Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 405632 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1650 dnia: Maj 29, 2023, 14:44:16 »
Gdzie takie słuchy chodzą?
Stanowisko zjazdu WZD KSP jest w tej sprawie
Fajny ruch, aczkolwiek chyba korzystniejszym byłoby zmienienie zasad naliczania emerytury, na np. z 5 ostatnich lat, bo o powrocie do starych zasad to chyba nie ma co marzyć.

Już to widzę jak to zmienią. Yhm, jak już to trzeba to robić teraz, a nie po wyborach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1651 dnia: Maj 29, 2023, 17:16:40 »
Już to widzę jak to zmienią. Yhm, jak już to trzeba to robić teraz, a nie po wyborach.
To nie wybory spowodują konieczność uatrakcyjnienia służby...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1652 dnia: Maj 30, 2023, 19:49:33 »
Już to widzę jak to zmienią. Yhm, jak już to trzeba to robić teraz, a nie po wyborach.
To nie wybory spowodują konieczność uatrakcyjnienia służby...
Akurat nasza formacją to najbardziej atrakcyjna ze sluzb w MSWiA. I całe szczęście,  a i chętnych nie brakuje.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1653 dnia: Maj 30, 2023, 20:45:59 »
Akurat nasza formacją to najbardziej atrakcyjna ze sluzb w MSWiA. I całe szczęście,  a i chętnych nie brakuje.
Ale zainteresowanie też u nas spada i to drastycznie może takie dwa przykłady jak ja startowałem do szkoły to tylko do CSPSP było tylu chętnych co obecnie jest do wszystkich szkół
https://remiza.com.pl/mniejsze-zainteresowanie-do-strazackich-aspirantek-ponad-tysiac-chetnych/ natomiast w tym samym czasie mój bliski kolega startował do komendy w której obaj służymy i na 3 (lub 4) miejsca było 120 chętnych a ostatnio na 4 miejsca do rozmowy doszło 5 osób... Więc co do braków to mam pewne wątpliwości  :wacko: Taka już moja perspektywa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1654 dnia: Maj 30, 2023, 20:57:12 »
Akurat nasza formacją to najbardziej atrakcyjna ze sluzb w MSWiA. I całe szczęście,  a i chętnych nie brakuje.
Ale zainteresowanie też u nas spada i to drastycznie może takie dwa przykłady jak ja startowałem do szkoły to tylko do CSPSP było tylu chętnych co obecnie jest do wszystkich szkół
https://remiza.com.pl/mniejsze-zainteresowanie-do-strazackich-aspirantek-ponad-tysiac-chetnych/ natomiast w tym samym czasie mój bliski kolega startował do komendy w której obaj służymy i na 3 (lub 4) miejsca było 120 chętnych a ostatnio na 4 miejsca do rozmowy doszło 5 osób... Więc co do braków to mam pewne wątpliwości  :wacko: Taka już moja perspektywa.
Ok. Ale i tak mamy nadwyżki chętnych co uawam za plus w stosunku np. do policji.  U nas na 5 szt. było 17 chętnych. Z tym, że goście ogarnięci prawko z jakimś stażem, osp itd. Tak, że nie ilość chętnych, a jakość.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1655 dnia: Maj 30, 2023, 21:08:54 »
Ok. Ale i tak mamy nadwyżki chętnych co uawam za plus w stosunku np. do policji.  U nas na 5 szt. było 17 chętnych. Z tym, że goście ogarnięci prawko z jakimś stażem, osp itd. Tak, że nie ilość chętnych, a jakość.
Jeszcze mamy bo to kluczowe... Coraz trudniej będzie o nowego "rekruta"...
Jedyne co nas ratuje to dwie sprawy na PB czyli genialny system pełnienia służby który w połączeniu z liberalnym podejściem do dodatkowego zarobkowania daje olbrzymie możliwości pracy na dwa etaty i pozwala mieć jeszcze czas dla rodziny.
PS. wieści niesie, że jutro coś usłyszymy o podwyżce być może jeszcze w tym roku  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1656 dnia: Maj 30, 2023, 22:31:14 »
dzisiaj to cały dzień w różnych wiadomościach słyszałem ile to nasz 01 KG miał
 podwyżki i ile zarobił w 2022. No powiem, że szacun. Teraz wiem o kogo walczymy.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1657 dnia: Maj 30, 2023, 23:49:44 »
No i teraz pomyśl.
Taki kandydat na strażaka myśli sobie że w PSP każdy jeśli tylko jest wystarczająco ambitny i zmotywowany ewentualnie umocowany może kiedyś zostać 01. Jak już nim będzie to wtedy zacznie zarabiać całkiem przyzwoite pieniążki.
Czyż to nie jest miła perspektywa , czy dla takiej perspektywy nie warto przyjść do PSP? 😀

