Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 401079 razy)

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2023, 17:47:56 »
@radca jak Cię czytam, to mi się rzygać chce. Wyjebałeś poza skalę w swoim lizaniu dupy PiSowi.

Jestem pod wrażeniem twojej kultury oraz spójności i siły argumentów.

Może jak lekko dojdziesz do siebie po Sylwestrze to mdłości przejdą?!
Mdłości to mam jak czytam Eqinoxa, w Twoim przypadku „mdłości” to eufemizm.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2023, 17:51:39 wysłana przez Maxx »
Tricks are for kids.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2023, 18:20:19 »
@radca jak Cię czytam, to mi się rzygać chce. Wyjebałeś poza skalę w swoim lizaniu dupy PiSowi.

Jestem pod wrażeniem twojej kultury oraz spójności i siły argumentów.

Może jak lekko dojdziesz do siebie po Sylwestrze to mdłości przejdą?!
Mdłości to mam jak czytam Eqinoxa, w Twoim przypadku „mdłości” to eufemizm.

Rzeczywiście. W twoimi przypadku to standard a nie odchylenie.
Przynajmniej czytając dotychczasowe posty.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 03, 2023, 20:02:40 »
Ja tam problemów z czytaniem kogokolwiek nie mam nie wywołuje u mnie żadnych odruchów gastrycznych  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2023, 20:07:20 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 03, 2023, 22:27:31 »
Wszystko się kończy, kradną jak chcą i chu... można zrobić. Paliwo, opał, kredyty, mi mieszkanie, opał  w bloku wzrósł z 200 na 500 co daje 3500 na sezon grzewczy 50m. Najlepsze są kredyty mogłem pożyczyć od jakiś gangsterów spłacałem przy 550 racie spłacałem 40% kredytu teraz place 1000 i spłacam 15-20% co daje skok prowizji banku z ok. 100% do 500%. A gdzie reszta? Oni te 20 % to powinni w zębach przynieść. Wymyśla więcej pandemijek, wojenek, ukraińcow do utrzymania tylko czekać na newsy. A przy podwyżkach mają nas głęboko i będą mieli. Mamy dorabiać, stresować się wieść trudne życie i nie dożywać emerytur. Dobrego na nowy rok.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2023, 22:32:20 wysłana przez SainT »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 03, 2023, 22:49:04 »
Wszystko się kończy, kradną jak chcą i chu... można zrobić. Paliwo, opał, kredyty, mi mieszkanie, opał  w bloku wzrósł z 200 na 500 co daje 3500 na sezon grzewczy 50m. Najlepsze są kredyty mogłem pożyczyć od jakiś gangsterów spłacałem przy 550 racie spłacałem 40% kredytu teraz place 1000 i spłacam 15-20% co daje skok prowizji banku z ok. 100% do 500%. A gdzie reszta? Oni te 20 % to powinni w zębach przynieść. Wymyśla więcej pandemijek, wojenek, ukraińcow do utrzymania tylko czekać na newsy. A przy podwyżkach mają nas głęboko i będą mieli. Mamy dorabiać, stresować się wieść trudne życie i nie dożywać emerytur. Dobrego na nowy rok.
Człowieku co Ty chciałeś napisać?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 03, 2023, 23:13:33 »
Zapewne to że nie wszystkim się powodzi, i w związku z tym nie każdy odbiera sytuację w kraju tak jak Ty.
Kolega miał plan na życie do tej pory jakoś mu się kulało ale ostatni rok dał mu ostro w kość, 2023 też nie napawa optymizmem więc i troszkę sfrustrowany jest.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2023, 00:21:30 wysłana przez pb11 »

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 04, 2023, 06:55:07 »
Wszystko się kończy, kradną jak chcą i chu... można zrobić. Paliwo, opał, kredyty, mi mieszkanie, opał  w bloku wzrósł z 200 na 500 co daje 3500 na sezon grzewczy 50m. Najlepsze są kredyty mogłem pożyczyć od jakiś gangsterów spłacałem przy 550 racie spłacałem 40% kredytu teraz place 1000 i spłacam 15-20% co daje skok prowizji banku z ok. 100% do 500%. A gdzie reszta? Oni te 20 % to powinni w zębach przynieść. Wymyśla więcej pandemijek, wojenek, ukraińcow do utrzymania tylko czekać na newsy. A przy podwyżkach mają nas głęboko i będą mieli. Mamy dorabiać, stresować się wieść trudne życie i nie dożywać emerytur. Dobrego na nowy rok.
Człowieku co Ty chciałeś napisać?

