Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 401080 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #850 dnia: Luty 02, 2023, 14:45:24 »
To może Eqinox i radca uchylą rąbka tajemnicy i zdradzą na których są grupach, a co najważniejsze kiedy na zasłużoną emeryturę się wybierają?
Z wielką chęcią bym ci powiedział kiedy odejdę na emkę ale sam nie wiem i szczerze nawet się nad tym nie zastanawiam. A co do grupy to wielokrotnie o tym pisałem więc możesz odszukać...
Jeśli chodzi o radce to niech sam napiszę ale zdradzę ci jeden szczegół jego podwyżka będzie niższa niż zastępcy dowódcy zmiany   :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #851 dnia: Luty 02, 2023, 14:51:54 »
To może Eqinox i radca uchylą rąbka tajemnicy i zdradzą na których są grupach, a co najważniejsze kiedy na zasłużoną emeryturę się wybierają?
Z wielką chęcią bym ci powiedział kiedy odejdę na emkę ale sam nie wiem i szczerze nawet się nad tym nie zastanawiam. A co do grupy to wielokrotnie o tym pisałem więc możesz odszukać...
Jeśli chodzi o radce to niech sam napiszę ale zdradzę ci jeden szczegół jego podwyżka będzie niższa niż zastępcy dowódcy zmiany   :straz:
To ja podpowiem, że wg tabelki mniejsza średnia podwyżka niż na 9 grupie będzie w grupach: 1-8 oraz 14-15 :)
ale warto przy tym pytaniu jeszcze dopytać o dodatki długoletnie ;)
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #852 dnia: Luty 02, 2023, 14:57:52 »
Czyli obaj mieścicie się w grupie promowanej. Ja też, z tym że ja podtrzymuje to co pisałem wcześniej, że regulacja siatki plac przy  obecnej inflacji to pomyłka. Niskie grupy ugrzęzną i  gdy inflacja się uspokoi to łatwiej będzie zawalczyć o mniejsza grupę dowódców niż o ratowników, stażystów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #853 dnia: Luty 02, 2023, 15:01:25 »
Czyli obaj mieścicie się w grupie promowanej. Ja też, z tym że ja podtrzymuje to co pisałem wcześniej, że regulacja siatki plac przy  obecnej inflacji to pomyłka. Niskie grupy ugrzęzną i  gdy inflacja się uspokoi to łatwiej będzie zawalczyć o mniejsza grupę dowódców niż o ratowników, stażystów.
Ej no skoro radca ma mniej to jak się mieści w grupie promowanej co za idiotyczny wniosek. Dla ciebie pomyłka a dla mnie jedyny moment bo gyby chcieć osiągnąć ten sam efekt mając do dyspozycji np... 350 zł to najniższe grupy nie dostały by w ogóle podwyżki. Mniejsza grupa dowódców? Oj nie wiesz co piszesz na grupach 7-10 jest miedzy 40-45% strażaków... na na 1-4 około 20%.
To ja podpowiem, że wg tabelki mniejsza średnia podwyżka niż na 9 grupie będzie w grupach: 1-8 oraz 14-15 :)
ale warto przy tym pytaniu jeszcze dopytać o dodatki długoletnie ;)
A moim zdaniem nie warto bo nie jest to pomysł, żadnego ZZ z PSP a do tego parametry tego dodatku niejak się nie mają do statystyk odejść z naszej firmy one zostały skrojone bod inną "służbę"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Marvel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #854 dnia: Luty 02, 2023, 15:11:01 »
Wszyscy mówią o podwyżkach a z tego co pamiętam chodzi o waloryzację uposażeń? Teraz nie jest czas na prostowanie siatki płac. Czy stażysta czy komendant mają taki sam żołądek... Tu trzeba myśleć już co z następnymi latami i w tym temacie rozmawiać, negocjować z ministrem, bo za pół roku znowu będzie czekał nas protest.

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 566
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #855 dnia: Luty 02, 2023, 15:13:07 »
Bedzie czekal protest?! A w tym roku jakis wgl protest byl???

