Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 401227 razy)

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #500 dnia: Styczeń 25, 2023, 10:22:02 »
Czasy są trudne i naprawa siatki płac obecnie to nie najlepszy pomysł. Nie przy tej inflacji. Teraz każdy liczy każdy grosz i wszyscy oczekują dobrych podwyżek. Było tyle czasu na uregulowanie płacówki. Starzy ciągną w swoją stronę , bo sporo odejść się szykuje w 2024 ( 8-13 gr) i trzeba przygotować sobie grunt. Młodych to nie interesuje chcą zarabiać  teraz. Konflikt zawsze będzie. 15+ też obejmie starszych służbą choć do emki nie wszystkim to będzie doliczone. Gadanie , że młodzi jeszcze zdążą, że może coś zmienić, że sobie wywalczą itd.itd, a my zaraz odchodzimy na emke to nam się należy też nie jest do końca ok. 

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #501 dnia: Styczeń 25, 2023, 10:42:45 »
Masz rację, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a zaoobserwować OBIEKTYWNĄ osobę to jak znaleźć igłę w stogu siana ^_^

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #502 dnia: Styczeń 25, 2023, 11:00:51 »
Zrozumcie, że kasa do grupy to korzyść dla młodych i starych. Wysługa rośnie każdemu. Odnośnie minimalnego dodatku to temat na kolejne rozmowy.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #503 dnia: Styczeń 25, 2023, 11:22:13 »
Jeszcze raz powiem ten pomysł sierota był dla mnie doskonały mam niski procent dodatku.
Ale to jest niekorzystne na dzień dzisiejszy bo to odrywa nas od rozwiązania systemowego i idziemy w komunistyczną urawniłowkę. I tak realnie Ci z wyższymi dodatnimi stoją w miejscu

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #504 dnia: Styczeń 25, 2023, 11:34:11 »
Czyli obecna sytuacja gdzie ciągle słyszymy że należą nam się wyższe dodatki ale nie dostniemy bo nie ma z czego jest już w porządku?
Podwyżki w grupach nie chcecie dawać równo bo trzeba naprawić siatkę ale podwyżkę dodatku mają dostać wszysycy taką samą niezależnie kto jaki ma? Jeśli sąsiednie komendy potrafią mieć 2 razy wyższy budżet na pochodne to jest taka sama patologia jak obecna siatka płac.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #505 dnia: Styczeń 25, 2023, 11:47:49 »
Czyli obecna sytuacja gdzie ciągle słyszymy że należą nam się wyższe dodatki ale nie dostniemy bo nie ma z czego jest już w porządku?
Podwyżki w grupach nie chcecie dawać równo bo trzeba naprawić siatkę ale podwyżkę dodatku mają dostać wszysycy taką samą niezależnie kto jaki ma? Jeśli sąsiednie komendy potrafią mieć 2 razy wyższy budżet na pochodne to jest taka sama patologia jak obecna siatka płac.
Prośbę mam! Nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia... Nie ma czegoś takiego jak budżet na pochodne... Na wynagrodzenia są średnie i one różnią się na poziomie naprawdę niewielkim. Masz tutaj średnie z mojego województwa bo już mnie naprawdę zaczynasz drażnić pisząc o jakiś dwu i więcej krotnych różnicach!
Chyba, że celowo kłamiesz?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #506 dnia: Styczeń 25, 2023, 11:59:13 »
Miałem dostęp do tabeli ze średnimi dodatkami służbowymi we wszystkich KM/KP w województwie, dla mojego stanowiska przedział był od 300 do ponad 700...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #507 dnia: Styczeń 25, 2023, 12:01:50 »
Miałem dostęp do tabeli ze średnimi dodatkami służbowymi we wszystkich KM/KP w województwie, dla mojego stanowiska przedział był od 300 do ponad 700...
Czyli nie masz pojęcia o czym piszesz i z czego to wynika... Moje gratulacje  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #508 dnia: Styczeń 25, 2023, 12:05:49 »
Nie było tam widocznego kompensowania dodatków między różnymi stanowiskami, niektóre komendy na każdym stanowisku miały wyraźnie wyższe dodatki niż inne. Wyjaśniej w takim razie mi i kolegom z czego to wynika.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #509 dnia: Styczeń 25, 2023, 13:20:23 »
Nie było tam widocznego kompensowania dodatków między różnymi stanowiskami, niektóre komendy na każdym stanowisku miały wyraźnie wyższe dodatki niż inne. Wyjaśniej w takim razie mi i kolegom z czego to wynika.

Eqinox zapewne chce napisać że budżety każdej komendy są podobne a różnice w dodatkach wynikają tylko z polityki jaką obrał 01, w jednej komendzie dodatek dla przykładowej grupy wynosi 400 i 500 zł (przypuśćmy ze to grupa 4 i 5) a w drugiej komendzie na tych samych grupach odpowiednio 300 i 600 zł

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #510 dnia: Styczeń 25, 2023, 13:33:09 »
Nie było tam widocznego kompensowania dodatków między różnymi stanowiskami, niektóre komendy na każdym stanowisku miały wyraźnie wyższe dodatki niż inne. Wyjaśniej w takim razie mi i kolegom z czego to wynika.