Offline strażak_89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1658 dnia: Maj 31, 2023, 08:36:44 »
Moim zdaniem spadek ilości podań do szkół wynika ze zmiany sposobu rekrutacji. Obecnie liczą się matury, dawniej były test wiedzy,  do którego mógł przystąpić każdy, nawet osoby bez matury.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1659 dnia: Maj 31, 2023, 12:02:39 »
A moim zdaniem spadł poziom sprawności kandydatów oraz dodatkowo zdecydowanie lepiej można zarobić u prywaciarza, być przynajmniej trochę szanowanym i nie uczestniczyć w politycznych przedstawieniach (oczywiście PSP jest apolityczna 😉).

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1660 dnia: Maj 31, 2023, 12:08:05 »
A moim zdaniem spadł poziom sprawności kandydatów oraz dodatkowo zdecydowanie lepiej można zarobić u prywaciarza, być przynajmniej trochę szanowanym i nie uczestniczyć w politycznych przedstawieniach (oczywiście PSP jest apolityczna 😉).

Podaj proszę 2 przykłady takich zawodów.

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1661 dnia: Maj 31, 2023, 13:17:23 »
Fryzjer, barman, murarz, elektryk hydraulik jest mnóstwo

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1662 dnia: Maj 31, 2023, 16:06:18 »
Moim zdaniem spadek ilości podań do szkół wynika ze zmiany sposobu rekrutacji. Obecnie liczą się matury, dawniej były test wiedzy,  do którego mógł przystąpić każdy, nawet osoby bez matury.
Czyli ...test wiedzy a matury to jest różnica to widać ....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1663 dnia: Maj 31, 2023, 17:55:51 »
Moim zdaniem spadek ilości podań do szkół wynika ze zmiany sposobu rekrutacji. Obecnie liczą się matury, dawniej były test wiedzy,  do którego mógł przystąpić każdy, nawet osoby bez matury.
Zdawalność matur wacha się od 70 do 90 % i uważam, że ta zmiana jeśli miała jakikolwiek wpływ to naprawdę marginalny bo spadek jest o 66% więc w wariancie optymistycznym to 6% odpowiada ta zmiana.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline michal32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1664 dnia: Maj 31, 2023, 19:02:59 »
Dzisiaj Piotr Duda wspominał o podwyżkach w budżetówce od września. Czy macie informacje na temat kwot lub procentów? I czy zmieniło się coś na plus w sprawie corocznej waloryzacji uposażeń czy jesteśmy w punkcie wyjścia i od nowego roku MOŻE coś skapnie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1665 dnia: Maj 31, 2023, 19:06:44 »
Dzisiaj Piotr Duda wspominał o podwyżkach w budżetówce od września. Czy macie informacje na temat kwot lub procentów? I czy zmieniło się coś na plus w sprawie corocznej waloryzacji uposażeń czy jesteśmy w punkcie wyjścia i od nowego roku MOŻE coś skapnie?
