Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 401069 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #900 dnia: Luty 04, 2023, 07:40:53 »
@vade narazie to piszesz po babsku :rofl: Jak wszystkie służby dostaną zróżnicowane podwyżki to też o to S i KG psp oskarżysz?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #901 dnia: Luty 04, 2023, 08:33:23 »
Z jakiegoś powodu pokutuje przekonanie że S czy też ZZ mają coś przeciwko jak najwyższym podwyżkom kosztem lepszych emerytur.
Czy osoby to piszące mogłyby wreszcie zrozumieć skoro emerytury są pochodną uposażenia to zawsze wyższe uposażenie to wyższa emerytura? A niższe uposażenie nie da wyższej emerytury?!

Online bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #902 dnia: Luty 04, 2023, 10:37:12 »

Jakim kurw.... płaczu. Jak dostawały grupy 1-8 to siedziałem cicho nie płakałem tylko przyjąłem do wiadomości . Teraz proponuję też siedzieć cicho tym grupą. Żałosny jesteś Ty bo nie odpowiadasz na konkretne pytanie. Czemu nie dostałem ja jak nie było inflacji, żołądek ja i moje dzieci miały taki sam jak ludzie na grupach 1-8 i ich dzieci?
Odpowie ktoś czy lament się zakończył w momencie zadania konkretnego pytania?

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #903 dnia: Luty 04, 2023, 11:18:05 »
Z jakiegoś powodu pokutuje przekonanie że S czy też ZZ mają coś przeciwko jak najwyższym podwyżkom kosztem lepszych emerytur.
Czy osoby to piszące mogłyby wreszcie zrozumieć skoro emerytury są pochodną uposażenia to zawsze wyższe uposażenie to wyższa emerytura? A niższe uposażenie nie da wyższej emerytury?!
Trochę mylisz. Lepszych emerytur dla kogo? Chyba wiesz o czym piszę.  Bo ci co mają 10 15 lat to jakoś ich to nie interesuje.
Ci co to piszą doskonale rozumieją z czego bierze się emerytura. Dlatego jest szybka walka o wysokie uposażenie. Bo pochodna, bo jakieś dodatki, bo tzw. łaska 01go no i robi się całkiem przyjemnie. A potem to się może walić, palić i co tam jeszcze. 

@vade narazie to piszesz po babsku :rofl: Jak wszystkie służby dostaną zróżnicowane podwyżki to też o to S i KG psp oskarżysz?
Nikt nikogo nie oskarża. Podsumowałem to co napisałeś. Przypomnę:
W sumie to tak sobie gadajcie bo już mnie to nudzi  :rofl:
Wg mojej wiedzy decyzje podjęte także szerokości  :wacko:

i podsumowałem, że ci co mieli być zadowoleni są zadowoleni

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #904 dnia: Luty 04, 2023, 11:26:04 »
W sumie to tak sobie gadajcie bo już mnie to nudzi  :rofl:
Wg mojej wiedzy decyzje podjęte także szerokości  :wacko:
Pożegnałeś się to po co wypisujesz swoje bajeczki. Masz urlop to wypoczywaj..

