Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 401226 razy)

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 04, 2023, 17:33:55 »
Nie. Pytam się tylko o jedno:
Jaki masz pomysł na to?
Ja w Twojej sytuacji zacisnąłem zęby i przetrwałem.
Jeździłem na manifestacje. Działałem w związku choć na tym traciłem.
Teraz chcesz czego?
Tak konkretnie?
Chcę zrozumienia dla ludzi przyjętych po 2013.
Bo możliwość odejścia na emeryturę po 15 latach i naliczanie z ostatniej wypłaty to jest przywilej.
Natomiast wprowadzane są kolejne podziały.
Prosty przykład d-ca zastępu z 10 letnim stażem ma na wozie starszego ogniomistrza z 15 letnim stażem który zarabia od niego około 5 procent więcej (nie licząc stażowego bo każdy na to pracuje proporcjonalnie do lat służby) uważasz to za sprawiedliwe?


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 04, 2023, 17:54:48 »
Nie. Pytam się tylko o jedno:
Jaki masz pomysł na to?
Ja w Twojej sytuacji zacisnąłem zęby i przetrwałem.
Jeździłem na manifestacje. Działałem w związku choć na tym traciłem.
Teraz chcesz czego?
Tak konkretnie?
Chcę zrozumienia dla ludzi przyjętych po 2013.
Bo możliwość odejścia na emeryturę po 15 latach i naliczanie z ostatniej wypłaty to jest przywilej.
Natomiast wprowadzane są kolejne podziały.
Prosty przykład d-ca zastępu z 10 letnim stażem ma na wozie starszego ogniomistrza z 15 letnim stażem który zarabia od niego około 5 procent więcej (nie licząc stażowego bo każdy na to pracuje proporcjonalnie do lat służby) uważasz to za sprawiedliwe?
Była mowa o co najmniej 20 procentowym starcie z dodatkiem służbowym. I ani minister ani zastępca Komendanta B. ( śmiem twierdzić że mu nawet nie przekazał ) mieli z ukłonem w stronę związków zawodowych przyjrzeć się jego wysokości. Zapytasz skąd to wiem. Otóż z ich ust.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 04, 2023, 17:57:50 »
Z funkcyjnym minimum 20 proc. Potwierdzam rozmawia się o tym

Wojtek to się może zdarzyć. Ale jak mówiłem odebrać podoficerom niżej żeby dowódcą dać?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2023, 18:01:27 wysłana przez radca »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 04, 2023, 18:06:05 »
Z funkcyjnym minimum 20 proc. Potwierdzam rozmawia się o tym

Wojtek to się może zdarzyć. Ale jak mówiłem odebrać podoficerom niżej żeby dowódcą dać?
Funkcyjny 20 procent obiecał minister a związki przypomniały p służbowym..sory jeden związek bo drugi już nic nie robi.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 04, 2023, 18:43:20 »
Bo to funkcyjny pozbawia nadgodzin?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 04, 2023, 18:51:05 »
Bo to funkcyjny pozbawia nadgodzin?
Oczywiście zgadzam się. Dlatego trzeba też walczyć żeby komendanci nie dostali ani złotówki z naszych podwyżek. Niech MSWIA zabezpieczy wszelkie pochodne i tu jest pole do popisu dla generała żeby teraz on zaczął robić coś w temacie.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 04, 2023, 19:00:54 »
Pan generał już wszystko ma.Sam mówi,że pieniędzy nam nie brakuje.Karetki, nowe auta, to się liczy w roku wyborczym.Nierealne budżety komend,brak pieniędzy na podstawowe utrzymanie tych nowoczesnych aut,tego się nie pokazuje.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 04, 2023, 19:20:22 »
Polecam nowy post na funpage'u PSP na FB. Same pasmo sukcesów i broń Boże krytykować.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 04, 2023, 19:47:34 »
Za taką propagandę,TVP powinno odpalić działkę KG :klol:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 04, 2023, 19:53:32 »
To nawet nie było TVP, tylko TV Republika. Najlepsze jest to, że e kasowane są "niewygodne" komentarze.
Ale.co tam, do września pieniędzy starczy, więc można ładnie wszystko prezentować. Potem jak zwykle będzie łatanie.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 04, 2023, 20:02:17 »
Spokojnie Panowie:). Wygra PO i wtedy na własnej skórze zobaczycie co znaczy piniendzy nie ma i nie będzie.