Prawdę napisał. A Ty albo widzisz świat przez różowe okulary albo piszesz w takim tonie dla jaj.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 04, 2023, 07:14:36 »
Jeżeli któryś z Was uważa że:
ktoś wymyślił pandemię wojnę i Ukraińców,
to się poddaję.
Folię na czapeczki mogę podesłać.
I z całym szacunkiem kto i dlaczego ma niby w zębach cokolwiek przynieść?
Psami czy ludźmi jesteśmy?

Już pomijam to co SainT pisał w ubiegłym roku na temat tego co i gdzie robi i ile na tym zarabia.
Skoro w straży dorabia i odpoczywa i publicznie to pisze to może niech przestanie histeryzować i po podwyżkę pójdzie do swojej prawdziwej pracy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2023, 07:29:21 wysłana przez radca »

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 04, 2023, 08:57:39 »
Napisałem w takiej formie, chciałem i w sumie się potwierdziło jakim jesteś człowiekiem radca. Pofatygowałeś się przejrzeć lub utkwiły Ci w pamieci jakieś tam posty na forum. Tu chodzi o pracę dorabiam bo muszę nie bo się nudzę. Trzeba dążyć do lepszego życia. Jesteś jedną z wielu osób w straży, która twierdzi że straż jest kraina miodem płynąca , przykład z forum kolegi o odszkodowaniu za samochód. Może straż to twój szczyt możliwości i jakbyś nie pracował w niej to byś wylądował na najniższej krajowej bo do niej chyba porownujesz. Podejrzewam, że dużo ludzi ogarniętych by zmieniło pracę lecz mając rodzinę nie jest to takie proste. Ja jestem zdania, że nic się nie dzieje bez przyczyny i to co wymieniłem w poprzednim poście m. in.  o pandemii to wypłynęło już na światło dzienne tyle, że już dużo ludzi może stwierdzić po co to było zrobione. Nam nie dadzą podwyżki pokryją mała część inflacji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2023, 09:08:22 wysłana przez SainT »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 04, 2023, 09:17:05 »
A ja do formy się odniosłem. Ani ładu ani składu.
I do Twojej hipokryzji.
Przecież nawet taki nieogar zaślepiony jak ja jest w stanie dość łatwo wyliczyć ile realnie masz dochodu. W końcu stażysta u nas na dzień dobry ma na rękę 3700-3800. I moim zdaniem jak nie masz 3-4 tys kredytu, a piszesz że nie masz to nie narzekaj.
A poza tym do Twojej wiadomości od 2007 roku widzę jak się podchodzi do straży i podwyżek. I za tej władzy przynajmniej coś się dzieje w tym zakresie. I na tle ogółu mamy więcej  to zwykła matematyka.
A wszystkie rządy od Cimoszewicza pamiętam :)

A kwestie tego odszkodowania się nie martw. To nie działa tak jak się komendantowi wydaje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2023, 09:26:45 wysłana przez radca »

