Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 401533 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #725 dnia: Luty 01, 2023, 09:07:12 »
Prostowanie manipulacji komunikatu Floriana zajęło by więcej miejsca niż sam komunikat.
Szkoda słów  :rofl:
Czy dobrze rozumiem że F chce jeszcze więcej dać w grupy w środku? Czy źle czytam?
No ale o co ci chodzi? Zapomnieli wspomnieć w komunikacie co usłyszeli od strony służbowej:
Związek Zawodowy Strażaków "FLORIAN" Szanowni Koledzy niezmiernie nas ucieszyła wasza obecność na naszej stronie ale musicie pozwolić na krótkie wyjaśnienia:
1. Po raz pierwszy od 30 lat 3 związki zawodowe działające w strukturze PSP nie miały wspólnego stanowiska względem strony służbowej. Dla Kierownictwa jest to idealna sytuacja do której od wielu lat udawało się nam nie dopuścić, teraz się to zmieniło z czyjej inicjatywy nie musimy chyba pisać…
2. Zanegowanie minimalnego dodatku służbowego a wcześniej akceptacja minimalnego dodatku funkcyjnego jest swego rodzaju zaprzeczeniem, gdyż minimalny dodatek służbowy jest odpowiedzią na wprowadzenie minimalnego funkcyjnego, na który Związek Zawodowy Florian wyraził zgodę.
3. W komunikacie zapomnieliście wspomnieć słów nadbrygadiera Hejduka który poinformował waszych przedstawicieli, że brak minimalnego dodatku służbowego nie zwiększy podwyżki dla najgorzej zarabiających w grupie czyli de facto chcecie mniejszych podwyżek dla najbiedniejszych strażaków.
4. Co miała na celu obecność waszych przedstawicieli na spotkaniu skoro przyszli nieprzygotowani (dyrektor biura kadr zapytał o konkretne propozycje otrzymał odpowiedź że ZZS Florian nie ma konkretów) I jeszcze odmówili podpisania protokołu mimo, że do protokołu swoje zdanie podali...
5. Na koniec przedłużenie tej sytuacji może spowodować z bardzo dużym prawdopodobieństwem że strażacy jako jedyna służba mundurowa nie otrzymają podwyżki w marcu.

Źródło:Facebook KSP S  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #726 dnia: Luty 01, 2023, 09:24:17 »
Widzisz, bo różnica jest taka, że Florian liczy się ze zdaniem swoich członków - przekazano wszystkim organizacjom, że podwyżka minimalnego służbowego ma iść z pieniędzy na podwyżkę o którą walczono z powodu inflacji, i to ludzie nie chcieli się na to zgodzić. Skoro zdecydowana większość członków wypracowała zdanie i stanowisko, to nasz Zarząd Krajowy się z tym liczy - tego chcieli ludzie. Ciekawe, czy jeśli Wy wprost przedstawilibyście w swoich strukturach jak to wygląda to ludzie byliby tacy szczęśliwi - a od znajomych w Waszych organizacjach na poziomie komend powiatowych wiem, że nie mieli pojęcia, że te 8% ma być z tych pieniędzy i są osoby które dostaną te 250-320 przy średniej blisko dwa razy większej, nie byli tym zachwyceni. Także może pora zacząć liczyć się ze zdaniem swoich członków a nie tylko kierownictwa, bo chyba od tego właśnie są związki zawodowe.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #727 dnia: Luty 01, 2023, 09:32:19 »
Ja już tego nie ogarniam to wkoncu ten dodatek będzie odjęty od kwoty podwyżki w grupę ? Jak tak to ta tabelka na solidarności jest naciągana ? Niech ktoś wstawi prawdziwe konkretne wyliczenia jak ma wyglądać ta podwyżka bo to już są jakieś jaja