Przypominam  po dojściu do władzy PO natychmiast wstrzymano waloryzację plac. Ustawę modernizacyjną przesunięto o rok. Rozpoczęto prace nad nowym systemem emerytalnym i chorobowym.
Szczerze nam tego nie życzę.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 04, 2023, 20:16:57 »
A kto mówi, że oni dojdą do władzy? Najprawdopodobniej to PiS nie będzie miał większości i kogoś będą musieli na siłę do siebie podczepić. Reszty Twoich wywodów nie komentuję, bo przecież jest tak dobrze, nie ma żadnych afer, nikt nas nie doi z kasy itd., a prezes Obajtek jest najlepszy w historii 😂 a i kajzerka w biedrze też nie podrożała, kij że można jeść śmieci, ale ważne że jest tanio.
Przypominam kolejny raz o postulacie ZZ: nie schodzimy poniżej 20% waloryzacji.

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 04, 2023, 20:33:13 »
Jaka partia by nie była to nie będzie większego znaczenia . Oni wszyscy grają do jednej bramki, ale przeciwko społeczeństwu.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 04, 2023, 20:48:24 »
W uzupełnieniu:
Jak mówiłem na 2023 rok same KP/KM mają taki budżet jak w 2022 roku cała straz.
W MSW jest 3 mld rezerwy płacowej. Tu są niektóre z dodatków jeszcze bez ustawy.

SainT osobiście znam kilku polityków PIS. Niektórzy grają pod siebie, ale akurat szefostwo MSWiA stoi murem za swoimi ludźmi. I jeśli tylko może to ściąga pieniądze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2023, 20:52:30 wysłana przez radca »

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 04, 2023, 21:41:57 »
W uzupełnieniu:
Jak mówiłem na 2023 rok same KP/KM mają taki budżet jak w 2022 roku cała straz.
W MSW jest 3 mld rezerwy płacowej. Tu są niektóre z dodatków jeszcze bez ustawy.

SainT osobiście znam kilku polityków PIS. Niektórzy grają pod siebie, ale akurat szefostwo MSWiA stoi murem za swoimi ludźmi. I jeśli tylko może to ściąga pieniądze.
Przy całym szacunku dla Ciebie, uważasz że jeśli budżety komend zostały na tym samym poziomie to będzie lepiej?? Teraz już brakowało na podstawowe rzeczy, to teraz dolicz inflację chociażby w energii, która komendy też dotyka... .
Dalej uważam, że związki na ten moment są tak poukładane, że to dno. Wypisujesz co związki załatwiły. Sorry, trudno żeby żadnych zasług nie mialy.
PO to był dramat, ministrów fakt mamy moim zdaniem jednych z lepszych w historii resortu, tylko to że związki są tak słabe skutkuje obrazem że jest cacy. Solidarność jest bardziej piowska niz sam PiS. To, że rząd nam dokłada obowiązków bez kasy to rozumiem, bo im się to opłaca a związki tylko klaszczą więc w czym problem? Dziś czytałem artykuł o podwyżkach w Lidlu. Wiem wiem chcesz to się zwolnij... . Tylko ja jaka mam odpowiedzialność, a jaka jest w innych zawodach. Tylko etos służby jeszcze nas trzyma, mimo że do garnka mniej można włożyć.
No i sorry wegetować nie zamierzam. Kupowałem szynkę x i dalej to będę robił zamiast kupić tańsza bo państwo defacyo mi pensje obniża.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 04, 2023, 21:46:52 »
Panie Radca.
Czytam Pana wiadomości na tym forum, z częścią się zgadzam, często pisze Pan z głową, zna się na rzeczy, ma wiadomości z 1 ręki itp.
Ale takiej tuby propagandowej PiSu na tym forum jeszcze nie bylo. Jestem pod wrażeniem. I nie będę Panu pisał i rozpoczynał wojnę na fakty jak to PiS " dobrze rządzi" bo kilkoma przykładami pokazał bym Panu jaka to " wspaniała ekipa "
Co do podwyżek, pisałem już wcześniej, związki zawodowe straży powinny wyjść z jednym postulatem: podwyżki o min 20 %.
Teraz związki łapią 6 srok za ogon .
Czy Pan wie jakie dodatki wywalczyły związki zawodowe JSW, PGG , Turon czy innych ?  Więc można i da się.
A teraz nowe żądania JSW- podwyżki 20-25 % albo strajk.
Tam związki się  nie " pierd..... z władzą "   :rofl:
Jesteśmy służba od wszystkiego, ale nie idzie za tym wynagrodzenie. I pisanie, że 3700 +/- na start w służbie jest ok, było by dobre może 7 lat temu.   
Strażak z pb  ze stażem około 10 lat powinien zarobić tyle żeby nie musiał dorabiać między służbami jeśli chce poprawić byt swojej rodziny, albo odłożyć na " dobre wakacje ". Szanujmy się.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2023, 21:59:12 wysłana przez mietek90 »