Offline SainT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 04, 2023, 09:28:16 »
W straży nie pamiętam aby kiedyś była podwyżka, zawsze ledwo inflację zwracają i spłaszczają siatkę plac. Emerytowani strażacy mają corocznie. Jakbym miał 3 czy 4 kredytu to prawie całe uposażenie by szło na kredyt. Nie wiem jak liczysz ale w twoim kalkulatorze nie ma kosztów skromnego życia, które na tę chwilę trochę środków wymaga.
Odnośnie odszkodowania to sprawa powinna być nakreślona przez jego komendanta jasno  a chyba nie była bo próbują mu coś wmówić, swojemu pracownikowi, to jest normalne ? Jakby jego sprawa była załatwiona w prawidłowy, ludzki sposób na pewno nie pofatygowałby się pisać na jakimś forum. Drogie sprzęty powinny mieć ubezpieczenie a nie obciążać pracownika.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2023, 09:46:31 wysłana przez SainT »

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 04, 2023, 09:43:26 »
Radca / pisowski piewców, powiem ci że za tej władzy są same podwyżki(prąd, gaz, paliwo, jedzenie), wartość pieniądza spadła, podwyżki będą na poziome poniżej 300 zł brutto dla osób poniżej 15 lat służby plus kolejne dodatki starcze, wiadome tłuste koty muszą coś znów dostać ale ważne że zrobią średnią podwyżek. I powiem ci że szkodnikiem służby jesteś ty i ta twoja solidarność!

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 04, 2023, 10:24:30 »
Radca / pisowski piewców, powiem ci że za tej władzy są same podwyżki(prąd, gaz, paliwo, jedzenie), wartość pieniądza spadła, podwyżki będą na poziome poniżej 300 zł brutto dla osób poniżej 15 lat służby plus kolejne dodatki starcze, wiadome tłuste koty muszą coś znów dostać ale ważne że zrobią średnią podwyżek. I powiem ci że szkodnikiem służby jesteś ty i ta twoja solidarność!
Popatrz popatrz. A to wszystko wiesz bo wiesz?!
Do sklepu chodzisz?
Zakupy robisz?! Bo ja tak. I ciekawostka są rzeczy które podrożały są takie które nie. Są takie które podrożały a później potaniały bo ludzie nie kupowali.
Taka ciekawostka do zastanowienia. Importowana luksusowa wedlina nie podrożała. Jej Polski odpowiednik tak.
Kiedy rząd chciał opodatkować nadzwyczajne zyski wszystkich przedsiębiorstw a nie tylko energetyki to podniósł się straszny płacz pracodawców. Ciekawe dlaczego bo energetyka nie protestowała?
I dlaczego od początku 2022 tak przybyło zapasów w firmach. A później usłyszeliśmy że produkcja z takich surowców się skoczyla i trzeba zrobić podwyżki. Tylko że to było we wrześniu już po podwyżkach.
I w końcu dostałeś w tamtym roku wyższe uposażenie?
A poza strażą nie zawsze tak było. Albo 50 zł na etat brutto.

I jeszcze jedna ciekawostka. Od 2007 jest mówione doły muszą mieć więcej bo mają mało. I zawsze się z tym zgadzałem. A teraz nagle 4 osoby na forum nie doły tylko środek nie dodatki tylko tu i teraz.


Więc pytam czy 4000 netto na dzień dobry w straży to mało?
Czy wiesz jaka jest różnica w grupie d-cy zmiany i komendanta.
Czy wiesz jaka jest różnica przy awansie w korpusach?!


Wiesz czego głównie dotyczą odwołania od przeniesienia? Zmiany systemu służby na codzienny. Bo to kara finansowa. A dlaczego?! Bo mamy płatne nadgodziny które wywalczyła ta opluwana przez ciebie Solidarność.
Motywacyjny też.

Więc jak masz pretensje do Solidarności to oddawaj płatne nadgodziny, motywacyjny, służ do 55 lub 67 i zachwycaj się PO-PSL.

A to że rządy PiS są korzystne dla mundurowych to fakt a nie propaganda. Gdyby była inna wiarygodna opcja to można dyskutować.