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #728 dnia: Luty 01, 2023, 09:34:44 »
dociekliwy, tabelka jest w porządku, ale z informacji jakie mamy wynika, że ostatnia kolumna zawiera w sobie już średnią podwyżkę służbowego - a więc każdy indywidualnie musi sobie policzyć jak na tym wyjdzie - bo są osoby, które dostaną 300brutto a jak na podwyżkę inflacyjną to naszym zdaniem za mało. Wprost wiadomo ile wyjdzie tylko z grupy - a więc tabelka wygląda na dobrą, jak najbardziej, ale każdy musi sobie sam policzyć jak na tym wyjdzie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #729 dnia: Luty 01, 2023, 09:39:37 »
Widzisz, bo różnica jest taka, że Florian liczy się ze zdaniem swoich członków - przekazano wszystkim organizacjom, że podwyżka minimalnego służbowego ma iść z pieniędzy na podwyżkę o którą walczono z powodu inflacji, i to ludzie nie chcieli się na to zgodzić. Skoro zdecydowana większość członków wypracowała zdanie i stanowisko, to nasz Zarząd Krajowy się z tym liczy - tego chcieli ludzie. Ciekawe, czy jeśli Wy wprost przedstawilibyście w swoich strukturach jak to wygląda to ludzie byliby tacy szczęśliwi - a od znajomych w Waszych organizacjach na poziomie komend powiatowych wiem, że nie mieli pojęcia, że te 8% ma być z tych pieniędzy i są osoby które dostaną te 250-320 przy średniej blisko dwa razy większej, nie byli tym zachwyceni. Także może pora zacząć liczyć się ze zdaniem swoich członków a nie tylko kierownictwa, bo chyba od tego właśnie są związki zawodowe.
Wiesz, że mówimy o kwocie na strażaka za którą nawet 1 piwa nie kupisz? I o to toczyć wojnę przecież to głupota. U nas również podwyżki zostały przesłane w dół i patrz chyba wszystko zależy od tego jak to ludziom przedstawisz bo jeśli powiesz:  "KG chce wam zabrać pieniądze z podwyżki i dać w dodatki" to inaczej brzmi niż w "związku z brakiem możliwości rozdzielenia pozostałej kwoty po równo na każdego strażaka trzeba było zdecydować czy trafi to do najgorzej zarabiających strażaków czy do dyspozycji komendantów" i jako ZZ Solidarność przedstawiła to tak.
Liczymy się ze zdaniem swoich członków znacznie bardziej niż komukolwiek się wydaje... W temacie podwyżki głosowania rady były jednogłośne. 
Ja już tego nie ogarniam to wkoncu ten dodatek będzie odjęty od kwoty podwyżki w grupę ? Jak tak to ta tabelka na solidarności jest naciągana ? Niech ktoś wstawi prawdziwe konkretne wyliczenia jak ma wyglądać ta podwyżka bo to już są jakieś jaja
Nie ogarniasz bo wyciągasz z tej tabeli dane których tam nie ma  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #730 dnia: Luty 01, 2023, 10:12:37 »
ZZ powinny dbać o wszystkich. Szczególnie w tak trudnych czasach. Ratowanie czy naprawianie siatki plac w wyższych grupach nie jest dobre w tym momencie. Ale wiadomo, że w przyszłym roku z podwyżkami już tak wesoło może nie być. Z tego powodu podnosi się tam gdzie jest interes. Wyższe grupy to też przeważnie 15+ No i podniesienie w grupach wchodzi w pochodne. W niższych brak 15+. Wiem, że 15 jest z innej puli, ale mówię ogólnie co strażak dostanie.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #731 dnia: Luty 01, 2023, 10:22:11 »
Nie wiem na jakich szczeblach Florian pytał strażaków o temat podwyżek, bo nam nasz ZT takiego pytania nie zadał.

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #732 dnia: Luty 01, 2023, 10:27:28 »
wie ktoś od czego będzie liczony dodatek po 15 latach??? U mnie przewodniczący S twierdzi że od wysługi lat

