Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 405520 razy)

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #875 dnia: Luty 03, 2023, 10:18:20 »
350zl to ja miałem na 8 grupie. Ja popieram obecną formę bo idzie to w dobrym kierunku.

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #876 dnia: Luty 03, 2023, 12:17:25 »
Podnoszą waloryzację dla emerytów  :straz: tylko to tutaj zostawię  :rofl:
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/waloryzacja-emerytur-jeszcze-wyzsza-co-na-to-mundurowi

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #877 dnia: Luty 03, 2023, 12:45:31 »
350zl to ja miałem na 8 grupie. Ja popieram obecną formę bo idzie to w dobrym kierunku.
Może na początku protestu chwytliwy postulat 20 procent podwyżki miał jakiś sens ale teraz to co wyprawiają ZZ to jest kpina. Temat na forum ciągnie się już 44 strony i nic konkretnego ciągle tylko walka o te ochłapy które nam rzucili.
Tworzą się tylko kolejne podziały zamiast się jednoczyć.
Na swoim przykładzie podam tylko od nowego roku dostałem podwyżkę czynszu 200 zł i prądu około 50 zł na miesiąc a ciągle staram się żyć skromnie. Nie liczę już pozostałych rzeczy typu paliwo, jedzenie, kredyt bo to było wcześniej podniesione.
Można się załamać zwłaszcza jak ludzie tutaj kłócą się kto dostanie sto czy dwieście złotych więcej. Dramat!  :wall:

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #878 dnia: Luty 03, 2023, 13:34:20 »
Panie Wojtek 111 - zgadzam się z Panem.
Za 50 zł podwyżki to ludzie by dali sobie jaja ogolić. nawet teraz ZZ nie potrafią się dogadać - tylko wojna i darcie kotów. Wstyd i tyle.
Będę dostawał dodatek +15 i to całkiem całkiem.
Ale nie uważam to za sprawiedliwe, żeby tylko rospasać stare koty dodatkami- dziadkowe, teraz +15, potem dodatek za słaby wzrok i wysoki cholesterol - też tylko stare koty się łapią.
Poza tym to znam 2-3 ludzi z podziału co mają ponad 25 lat służby.  Czasem mam wrażenie że te dodatki dziadkowie to " taka gra " między ZZ a wladzami, i ukłon do najwyższych stołków - wszak tam więcej jest ludzi co mają ponad 25 lat służby.

I co ważne - gro związkowców to ludzie ze stażem służby około 20 - 22 lat +/-  , albo i wiecej , czy to u nas czy w policji . Nie dziwię się że walczą o dodatki +15  itp.- bo oni najwięcej na tym zyskują . Trzeba być ślepym by tego nie widzieć. I ilu tych czynnych  Związkowców jest na podziale bojowym, albo na 1 linii w policji itp ?  I ilu dotrwa do 25, 27, 33 lat. ?

Ilu znacie ludzi ze stażem 25, 27 lat na podziale bojowym ? Ilu u was w komendzie  jest takich ?  2, 5,  20 % ze stanu załogi ???
Na palcach ręki można ich policzyć, taka prawda. Wszystkich do biura albo na SK nie pomieścimy.

 W imię walki o wszystkich najwięcej zyskuje wąska grupa.

Teraz pomysl z  dodatkiem +15 że będzie wyliczał się w emeryturę po 33 latach ( dobrze ? ) . Kurczaczki - kto z podziału wytrzyma tyle na rocie  ? To znowu ukłon dla  " wąskiej grupy "
 
Gadanie, że wy młodzi też będzie kiedyś starzy jest nie na miejscu.  A często to już słyszałem.
A czy ci po 2013 co muszą pracować min 25 lat dostaną ten dodatek +15  ? - przecież oni i tak nie odejdą ze służby   po 15'17'20 latach.
Czy kogoś naprawdę z góry to boli, że każdy dostał by np po 500 zł podwyżki ? 
I żeby nie było  :rofl:-  moi koledzy z policji,  z innych firm co mają lat służby od x do nawet 25 uważaj podobnie. Wszyscy chyba się nie możemy mylić  :rofl:





« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2023, 13:40:17 wysłana przez mietek90 »

pompierman

  • Gość

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #880 dnia: Luty 03, 2023, 14:00:31 »
Panie Wojtek 111 - zgadzam się z Panem.
Za 50 zł podwyżki to ludzie by dali sobie jaja ogolić. nawet teraz ZZ nie potrafią się dogadać - tylko wojna i darcie kotów. Wstyd i tyle.
Będę dostawał dodatek +15 i to całkiem całkiem.
Ale nie uważam to za sprawiedliwe, żeby tylko rospasać stare koty dodatkami- dziadkowe, teraz +15, potem dodatek za słaby wzrok i wysoki cholesterol - też tylko stare koty się łapią.
Poza tym to znam 2-3 ludzi z podziału co mają ponad 25 lat służby.  Czasem mam wrażenie że te dodatki dziadkowie to " taka gra " między ZZ a wladzami, i ukłon do najwyższych stołków - wszak tam więcej jest ludzi co mają ponad 25 lat służby.

I co ważne - gro związkowców to ludzie ze stażem służby około 20 - 22 lat +/-  , albo i wiecej , czy to u nas czy w policji . Nie dziwię się że walczą o dodatki +15  itp.- bo oni najwięcej na tym zyskują . Trzeba być ślepym by tego nie widzieć. I ilu tych czynnych  Związkowców jest na podziale bojowym, albo na 1 linii w policji itp ?  I ilu dotrwa do 25, 27, 33 lat. ?

Ilu znacie ludzi ze stażem 25, 27 lat na podziale bojowym ? Ilu u was w komendzie  jest takich ?  2, 5,  20 % ze stanu załogi ???
Na palcach ręki można ich policzyć, taka prawda. Wszystkich do biura albo na SK nie pomieścimy.

 W imię walki o wszystkich najwięcej zyskuje wąska grupa.

Teraz pomysl z  dodatkiem +15 że będzie wyliczał się w emeryturę po 33 latach ( dobrze ? ) . Kurczaczki - kto z podziału wytrzyma tyle na rocie  ? To znowu ukłon dla  " wąskiej grupy "
 
Gadanie, że wy młodzi też będzie kiedyś starzy jest nie na miejscu.  A często to już słyszałem.
A czy ci po 2013 co muszą pracować min 25 lat dostaną ten dodatek +15  ? - przecież oni i tak nie odejdą ze służby   po 15'17'20 latach.
Czy kogoś naprawdę z góry to boli, że każdy dostał by np po 500 zł podwyżki ? 
I żeby nie było  :rofl:-  moi koledzy z policji,  z innych firm co mają lat służby od x do nawet 25 uważaj podobnie. Wszyscy chyba się nie możemy mylić  :rofl:

Tak to wygląda, że przy akcjach protestacyjnych o podwyżki związkowcy zawsze coś dorzucą o co ich nikt nie prosił. Poprzednio 1500, 2500 dziadkowego teraz te 15+, które wybrańcy będą mogli sobie wrzucić do emki po 32 latach wysługi emerytalnej, bo gdyby choć  było, że służby to by przynajmniej było sprawiedliwie. Ludzie protestują  o podwyżki płac, a nie przyszłych emerytur starych kocurów.   

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #881 dnia: Luty 03, 2023, 14:14:20 »
Panie i Panowie, jak tak czytam te Wasze wypowiedzi przez dłuższy czas, to jak już kolega @wojtek111 zauważył, to piszecie po to by pisać.
Kieruję ten zwrot głównie do związkowców - próbujecie wypisać sobie na czole wspaniałe zasługi, jednakże to co zaprezentowały związki  (piszę o ogóle) w ostatnim czasie i tym odległym czasie również, to śmiech na sali. Staracie się udowodnić który związek jest lepszy, a tak naprawdę nawet nie wiecie o co tak naprawdę walczycie. O podwyżkę? Dla wybranych grup? W dobie panującej inflacji? Teraz sobie przypomnieliście o wyższych grupach? Gdzie byliście wcześniej? Kpina!
I jeszcze o podwyżkę, która miała wynosić co najmniej o 20%? (link na szybko: http://kspnszz.org/index.php/2022/06/14/nszz-solidarnosc-oczekuje-20-podwyzek/).  :rofl: Coś się zmieniło?  :szalony:

