomiast KP jest opiniowany przez starostę przecież to jasne powiązanie formacji z polityką  :kwit: Tylko wybitny optymista/marzyciel może uznać, że te zapisy są przypadkowe a nie zmieniły się przez 30 lat
Jak sam napisałeś każdy KP musi być zaopiniowany przez starostę. Tylko zwróć uwagę ilu KP zostało powołanych na stanowisko pomimo negatywnej opinii starosty. Ta opinia nie jest w żaden sposób wiążąca i łatwo można ją "obejść". Jedynie tylko wydłuży czas "wejścia" zainteresowanego na stołek

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1690 dnia: Czerwiec 02, 2023, 16:47:26 »
Jak sam napisałeś każdy KP musi być zaopiniowany przez starostę. Tylko zwróć uwagę ilu KP zostało powołanych na stanowisko pomimo negatywnej opinii starosty. Ta opinia nie jest w żaden sposób wiążąca i łatwo można ją "obejść". Jedynie tylko wydłuży czas "wejścia" zainteresowanego na stołek
Przecież wtedy decyduje inny polityk. Wiec zawsze na końcu jest polityka  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1692 dnia: Czerwiec 06, 2023, 00:33:38 »
Wieść niesie że od 1.07 w budżetówce będzie 8% podwyżki. Oczywiście zraz zacznie się dzielenie i ile z tego dla kogo wyjdzie to się zobaczy.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1693 dnia: Czerwiec 06, 2023, 08:37:47 »
Poczekajmy na oficjalne info z tego porozumienia S-rząd.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1694 dnia: Czerwiec 06, 2023, 12:07:45 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1695 dnia: Czerwiec 06, 2023, 16:54:10 »
https://www.gowork.pl/poradnik/17/wiadomosci/beda-podwyzki-dla-budzetowki-trwaja-negocjacje/

8% z wyrównaniem od 1 lipca, jak pisał kolega wyżej
Na moje oko ten artykuł bardzo źle się zestarzeje
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1696 dnia: Czerwiec 06, 2023, 16:58:48 »
https://www.gowork.pl/poradnik/17/wiadomosci/beda-podwyzki-dla-budzetowki-trwaja-negocjacje/

8% z wyrównaniem od 1 lipca, jak pisał kolega wyżej
Na moje oko ten artykuł bardzo źle się zestarzeje

Jak to rozumieć?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1697 dnia: Czerwiec 06, 2023, 17:00:49 »
Ja słyszę, że 2023 będzie słabe ale 2024 będzie grube więc średnia będzie ok.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1698 dnia: Czerwiec 06, 2023, 17:21:15 »
Czyt. "nikt ci tyle nie da ile ja obiecam", dostaniecie jak na nas zagłosujecie... Znowu kupwoanie ludzi ich własnymi pieniędzmi.
A tym którzy godzą się na taki układ pragnę przypomnieć co było niespełna 2 lata temu gdzie też mieliśmy obiecaną podwyżkę zapsianą w porozumieniu i chyba pamiętacie jak ochoczo rząd się kwapił do jej zrealizowania...
Czemu związki znowu się godzą na obietnice zamiast walczyć o pieniądze w tym roku?

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1699 dnia: Czerwiec 06, 2023, 17:26:13 »
Chłopie czy ktoś sprawdza jak zagłosowałeś? Głosuj na ryżego on ci da podwyżkę...