Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 406482 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #475 dnia: Styczeń 24, 2023, 22:08:52 »
Nowa grupa 4, według tej tabeli prawie 450 zł więcej niż w propozycji S, przyjmując min. dodatek 25%
Grupa 4 zastępca dowódcy (obecnie 9) zmiany to powiedz mi jak to policzyłeś...
Skąd wziąłeś średni dodatek na tym stanowisku?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #476 dnia: Styczeń 24, 2023, 22:10:41 »
Na 4 są wszyscy dowódcy niby poza dowódcą zmiany. Mam śmiesznie niski dodatek służbowy więc podwyżka byłaby spora

edit.
Fakt nie dodałem że chodzi mi o konkretnie mój przypadek, nie o wszystkich

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #477 dnia: Styczeń 24, 2023, 22:12:21 »
Na 4 są wszyscy dowódcy niby poza dowódcą zmiany. Mam śmiesznie niski dodatek służbowy więc podwyżka byłaby spora
A czyli ty dostaniesz 400 a "stary" zastępca dowódcy zmiany straci  :rofl:
Barwo...
A wiesz, że kluczowym parametrem do wysokości emerytury jest grupa z której "pochodną" jest dodatek...??
Dlatego piszę, że ktoś chce obniżyć emki strażakom.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #478 dnia: Styczeń 24, 2023, 22:13:54 »
Czemu od razu tak naskakujesz? Padła propozycja policzenia sobie z kalkulatorem to policzyłem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #479 dnia: Styczeń 24, 2023, 22:25:02 »
Czemu od razu tak naskakujesz? Padła propozycja policzenia sobie z kalkulatorem to policzyłem.
W momencie gdy walnąłeś poprawkę
edit.
Fakt nie dodałem że chodzi mi o konkretnie mój przypadek, nie o wszystkich
Wypowiedź nabiera jakiegokolwiek sensu... Tylko pamiętaj zastanów się jaką będziesz miał ścieżkę awansu  :wacko:
Bo o emeryturze to nawet nie myslisz  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #480 dnia: Styczeń 24, 2023, 22:29:22 »
Na 4 są wszyscy dowódcy niby poza dowódcą zmiany. Mam śmiesznie niski dodatek służbowy więc podwyżka byłaby spora
A czyli ty dostaniesz 400 a "stary" zastępca dowódcy zmiany straci  :rofl:
Barwo...
A wiesz, że kluczowym parametrem do wysokości emerytury jest grupa z której "pochodną" jest dodatek...??
Dlatego piszę, że ktoś chce obniżyć emki strażakom.

No to o ile więcej solidarność proponuje stażyście, jeśli tu jest ok. 430 brutto?

Dowódca zmiany 5 gr: waloryzacja 440 zł brutto w grupie i minimalny dodatek służbowy 30% czyli ok. 1700 zł brutto
No to panowie kto ma teraz tyle służbowego na 10 grupie? :rofl:
Moim zdaniem ciężko będzie to spiąć finansowo, ale ustalenia minimalnych dodatków służbowych są pozytywne, tym bardziej dla osób na nowych zasadach.
Panowie związkowcy zrozumcie to, że ludzie chcą zarabiać tu i teraz, bo teraz ich inflacja i kredyty dociskają.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #481 dnia: Styczeń 24, 2023, 22:32:54 »
Czemu od razu tak naskakujesz? Padła propozycja policzenia sobie z kalkulatorem to policzyłem.
W momencie gdy walnąłeś poprawkę
edit.
Fakt nie dodałem że chodzi mi o konkretnie mój przypadek, nie o wszystkich
Wypowiedź nabiera jakiegokolwiek sensu... Tylko pamiętaj zastanów się jaką będziesz miał ścieżkę awansu  :wacko:
Bo o emeryturze to nawet nie myslisz  :rofl:

To tylko wyliczenie, bez wyciągania żadnych wniosków.
Dobry pomysł z minimalnym dodatkiem %, bo różnice między komendami potrafią być nawet 2-3 krotne.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #482 dnia: Styczeń 24, 2023, 22:33:37 »
Moim zdaniem ciężko będzie to spiąć finansowo, ale ustalenia minimalnych dodatków służbowych są pozytywne, tym bardziej dla osób na nowych zasadach.
Panowie związkowcy zrozumcie to, że ludzie chcą zarabiać tu i teraz, bo teraz ich inflacja i kredyty dociskają.
Wszyscy muszą zrozumieć, że w czwartek rozmowa będzie na temat podziału 582 zł i niczego więcej!
Każdą bajkę można napisać i opowiadać o co będzie się walczyć tylko najpierw powinno się coś wywalczyć a potem dzielić bo inaczej to populizm i nic więcej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #483 dnia: Styczeń 24, 2023, 22:39:15 »
Panowie ta tabela to fejk