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #856 dnia: Luty 02, 2023, 15:26:09 »

Ej no skoro radca ma mniej to jak się mieści w grupie promowanej co za idiotyczny wniosek. Dla ciebie pomyłka a dla mnie jedyny moment bo gyby chcieć osiągnąć ten sam efekt mając do dyspozycji np... 350 zł to najniższe grupy nie dostały by w ogóle podwyżki. Mniejsza grupa dowódców? Oj nie wiesz co piszesz na grupach 7-10 jest miedzy 40-45% strażaków... na na 1-4 około 20%.

Ja mówię o gr 8-13 a Ty dorzuciłeś 7. " Będzie niższa niż z-ca d-cy zmiany" czyli może być 8 i się mieści w promocji

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #857 dnia: Luty 02, 2023, 17:09:59 »
Znów kłamiesz... 0.22% to są strażacy na 7 grupie.
Moja matematyka.. mówi, że bliżej do 1/5 niż do 1/3. Ale zaskocz mnie Pitagorasie swoją matematyką.
33 etaty z czego 6 to st. operatorzy i 4 dowódcy zastępu.. Daje to 30,3% czyli blisko 1/3  :szalony:
Skomplikowane działania co nie? A te 22% to w skali kraju
Kłamiesz albo ci się coś poprzekladalo... co powiesz o grupie 5,6 gdzie dodatki są na poziomie 350 ..450 zł po kilku latach służby a stażysta po miesiącu ma mieć 250..350..
Cytuj
A mogę ja? Trzeba było nadrobić 7 lat podczas których była tylko 1 podwyżka! 300 zł brutto której też miało nie być dla strażaków. Słuchałeś wtedy expose premiera może? Przypomnij jak on się nazywał...  Wiesz ile w 2015 różniło stażystę w PSP od najniższej krajowej? Może stanowisko powinno zależeć od sytuacji a jeśli ktoś uważa, że powinno być stałe niezależnie od otoczenia to chyba na głowę upadł. Ale wiem domoniczna Solidarność daje swoim    
Skąd ten pomysł, ze walka idzie o grupy 7+ walka idzie o godne zarobki.
Ska podpisała pomysł 01.I tyle.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2023, 17:32:03 wysłana przez SIUSIEK »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #858 dnia: Luty 02, 2023, 18:06:20 »
Wszyscy mówią o podwyżkach a z tego co pamiętam chodzi o waloryzację uposażeń? Teraz nie jest czas na prostowanie siatki płac. Czy stażysta czy komendant mają taki sam żołądek... Tu trzeba myśleć już co z następnymi latami i w tym temacie rozmawiać, negocjować z ministrem, bo za pół roku znowu będzie czekał nas protest.

Pomyliłeś się to jest obniżka nie waloryzacja. Nie pamiętasz przekazu dnia?!  :rofl:
I nie wiesz jaki mam żołądek :rofl:

To może Eqinox i radca uchylą rąbka tajemnicy i zdradzą na których są grupach, a co najważniejsze kiedy na zasłużoną emeryturę się wybierają?

Co do grupy to odpowiem tak moja grupa od 2008 dostała kwotowo tyle co stażysta (+- 50 zl).

A miałem coś do powiedzenia w tej sprawie. I rozumiejąc sytuację popierałem teorię równych brzuchów.
I popatrz po 15 latach takiej postawy słyszę że dbam o siebie.

I od czasu kiedy działam w związku nie awansowałem w grupie.
W stopniu czekałem na awans 10 lat (bo tak kochali mnie przełożeni)
Medali nie mam. Szkół nie robiłem.
Więc nie, nie robimy zmian pod siebie.
Ta też nie jest pode mnie.

Poza tym postulat równego brzucha oznacza równo kwotowo czy procentowo?