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #905 dnia: Luty 04, 2023, 12:05:13 »
Może niech moderator wszystkie posty w których jest mowa o ZZ przeniesie do
https://www.strazak.pl/index.php/board,24.0.html
bo jakoś tam cicho.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #906 dnia: Luty 04, 2023, 12:16:21 »
Pożegnałeś się to po co wypisujesz swoje bajeczki. Masz urlop to wypoczywaj..
Bo czekałem na ciebie i mam kolejnego niusa/pytanie  :wacko:
Czy to prawda, że ZZ F nie jest w sporze zbiorowym z pracodawcą (lub wyższa instalacją)? I, że niektóre działania które pracodawca uzna za szkodzące zakładowi pracy a mieszczące się w ramach protestu (sporu zbiorowego) to naraża strażaków nawet na zwolnienie ze służby?
Pytam dla kolegi  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #907 dnia: Luty 04, 2023, 13:20:54 »
Może niech moderator wszystkie posty w których jest mowa o ZZ przeniesie do
https://www.strazak.pl/index.php/board,24.0.html
bo jakoś tam cicho.
To niezbyt dobry pomysł, gdyż ZZ, a podwyżki są bardzo ściśle powiązane i nie da się rozmawiać o jednym beż drugiego.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #908 dnia: Luty 04, 2023, 13:26:07 »
Pożegnałeś się to po co wypisujesz swoje bajeczki. Masz urlop to wypoczywaj..
Bo czekałem na ciebie i mam kolejnego niusa/pytanie  :wacko:
Czy to prawda, że ZZ F nie jest w sporze zbiorowym z pracodawcą (lub wyższa instalacją)? I, że niektóre działania które pracodawca uzna za szkodzące zakładowi pracy a mieszczące się w ramach protestu (sporu zbiorowego) to naraża strażaków nawet na zwolnienie ze służby?
Pytam dla kolegi  :rofl: :rofl:
Chyba jako przedstawiciel Ski wiesz co to spór zbiorowy lub akcja protestacyjna.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #909 dnia: Luty 04, 2023, 14:06:51 »
Chyba jako przedstawiciel Ski wiesz co to spór zbiorowy lub akcja protestacyjna.
Ależ wiem i wiem, że członkom S w związku z tym, że są w sporze zbiorowym z pracodawcą a w zasadzie z instancją wyższa  :kwit:  nie grożą żadne konsekwencje  :wacko:
Pytanie czy w związku z zaostrzeniem akcji jest tak z innymi?
Ja pytam dla kolegi  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #910 dnia: Luty 04, 2023, 18:44:48 »
Przepraszam, że post po poście ale mój wieloletni kolega z forum strażaka @SIUSIEK obraził mnie bo pojechał mi przekazem dnia agencji PR Florki Norki INC...
Chyba jako przedstawiciel Ski wiesz co to spór zbiorowy lub akcja protestacyjna.
PS. członek Floriana pyta jak ludzi ZK a wy mu odpowiadacie na moje pytanie  :kwit:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #911 dnia: Luty 04, 2023, 19:38:53 »
Panie Eqinox, Panie Siusiek.
Czy Wy, Wasze super Związki nie zrobiły by razem dużo więcej dobrego dla straży, dla ludzi gdybyście się  nie kłócili kto dalej sika, albo kto zna ważniejszego ministra ?
Żenada. Dwa ważne związki w straży a kłócą się jak baby na targowisku. Dajcie sobie po ryju, wypijcie wódkę i walczcie o naze lepsze jutro.
Na kopalni węgla kamiennego jest około 15 związków ale jak walczą o podwyżkę to wszyscy razem i ugrywja to co chcą. Teraz chcą 20-25 %podwyzki. Nie pierdol..... się z rządem, ministrami tylko walczą ramię w ramię. A Wy co ? Kur....wstyd i tyle.
W kupie siła, a my sami się od środka dzielimy.
Co Wam dają  spory i  kłótnie ? Nakręca Was to ?
Wstyd. Nie takich związków i związkowców chyba nam potrzeba.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #912 dnia: Luty 04, 2023, 20:20:42 »
Wypisz cię na rok dwa lata ze związków w dużych grupach że by nie było wpływów na związki na strajk przecież można w grupach 10 osobowych przyjeżdżać. Nie ma co utrzymywać leśnych dziadków

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #913 dnia: Luty 05, 2023, 09:51:45 »
Bo te podwyżki to tak naprawdę ja załatwiłem. Poczekałem co zaproponują moi przyjaciele z KG i wspaniałomyślnie się zgodziłem przy trzeciej kawce. Bo niby z kim mają pić kawkę jak ja zawsze ich popieram... no chyba nie z tymi na F. Oni to niefajni są.. Wyszło trochę mniej niż w Biedrze (tyle co  budżetówka bez negocjacji dostała) ale przecież ciemny lud uwierzy, że to ja jestem bohaterem.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2023, 09:55:55 wysłana przez ogniomiszcz »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #914 dnia: Luty 05, 2023, 10:25:52 »
Bo te podwyżki to tak naprawdę ja załatwiłem. Poczekałem co zaproponują moi przyjaciele z KG i wspaniałomyślnie się zgodziłem przy trzeciej kawce. Bo niby z kim mają pić kawkę jak ja zawsze ich popieram... no chyba nie z tymi na F. Oni to niefajni są.. Wyszło trochę mniej niż w Biedrze (tyle co  budżetówka bez negocjacji dostała) ale przecież ciemny lud uwierzy, że to ja jestem bohaterem.
I chwała ci za to bo bardzo lubię fantastykę ale nie lubię jak zawiera poważne przekłamania i to poważne. W twojej historii są dwa przekłanania bez świadczń podwyżki w PSP były porównywalne jak w Biedrze: https://www.rp.pl/handel/art37665021-biedronka-goni-lidla-oglasza-podwyzki-pensji-tuz-przed-swietami a w liczając w to +15, stołeczny i mieszkaniówke był znacznie wyższe.
Co do budżetówki to dostała średnio 7,8% a my średnio miedzy 14-15% jeśli dla ciebie te wartości są identyczne to brawo  :rofl:
Ah zapomniał bym dla wszystkich młodych porównujących się do policji to stażysta w Policji dostanie o ponad 100 zł mniejszą podwyżkę a jego podstawa w grupie to będzie 2490 zł a PSP 2810zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #915 dnia: Luty 05, 2023, 11:01:51 »
W przywołanym przez Ciebie linku o podwyżkach w sklepie na B (choć w mojej wypowiedzi miał być tylko przykładem) jest mowa o min. 500zł, co jak łatwo wyliczyć przy zarobkach rzędu 4000 stanowi ponad 10%.
Z przedstawionej przez Ciebie wcześniej tabeli powyżkowej wynika, że 500 zł podwyżki  jest dla osiągalne dla strażaka powyżej 8 grupy.
Dla wyższych stanowisk w sklepie na B podwyżka wyniesie 700 zł, co wg tej samej strażackiej tabeli jest osiągalne dla strażaka na grupie 19+ :)
Średnia podwyżka wyliczona w tej tabelce to zdaje się coś koło 580zł.  więc wytłumacz gdzie tu jest 14-15% bo podobno najniższa płaca w PSP jest wyższa niż w sklepie.
I nie wliczajmy tu mieszkaniówek, mundurówek i innych pierduł, bo karnet na siłownię + prywatna opieka medyczna którą ma mój znajomy z dyskontu jest więcej warta, a jego firmowy softshell jest lepszy niż mój nowy zajebisty polar.

