Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 407452 razy)

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #700 dnia: Styczeń 31, 2023, 17:42:07 »
Barwo Ty jak Ty dostawałeś było ok a jak chce to ktoś wyrównać to ola Boga biją.... Dostaniesz to zestawienie chociażbym miał kwoty spod ziemi wykopać...
Akurat jestem w grupie, która więcej zyska na tej podwyżce, ale nie jest mi po prostu obojętny los osób, które mają dostać tak mało, szczególnie że mówimy o podwyżce, o którą walczymy z powodu inflacji.  Jako działacz związkowy cieszę się, że F nie zgodził się na taki sposób, bo przynajmniej nawet jak to wejdzie w życie i ktoś zapyta mnie, dlaczego dostał tylko 250 brutto to będę mógł spojrzeć mu w oczy i powiedzieć, że próbowałem coś zmienić.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2023, 17:45:15 wysłana przez mpolskie »

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #701 dnia: Styczeń 31, 2023, 17:43:20 »
438,27 + 84,67 = 522,94. Dodając do tego te 58,49 które mówisz że idą na 13 to wychodzi 581,43.  A gdzie te 631?
Skąd te kwoty?

Pofatyfowałem się i policzyłem. Średnią wysługę wziąłem z tej tabeli na dole, ale raczej się zgadza.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #702 dnia: Styczeń 31, 2023, 17:47:07 »
Pofatyfowałem się i policzyłem. Średnią wysługę wziąłem z tej tabeli na dole, ale raczej się zgadza.
To licz na pełne etaty  :straz: Będzie inny wynik.
Akurat jestem w grupie, która więcej zyska na tej podwyżce, ale nie jest mi po prostu obojętny los osób, które mają dostać tak mało, szczególnie że mówimy o podwyżce, o którą walczymy z powodu inflacji.  Jako działacz związkowy cieszę się, że F nie zgodził się na taki sposób, bo przynajmniej nawet jak to wejdzie w życie i ktoś zapyta mnie, dlaczego dostał tylko 250 brutto to będę mógł spojrzeć mu w oczy i powiedzieć, że próbowałem coś zmienić.
Florian z tego co słyszałem to podział na grupy akceptuje a nie akceptuje dodatku minimalnego... A dodatek minimalny to wsparcie dla najgorzej zarabiających w związku z inflacją.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #703 dnia: Styczeń 31, 2023, 17:59:39 »
Pofatyfowałem się i policzyłem. Średnią wysługę wziąłem z tej tabeli na dole, ale raczej się zgadza.
To licz na pełne etaty  :straz: Będzie inny wynik.

Czyli średnio na strażaka wychodzi 581, ale średnio na etat 522 bez 13?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #704 dnia: Styczeń 31, 2023, 18:02:49 »
Pofatyfowałem się i policzyłem. Średnią wysługę wziąłem z tej tabeli na dole, ale raczej się zgadza.
To licz na pełne etaty  :straz: Będzie inny wynik.

Czyli średnio na strażaka wychodzi 581, ale średnio na etat 522 bez 13?