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #733 dnia: Luty 01, 2023, 10:44:02 »
ZZ powinny dbać o wszystkich. Szczególnie w tak trudnych czasach. Ratowanie czy naprawianie siatki plac w wyższych grupach nie jest dobre w tym momencie. Ale wiadomo, że w przyszłym roku z podwyżkami już tak wesoło może nie być. Z tego powodu podnosi się tam gdzie jest interes. Wyższe grupy to też przeważnie 15+ No i podniesienie w grupach wchodzi w pochodne. W niższych brak 15+. Wiem, że 15 jest z innej puli, ale mówię ogólnie co strażak dostanie.
Szukasz drugiego dna tam gdzie go nie ma... Weź do ręki tabelę i miedzy grupą 2 a 14 jest po 100 złotych różnicy czyli podwyżka została tak podzielona aby naprawić pewne decyzje z lat poprzednich.  Mówisz zły czas teraz a lepszy by był jak będzie mniej pieniędzy? Wtedy ten sam efekt będzie można uzyskać tylko nie dając wogóle dla najniższych grup i co by było wtedy? Powiem Ci "Oszuści i złodzieje z ZZ"
Nie wiem na jakich szczeblach Florian pytał strażaków o temat podwyżek, bo nam nasz ZT takiego pytania nie zadał.
Jakoś mnie to nie dziwi patrząc ostatnio na facebooka ZG zaczynam myśleć, że osoby decyzyjne chcą budować wizerunek związku na konflikcie ze stroną służbową i pozostałymi ZZ co z tego wyjdzie? Lipa będzie bo na konflikcie nie da się nic trwałego zbudować.
wie ktoś od czego będzie liczony dodatek po 15 latach??? U mnie przewodniczący S twierdzi że od wysługi lat
Od grupy i wysługi będzie o ile dobrze rozumiem projekt ustawy.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #734 dnia: Luty 01, 2023, 11:07:03 »
Jedynie Florian walczy o wszystkich swoich członków. Solidarność dba tylko o najlepiej zarabiających. Osoby na wyższych grupach i tak mają zdecydowanie wyższe dodatki funkcyjne.

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #735 dnia: Luty 01, 2023, 11:08:59 »
ZZ powinny dbać o wszystkich. Szczególnie w tak trudnych czasach. Ratowanie czy naprawianie siatki plac w wyższych grupach nie jest dobre w tym momencie. Ale wiadomo, że w przyszłym roku z podwyżkami już tak wesoło może nie być. Z tego powodu podnosi się tam gdzie jest interes. Wyższe grupy to też przeważnie 15+ No i podniesienie w grupach wchodzi w pochodne. W niższych brak 15+. Wiem, że 15 jest z innej puli, ale mówię ogólnie co strażak dostanie.

A kiedy będzie dobry moment? Jak przyjdzie recesje i nie będzie wcale podwyżek?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #736 dnia: Luty 01, 2023, 11:11:10 »
Jedynie Florian walczy o wszystkich swoich członków. Solidarność dba tylko o najlepiej zarabiających. Osoby na wyższych grupach i tak mają zdecydowanie wyższe dodatki funkcyjne.
Barwo a słyszałeś co zaproponował przedstawiciel Floriana na spotkaniu? Aby zamiast najniżej zarabiającym dać te pieniądze tym o których ty napisałeś, że to S o nich dba  :milcz:
Kolega z nazwiskiem na literę Ł zaproponował przekazanie środków zamiast dla najgorzej zarbiających na system codzienny...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #737 dnia: Luty 01, 2023, 11:27:22 »
Ja chcę tylko potwierdzenia czy kwota minimalnego dodatku  będzie sponsorowana kosztem grup

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #738 dnia: Luty 01, 2023, 11:28:38 »
nie wiem co zaproponował Pan na Ł. Ale Co jam mam powiedzieć osobom co maja 11-14 lat służby którzy są na 4 niektórzy na 5 grupie,po że podwyżki inflacyjnej dostaną około 300 zł a ci z góry 800- 1000. ps nikogo nie chcę obrażać i wiem że każdego dotknęły te trudne czasy, ale chyba każdy chce godnie żyć