Jeśli zdrowie pozwoli to się na emke nie wybieram

Teraz może inni powiedzą o sobie?!
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2023, 18:12:50 wysłana przez radca »

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #859 dnia: Luty 02, 2023, 18:41:54 »
Cytat: SIUSIEK
[/quote
Ska podpisała pomysł 01.I tyle.
A ciekawe kto taki pomysł podsunął 01mu? 
Brzuchy wszyscy mają równe. Każdy chce w tych trudnych czasach żyć. Pieniędzy pewnie minister nie dołoży , ale te które są można rozsądnie rozdysponować nie powodując kolejnego konfliktu wśród ludzi nie tworząc takich dysproporcji podwyżek. Teraz można tak zagrać bo ci starsi służba będą mieli dodatek 15+. Młodsi na niższych gr niech tez odczują podwyżkę. Przyjdą lepsze czasy to wtedy należy się zabrać za naprawy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #860 dnia: Luty 02, 2023, 18:43:58 »
Ja mówię o gr 8-13 a Ty dorzuciłeś 7. " Będzie niższa niż z-ca d-cy zmiany" czyli może być 8 i się mieści w promocji
Grup 8-13 jest o jakieś 2-2,5 tyś wiacej niż 1-4 więc dalej to trudniejsze... A razem grupy 7-13 to blisko połowa całej straży.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #861 dnia: Luty 02, 2023, 18:47:25 »
Cytat: SIUSIEK
[/quote
Ska podpisała pomysł 01.I tyle.
A ciekawe kto taki pomysł podsunął 01mu? 
Brzuchy wszyscy mają równe. Każdy chce w tych trudnych czasach żyć. Pieniędzy pewnie minister nie dołoży , ale te które są można rozsądnie rozdysponować nie powodując kolejnego konfliktu wśród ludzi nie tworząc takich dysproporcji podwyżek. Teraz można tak zagrać bo ci starsi służba będą mieli dodatek 15+. Młodsi na niższych gr niech tez odczują podwyżkę. Przyjdą lepsze czasy to wtedy należy się zabrać za naprawy.

Czyli równo kwotowo czy procentowo?

Offline stritek2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #862 dnia: Luty 02, 2023, 22:32:34 »
Witam,
prowadzicie bardzo ciekawą dyskusję pełną niemerytorycznych argumentów. A prawdziwe życie i realia jakie występują w naszej formacji pokazuje temat "przenosiny z podziału do biura". Nie wiem jak do tego doszło ale w mojej jedynie 10letniej służbie zauważyłem jedną prawidłowość, najwięcej krzyczą Ci co najmniej robią. Mdli mnie jak porównuje treści  tego tematu  i tematu dotyczącego tragedii związanej z przeniesieniem do biura (ja również dostałem propozycje nie do odrzucenia). Jak ten komendant tak mógł... Panowie to jest służba a nie przedszkole. W naszej dyskusji o podwyżkach brakuje tylko wiaderka i łopatki. Pieniądze przydadzą się każdemu, bo inflacja kradnie nam pieniądze, ale wzajemne obrażanie się nie pomoże nikomu. Mówienie o tym że jest ktoś chętny do zmiany systemu pracy z 24 na 8 przy dzisiejszej różnicy w płacach jest nieprawdą. Więc ludzie którzy opowiadają się za obecną polityką finansową - brak zróżnicowania finansowego będą dalej pogłębić tą sytuację i będą lojalni wobec grupy 1-6. Ludzie którzy chcą zmian będą lojalni wobec grup >7. Co by związki nie zrobiły to ktoś dostanie mniej. Czy ktoś ma propozycje jak rozwiązać problem braku chętnych do pełnienia służby na stanowisku 8h (bez podnoszenia im płacy)? Jeśli tak, to wprowadźmy zmiany w pracy 8 godzinnych i nikt nie będzie krzyczał że praca biurowa jest najgorszą tragedią życia ( jak w temacie "przenosiny z podziału do biura"). Pozdrawiam