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 04, 2023, 22:05:31 »
Polecam nowy post na funpage'u PSP na FB. Same pasmo sukcesów i broń Boże krytykować.

Chłopak który skomentował post z informacja o transmisjach miał już ponoć rozmowę dyscyplinującą ze swoimi przełożonymi  :rofl:
Dodam że już nie widać tego komentarza jak i odpowiedzi KG 🤪

WOLNOŚĆ SŁOWA  :wall:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 04, 2023, 22:16:05 »
@mietek90 ZZ przecież mówiły, że poniżej 20% nie schodzą. Widać jak to wyszło, do tej pory nikt nic nie wie.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 04, 2023, 22:22:58 »
Panie Simek 92, to teraz widzimy ile znacz słowo i postulaty ZZ.
 To też pokazuje jak poważnie strona rządowa " traktuje " nas i nasze ZZ, jak bardzo się boją " strajku i protestu "  :rofl:
Jest biedniej z roku na rok i żadna  TVP, ani inna tuba propagandowa tego faktu nie schowa pod dywan.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 05, 2023, 10:52:37 »
Panie Simek 92, to teraz widzimy ile znacz słowo i postulaty ZZ.
 To też pokazuje jak poważnie strona rządowa " traktuje " nas i nasze ZZ, jak bardzo się boją " strajku i protestu "  :rofl:
Jest biedniej z roku na rok i żadna  TVP, ani inna tuba propagandowa tego faktu nie schowa pod dywan.
Co do strony rządowej przypomnijcie sobie protest za czasów poprzedniej władzy jak nas potraktowali....

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 05, 2023, 13:58:14 »
Mam tylko jedno pytanie. 20 proc. Dla każdego?! Super tylko jak to technicznie zrobić?! W grupie się nie da. W stopniu też to jak? !
Mietek czyli ile ten strażak powinien na rękę zarabiać?!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2023, 14:07:15 wysłana przez radca »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 05, 2023, 14:29:06 »
No to po co startujecie z takimi postulatami? Najpierw 20%, a potem dla kogo i dlaczego.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 05, 2023, 14:32:54 »
A na temat? Jak zrobić 20 proc dla wszystkich?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 05, 2023, 14:43:20 »
A na temat? Skoro zz coś takiego proponują, to wypada określić gdzie i jak trafi ta podwyżka. Ty jesteś przedstawicielem ZZ, nie ja. Chyba że to było zrobione celowo, w stylu rzucimy coś dla ludu, a i tak tego nie spełnimy, co zresztą widać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 05, 2023, 16:15:19 »
A na temat? Skoro zz coś takiego proponują, to wypada określić gdzie i jak trafi ta podwyżka. Ty jesteś przedstawicielem ZZ, nie ja. Chyba że to było zrobione celowo, w stylu rzucimy coś dla ludu, a i tak tego nie spełnimy, co zresztą widać.
Ty jesteś członkiem zz..? Po co gładzisz Skoro nawet nie wiadomo gdzie i po ile.