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #739 dnia: Luty 01, 2023, 11:45:26 »
nie wiem co zaproponował Pan na Ł. Ale Co jam mam powiedzieć osobom co maja 11-14 lat służby którzy są na 4 niektórzy na 5 grupie,po że podwyżki inflacyjnej dostaną około 300 zł a ci z góry 800- 1000. ps nikogo nie chcę obrażać i wiem że każdego dotknęły te trudne czasy, ale chyba każdy chce godnie żyć
Skoro piszesz takie bzdury to ludziom też bzdury musisz opowiadać:
Jedynie Florian walczy o wszystkich swoich członków. Solidarność dba tylko o najlepiej zarabiających. Osoby na wyższych grupach i tak mają zdecydowanie wyższe dodatki funkcyjne.
Piszesz, że S dba o najlepiej zarabiających a to F proponuje pieniądze na system codzienny no przecież to absurd czyli z tych twoich 800-1000 zrobiło by się 1000-1200 i to by ci było łatwiej wytłumaczyć?
Trudne czasy mają tłumaczyć dalsze niszczenie siatki płac to już naprawdę zakrawa na kpinę
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #740 dnia: Luty 01, 2023, 11:46:59 »
Panowie, w tej formacji ostatnimi czasy panuje podobne roztrzepanie jak na tym forum. Siatka płac, która systematycznie była rujnowana przez ostatnie 7 lat jest teraz nie do naprawy. Dlaczego? Bo jak pewien związek zawodowy przez X czasu pragnął podwyżek "po równo" i przez te X lat ludzie stwierdzili, że "nie warto awansować" lepiej robić swoje przekręcając się z boku na bok i nie wykazywać zainteresowania. To jak teraz.. można próbować wprowadzać jakąś hierarchię, porządek i jeszcze próbować narzucić strażakom teraz chęć rozwoju, którą w tak piękny sposób jakiś czas temu się zabiło... W roku 2018 broniłem na tym forum logicznej siatki płac to byłem linczowany przez użytkownika Eqinox, że jestem "malkontentem któremu przeszkadza podział pieniędzy". I chyba "S-ka" potrzebowała jeszcze kilku lat żeby zrozumieć ten fakt, że dzielnie podwyżek było mało rozsądne.
A czemu teraz taki podział pieniędzy? Odpowiedź jest bardzo prosta. Zmiana przepisu kwalifikacyjnego umożliwiła zapewne wielu osobom z "S-ki" zająć stanowiska na grupach innych niż 1-7. Więc trzeba coś zorganizować, żeby zgarnąć jak najwięcej. Więc dodatek 15+, więc nagle S-ka widzi problem w spłaszczonej siatce płac.. Jeszcze kilka kursów przyśpieszonej kariery i myślę, że może wtedy ktoś stwierdzi, że jednak ten przepis kwalifikacyjny ma za nisko postawione wymagania. Serdecznie Pozdrawiam i Życzę wszystkim miłej dalszej dyskusji :)
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2023, 11:57:35 wysłana przez zeroberto »
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #741 dnia: Luty 01, 2023, 11:54:10 »
nie wiem co zaproponował Pan na Ł. Ale Co jam mam powiedzieć osobom co maja 11-14 lat służby którzy są na 4 niektórzy na 5 grupie,po że podwyżki inflacyjnej dostaną około 300 zł a ci z góry 800- 1000. ps nikogo nie chcę obrażać i wiem że każdego dotknęły te trudne czasy, ale chyba każdy chce godnie żyć
No właśnie każdy chce godnie żyć. Ja jestem w tej wyższej grupie, ale uważam że przy tych podwyżkach nie powinno być tak dużych dysproporcji. Jest mnóstwo ratowników przytrzymanych na 4 , 5 gr.  Chłopaki chętnie by poszli na szkoły awansowali, ale wiemy jak jest.  A dodam, że pr,ynajmniej u nas jest wielu z których jest większy pożytek i mają większe  zaangażowanie  niż ze starych ogniomistrzow snujących opowieści na jadalni