Od nowego roku nie wygląda to źle  :wacko: Na najbliższym na RDS poznają te wskaźniki wszystkie ZZ...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1666 dnia: Maj 31, 2023, 19:59:30 »
Mamy kilka miesięcy do wyborów. Pisiory widzą że zrobiło się słabo i muszą walczyć o każdy głos. Jak słyszymy/czytamy co chwila w mediach festiwal obietnic już sia zaczął. Jestem więcej niż pewny że i nam coś zaproponują, żeby tylko potencjalnie złapać głos. Tym razem nawet nie będzie trzeba protestować – sami dadzą albo obiecają (nikt ci tyle nie da co ja ci mogę obiecać). Poczekajmy. Myślę że niebawem nasz super-hiper-turbo generał wyjdzie i obwieści kolejny sukces.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1667 dnia: Maj 31, 2023, 20:02:49 »
Mamy kilka miesięcy do wyborów. Pisiory widzą że zrobiło się słabo i muszą walczyć o każdy głos. Jak słyszymy/czytamy co chwila w mediach festiwal obietnic już sia zaczął. Jestem więcej niż pewny że i nam coś zaproponują, żeby tylko potencjalnie złapać głos. Tym razem nawet nie będzie trzeba protestować – sami dadzą albo obiecają (nikt ci tyle nie da co ja ci mogę obiecać). Poczekajmy. Myślę że niebawem nasz super-hiper-turbo generał wyjdzie i obwieści kolejny sukces.
W sumie to nie wiem czy podwyżka cię ucieszy czy zasmuci? bo naprawdę nie rozumiem co masz na myśli... Dadzą? To chyba dobrze... Nie wiem nie znam się ale już trochę lat bez podwyżek przeżyłem..
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1668 dnia: Maj 31, 2023, 20:04:18 »
A Ty znowu swoje... Wiem że słuszną linię ma wasza partia ale zmiłuj sie... dość...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1669 dnia: Maj 31, 2023, 20:04:57 »
A Ty znowu swoje... Wiem że słuszną linię ma wasza partia ale zmiłuj sie... dość...
Weź ty jasno sformułuj myśl... Powiedz wprost  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1670 dnia: Maj 31, 2023, 20:09:16 »
Mamy kilka miesięcy do wyborów. Pisiory widzą że zrobiło się słabo i muszą walczyć o każdy głos. Jak słyszymy/czytamy co chwila w mediach festiwal obietnic już sia zaczął. Jestem więcej niż pewny że i nam coś zaproponują, żeby tylko potencjalnie złapać głos. Tym razem nawet nie będzie trzeba protestować – sami dadzą albo obiecają (nikt ci tyle nie da co ja ci mogę obiecać). Poczekajmy. Myślę że niebawem nasz super-hiper-turbo generał wyjdzie i obwieści kolejny sukces.
W sumie to nie wiem czy podwyżka cię ucieszy czy zasmuci? bo naprawdę nie rozumiem co masz na myśli... Dadzą? To chyba dobrze... Nie wiem nie znam się ale już trochę lat bez podwyżek przeżyłem..