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #484 dnia: Styczeń 24, 2023, 22:44:33 »
Moim zdaniem ciężko będzie to spiąć finansowo, ale ustalenia minimalnych dodatków służbowych są pozytywne, tym bardziej dla osób na nowych zasadach.
Panowie związkowcy zrozumcie to, że ludzie chcą zarabiać tu i teraz, bo teraz ich inflacja i kredyty dociskają.
Wszyscy muszą zrozumieć, że w czwartek rozmowa będzie na temat podziału 582 zł i niczego więcej!
Każdą bajkę można napisać i opowiadać o co będzie się walczyć tylko najpierw powinno się coś wywalczyć a potem dzielić bo inaczej to populizm i nic więcej.

Pełna zgoda, nie rozumiem jednak po co strzały ze strony Panów z Solidarności, że wszyscy tracą wg tej tabeli, a okazuje się, że wszyscy zyskują i to nie mało.
Jeśli nie ma na to środków, oczywiście jest to populizm.
Jednak patrząc obiektywnie, jest to ciekawa propozycja i dalekowzroczna, tym bardziej, że za chwilę w służbie zostaną osoby na nowych zasadach i naliczanie będzie z 10 lat.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #485 dnia: Styczeń 25, 2023, 06:06:08 »
@zurasluk przecież to oczywiste czemu wszyscy tracą:
1. prace nad takimi zmianami to roboty na conajmniej 6 miesięcy a być może i rok... Ja rozumiem, że są tutaj na forum tacy którzy piszą, że podwyżka to obniżka ale tutaj jest brak podwyżki.
2. W dłuższej perspektywie każdy bo skoro teraz narzeka się, że na spłaszczenie to ten projekt spłaszcza jeszcze bardziej i demotywuje.
3. Wrzucanie czegoś takiego na 2 dni przed rozmowami nad podziałem podwyżki to krzywa akcja moim zdaniem to celowa DEZINFORMACJA bo komuś coś strasznie nie wychodzi  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2023, 06:24:41 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #486 dnia: Styczeń 25, 2023, 08:09:45 »
Dodam że sprawa jest jasna.
Mamy do podziału średnio x na etat.
Skoro najniższa grupa dostanie średnią to każdą wyższa grupa ma realnie nawet nie średnie 9.3  procenta.
Nawet zabranie podwyżki 5 czy 6 generałom nic nie zmieni. Czemu bo 7 osób da 7 tys miesięcznie po 33 gorsze na strażaka.
Więc dopóki pomysłodawcą nie pokaże skąd ma środki na ten pomysł to szkoda czasu na dalsze dyskusje.

A na marginesie na nowych zasadach emki będą od 2037? To może jeszcze chwilę poczekajmy że zamianami pod nowy system?!
A dla jasności, czy pojawił się właśnie postulat żeby najwięcej dawać w dolne grupy?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2023, 08:32:05 wysłana przez radca »

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #488 dnia: Styczeń 25, 2023, 09:18:13 »
O co chodzi z 4 kolumną tej tabeli? Jaka nowa kwota bazowa?

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #489 dnia: Styczeń 25, 2023, 09:32:35 »
Nie masz co na nią patrzeć, bo to jeden z wielu fejków - na grupach Floriana pojawił się jako wizualizacja propozycji S-ki, na grupach S-ki pojawił się jako propozycja Floriana, nic innego jak wrzucenie kija w mrowiska i niepotrzebne gotowanie atmosfery.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #490 dnia: Styczeń 25, 2023, 09:43:37 »
S w to nie mieszaj. Czego oczekujemy powiedzieliśmy. To z naszymi propozycjami nie ma nic wspólnego

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #491 dnia: Styczeń 25, 2023, 09:45:24 »
Poczekajmy do jutra, myślę że jutro muszą dojść do porozumienia, bo czasu za wiele nie mają :straz:

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #492 dnia: Styczeń 25, 2023, 09:46:27 »
Dodam że sprawa jest jasna.
Mamy do podziału średnio x na etat.
Skoro najniższa grupa dostanie średnią to każdą wyższa grupa ma realnie nawet nie średnie 9.3  procenta.
Nawet zabranie podwyżki 5 czy 6 generałom nic nie zmieni. Czemu bo 7 osób da 7 tys miesięcznie po 33 gorsze na strażaka.
Więc dopóki pomysłodawcą nie pokaże skąd ma środki na ten pomysł to szkoda czasu na dalsze dyskusje.