Zapomniałem dodać że mój znajomy nie musi znać 70 dziedzin ratownictwa, nie naraża życia, chyba, że mu towar który wcześniej poukładał na łeb spadnie z półki
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2023, 11:05:22 wysłana przez ogniomiszcz »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #916 dnia: Luty 05, 2023, 11:10:31 »
W przywołanym przez Ciebie linku o podwyżkach w sklepie na B (choć w mojej wypowiedzi miał być tylko przykładem) jest mowa o min. 500zł, co jak łatwo wyliczyć przy zarobkach rzędu 4000 stanowi ponad 10%.
Z przedstawionej przez Ciebie wcześniej tabeli powyżkowej wynika, że 500 zł podwyżki  jest dla osiągalne dla strażaka powyżej 8 grupy.
Dla wyższych stanowisk w sklepie na B podwyżka wyniesie 700 zł, co wg tej samej strażackiej tabeli jest osiągalne dla strażaka na grupie 19+ :)
Średnia podwyżka wyliczona w tej tabelce to zdaje się coś koło 580zł.  więc wytłumacz gdzie tu jest 14-15% bo podobno najniższa płaca w PSP jest wyższa niż w sklepie.
I nie wliczajmy tu mieszkaniówek, mundurówek i innych pierduł, bo karnet na siłownię + prywatna opieka medyczna którą ma mój znajomy z dyskontu jest więcej warta, a jego firmowy softshell jest lepszy niż mój nowy zajebisty polar.
Zapomniałem dodać że mój znajomy nie musi znać 70 dziedzin ratownictwa, nie naraża życia, chyba, że mu towar który wcześniej poukładał na łeb spadnie z półki
Czekaj czekaj weź ponownie tabelkę do ręki i weź zerknij na ostatnią kolumnę bo tam masz podwyżkę razem z wysługą i tam już jest nieco inaczej prawda?
Daje 581,43 bez nagrody rocznej z nagrodą 630 zł.
Najniższa płaca w PSP jest wyższa niż w każdym dyskoncie skoro lubisz takie porównania  :wacko:
Ah znowu zapomniałem trzeba bedzie sprawdzić w przyszłym miesiącu średnie dla poszczególnych służb bo gdzieś padła informacja, że w wyniku wprowadzenia świadczenia +15 gdzie PSP ma wyższą wysługę od policji to PSP bedzie miało wyższą średnią  :fiuu: Po raz pierwszy w historii  :straz:
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2023, 11:14:06 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #917 dnia: Luty 05, 2023, 11:24:07 »
Przecież dodatek za długoletnią służbę po 15, 25 czy 28,5 nie wchodzi w średnią. Jest to świadczenie wypłacane niezależnie od uposażenia. Wypłacane jest z ZERu i nie wpływa na średnie w poszczególnych służbach.  :huh:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #918 dnia: Luty 05, 2023, 11:29:40 »
Przecież dodatek za długoletnią służbę po 15, 25 czy 28,5 nie wchodzi w średnią. Jest to świadczenie wypłacane niezależnie od uposażenia. Wypłacane jest z ZERu i nie wpływa na średnie w poszczególnych służbach.  :huh:
Oj chyba nie:
Finansowanie świadczenia za długoletnią służbę w pierwszym roku, tj. 2023, odbędzie się ze środków ujętych w rezerwie celowej. W latach kolejnych ze środków ujętych w części 42 – Sprawy wewnętrzne oraz części 85 – Budżety wojewodów w ramach środków przewidzianych na funkcjonowanie poszczególnych formacji resortu spraw wewnętrznych i administracji.
Oczywiście mówię o +15.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2023, 11:35:17 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #919 dnia: Luty 05, 2023, 11:38:57 »
Chyba obaj macie połowiczną rację.
25/ 28,5 tak jak pisze @zurasluk
15+ tak jak pisze Eqinox