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #742 dnia: Luty 01, 2023, 11:57:35 »
Ja chcę tylko potwierdzenia czy kwota minimalnego dodatku  będzie sponsorowana kosztem grup
Zadałeś proste pytanie ale nie dostałeś odpowiedzi, może dlatego, że jest nie w smak?
Więc ja Ci odpowiem - tak, dwa związki chcą sponsorować minimalny dodatek kosztem grup.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #743 dnia: Luty 01, 2023, 12:01:29 »
Panowie, w tej formacji ostatnimi czasy panuje podobne roztrzepanie jak na tym forum. Siatka płac, która systematycznie była rujnowana przez ostatnie 7 lat jest teraz nie do naprawy. Dlaczego? Bo jak pewien związek zawodowy przez X czasu oponował z podwyżkami "po równo" i przez te X lat ludzie stwierdzili, że "nie warto awansować" lepiej robić swoje przekręcając się z boku na bok i nie wykazywać zainteresowania. To jak teraz.. można próbować wprowadzać jakąś hierarchię, porządek i jeszcze próbować narzucić strażakom teraz chęć rozwoju, którą w tak piękny sposób jakiś czas temu się zabiło... W roku 2018 broniłem na tym forum logicznej siatki płac to byłem linczowany przez użytkownika Eqinox, że jestem "malkontentem któremu przeszkadza podział pieniędzy". I chyba "S-ka" potrzebowała jeszcze kilku lat żeby zrozumieć ten fakt, że dzielnie podwyżek było mało rozsądne.
A czemu teraz taki podział pieniędzy? Odpowiedź jest bardzo prosta. Zmiana przepisu kwalifikacyjnego umożliwiła zapewne wielu osobom z "S-ki" zająć stanowiska na grupach innych niż 1-7. Więc trzeba coś zorganizować, żeby zgarnąć jak najwięcej. Więc dodatek 15+, więc nagle S-ka widzi problem w spłaszczonej siatce płac.. Jeszcze kilka kursów przyśpieszonej kariery i myślę, że może wtedy ktoś stwierdzi, że jednak ten przepis kwalifikacyjny ma za nisko postawione wymagania. Serdecznie Pozdrawiam i Życzę wszystkim miłej dalszej dyskusji :)
Opowieści z mchu i paproci nowy przepis kwalifikacyjny jest jeszcze łagodniejszy i już tylko czeka na podpis a i z jego dobrodziejstwa to tylko S korzysta? Dobre sobie.
Dodatek 15+ to nie jest pomysł "strażacki"...   
Zadałeś proste pytanie ale nie dostałeś odpowiedzi, może dlatego, że jest nie w smak?
Więc ja Ci odpowiem - tak, dwa związki chcą sponsorować minimalny dodatek kosztem grup.
To ja powiem tak koszt tego jest mniejszy niż 1 piwa w przeliczeniu na strażaka i z uwagi na zaokrąglenia (grupy zaokrągla się do pełnych 10 zł) to 50% strażaków by tego piwa nie odczuło.
Florian wytoczył wojnę o taką poważną kwotę  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #744 dnia: Luty 01, 2023, 12:02:09 »
nie wiem co zaproponował Pan na Ł. Ale Co jam mam powiedzieć osobom co maja 11-14 lat służby którzy są na 4 niektórzy na 5 grupie,po że podwyżki inflacyjnej dostaną około 300 zł a ci z góry 800- 1000. ps nikogo nie chcę obrażać i wiem że każdego dotknęły te trudne czasy, ale chyba każdy chce godnie żyć
No właśnie każdy chce godnie żyć. Ja jestem w tej wyższej grupie, ale uważam że przy tych podwyżkach nie powinno być tak dużych dysproporcji. Jest mnóstwo ratowników przytrzymanych na 4 , 5 gr.  Chłopaki chętnie by poszli na szkoły awansowali, ale wiemy jak jest.  A dodam, że pr,ynajmniej u nas jest wielu z których jest większy pożytek i mają większe  zaangażowanie  niż ze starych ogniomistrzow snujących opowieści na jadalni
Przepraszam ale w wielu przypadkach to właśnie ci "starzy ogniomistrze siedzą " powiedz jacy są ci którzy siedzą i byłby z nich większy pożytek ?