Offline admirał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #864 dnia: Luty 03, 2023, 00:31:53 »
Floriany chcą rozpłaszczyć siatkę płac? Najmniej zarabiający grupy 1-8 i przeskok o jedną 2-6 dostali w ostatnich latach najwięcej. Może raz potrzebna jest podwyżka adekwatna do stanowiska i zakresu obowiązków.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #865 dnia: Luty 03, 2023, 06:32:41 »
http://zzsflorian.pl/aktualnosci/2243-analiza-skutkow-wprowadzenia-podzialu-srodkow-wg-propozycji-strony-sluzbowej.html
Kurczę ja zawsze myślałem, że na poziomie krajowym jakiegokolwiek ZZ strażackiego są ludzie którzy rozumieją jak działa straż pożarna i jak są naliczane wynagrodzenia a tu patrz klops wszystkie obliczenia zawarte w tekście zawierają ten sam systemowy błąd. Wytłumaczę na czym ten błąd polega na przykładzie grupy 6 otóż 400 zł podwyżki w grupie (przy średniej wysłudze 10%) oraz 57,60 zł podwyżki w dodatku służbowym to nie jest 457,60 tylko 497,60.
Przedstawiony sposób rozdziału podwyżek jest niekorzystny dla grup 1-6 (przypominamy, że walka o podwyżki była w związku z inflacją, która wszystkich dotknęła jednakowo),
Kolejne kłamstwo lub niewiedza tym razem na przykładzie grupy 1 i 6:
Grupa 1. Grupa 2550 + 2% (51 zł)+ 1632 stopień+ 150 dodatek służbowy  = 4383 zł proponowana podwyżka wyliczona wg tabeli ze strony F 475,86 wg KG 523,09 co stanowi % podwyżkę dla stażysty na poziomie: 10,85% (wg F) 11,93 % (wg KG)
Grupa 6. Grupa 3080 + 10% (308) +1750 stopień+ 380 dodatek służbowy = 5520 proponowana podwyżka wg strony F 497.60 zł wg KG 515,96 co stanowi % podwyżkę wg. F 9,01% wg. 9,34%
I przypominam, że to zdaniem ZK jest krzywda, że ktoś otrzymuje tyle ile mu obiecano PRZYPOMINAM 9.36%. Swoją drogą powinno się wyjaśnić rozbieżności miedzy obliczeniami F i KG ale na moje oko strona F przyjęła dane z sufitu a mój wniosek wynika stąd, że: przyjęte stopnie do wysługi oznaczają mocno przyśpieszoną ścieżkę kariery i to uśrednioną co raczej powinno wyglądać odwrotnie.
Stoimy na stanowisku, że aż takie różnicowanie grup uposażenia jest sprzeczne z interesem strażaków, a podwyżka przy takiej inflacji powinna być wprowadzona na jasnych zasadach, czytelnych dla każdego.
Tylko podwyżka w stopniu jest prosta i czytelna każda inna z uwagi na pochodne lub uznaniowość wymaga odrobinę pojęcia w liczeniu co udowodnił na swojej stronie ZK gdzie zrobił bład w liczeniu wszystkich 5 grup  :rofl:
 
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #866 dnia: Luty 03, 2023, 07:20:03 »
Podobno jesteś na urlopie..I że niby też chory? Ale że aż tak?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #867 dnia: Luty 03, 2023, 07:23:04 »
Podobno jesteś na urlopie..I że niby też chory? Ale że aż tak?
Przeziębienie nie pozbawia podstawowej wiedzy o funkcjonowaniu formacji a i wiedzę matematyczną jakąś tam mam... Urlop do wczoraj dzisiaj inne obowiązki  :straz:
Powiedz drogi @SIUŚKu czy Eqi popełnił błąd w obliczeniach czy ZK F  :wacko: No i czy znasz st. ogn. 10 lat wysługi (nie służby nawet) bo ja nie  :straz:

 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #868 dnia: Luty 03, 2023, 07:31:09 »
Dodatek służbowy również jest złe wyliczony

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #869 dnia: Luty 03, 2023, 07:32:54 »
Dodatek służbowy również jest złe wyliczony
Faktycznie i znowu na niekorzyść strażaków policzony czyli zaniżono podwyżkę  :rofl:
Czyli w zasadzie wszystko co trzeba było policzyć zostało skopane  :fiuu: :fiuu:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #870 dnia: Luty 03, 2023, 08:39:21 »
Dodatek służbowy również jest złe wyliczony
Kolego znam takich którzy mają dodatek 450 zł na 6 grupie i znam stażystów którzy po 2 latach mają 100. Czyli ma on wkrótce 350 zł po 2 latach.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #871 dnia: Luty 03, 2023, 08:51:27 »
Przecież F napisał dane są z 7 komend w kraju.
To jak to niby ma być miarodajne?