Uważasz że kupowanie głosów przez dawanie podwyżek jest uczciwe i szlachetne? Skoro wiedzieli, że będzie kasa na dodatkowe podwyżki we wrześniu, to trzeba było je dać w styczniu, a nie kombinować z jakimiś emerytami itd.
Nikt Ci tyle nie da, co ja ci obiecam - jakie to aktualne i prawdziwe. Ważne że dają, bo za PO nie dawali, a że budżet jak to sami mówicie nie jest z gumy, no to ciekawe co to będzie za parę lat, jak bokiem zacznie wychodzić to rozdawnictwo.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1671 dnia: Maj 31, 2023, 20:14:42 »
Uważasz że kupowanie głosów przez dawanie podwyżek jest uczciwe i szlachetne? Skoro wiedzieli, że będzie kasa na dodatkowe podwyżki we wrześniu, to trzeba było je dać w styczniu, a nie kombinować z jakimiś emerytami itd.
Nikt Ci tyle nie da, co ja ci obiecam - jakie to aktualne i prawdziwe. Ważne że dają, bo za PO nie dawali, a że budżet jak to sami mówicie nie jest z gumy, no to ciekawe co to będzie za parę lat, jak bokiem zacznie wychodzić to rozdawnictwo.
Nie no czyli twoim zdaniem lepiej nie dawać podwyżki i obiecywać... Co? Ja zawsze myślałem, że pracuje się żeby żyć a nie żyje by pracować ale widać inna mentalność.  Co do września to nie znam szczegółów ale z RDS co nieco słyszałem i o prowizorium budżetowym  :wacko: Nie no lepiej niech nam wyjdzie teraz bokiem rata hipoteki czy inne koszty w imię wyimaginowanej sytuacji za kilka lat  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1672 dnia: Maj 31, 2023, 20:47:08 »
Uważasz że kupowanie głosów przez dawanie podwyżek jest uczciwe i szlachetne? Skoro wiedzieli, że będzie kasa na dodatkowe podwyżki we wrześniu, to trzeba było je dać w styczniu, a nie kombinować z jakimiś emerytami itd.
Nikt Ci tyle nie da, co ja ci obiecam - jakie to aktualne i prawdziwe. Ważne że dają, bo za PO nie dawali, a że budżet jak to sami mówicie nie jest z gumy, no to ciekawe co to będzie za parę lat, jak bokiem zacznie wychodzić to rozdawnictwo.
Nie no czyli twoim zdaniem lepiej nie dawać podwyżki i obiecywać... Co? Ja zawsze myślałem, że pracuje się żeby żyć a nie żyje by pracować ale widać inna mentalność.  Co do września to nie znam szczegółów ale z RDS co nieco słyszałem i o prowizorium budżetowym  :wacko: Nie no lepiej niech nam wyjdzie teraz bokiem rata hipoteki czy inne koszty w imię wyimaginowanej sytuacji za kilka lat  :szalony:

Gdzie ja napisałem żeby nie dawać podwyżki? Skoro jest tak dobrze, to trzeba było dać jedną solidną podwyżkę na początku roku i tyle, a nie teraz łapiemy wszystkie sroki za ogon, aby tylko wygrać wybory. Tak naprawdę wolałbym płacić mniejsze podatki, żeby te pieniądze moc na bieżąco sobie wydawać, a nie liczyć na plusy i podwyżki, które są marchewką dla wyborcy. Ale każdy ma swoje zdanie na ten temat, ja mam takie, ktoś ma inne, szkoda że ludzie dalej wierzą w to, że te podwyżki to uczciwa zapłata za naszą pracę (szczególnie w okresie wyborczym).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1673 dnia: Maj 31, 2023, 20:53:04 »
Gdzie ja napisałem żeby nie dawać podwyżki? Skoro jest tak dobrze, to trzeba było dać jedną solidną podwyżkę na początku roku i tyle, a nie teraz łapiemy wszystkie sroki za ogon, aby tylko wygrać wybory. Tak naprawdę wolałbym płacić mniejsze podatki, żeby te pieniądze moc na bieżąco sobie wydawać, a nie liczyć na plusy i podwyżki, które są marchewką dla wyborcy. Ale każdy ma swoje zdanie na ten temat, ja mam takie, ktoś ma inne, szkoda że ludzie dalej wierzą w to, że te podwyżki to uczciwa zapłata za naszą pracę (szczególnie w okresie wyborczym).
Wiesz co pamiętam jak strażacy w ogóle mieli nie dostać podwyżki i kilka innych służb, miały dostać 2 największe czyli Wojsko i Policja... Dla mnie atakowanie czegoś takiego jest bez sensu... To były wybory 2012, pamiętam też miasteczko strażackie w Warszawie w 2015 i wiesz ile dostaliśmy? Mniej niż 200 od 2016 a to była jedyna podwyżka od tych 300 z 2012...  4 lata.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2023, 20:57:50 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1674 dnia: Maj 31, 2023, 21:00:26 »
Podwyżka zawsze ok.Popatrzmy tylko troszkę szerzej,na budżety komend.Takiej biedy nie było nigdy,a nic nie wolno powiedzieć bo panuje atmosfera szczęścia i miłości.Nie wspomnę o stadzie nowych aut,które trzeba serwisować,pytanie za co.