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #920 dnia: Luty 05, 2023, 11:46:26 »
Przecież dodatek za długoletnią służbę po 15, 25 czy 28,5 nie wchodzi w średnią. Jest to świadczenie wypłacane niezależnie od uposażenia. Wypłacane jest z ZERu i nie wpływa na średnie w poszczególnych służbach.  :huh:
Oj chyba nie:
Finansowanie świadczenia za długoletnią służbę w pierwszym roku, tj. 2023, odbędzie się ze środków ujętych w rezerwie celowej. W latach kolejnych ze środków ujętych w części 42 – Sprawy wewnętrzne oraz części 85 – Budżety wojewodów w ramach środków przewidzianych na funkcjonowanie poszczególnych formacji resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Ok, jednak jest to świadczenie, a nie cześć składowa uposażenia. Nie wpływa na średnie uposażenie strażaka, czy policjanta, nie wpływa na wysokość nagrody rocznej czy nadgodzin.

Z przymróżeniem oka…
Za chwilę będziemy sumować wszelkie świadczenia, brak lokalu, gruszę,  delegacje, 13, nadgodziny, żeby na siłę udowodnić, że w straży nadal udaje się lepiej zarobić, niż w dyskoncie.

A chyba wspólnym celem powinny być dalsze starania o coraz lepsze warunki pracy i uposażenia w naszej formacji  :rolleyes: Pamietajmy, że jesteśmy wiodącą służbą ratowniczą w kraju, z coraz szerszym zakresem działania, coraz to nowymi obowiązkami, coraz szerszym spektrum zagrożeń i ich dynamicznymi zmianami w związku z rozwojem technologii i przemysłu. Nadal jesteśmy w grupie ryzyka, z racji wykonywanego zawodu…

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #921 dnia: Luty 05, 2023, 11:54:27 »
Z przymróżeniem oka…
Za chwilę będziemy sumować wszelkie świadczenia, brak lokalu, gruszę,  delegacje, 13, nadgodziny, żeby na siłę udowodnić, że w straży nadal udaje się lepiej zarobić, niż w dyskoncie.
Z przymrużeniem oka?
Widziałem 3 tegoroczne PITy gdzie cześć tych rzeczy była doliczona i chłopak z 10 letnim stażem miał uposażenie prawie dwóch kasjerów... Nie róbcie sobie jaj i nie porównujcie brutto do brutto funkcjonariusza bo nawet to jest kłamliwe.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #922 dnia: Luty 05, 2023, 12:34:33 »
Ja nie pisałem o zarobkach tylko o %podwyżki. Jak chcesz to możemy się porównać do drugiego bieguna,  np. do górników, gdzie ZZ mają trochę więcej do powiedzenia niż w dyskontach. Od razu dodam, że oni wydobywają NASZ węgiel, a dodatków nie liczonych do pensji mają znacznie więcej niż my.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #923 dnia: Luty 05, 2023, 12:44:21 »
Ja nie pisałem o zarobkach tylko o %podwyżki. Jak chcesz to możemy się porównać do drugiego bieguna,  np. do górników, gdzie ZZ mają trochę więcej do powiedzenia niż w dyskontach. Od razu dodam, że oni wydobywają NASZ węgiel, a dodatków nie liczonych do pensji mają znacznie więcej niż my.
Dodaj, że mają prawo do strajku i uzwiązkowienie ponad 100%  :rofl: I to nie żart...
Weź od razu lekarzy nierozdrabniaj się. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #924 dnia: Luty 05, 2023, 12:49:10 »
Przecież my też podobno strajkujemy, czy też protestujemy  :)
Lekarzy to akurat bym wziął .... i ubrał w wojskowe buty wzorem jednego z ministrów.