Chcieli coś wykazać to wybrali 5 proc komend i estymacje robią :rofl:
A pełna baza danych w skali kraju dla F nie jest miarodajna.
Bo oni wiedzą lepiej :rofl:

I dla tych którzy jeszcze zastanawiają się nad tym o co chodzi F przypominam.
Na tle logo Lewicy to jaki ZZ się fotografował?!
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2023, 08:54:51 wysłana przez radca »

Offline Dymson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #872 dnia: Luty 03, 2023, 08:55:07 »
Wg mnie obliczenia to drugorzędną rzecz u mnie w jednostce na 43 osoby które są w związkach tylko 2 strażaków ma grupy powyżej 7 i jak ja mam pozostalym wytłumaczyć że dostaną po ok 300 zł podwyżki.Ludzie którzy są na wyższych grupach śmieją się z nich że opłacają związek które nie patrzy na osoby zwiazkowe tylko ogólnie na straż pożarną.Moze ktoś posiada dane osób które są w związkach i przedstawi procentowo ilu członkow zajmuje określone grupy.Powiem wprost po takiej podwyżce u mnie związek przestaje istnieć bo z końcem stycznia ubyło na 9 .

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #873 dnia: Luty 03, 2023, 08:56:37 »
Dodatek służbowy również jest złe wyliczony
Kolego znam takich którzy mają dodatek 450 zł na 6 grupie i znam stażystów którzy po 2 latach mają 100. Czyli ma on wkrótce 350 zł po 2 latach.
Ale to nie o to @Teeo chodziło...
Po pierwsze wiesz, że @Teeo to z dużym prawdopodobieństwem delegat na wasz krajowy zjazd?
Po drugie chodzi o to, że osoba opracowująca tabele F nie zna przepisów obowiązujących w PSP dotyczących uposażenia strażaków gdyż:
dla grupy 6 - ((3480+10%)+1752)x8%=446,4 zł natomiast tabele ze strony pokazuje 437,60...
Ogólnie komunikat ten:
http://zzsflorian.pl/aktualnosci/2243-analiza-skutkow-wprowadzenia-podzialu-srodkow-wg-propozycji-strony-sluzbowej.html
to dzieło które mija się z prawdą w zasadzie w każdym względzie jest to zestaw półprawd i błędów obliczeniowych.
Przecież F napisał dane są z 7 komend w kraju.
To jak to niby ma być miarodajne?
Chcieli coś wykazać to wybrali 5 proc komend i estymacje robią :rofl:
A pełna baza danych w skali kraju dla F nie jest miarodajna.
Bo oni wiedzą lepiej :rofl:
I dla tych którzy jeszcze zastanawiają się nad tym o co chodzi F przypominam.
Na tle logo Lewicy to jaki ZZ się fotografował?!
To jest to 7 komend gdzie są najmłodsi st. ogn. i najszybciej awansujący.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #874 dnia: Luty 03, 2023, 09:00:59 »
Wg mnie obliczenia to drugorzędną rzecz u mnie w jednostce na 43 osoby które są w związkach tylko 2 strażaków ma grupy powyżej 7 i jak ja mam pozostalym wytłumaczyć że dostaną po ok 300 zł podwyżki.Ludzie którzy są na wyższych grupach śmieją się z nich że opłacają związek które nie patrzy na osoby zwiazkowe tylko ogólnie na straż pożarną.Moze ktoś posiada dane osób które są w związkach i przedstawi procentowo ilu członkow zajmuje określone grupy.Powiem wprost po takiej podwyżce u mnie związek przestaje istnieć bo z końcem stycznia ubyło na 9 .

To może kolega zorientowany nam powie która komenda i który związek to niby jest?