A na marginesie na nowych zasadach emki będą od 2037? To może jeszcze chwilę poczekajmy że zamianami pod nowy system?!
A dla jasności, czy pojawił się właśnie postulat żeby najwięcej dawać w dolne grupy?

No ale ludziom ostatnie 10 lat zacznie się naliczać od 2028, więc już wcale tak dużo czasu nie zostało na przemyślenia i legislację. Ustalenie w przyszłości minimalnych dodatków służbowych na zaproponowanych wysokościach jest trafne.  Obecnie moja KM ma najwyższe dodatki służbowe w województwie, a na podziale bojowym nikt się nie zbliża do 20% (może pojedynczy dowódcy zmian).
Strażacy na nowych zasadach muszą dobrze zarabiać przez 10 lat, a nie przez miesiąc, dwa czy rok. A zrozumcie, że wszyscy zyskają, bo będą dobrze zarabiać tu i teraz, a nie tylko na emeryturze…
No bo o to chyba wszystkim chodzi, żeby wszyscy otrzymywali godne wynagrodzenia za swoją pracę przez jak najdłuższy okres służby, a nie tylko w ostatnich miesiącach.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #493 dnia: Styczeń 25, 2023, 09:47:27 »
Ja nic nie mieszam, tylko przedstawiłem fakty - na poprzedniej stronie, gdzie zostało to wrzucone był dopisek, że podobno to propozycja Floriana, a do członków Floriana dotarło jako podobno propozycja S-ki - ani jedno ani drugie nie jest prawdą.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #494 dnia: Styczeń 25, 2023, 09:53:09 »
zurasluk te naliczanie może się jeszcze zmienić 5 razy, jak się zmieni władza, i jak młodzi przejmą stery w ZZ to zaczną protestować że tak nie może być. Na razie ci co się przyjmują do straży to nawet nie wiedzą jakie są zasady przejścia na emke. Wszystko przed wami.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #495 dnia: Styczeń 25, 2023, 09:58:58 »
Propozycja S jest przedstawiona. Są uchwały z rady krajowej. Więc jeśli ktoś we Florianie mówi że to nasz pomysł to albo czytać nie umie albo kłamie.

Zurasluk
Po pierwsze ta tabela jest sierotą. Ktoś sobie coś napisał i nie jest to oficjalna propozycja kogokolwiek. Więc szkoda na to czasu.

Do 2028 r co najmniej dwa razy będą wybory parlamentarne a Ty chcesz ustalać treść rozporządzenia?!

Jeśli idziemy w kwotę wolną a tak robi się podwyżki w dodatku to nie ma podwyżek w grupach.
Chyba że masz ustalone dodatkowe finansowanie. Masz?!

I na koniec
Kiedy przyszedłem do służby powiedziano mi:
Młody
Płacimy mniej niż cywilny sektor  musisz być funkcjonariuszem, ale
Masz emke po 15 latach a zasady przejścia na emeryturę rekompensują niższe uposażenia.
Plus duża stabilność.
I po zastanowieniu zostałem.
A teraz słyszę młodzi muszą mieć kiedyś lepiej więc ty stary strażak się poświęć, żeby za 13 lat młodzi mieli lepsze emki?
Chyba mi się to nie podoba
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2023, 10:05:35 wysłana przez radca »

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #496 dnia: Styczeń 25, 2023, 10:02:33 »
Witam wszystkich skończcie opowiadać a tym młodych o tych starych bo tu data 2028 czy 2038 a skąd wiecie ze ci na starych zasadach nie będą naliczani z 10 lat . Nie dzielcie i nie siejcie plotek bo oni tez to czytają poczekajmy do jutra do 14 ,o 18 już wszyscy wszystko będą wiedzieć     :kwit: :kwit: :kwit:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #497 dnia: Styczeń 25, 2023, 10:10:22 »
To wracając do meritum.
Propozycja S daje trzy rzeczy:
Podwyżki dla wszystkich.
Zwiększenie różnic w grupach dowódczych.
Minimalny dodatek służbowy.

Dla mnie ma to sens.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #498 dnia: Styczeń 25, 2023, 10:12:15 »
To wracając do meritum.
Propozycja S daje trzy rzeczy:
Podwyżki dla wszystkich.
Zwiększenie różnic w grupach dowódczych.
Minimalny dodatek służbowy.

Dla mnie ma to sens.

jestem za :mellow: :mellow: :mellow:

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #499 dnia: Styczeń 25, 2023, 10:13:11 »
Akurat minimalny dodatek powinien zostać przesunięty na później, gdy będzie na tyle środków żeby zastosować minimalny na każdej grupie. To co teraz chcecie wprowadzić w mojej komendzie spowoduje tyle że stażysta zrówna się dodatkiem z niejednym dowódcą zastępu...