Tak najprościej jak się da każdy etat w PSP dostaje podwyżkę nie tylko obecnie zatrudnieniony. Nikt nie ma doclowego stanowiska "stażysta".
Próbujesz w prosty sposób liczyć rzeczy które są znacznie bardziej skomplikowane niż się wydają.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #705 dnia: Styczeń 31, 2023, 18:06:13 »
Teraz jest walka o przyszłoroczne emerytury. Bo prawdopodobnie może już nie być tak wysokiej waloryzacji emerytur jak w tym roku i trzeba przygotować sobie grunt w grupach. Przyszłoroczne podwyżki rząd pewnie też przełoży na marzec. A skala odejść i to właśnie z tych wyższych grup bedzie wysoka. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #706 dnia: Styczeń 31, 2023, 18:07:39 »
Teraz jest walka o przyszłoroczne emerytury. Bo prawdopodobnie może już nie być tak wysokiej waloryzacji emerytur jak w tym roku i trzeba przygotować sobie grunt w grupach. Przyszłoroczne podwyżki rząd pewnie też przełoży na marzec. A skala odejść i to właśnie z tych wyższych grup bedzie wysoka.
To powinno cieszyć niższe grupy bo to uwolni stołki i środki z wyslugi i dodatków... Więc w czym problem
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #707 dnia: Styczeń 31, 2023, 18:17:18 »
Teraz jest walka o przyszłoroczne emerytury. Bo prawdopodobnie może już nie być tak wysokiej waloryzacji emerytur jak w tym roku i trzeba przygotować sobie grunt w grupach. Przyszłoroczne podwyżki rząd pewnie też przełoży na marzec. A skala odejść i to właśnie z tych wyższych grup bedzie wysoka.
Nie każdy to widzi - ale trzeba się cieszyć, bo to uwolni stołki, więc w czym problem? :fiuu:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #708 dnia: Styczeń 31, 2023, 18:22:31 »
Walka o przyszłoroczne cokolwiek, znowu tu i teraz czy wszyscy we Florianie po zmianie przewodniczącego zwariowali? Przecież to będzie mieć wpływ już zawsze...
Naprawiona siatka plac pozwoli na kolejne modyfikacje systemu płac
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #709 dnia: Styczeń 31, 2023, 18:32:01 »
Należy też dążyć do wiekszych różnic kwotowych miedzy stopniami, bo to co teraz jest to też nieporozumienie.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #710 dnia: Styczeń 31, 2023, 18:41:54 »
Teraz jest walka o przyszłoroczne emerytury. Bo prawdopodobnie może już nie być tak wysokiej waloryzacji emerytur jak w tym roku i trzeba przygotować sobie grunt w grupach. Przyszłoroczne podwyżki rząd pewnie też przełoży na marzec. A skala odejść i to właśnie z tych wyższych grup bedzie wysoka.
Nie każdy to widzi - ale trzeba się cieszyć, bo to uwolni stołki, więc w czym problem? :fiuu:
To powinno cieszyć niższe grupy bo to uwolni stołki i środki z wyslugi i dodatków... Więc w czym problem
A no nie do końca. Bo co (sory za skrót) młodego interesuje emerytura starego? Stołków zwolni się kilka i wskoczy na nie parę osób z dołu, a jeszcze trzeba brać pod uwagę przepis kwalifikacyjny. Reszta dołu zostanie na ratowniku z ogniomistrzem. Max do 7 gr.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #711 dnia: Styczeń 31, 2023, 18:53:25 »
Należy też dążyć do wiekszych różnic kwotowych miedzy stopniami, bo to co teraz jest to też nieporozumienie.
Należy zlikwidować dodatek za stopień i wrzucić to w mnożnik.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #712 dnia: Styczeń 31, 2023, 19:02:09 »
Walka o przyszłoroczne cokolwiek, znowu tu i teraz czy wszyscy we Florianie po zmianie przewodniczącego zwariowali? Przecież to będzie mieć wpływ już zawsze...
Naprawiona siatka plac pozwoli na kolejne modyfikacje systemu płac
Jaki Ty jesteś...Naprawiona siatka płac?  Przecież to co podpisaliście to rozwalenie siatki płac na kolejne lata. KG coś wam pokazała i Wy tak się tym zachwyciliście że teraz próbujecie jak to ogarnęliście odkręcić z zwalić na F.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #713 dnia: Styczeń 31, 2023, 19:06:44 »
Ludzie jak tak to czytam to powiem Wam że może się pozwalniają stołki tylko ile osób zaawansuje znam przypadki w Polsce z jednostek że nie są obsadzone etaty operatorów  etaty dowódców sekcji, że by nie zajmować z-cy dcy zmiany to dowódca zastępu pełni jego obowiązki. Bo komenda nie ma podnoszonego budżetu wiec z czegoś trzeba mieć na ten budżet. :fiuu: :fiuu: :fiuu: :fiuu:
I ci którzy dostali się do woj. związków zapomnieli o Nas na dole Tylko dzieki komu ONI tam sie dostali. :tuba: :tuba: :tuba:
 Jutro jest 1Luty i moze ktos powiedzieć ile kto dostanie podwyżki. NIKT NIC NIE WIE TAKA JEST PRAWDA. :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #714 dnia: Styczeń 31, 2023, 19:09:37 »
A no nie do końca. Bo co (sory za skrót) młodego interesuje emerytura starego? Stołków zwolni się kilka i wskoczy na nie parę osób z dołu, a jeszcze trzeba brać pod uwagę przepis kwalifikacyjny. Reszta dołu zostanie na ratowniku z ogniomistrzem. Max do 7 gr.