Porównaj regulaminy organizacyjne komend.
Jakie są grupy docelowe  a jakie obsadzone.
Patrząc z punktu widzenia budżetu można mieć wysokie grupy (stanowiska) I niskie dodatki lub wysokie dodatki i niskie grupy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #511 dnia: Styczeń 25, 2023, 15:40:44 »
Nie było tam widocznego kompensowania dodatków między różnymi stanowiskami, niektóre komendy na każdym stanowisku miały wyraźnie wyższe dodatki niż inne. Wyjaśniej w takim razie mi i kolegom z czego to wynika.
Prawdę ci piszą koledzy @pb11 i fireman_f a do tego trzeba dodać jeszcze dwie sprawy czyli średnia wysługę i proporcje ludzi w poszczególnych korpusach. Koniec końców wysoka średnia nie musi oznaczać wysokich  dodatków i odwrotnie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #512 dnia: Styczeń 25, 2023, 18:08:32 »
S w to nie mieszaj. Czego oczekujemy powiedzieliśmy. To z naszymi propozycjami nie ma nic wspólnego
Oj Kolego . To Ty nie widziałeś tabeli Ski gdzie od grupy 8 zabrakłoby pieniędzy dla reszty..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #513 dnia: Styczeń 25, 2023, 18:26:06 »
Oj Kolego . To Ty nie widziałeś tabeli Ski gdzie od grupy 8 zabrakłoby pieniędzy dla reszty..
Jutro się przekonamy kto z czym przyjdzie... Mam nadzieje, że trafi to do protokołu  :straz:
W propozycji S chociaż jest grupa 8  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #514 dnia: Styczeń 25, 2023, 18:58:46 »
Oj Kolego . To Ty nie widziałeś tabeli Ski gdzie od grupy 8 zabrakłoby pieniędzy dla reszty..
Jutro się przekonamy kto z czym przyjdzie... Mam nadzieje, że trafi to do protokołu  :straz:
W propozycji S chociaż jest grupa 8  :rofl: :rofl:
No właśnie nie bo od poziomu tej grupy zacznie brakować pieniędzy dla grup wyższych. Takie jest/było założenie Ski.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #515 dnia: Styczeń 25, 2023, 19:33:13 »
No właśnie nie bo od poziomu tej grupy zacznie brakować pieniędzy dla grup wyższych. Takie jest/było założenie Ski.
To może mały zakład, że S jutro zaproponuje dowódcy zmiany/starszemu specjaliście w KM/KP 3880 zł w grupie... Oczywiście do tego dojdą wszelkie konsekwencje zwane "pochodnymi"  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #516 dnia: Styczeń 25, 2023, 19:47:40 »
No właśnie nie bo od poziomu tej grupy zacznie brakować pieniędzy dla grup wyższych. Takie jest/było założenie Ski.
To może mały zakład, że S jutro zaproponuje dowódcy zmiany/starszemu specjaliście w KM/KP 3880 zł w grupie... Oczywiście do tego dojdą wszelkie konsekwencje zwane "pochodnymi"  :wacko:
No tylko czy dowódca zmiany się zgodzi?  ^_^ ^_^ ^_^

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #517 dnia: Styczeń 25, 2023, 19:50:46 »
@vade propozycja S wygląda bardzo rozsądnie i jest bardzo dokładnie policzona bo nawet średnia wysługa w PSP jest obliczona na 13.8% więc raczej szczegółowo.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #518 dnia: Styczeń 25, 2023, 21:01:31 »
A propozycja na resztę stanowisk jaka ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #519 dnia: Styczeń 25, 2023, 21:17:24 »
A propozycja na resztę stanowisk jaka ?
Jak jesteś z S to poroś o kontakt do mnie to raczej się dowiesz a jak nie to sorry...
Forum to hobby, straż to praca a ZZ to działalność społeczna i to się u mnie nie łączy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #520 dnia: Styczeń 25, 2023, 22:02:34 »
W ramach uczciwiego podejścia zamieszczam info które otrzymałem :wacko:
Propozycja została sierotą  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #521 dnia: Styczeń 25, 2023, 22:03:43 »
Źródło Facebook: ZZ Florian

⛔️⛔️⛔️ UWAGA ⛔️⛔️⛔️

Informujemy, że tabela dotycząca zmian w grupach zaszeregowania funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej NIE jest naszym dziełem!
👉 Pojawiły się głosy, że są to propozycje ZZS „Florian” - Mówimy stanowczo - nie jest to nasz pomysł !
👉 Przypominamy o akcji KREW - im więcej z nas zostanie honorowymi dawcami - tym lepiej dla sprawy 🔥
👉 Kampania informacyjna w trakcie realizacji, pozostańcie na nasłuchu 📡📡📡

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #522 dnia: Styczeń 25, 2023, 22:28:24 »
Krew oddaję. Nie biorę wolnego. Od 2007

Offline staryogien

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #523 dnia: Styczeń 25, 2023, 23:08:36 »
O to raczej nikt nie pytał
Jak dla mnie możesz pracować od 2007 i nie brać pensji, dla mnie ważne czy będę mógł godnie żyć pracując w tej formacji (nie odejść na emeryturę z dobrej grupy i z dobrym dodatkiem jak to można wyczytać z twoich poprzednich wpisów)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #524 dnia: Styczeń 25, 2023, 23:11:17 »
Godne życie to 5 10 15 20 50 czy 100 tyś miesięcznie?
I nie ja z oddawania krwi robię protest
A na marginesie nie wiedziałeś gdzie do służby przechodzisz?