Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 406486 razy)

Offline staryogien

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #525 dnia: Styczeń 25, 2023, 23:14:55 »
Na tą chwilę żadnej z tych kwot nie zarobisz w PSP nie mając co najmniej kilku lat stażu, więc uznam to za utopię.

Offline staryogien

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #526 dnia: Styczeń 25, 2023, 23:18:00 »
Powiem więcej, znam wiele przykładów, że nawet kilkunastoletni staż nie gwarantuje najniższej z kwot które podałeś

Offline Strażak 1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 25, 2023, 23:38:47 »
Jeśli jest ktoś taki z kilkunastoletnim stażem to musi być, przepraszam za słownictwo " młot"

Offline Strażak 1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #528 dnia: Styczeń 25, 2023, 23:51:22 »
Staryogien, jeśli według Ciebie pracując w naszej formacji nie jesteś w stanie godnie żyć to chyba nie widzisz co się dzieje dookoła. Popatrz na swoją pracę, na to jaki sprawia ona fan, jaki masz komfort płatności na czas, bezpieczeństwo socjalne i spójrz na koniec w PIT roczny, a na koniec odpowiedz sobie na pytanie po cóż się do tej formacji wstąpiłeś

Offline staryogien

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #529 dnia: Styczeń 26, 2023, 07:06:11 »
Wszystko co mówisz jest prawdą i zgadzam się z tym. Bardziej chodzi mi o to że znaczna część naszej grupy zawodowej nie myśli o tym, żeby rosły wypłaty, tylko żeby na koniec dostać dobra emeryturę. To jest ewenement którego nie jestem w stanie pojąć, ludzie którzy wstąpili w szeregi po 2013 naprawdę nie myślą o tym żeby odejść na dobrych warunkach, bo będą one prawdopodobnie znacznie gorsze od obecnych, a o to by wypracować system który zagwarantuje adekwatne zarobki do sytuacji gospodarczej w kraju. Według mnie obecna sytuacja, czyli wysoka inflacja, wysokie stopy procentowe i drogie ceny energii żywności oraz paliwa powodują, że wizja podwyżki 400 złotych netto nie napawa optymizmem na ten rok. Tym bardziej że postulaty tego "protestu" były trochę inne. Naprawa siatki płac jedt ważna ale na tą chwilę powinniśmy skupić się na tym, by nie walczyć co rok o kilka stów do wypłaty tylko wypracować godziwy system, który to naprawi. Nikt nie będzie chciał tysiąca podwyżki jeśli sytuacja w kraju będzie taka jak 3 lata temu, ale dziś przesłanki do tego są zrozumiałe.

radca trąci strasznym betonem, chyba ty wiedziałeś gdzie wstepujesz 😂

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #530 dnia: Styczeń 26, 2023, 07:39:22 »
Jeśli jest ktoś taki z kilkunastoletnim stażem to musi być, przepraszam za słownictwo " młot"
U mnie na zmianie na 14 osób 4 zarabia powyżej 5000 netto, reszta zarabia poniżej 5000. Nie znasz realiów.

Offline Wróżbita

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #531 dnia: Styczeń 26, 2023, 07:54:48 »
Dostali juz PITy ze wiedza ile dokladnie zarabiają ?
Jeśli jest ktoś taki z kilkunastoletnim stażem to musi być, przepraszam za słownictwo " młot"
U mnie na zmianie na 14 osób 4 zarabia powyżej 5000 netto, reszta zarabia poniżej 5000. Nie znasz realiów.

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #532 dnia: Styczeń 26, 2023, 07:59:05 »
Mówimy o gołej wypłacie.

Offline Wróżbita

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #533 dnia: Styczeń 26, 2023, 08:11:40 »
Twoim dochodem jest PIT. Zeby nie było tez chce zarabiać więcej ale jak czyta się wypociny co niektórych to nóż otwiera się w kieszeni

Offline Kivlow14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #534 dnia: Styczeń 26, 2023, 08:14:52 »
Panowie,

Tu nie chodzi o to ile będzie podwyżki tylko jak nas traktuje władza.
Inflacja 20% - ukryta czyli podstawowe opłaty + jedzenie 40% (oczywiście cena zakupu pociągu spadła ;P ale kto z nas kupuje takie zabawki ;P)

Podwyżka 7,8% - żenada.

Dodatkowe świadczenie od 5-15% po 15 latach służby - od k..a podstawy brutto Aby zatrzymać odejścia ze  służby. A ktoś to policzył - ja tak to średnio od 100-300zł i to ma zatrzymać falę odejść.
Tu nie chodzi o to czy zarabiamy godnie tylko czy jak będziesz mieć wypadek w warszawie to czy zastęp psp będzie jechał z krakowa bo reszta będzie w akcji bo będzie nas tak mało - to samo było z karetkami i tutaj zapowiada się podobnie.