Z całym szacunkiem ale każde odejście to awans kilku ludzi bo to cały zestaw naczyń połączonych lub jak kto woli drabinka... Ale środki uwalniają się duże...
Należy zlikwidować dodatek za stopień i wrzucić to w mnożnik.
Należy też zlikwidować stopnie i szkoły i przestać być służbą mundurową (bo je charakteryzuje struktura hierarchiczna) też można... No bez żartów...
Jaki Ty jesteś...Naprawiona siatka płac?  Przecież to co podpisaliście to rozwalenie siatki płac na kolejne lata. KG coś wam pokazała i Wy tak się tym zachwyciliście że teraz próbujecie jak to ogarnęliście odkręcić z zwalić na F.
Oczywiście, że tak tylko ignorant nie widzi różnicy miedzy tym co jest teraz czyli różnica miedzy 4 grupą a 9 czyli 140 zł a tym co będzie po nowemu czyli 500 zł... Ja wiem, że matematyka cieżki temat ale bez przesady!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #715 dnia: Styczeń 31, 2023, 19:16:06 »
Ludzie jak tak to czytam to powiem Wam że może się pozwalniają stołki tylko ile osób zaawansuje znam przypadki w Polsce z jednostek że nie są obsadzone etaty operatorów  etaty dowódców sekcji, że by nie zajmować z-cy dcy zmiany to dowódca zastępu pełni jego obowiązki. Bo komenda nie ma podnoszonego budżetu wiec z czegoś trzeba mieć na ten budżet. :fiuu: :fiuu: :fiuu: :fiuu:
I ci którzy dostali się do woj. związków zapomnieli o Nas na dole Tylko dzieki komu ONI tam sie dostali. :tuba: :tuba: :tuba:
 Jutro jest 1Luty i moze ktos powiedzieć ile kto dostanie podwyżki. NIKT NIC NIE WIE TAKA JEST PRAWDA. :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Bo podwyżki od marca , a to też zasługa związków, które wznieciły burzę masowych odejściach, a minister to łyknął i przeniósł podwyżki na marzec. Nigdy tak nie było , by podwyżki były od marca naliczane za 12 m-cy w 10. Zawsze były od marca z wyrównaniem od stycznia. I tu jakoś związki nie umiały interweniować?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #716 dnia: Styczeń 31, 2023, 19:25:40 »
Bo podwyżki od marca , a to też zasługa związków, które wznieciły burzę masowych odejściach, a minister to łyknął i przeniósł podwyżki na marzec. Nigdy tak nie było , by podwyżki były od marca naliczane za 12 m-cy w 10. Zawsze były od marca z wyrównaniem od stycznia. I tu jakoś związki nie umiały interweniować?
Bo potrafiły to policzyć  :rofl: Jak jesteś w ZZ to zapytaj dlaczego  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #717 dnia: Styczeń 31, 2023, 19:29:15 »
Bo podwyżki od marca , a to też zasługa związków, które wznieciły burzę masowych odejściach, a minister to łyknął i przeniósł podwyżki na marzec. Nigdy tak nie było , by podwyżki były od marca naliczane za 12 m-cy w 10. Zawsze były od marca z wyrównaniem od stycznia. I tu jakoś związki nie umiały interweniować?
Bo potrafiły to policzyć  :rofl: Jak jesteś w ZZ to zapytaj dlaczego  :wacko:
Szczególnie Ty Kolego umiejętnie to liczysz. Na niekorzyść strażaków..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #718 dnia: Styczeń 31, 2023, 19:31:32 »
Szczególnie Ty Kolego umiejętnie to liczysz. Na niekorzyść strażaków..
To ile jest więcej 7.8% czy 9.36?
Pora na Florianową matematyke!!!!!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #719 dnia: Styczeń 31, 2023, 19:51:15 »
Mogli dać od lipca to wyszłoby 15,5%  ^_^.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #720 dnia: Styczeń 31, 2023, 19:59:56 »
Mogli dać od lipca to wyszłoby 15,5%  ^_^.
Wiesz doskonale, że to tak nie działa bo chodziło o emerytów i o połączoną waloryzację... Ale skoro chcesz iść w sarkazm to proszę..
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #721 dnia: Styczeń 31, 2023, 20:22:04 »
Mogli dać od lipca to wyszłoby 15,5%  ^_^.
Wiesz doskonale, że to tak nie działa bo chodziło o emerytów i o połączoną waloryzację... Ale skoro chcesz iść w sarkazm to proszę..
Co rok była połączona waloryzacja. Teraz ZZ wywołały panikę masowymi odejściami co okazało się nieprawdą, bo sam wiceminister powiedział, że są na corocznym poziomie. I tak ZZ załatwiły tegorocznych emerytów, a między innymi swoich członków.
 I nie chodzi mi o wywołanie jakieś g....burzy. Chodzi o to by ZZ były dla wszystkich. Dla młodych, starych tych co  w służbie i tych co  odchodzą na zasłużoną emeryturę. A nie jak jestem na 6gr to walczę o niższe grupy, jak na 8  to walczę o wyższe grupy. Jak na eme to dodatki przed itd.itd.  A gadanie, że młodzi też kiedyś się doczekają jest bez sensu. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2023, 20:52:48 wysłana przez vade »

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #722 dnia: Styczeń 31, 2023, 20:45:10 »
A jakie są efekty dzisiejszego spotkania ????

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #724 dnia: Luty 01, 2023, 08:51:30 »
Prostowanie manipulacji komunikatu Floriana zajęło by więcej miejsca niż sam komunikat.
Szkoda słów  :rofl:
Czy dobrze rozumiem że F chce jeszcze więcej dać w grupy w środku? Czy źle czytam?