Offline Teeo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 04, 2023, 10:40:55 »
Czyli ja mam robić nadgodziny za darmo, super ze nam płacili nadgodziny na poziomie 60% przez dłuższy czas, jeśli się mnie pytasz czy wiem jakie są różnice w wynagrodzeniach - to tak wiem umiem czytać ustawy i zgadzam się że nie ma siatki płacowej, ale nic się z tym nie robi bo kolejne dodatki jeszcze bardzie zwiększają patologie nasze służby bo dostaje się kasę za to ze się jest a nie za to co się robi i również nie jestem zwolennikiem PO/PSL . Ja  napewno nie okłamuje chłopaków jakie będą podwyżki w tym roku tylko mówię prawdę o której każdy wie tylko milczy. Ówczesna władza pokazała jaki wpływ na ceny paliw ma wojna, 01.01.2023 podwyżka VATU do 23% a cena ta sama - Cud czy oszustwo? A jeśli chodzi o pandemie, to zostało wpompowane ogromne ilości kasy w dużej części nie słusznie, co ma również wpływ na inflacje.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 04, 2023, 10:57:08 »
Prośba do admina o zmianę nazwy z "strazak.pl ratowniczy bank wiedzy" na "targowisko-przekupki.pl zasłyszane na stołówce".  :szalony: :straz:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 04, 2023, 11:17:04 »
@Teeo daj spokój, głową muru nie przebijesz. Kilogram chleba razowego wg oficjalnych danych podrożał o około 3 złote, mleko z 2 na 4,5 albo i więcej (u mnie w markecie jest po 5,90). Ale to wszystko nic, ja zamykam oczy i udaję że nie ma podwyżek. Kiedyś za 100 złotych wychodziłem z pełną siatką, teraz to 3/4 albo połowa tego co było.
Już nie wspominając o paliwie i wszystkich wałkach na nim kręconych w poprzednim roku. Zresztą wystarczy dzisiaj spojrzeć co się dzieje, gdy ceny na świecie idą w dół, a Orlen robi podwyżkę. Tak jest super za tego rządu.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 04, 2023, 11:47:40 »
Bułka kajzerka w sklepach w mojej okolicy od 50 gr do 2,20!
Która cena jest właściwa?
Tak samo z karpiem karp po 60 zł! Chcesz to kupuj ja 3 duże za 120 kupiłem. A teraz jest po 9 zł.
Itd itp
A mocno podrożał papier toaletowy.
Mięso.
Slodzone napoje
Jedzenie na mieście.
Olej napędowy.

I jak już narzekać to narzekać.
Jeden z byłych KG narzekał że nie dostał fula na odejście. Zabrakło mu 70 czy 100 do maksa że wszystkimi dodatkami.
A wiecie o jakich kwotach mówimy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2023, 12:08:10 wysłana przez radca »

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 04, 2023, 12:39:00 »
Chłopie ja mam dużo mniej służby od Ciebie ale Ty jesteś jakiś odklejony.

To może papieru toaletowego mam nie kupować albo słodzonych napojów? A do pracy na służbę mam jezdzic rowerem albo rolkami że tu olej napędowy wypominasz?
Toz ja nie chodzę do pracy żeby przeżyć tylko żyć. A co mnie obchodzi ile ma dowódca zmiany albo komendant, ja się martwię o swoją wypłatę a nie o ich wypłatę i uprzedzam fakt, ja nie mówię przez to ze zarabiać maja tyle co na 5 czy 7 grupie tylko odpowiednio więcej a nie płakać ze różnica płac jest niska.

Tez mi się tak wydaje ze albo piszesz te posty dla fanu żeby burze wywołać albo jesteś z tych których straż życie uratowała, dla porównania kierowca ciężarówki po podstawówce z C+E(gdzie u nas prawie każdy ma takie prawo jazdy) zarabia Ok. 9 tys zł w systemie 5 dni pracy na 2 w domu.

Jak chcesz to żyj jak mój dowódca…. Jedz na śniadanie suche bułki i najtańsze parówki, do tego pij przez cały dzień 3 razy zaparzaną sagę ale ja tak nie chce żyć, bo poziom wykształcenia i odpowiedzialności strażaka jest niewspółmierny do zarobków - a podpowiedz „to się zwolnij” jest głupia jak twierdzenie ze Słońce kręci się wokół ziemi….


Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 04, 2023, 13:10:31 »
Z tymi cenami to sarkazm był i wykazanie że jak chcesz narzekać to będziesz.

Tak trochę mniej służby masz.
Tak też uważam że za mocno ściśnięto płace.
Tylko jak to rozwiązać bez wstrzymania podwyżek na dole?
Jak dasz po 10 czy 15 czy 20 procent wszystkim to niczego nie rozwiążesz bo różnice realnie te same.

Jesteś jak się domyślam z naborów po 2013.
Tak Tobie rozwiązania obecne są zupełnie obojętne. Ciebie interesować będzie 10 dobrych lat w służbie  żeby emka była przyzwoita.

Ale nadal w straży jest bardzo dużo strażaków ze starego systemu. I dla nich inne kwestie mają znaczenie. Ty możesz poczekać. Oni nie.

I na koniec tak jestem dumny z bycia strażakiem :)

I może Twój dowódca wydaje wszystko co ma na leki? Albo utrzymuje kogoś w potrzebie? Nie pomyślałeś że dla niego odmówienie sobie i danie innemu może być wartością?
Wiem pokoleniu YT TT TicToc i co tam jeszcze trudno to zrozumieć
I poziom wykształcenia nie ma nic do rzeczy.
Znam ludzi bez matury mądrych i kompletne głąby z doktoratami czy habilitacją.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2023, 13:15:59 wysłana przez radca »

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 04, 2023, 13:51:25 »
Mnie osobiście najbardziej boli to, że mamy najniższy mnożnik ze wszystkich służb, a obowiązków najwięcej. Tyle kursów, szkoleń i uprawnień nigdzie nie ma. Są tylko w maju wielkie podziękowania, jacy to jesteśmy wspaniali i na tym się kończy. Pozdrawiam.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 04, 2023, 14:03:51 »
I o to jest konkret o który warto walczyć :)

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 04, 2023, 16:36:41 »
Z tymi cenami to sarkazm był i wykazanie że jak chcesz narzekać to będziesz.

Tak trochę mniej służby masz.
Tak też uważam że za mocno ściśnięto płace.
Tylko jak to rozwiązać bez wstrzymania podwyżek na dole?
Jak dasz po 10 czy 15 czy 20 procent wszystkim to niczego nie rozwiążesz bo różnice realnie te same.

Jesteś jak się domyślam z naborów po 2013.
Tak Tobie rozwiązania obecne są zupełnie obojętne. Ciebie interesować będzie 10 dobrych lat w służbie  żeby emka była przyzwoita.

Ale nadal w straży jest bardzo dużo strażaków ze starego systemu. I dla nich inne kwestie mają znaczenie. Ty możesz poczekać. Oni nie.

I na koniec tak jestem dumny z bycia strażakiem :)

I może Twój dowódca wydaje wszystko co ma na leki? Albo utrzymuje kogoś w potrzebie? Nie pomyślałeś że dla niego odmówienie sobie i danie innemu może być wartością?
Wiem pokoleniu YT TT TicToc i co tam jeszcze trudno to zrozumieć
I poziom wykształcenia nie ma nic do rzeczy.
Znam ludzi bez matury mądrych i kompletne głąby z doktoratami czy habilitacją.
O jakim czekaniu mówisz? kredyt sam mi się spłaci?! Jak widać niektórzy przyjęci po 2013 nie chcą już czekać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 04, 2023, 16:51:10 »

No i?

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 04, 2023, 17:03:12 »

No i?
Aha czyli liczą się starzy a młodzi jak się nie podoba to mogą się zwolnić.
Gratuluję podejścia do sprawy.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 04, 2023, 17:07:20 »
Nie. Pytam się tylko o jedno:
Jaki masz pomysł na to?
Ja w Twojej sytuacji zacisnąłem zęby i przetrwałem.
Jeździłem na manifestacje. Działałem w związku choć na tym traciłem.
Teraz chcesz czego?
Tak konkretnie?