Szkoda mi czasu na rozpisywanie się, jednakże zwracam uwagę, na fakt iż wasze działania są żeby nie napisać zbyt dosadnie - beznadziejne. Wypisywanie na forum w dalszym ciągu, jakie to związki są super, pogrążą Was jeszcze bardziej. Więc przekazuję Wam dobrą radę - darujcie sobie. Lepiej połączcie siły i zróbcie w końcu coś dobrego dla strażaków, bo ostatnimi czasy wasze działania są - patrz wyżej.
Szczerze to dziwie się, że większość ze strażaków, m.in. czytających to forum w dalszym ciągu Was wspiera - czyt. związki.
No ale każdy ma wolny wybór. Oczywiście nie twierdzę, że związki są złe, bo ktoś o nas musi walczyć. Jednakże, w tej chwili Wasze działania są - patrz wyżej.
 :straz:

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #882 dnia: Luty 03, 2023, 14:27:26 »
Jak podwyżki dostają grupy 1-8 to jest super. Wtedy grupy 9 i wyżej nic nie dostają i siedzą cicho. Teraz jak grupy 9 w górę mają dostać troche więcej to jest hałas. Trzeba było tylko  każda podwyżkę dawać wszystkim po równo, byly by zachowane jakieś normalne różnice w grupach i nie było by patologi do naprawiana teraz. Dramat to jest to wszyscy z grup 1- 8 mają krótką pamięć i ręce tylko do siebie!!!

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #883 dnia: Luty 03, 2023, 14:41:43 »
Panie Vade.
Zastanawia mnie jedno, czemu nigdy przed rozpoczęciem akcji protestacyjnej nasi bossowie z ZZ  tych lepszych czy tych drugich lepszych nie przeprowadza ankiety wśród swoich członków, zadaje pytania: o co walczymy, jakie są oczekiwania ?
A potem właśnie są takie krzaczki jak dodatek dziadowy po 25, 27 latach albo po 33.
Teraz opowieść / bajka  :rofl:
Pan, nazwijmy go   X80  związkowiec przez duże Z jest w służbie, ma około 20 22, 24 lat służby, może więcej i myśli tak: to walczymy o podwyżki 500 dla kazdego. : Zyskam ja i reszta- nawet stażysta będzie zadowolony, aaaaa przy okazji dorzucimy coś dla tych 25+ , bo przecież ja też za 2,3 lata będę już dinozaurem w służbie.
Kiedyś budzi się ten związkowiec i mówi tak: kurczaczki Mam nowy pomysł : teraz dodatek +15, i dolicze sobie po 33 latach. Za biurkiem dociągną tyle. Ale przychodzi refleksja: a co z tymi z podziału co nie mają szans na biuro itp- może im też się uda dociągnąć do 33 pomyślał pan X80  :rofl:

 W 95 % te dinozaury nie służą już na rocie, na patrolu w radiowozie.  Siedzą za biurkiem, albo te biurko zbliża się wielkimi krokami ( i ten biedny związkowiec musi coś z tym zrobić ). :rofl:
A tak serio - ile związkowców np. główny związkowiec w danej km, kp itp - odchodzi na emke z podziału ? Wielkość, duża duża większość to stanowisko min dca jrg, zastępca albo i lepiej.  Tam można pracować do 25,27,33.
Tak z ciekawości kiedys poruszyłem ten temat z kolegami z  innych województw -kazdy to tylko potwierdził.
W skrócie :
Pan X80 walczy o wszystkich a przy okazji zapewnia sobie bogata przyszłość  a młodym mówi , trzymając się krzesła i uważając żeby mu proteza nie wypadła : też kiedyś będziesz stary. :rofl: i może będziesz siedział za biurkiem
 :rofl:
Moim zdaniem ZZ nie pójdą na wojnę z rządem bo gro związkowców to ludzie którzy dostają dodatek 25 + , albo niebawem będą go brali ,a  teraz wywalczyli +15, z opcją doliczenia po 33 latach. Dlatego nie walczycie o te 20% podwyżki o czym TAK GLOSNO GADALISCIE bo boicie się o swoje przywileje. Rząd dał wam bonus w postaci +25 i siedzi cicho jak myszki.
Stary beton który trzeba skruszyć.







Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #884 dnia: Luty 03, 2023, 14:46:17 »
Panie Wojtek 111 - zgadzam się z Panem.
Za 50 zł podwyżki to ludzie by dali sobie jaja ogolić. nawet teraz ZZ nie potrafią się dogadać - tylko wojna i darcie kotów. Wstyd i tyle.
Będę dostawał dodatek +15 i to całkiem całkiem.
Ale nie uważam to za sprawiedliwe, żeby tylko rospasać stare koty dodatkami- dziadkowe, teraz +15, potem dodatek za słaby wzrok i wysoki cholesterol - też tylko stare koty się łapią.
Poza tym to znam 2-3 ludzi z podziału co mają ponad 25 lat służby.  Czasem mam wrażenie że te dodatki dziadkowie to " taka gra " między ZZ a wladzami, i ukłon do najwyższych stołków - wszak tam więcej jest ludzi co mają ponad 25 lat służby.

I co ważne - gro związkowców to ludzie ze stażem służby około 20 - 22 lat +/-  , albo i wiecej , czy to u nas czy w policji . Nie dziwię się że walczą o dodatki +15  itp.- bo oni najwięcej na tym zyskują . Trzeba być ślepym by tego nie widzieć. I ilu tych czynnych  Związkowców jest na podziale bojowym, albo na 1 linii w policji itp ?  I ilu dotrwa do 25, 27, 33 lat. ?

Ilu znacie ludzi ze stażem 25, 27 lat na podziale bojowym ? Ilu u was w komendzie  jest takich ?  2, 5,  20 % ze stanu załogi ???
Na palcach ręki można ich policzyć, taka prawda. Wszystkich do biura albo na SK nie pomieścimy.

 W imię walki o wszystkich najwięcej zyskuje wąska grupa.

Teraz pomysl z  dodatkiem +15 że będzie wyliczał się w emeryturę po 33 latach ( dobrze ? ) . Kurczaczki - kto z podziału wytrzyma tyle na rocie  ? To znowu ukłon dla  " wąskiej grupy "
 
Gadanie, że wy młodzi też będzie kiedyś starzy jest nie na miejscu.  A często to już słyszałem.
A czy ci po 2013 co muszą pracować min 25 lat dostaną ten dodatek +15  ? - przecież oni i tak nie odejdą ze służby   po 15'17'20 latach.
Czy kogoś naprawdę z góry to boli, że każdy dostał by np po 500 zł podwyżki ? 
I żeby nie było  :rofl:-  moi koledzy z policji,  z innych firm co mają lat służby od x do nawet 25 uważaj podobnie. Wszyscy chyba się nie możemy mylić  :rofl:

Tak to wygląda, że przy akcjach protestacyjnych o podwyżki związkowcy zawsze coś dorzucą o co ich nikt nie prosił. Poprzednio 1500, 2500 dziadkowego teraz te 15+, które wybrańcy będą mogli sobie wrzucić do emki po 32 latach wysługi emerytalnej, bo gdyby choć  było, że służby to by przynajmniej było sprawiedliwie. Ludzie protestują  o podwyżki płac, a nie przyszłych emerytur starych kocurów.
Jesteś w błędzie. To sam minister powiedział że tzw balkonikowe to jego dziecko i nigdy tego się nie wyprze. Kiedy zadałem mu pytanie a jeszcze nie wszedl stażowy żeby zabrać ten dodatek wypłacany z ZERU powiedział nigdy w życiu.  Przy tej okazji nasz 01 zapowiedział żeby strażacy we wszystkich grupach coś na tym zyskali wejście dodatku progresywnego w poziomie i pionie. Niestety nic komisja która niby powstała nie zrobiła do tej pory. A był to moment gdzie można było poukladac siatkę płac.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #885 dnia: Luty 03, 2023, 15:04:34 »
Panie Siusiek. Tym bardziej - jeśli to pomysł ministra - to zagrał ze Związkami jak z małymi dziećmi. Dał dodatek dziadkowy który bierze pewnie duża grupa związkowców, albo będą go brali niebawem.( I mam na myśli tych co spotykają się z ministrem i wielce dyskutują co zrobić ) - i tego Pana nie podważy, bo takie są fakty.  I te gro związkowców z wysokiego szczebla - to ludzie którzy nie biegają z prądownica, tylko pracują jako 8g. I teraz jak oni mogą walczyć o 20% podwyżki  skoro oni już dostali ? Nie widzi Pan tego ?  Czy Pan nie chce ?  Czy to jest walka o wszystkich ? Czy to uczciwe ? Czy związkowcy są z siebie zadowoleni ?
Ja będąc ministrem tak bym właśnie zagrał ze związkowcami ( dodatkiem dziadkowym )
Teraz pomysl +15, i 33 do emki.
I Pan wierzy, że ministrowi nikt tego nie doradził : zamknij usta związkowca i miej  ich w garści - czytaj trzymaj ich za jaja.
I gdzie walka o 20 % ? Tyle pięknych słów, zapowiedzi i co ? Kolejny dodatek +15, bonus 33 i co ? Związki zapomniały o 20 %