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #745 dnia: Luty 01, 2023, 12:07:52 »
nie wiem co zaproponował Pan na Ł. Ale Co jam mam powiedzieć osobom co maja 11-14 lat służby którzy są na 4 niektórzy na 5 grupie,po że podwyżki inflacyjnej dostaną około 300 zł a ci z góry 800- 1000. ps nikogo nie chcę obrażać i wiem że każdego dotknęły te trudne czasy, ale chyba każdy chce godnie żyć
No właśnie każdy chce godnie żyć. Ja jestem w tej wyższej grupie, ale uważam że przy tych podwyżkach nie powinno być tak dużych dysproporcji. Jest mnóstwo ratowników przytrzymanych na 4 , 5 gr.  Chłopaki chętnie by poszli na szkoły awansowali, ale wiemy jak jest.  A dodam, że pr,ynajmniej u nas jest wielu z których jest większy pożytek i mają większe  zaangażowanie  niż ze starych ogniomistrzow snujących opowieści na jadalni
w końcu słyszę głos rozsądku, Też jestem za większą różnicą w grupach, ale dajmy możliwość ludziom awansować, żeby każdy miał szanse zrobienia szkoły i możliwości rozwoju, a jak jest to każdy widzi.

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #746 dnia: Luty 01, 2023, 12:10:29 »
nie wiem co zaproponował Pan na Ł. Ale Co jam mam powiedzieć osobom co maja 11-14 lat służby którzy są na 4 niektórzy na 5 grupie,po że podwyżki inflacyjnej dostaną około 300 zł a ci z góry 800- 1000. ps nikogo nie chcę obrażać i wiem że każdego dotknęły te trudne czasy, ale chyba każdy chce godnie żyć
Skoro piszesz takie bzdury to ludziom też bzdury musisz opowiadać:
Jedynie Florian walczy o wszystkich swoich członków. Solidarność dba tylko o najlepiej zarabiających. Osoby na wyższych grupach i tak mają zdecydowanie wyższe dodatki funkcyjne.
Piszesz, że S dba o najlepiej zarabiających a to F proponuje pieniądze na system codzienny no przecież to absurd czyli z tych twoich 800-1000 zrobiło by się 1000-1200 i to by ci było łatwiej wytłumaczyć?
Trudne czasy mają tłumaczyć dalsze niszczenie siatki płac to już naprawdę zakrawa na kpinę
Kolego w którym miejscu piszę bzdury?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #747 dnia: Luty 01, 2023, 12:11:22 »
Kolego w którym miejscu piszę bzdury?
Tu:
Jedynie Florian walczy o wszystkich swoich członków. Solidarność dba tylko o najlepiej zarabiających. Osoby na wyższych grupach i tak mają zdecydowanie wyższe dodatki funkcyjne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #748 dnia: Luty 01, 2023, 12:16:07 »
Kolego w którym miejscu piszę bzdury?
Tu:
Jedynie Florian walczy o wszystkich swoich członków. Solidarność dba tylko o najlepiej zarabiających. Osoby na wyższych grupach i tak mają zdecydowanie wyższe dodatki funkcyjne.
twój komentarz dotyczył kwot podwyżek a nie kto jak dba o swoich członków, więc nie wprowadzaj w błąd

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #749 dnia: Luty 01, 2023, 12:18:49 »
[...]W roku 2018 broniłem na tym forum logicznej siatki płac to byłem linczowany przez użytkownika Eqinox, że jestem "malkontentem któremu przeszkadza podział pieniędzy". I chyba "S-ka" potrzebowała jeszcze kilku lat żeby zrozumieć ten fakt, że dzielnie podwyżek było mało rozsądne.[...]
Opowieści z mchu i paproci nowy przepis kwalifikacyjny jest jeszcze łagodniejszy i już tylko czeka na podpis a i z jego dobrodziejstwa to tylko S korzysta? Dobre sobie.
Dodatek 15+ to nie jest pomysł "strażacki"...   
Ty Mr. Eqinox może i faktycznie mech i paproć to Twoja specjalizacja.
Powiedz, że w latach 2016-2020 nie byłeś zwolennikiem podwyżek "po równo". Spłaszczona siatka płac to było coś za czym sam bardzo mocno szedłeś i co propagowałeś. Coś co określałeś jako super podwyżki zrobione w super sposób. Atakowałeś wszystkich co chcieli różnić podwyżki na grupie 1 i na grupie 10. A teraz nagle zwrot jak flaga na wietrze.

"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"