Widzę po swojej Komedzie co się dzieje - z podziału uciekają wszyscy 25+ i część 15+ do tego ZERO chętnych do biur (22 dojazdy zamiast 7 w podziale itd ) a bez głupiego gaciowego czy księgowej, czy technicznej podział nie pociągnie długo. To samo z kontrolno-rozpoznawczą uciekają na emę i ciągną bhp i ppoż na własny rachunek a z podziału nikt nie chce przyjść i ogarniać kontrole bo to odpowiedzialność i masa przepisów do ogarnięcia itd. 

MSWIA - po prostu przestaje się opłacać i to jest urok wolnego rynku - kiedyś jeszcze ratowały ten burdel przywileje emerytalne ale teraz to porażka.
Pamiętam czasy gdzie do mojego KM na jedno miejsce było 15-18 chętnych a teraz kadry się cieszą jak jest 2:1 i może uda się coś przyjąć bez przymykania oka na sprawność, lekarza i ogólne ogarnięcie w życiu (bo coraz więcej przychodzi do psp osób co są nieporadni życiowo i myślą że im psp życie uratuje).

Prosty przykład mam u siebie nabór wewnętrzny KM pyta się w JRG co musiał by dać aby podziałowiec przeszedł do biura - odpowiedź minimum +2tyś - bo dojazdy bo brak możliwości dorobienia bo nie wyrobi się nadgodzin itd.

Tak więc nie przeciągając już się potknęliśmy i  lecimy na pysk - jak u góry się nie ogarną to pier...my z hukiem.

Z uszanowaniem dla kolegów dziadek z 22 letnim stażem.

Offline inspektor884

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #535 dnia: Styczeń 26, 2023, 08:26:00 »
Twoim dochodem jest PIT. Zeby nie było tez chce zarabiać więcej ale jak czyta się wypociny co niektórych to nóż otwiera się w kieszeni
PIT obejmuje również wypracowane nadgodziny. Jak dla mnie możesz pracować i 300h/msc i uznać to za wynagrodzenie etatowe.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #536 dnia: Styczeń 26, 2023, 08:34:37 »
Młodzi kontra staży w dyskusji i bardzo mało głosów rozsadku.
Jak siatki płac teraz nie naprawimy to nic z tym nie zrobimy nigdy albo przez bardzo długi czas.
Co do braku chętnych do biura to może pora robić nabory kierowane na pracowników biurowych i nie wysyłać ich na SA czy SPK tylko na SPO i wtedy będzie spokój w małych komendach potrafi być 5-6 stanowisk mundurowych w KP. Zrzucanie winy na nadgodziny to idiotyzm nadgodziny to czas wypracowany przez ludzi i realny koszt bezpieczeństwa działań ratowniczych czyli służby z określonym minimum operacyjnym ale odliczanie nadgodzin od dochodu to abberacja! To jest możliwość dorobienia które daje nam nasza firma.
Natomiast co do naborów do służby to uważam, że mamy i tak gigantyczną przewagę nad resztą mundurwek gdyż nasz system pracy w swej prostocie jest genialny i zapewnia dużo czasu wolnego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #537 dnia: Styczeń 26, 2023, 08:37:12 »
Staryogien, jeśli według Ciebie pracując w naszej formacji nie jesteś w stanie godnie żyć to chyba nie widzisz co się dzieje dookoła. Popatrz na swoją pracę, na to jaki sprawia ona fan, jaki masz komfort płatności na czas, bezpieczeństwo socjalne i spójrz na koniec w PIT roczny, a na koniec odpowiedz sobie na pytanie po cóż się do tej formacji wstąpiłeś
Jak przychodzisz do tej pracy dla fanu,  obiadów, sypialni, siłki i komfortu płatności na czas to widocznie jesteś z tych co to im psp życie uratowało. Większość chce godnie zarabiać.

Offline Strażak 1981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #538 dnia: Styczeń 26, 2023, 08:58:25 »
Nie znasz mnie, także nie wiesz co i kiedy mnie uratowało. Za to Ja wiem i pamiętam czasy " co dziesiąta służba wolna", bez nadgodzin, bez podwyżek 9 lat itd. Dlatego twierdzę, że powinniśmy trochę klepnąć się w pierś. Natomiast jeśli chodzi o godne życie i płace to właśnie coś próbujemy z tym zrobić tylko jedną podwyżką w jednym roku nie nadrobimy wieloletnich zaległości

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #539 dnia: Styczeń 26, 2023, 09:02:38 »
To ile to jest godnie średnio?

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #540 dnia: Styczeń 26, 2023, 09:14:50 »
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem, które uspokoiłoby nastroje wśród wszystkich służb byłoby takie jakie zastosowano w ochronie zdrowia.
Czyli wskaźniki na poszczególnych grupach * przeciętne miesięczne wynagrodzenie za rok poprzedni.
Już nie byłoby corocznego "żebrania" o podwyżki a ewentualne podwyższenie wskaźnika na poszczególnych grupach.