I zapytam Pana - czemu nie robią związki ankiet przed protestem z 1,2 pytaniami: o ile walczymy i czy strajkujemy jeśli nie będzie sukcesu ? A może by należało spytać czy ty związkowcu popierasz, jesteś za dodatkiem + 25 , wszak kiedyś może będziesz go brał jeśli zdrowie pozwoli.
 


Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #886 dnia: Luty 03, 2023, 15:17:08 »
Panie Vade.
Zastanawia mnie jedno, czemu nigdy przed rozpoczęciem akcji protestacyjnej nasi bossowie z ZZ  tych lepszych czy tych drugich lepszych nie przeprowadza ankiety wśród swoich członków, zadaje pytania: o co walczymy, jakie są oczekiwania ?
A potem właśnie są takie krzaczki jak dodatek dziadowy po 25, 27 latach albo po 33.
Teraz opowieść / bajka  :rofl:
Pan, nazwijmy go   X80  związkowiec przez duże Z jest w służbie, ma około 20 22, 24 lat służby, może więcej i myśli tak: to walczymy o podwyżki 500 dla kazdego. : Zyskam ja i reszta- nawet stażysta będzie zadowolony, aaaaa przy okazji dorzucimy coś dla tych 25+ , bo przecież ja też za 2,3 lata będę już dinozaurem w służbie.
Kiedyś budzi się ten związkowiec i mówi tak: kurczaczki Mam nowy pomysł : teraz dodatek +15, i dolicze sobie po 33 latach. Za biurkiem dociągną tyle. Ale przychodzi refleksja: a co z tymi z podziału co nie mają szans na biuro itp- może im też się uda dociągnąć do 33 pomyślał pan X80  :rofl:

 W 95 % te dinozaury nie służą już na rocie, na patrolu w radiowozie.  Siedzą za biurkiem, albo te biurko zbliża się wielkimi krokami ( i ten biedny związkowiec musi coś z tym zrobić ). :rofl:
A tak serio - ile związkowców np. główny związkowiec w danej km, kp itp - odchodzi na emke z podziału ? Wielkość, duża duża większość to stanowisko min dca jrg, zastępca albo i lepiej.  Tam można pracować do 25,27,33.
Tak z ciekawości kiedys poruszyłem ten temat z kolegami z  innych województw -kazdy to tylko potwierdził.
W skrócie :
Pan X80 walczy o wszystkich a przy okazji zapewnia sobie bogata przyszłość  a młodym mówi , trzymając się krzesła i uważając żeby mu proteza nie wypadła : też kiedyś będziesz stary. :rofl: i może będziesz siedział za biurkiem
 :rofl:
Moim zdaniem ZZ nie pójdą na wojnę z rządem bo gro związkowców to ludzie którzy dostają dodatek 25 + , albo niebawem będą go brali ,a  teraz wywalczyli +15, z opcją doliczenia po 33 latach. Dlatego nie walczycie o te 20% podwyżki o czym TAK GLOSNO GADALISCIE bo boicie się o swoje przywileje. Rząd dał wam bonus w postaci +25 i siedzi cicho jak myszki.
Stary beton który trzeba skruszyć.
Po pierwsze to po co ankiety? Są jawne postulaty o które walczą wszystkie formacje. Nigdy takiego postulatu nie widziałem  25+,28,5+ teraz 15+ i 32 dodatek. Więc jak o coś walczymy to wiemy o co. Później wychodzą takie kwiatki. Mało tego to nigdy rząd nie zgadza się do końca z postulatami, bo są ograniczenia w środkach, a ZZ się z tym zgadzają jednocześnie przyklepując jakieś dziwne pomysły. Po co , a no po to jak zauważyłeś, że widzą suto swoje uposażenie no i przygotowują grunt pod swoje emerytury.
Sama idea tego dodatku 15+. Naliczany jest po 15 latach służby, ale doliczanie do emki po 32 latach wysługi emerytalnej. To ja pytam dlaczego nie po 32 latach służby, albo 15+ po 15 latach wysługi? Myślę , że skierowane jest to do wąskiej grupy ludzi.  Skoro ten dodatek ma na celu powstrzymanie ludzi przed odejściem na emerytury to powinien być płacony do czasu gdy jesteś w służbie. Na zasadzie pracujesz masz.
I na takie pomysły pieniądze się znajdują.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2023, 16:03:59 wysłana przez vade »

Online simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #887 dnia: Luty 03, 2023, 17:09:15 »
http://kspnszz.org/index.php/2022/06/14/nszz-solidarnosc-oczekuje-20-podwyzek/).  :rofl: Coś się zmieniło?  :szalony:



Temat poruszany już kilka razy. Walnęli taki postulat, ale teraz obecni tu związkowcy mówią, komu i jak dać te 20%. Sami się zapętlili w swoich obietnicach. Jak coś się proponuje, szczególnie na forum publicznym, to warto by było mieć już wszystko policzone i ustalone, co do kogo trafi.
Od razu napiszę o ZZF bo pewnie zaraz będą wycieczki, że przychodzą nieprzygotowani na spotkania. Owszem, ich walka teraz wygląda tak, że jesteśmy za podwyżkami, ale nie takimi jak S. Ale czy nie warto jakoś się dogadać dla wspólnego dobra? Dobrze wszyscy wiemy które ZZ z kim sympatyzują i nie trzeba szukać daleko informacji, wystarczy wejść na FB, żeby przekonać się kto jest za kim i wycieczki pewnych panów tutaj, że Florian fotografuje się z lewicą są śmieszne.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #888 dnia: Luty 03, 2023, 17:10:15 »
Jak podwyżki dostają grupy 1-8 to jest super. Wtedy grupy 9 i wyżej nic nie dostają i siedzą cicho. Teraz jak grupy 9 w górę mają dostać troche więcej to jest hałas. Trzeba było tylko  każda podwyżkę dawać wszystkim po równo, byly by zachowane jakieś normalne różnice w grupach i nie było by patologi do naprawiana teraz. Dramat to jest to wszyscy z grup 1- 8 mają krótką pamięć i ręce tylko do siebie!!!
Kolego @bombaj998 jeżeli pijesz do mnie to nie tędy droga. Posiadałem w dniu podwyżek 1-8 i posiadam wyższą grupę niż przywołane przez Ciebie. Odniosłem się wyłącznie do tego, że panująca inflacja dotyka każdego tak samo.
:straz:

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #889 dnia: Luty 03, 2023, 17:13:54 »
To tak samo mogę napisać że w tamtych czasach panujący brak inflacji dotyczył każdego. Czemu ktoś dostał a ja nie?

Offline Bombeiros

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #890 dnia: Luty 03, 2023, 17:36:39 »
Z jednym nie sposób się nie zgodzić, tak jak sobie można pogrywać ze strażakami to chyba z mało kim. Obiecujemy podwyżkę 500 złotych i 500 w następnym. Nagle w następnym roku okazuje się że tej podwyżki nici. I walczymy o... o to żeby dostać od rządu to, co obiecali nam już w zeszłym roku. Ba, nie dostajemy tego tylko coś innego w zamian. W kolejnym roku znowu walka, znowu o inne postulaty, a zeszłoroczne dalej niespełnione... Tez uważam że powinno się wymyślić jakiś sposób, aby waloryzacja dotykała nas co roku, a nie ciągle walczyć i walczyć o nowe postulaty, które są spełniane połowicznie.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #891 dnia: Luty 03, 2023, 18:07:09 »
To tak samo mogę napisać że w tamtych czasach panujący brak inflacji dotyczył każdego. Czemu ktoś dostał a ja nie?
No widzisz? Związki robią z nami co chcą -  bez ładu i składu. Najpierw spłaszczyli siatkę plac a teraz ją naprawiają. Niezależnie od tego biją sobie brawo. Jest pięknie. A będzie jeszcze piękniej  :gwiazdki:
:straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #892 dnia: Luty 03, 2023, 18:09:27 »
W sumie to tak sobie gadajcie bo już mnie to nudzi  :rofl:
Wg mojej wiedzy decyzje podjęte także szerokości  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #893 dnia: Luty 03, 2023, 18:09:55 »
To tak samo mogę napisać że w tamtych czasach panujący brak inflacji dotyczył każdego. Czemu ktoś dostał a ja nie?
No widzisz? Związki robią z nami co chcą -  bez ładu i składu. Najpierw spłaszczyli siatkę plac a teraz ją naprawiają. Niezależnie od tego biją sobie prawo. Jest pięknie. A będzie jeszcze piękniej  :gwiazdki:
:straz:

No dobrze coś spieszyli teraz próbują naprawić w czym problem?lepiej późno niż wcale

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #894 dnia: Luty 03, 2023, 18:25:35 »
To tak samo mogę napisać że w tamtych czasach panujący brak inflacji dotyczył każdego. Czemu ktoś dostał a ja nie?
No widzisz? Związki robią z nami co chcą -  bez ładu i składu. Najpierw spłaszczyli siatkę plac a teraz ją naprawiają. Niezależnie od tego biją sobie brawo. Jest pięknie. A będzie jeszcze piękniej  :gwiazdki:
:straz:
Powiem Ci ze piszesz jak opętany. Związki walczą o Twoje pieniądze jakich byś nie miał. Ja mimo tego że jestem z tego gorszego nie biję sb brawa bo walczę aby wszyscy dostali godne.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #895 dnia: Luty 03, 2023, 18:28:41 »
Czemu nie walczyłeś żebym i ja dostał jak nie było inflacji? Byłemu wtedy w Twoim związku!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #896 dnia: Luty 03, 2023, 18:53:51 »
Czemu nie walczyłeś żebym i ja dostał jak nie było inflacji? Byłemu wtedy w Twoim związku!
Jesteś żałosny w Twoim płaczu. Ja przez te wszystkie lata walczyłem i co mieli dostać dostali. A ze teraz ktoś ala wódz całego naszego społeczeństwa gniewa się na związki i nawet opierdala Tych którzy są mu na rękę...sory nic nie wskóram.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #897 dnia: Luty 03, 2023, 19:03:40 »

Jakim kurw.... płaczu. Jak dostawały grupy 1-8 to siedziałem cicho nie płakałem tylko przyjąłem do wiadomości . Teraz proponuję też siedzieć cicho tym grupą. Żałosny jesteś Ty bo nie odpowiadasz na konkretne pytanie. Czemu nie dostałem ja jak nie było inflacji, żołądek ja i moje dzieci miały taki sam jak ludzie na grupach 1-8 i ich dzieci?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #898 dnia: Luty 03, 2023, 19:55:26 »
Jakim kurw.... płaczu. Jak dostawały grupy 1-8 to siedziałem cicho nie płakałem tylko przyjąłem do wiadomości . Teraz proponuję też siedzieć cicho tym grupą. Żałosny jesteś Ty bo nie odpowiadasz na konkretne pytanie. Czemu nie dostałem ja jak nie było inflacji, żołądek ja i moje dzieci miały taki sam jak ludzie na grupach 1-8 i ich dzieci?
Nie ma co się denerwować bo żaden płacz młodych (i potrafiących spojrzeć nawet o rok do przodu) i lament niedouczonych członków F którzy nie potrafią policzyć podwyżki/dodatku służbowego/wysługi lat na moje oko tego nie zmieni... Patrz co mi potrafi pisać jak wskazałem poważne błędy w komunikacie na stronie F oczywiście z dobrego serca żeby swoich członków nie oszukiwali  :wacko: :rofl: 
Podobno jesteś na urlopie..I że niby też chory? Ale że aż tak?
Nawet tabelę na stronie poprawili zgodnie z moimi wyliczeniami... screen w załączeniu poprzednia wersja na poprzedniej stronie...
dla grupy 6 - ((3480+10%)+1752)x8%=446,4 zł natomiast tabele ze strony pokazuje 437,60...
I ani dziekuje ani sprostowania...   :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #899 dnia: Luty 03, 2023, 22:08:12 »
W sumie to tak sobie gadajcie bo już mnie to nudzi  :rofl:
Wg mojej wiedzy decyzje podjęte także szerokości  :wacko:
Napisałbym coś po męsku, ale pewnie mod usunąłby ten wpis za niecenzuralność. Ale ogólnie to świadczy o dogadaniu się S z KG i ogłoszenie wspólnego sukcesu. Teraz możecie sobie pogratulować i liczyć zyski. Jedni z podwyżek inni z wypasionej emerytury.