Cytuj
Źródło: Puls Medycyny
Najniższe wynagrodzenie zasadnicze jest ustalone jako iloczyn współczynnika pracy określonego w załączniku do ustawy i kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym ustalenie, ogłoszonego przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #541 dnia: Styczeń 26, 2023, 09:25:04 »
A czy tam osoby bez wyższego nie zarabiają mniej niż u nas?
Te wskaźniki medyczne zaczynają się niżej niż u nas
Lekarz to co innego, ale nawet oficer to nie lekarz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2023, 09:34:46 wysłana przez radca »

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #542 dnia: Styczeń 26, 2023, 09:50:04 »
Radca, ale nikt nie mówi, że współczynniki mają być takie same jak w ochronie zdrowia. Chodzi o system wynagrodzeń. Tego typu rozwiązanie byłoby jak najbardziej ok. Oczywiście, jak zwykle diabeł tkwiłby w szczegółach, czyli wysokości wskaźników. I to byłoby zadanie zarówno strony służbowej, jak i związkowej, aby te wskaźniki były jak najkorzystniejsze dla strażaków.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #543 dnia: Styczeń 26, 2023, 10:06:10 »
To ile to jest godnie średnio?

Dla mnie to albo trollujesz albo naprawdę jesteś człowiekiem typu „podwyżki cen paliw mnie nie obchodzą bo zawsze tankuje za 100zl”

To Ci odpowiem. Ratownik - 5 lat stażu - w tym momencie powinien brac na rękę 5500 zł.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #544 dnia: Styczeń 26, 2023, 10:10:16 »
To Ci odpowiem. Ratownik - 5 lat stażu - w tym momencie powinien brac na rękę 5500 zł.
to ile powinien mieć dca zastępu? 8000? a już stary kierowca to chyba z 10000

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #545 dnia: Styczeń 26, 2023, 10:33:01 »
To Ci odpowiem. Ratownik - 5 lat stażu - w tym momencie powinien brac na rękę 5500 zł.
to ile powinien mieć dca zastępu? 8000? a już stary kierowca to chyba z 10000

Dowódca zastępu 6800.
A stary kierowca to dla mnie głupie określenie  :rofl:

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #546 dnia: Styczeń 26, 2023, 10:34:49 »
Panowie na rękę to nie jest rozmowa. Dlaczego? Bo podatki każdy rozlicza inaczej. Brutto proszę.
5500 na rękę? Policzymy stażysta. Ok 3800 miesięcznie netto. Trzynastka 300 miesięcznie.
Nadgodziny jakieś 700 na rękę miesięcznie?
Czyli stażysta ma ok 5000 netto.
Jak ma dziecko to jeszcze więcej.

Oczywiście jak mam drugi etat to inna rozmowa.

To ile komendant powiatowy

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #547 dnia: Styczeń 26, 2023, 10:43:03 »
Znów nadgodziny wyliczasz do wypłaty - to są pieniądze zarobione przez przepracowanie większej liczby godzin i nie zwiększają stawki godzinowej, to nie jest nagroda. Może jeszcze do wypłaty wlicz kase z dodatkowego zarobkowania!

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #548 dnia: Styczeń 26, 2023, 10:46:31 »
Co za bzdura żeby nadgodziny do wypłaty liczyć... Nie dość że to czas który przepracowałeś dodatkowo to jeszcze nie zawsze są... W niektórych komendach ludzie mają po ponad 200 a w innych po 30 w półroczu.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #549 dnia: Styczeń 26, 2023, 10:47:09 »
Panowie na rękę to nie jest rozmowa. Dlaczego? Bo podatki każdy rozlicza inaczej. Brutto proszę.
5500 na rękę? Policzymy stażysta. Ok 3800 miesięcznie netto. Trzynastka 300 miesięcznie.
Nadgodziny jakieś 700 na rękę miesięcznie?
Czyli stażysta ma ok 5000 netto.
Jak ma dziecko to jeszcze więcej.

Oczywiście jak mam drugi etat to inna rozmowa.

To ile komendant powiatowy

Ale 13 i nadgodziny to nie jest wypłata.

Wypłata jest za 168 godzin, wszystko powyżej to nadgodziny, chyba ze jesteś Panem od „etosów służby”

A trzynastka jak sama nazwa wskazuje to „nagroda roczna”


Aaa widzisz i tu Cię boli…. „Jak ma inny etat to inna rozmowa”
A co Cię obchodzi ile strażak zarobi „na drugim etacie” ??? To on zarobi a nie ty zarobisz i ma prawo zarabiać od Ciebie więcej nawet jak jesteś komendantem bo to on poświęca czas i zdrowie w drugiej pracy, a Ty jego komendantem to możesz być sobie tylko w czasie służby.

No tak. Mierzenie dowódców/naczelników/komendantów wyszło z worka ze ratownik jeździ nowszym samochodem co oni bo ma jeszcze druga prace…. Wychodzi po takiej gadce małostkowość przełożonych…


Ps. Pokaz mi stażystę co zarabia 5000 zł na miesiąc(mówimy tu o wpływie na konto w danym miesiącu).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2023, 10:59:01 wysłana przez rocky323 »