Autor Wątek: podwyżki 2023 nowe  (Przeczytany 406655 razy)

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1525 dnia: Marzec 03, 2023, 12:26:44 »
Kiedyś w marcu dostawałeś wyrównanie od stycznia i było ok. Roszczeniowe towarzystwo problem bo wypłacą z dwu dniowym opóźnieniem. Masakra. Jak by to ode nie zależało to jako jedyny nie dostał byś nic
Nie roszczeniowe towarzystwo, tylko dziwnym trafem prawie wszystkie 13, mundurówki, nadgodziny! otrzymujemy na kilka ostatnich dni przed upływem terminu wypłaty. To przestaje być śmieszne, bo czasem bywa tak że wiemy że komenda obok pieniądze wypłaciła już miesiąc temu, a ty nadal czekasz na swoje ciężko zarobione pieniądze.
Skoro różne "dodatki" (mundurówki, nadgodziny, itp.) wypłacają Ci przed terminem (nie ważne czy kilka dni, czy tygodni) to powinieneś się cieszyć. Tak naprawdę jeśli coś masz dostać np. do końca marca, to masz prawo "się burzyć" jak do 31 marca nie wpłynie Ci na konto. A to, że Ty chciałbyś wcześniej, to jest właśnie jeden z przejawów postawy roszczeniowej.

pompierman

  • Gość
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1526 dnia: Marzec 03, 2023, 13:10:32 »
Zrozumiecie wkoncu że jak 4 grupa dostawała podwyżki dwa razy to ja nic  nie dostałem i siedziałem cicho . Pytam dlaczego? skoro w tamtych czasach brak inflacji dotyczył wszystkich
A choćby dlatego, że sektor prywatny przerósł atrakcyjnością m.in. PSP i żeby zachęcić kogoś do służby musieli częściowo zwiększyć zarobki i powiem Ci więcej.... że będzie to częstszy widok, bo porównując zarobki poza służbą, a w PSP czy innej mundurówce i przywileje , to zaczyna i zacznie brakować chętnych. A jeśli ktoś napalony popracuje i zobaczy dokładnie z czym ma doczynienia to odejdzie do cywila, gdzie zarobi więcej, co już w skali kraju widać, że osoby po kilkulatach odpuszczają etos strażaka.


A dla podsumowania naszych ZZ warto przypomnieć sobie jak bardzo  :rofl: o nas walczyły
http://kspnszz.org/index.php/2022/12/01/kolejne-formy-protestu-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc/

Przeczytaj co ja na pisałem a później co ty. Jak nie pomoże to jeszcze raz. Jeżeli już ruszasz temat atrakcyjności to zgoda tylko idąc twoim tokiem rozumowania stażysta będzie zarabiał więcej od np dowódcy zmiany? Bo przecież młody roszczeniowy może odejść do cywila a dowódca zmiany nie? Ponawiam pytanie czemu ja nie dostałem jak inni dostawali.  Inflacja nie dotykała nikogo jak dostawały grupy 2 - 5 i 1- 8
A jak chcesz zachęcić żeby ktoś przyszedł do służby jak nie placą ? To dlaczego nie dostałeś wtedy , a pozostali teraz to patologia całego systemu w PSP, myślę,  że na to wspaniałe ZZ jak i osoby, z którymi były uzgadniane podwyżki i ich podział Ci nie odpowuedzą, bo kółko będzie się zamykać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1527 dnia: Marzec 03, 2023, 13:17:48 »
Wy dostaliście wtedy bo trzeba było zachęcić do służby ok rozumiałem to i siedziałem cicho. Teraz oczekuje tego samego jak dostajecie mniej bo przecież nie wcale.

pompierman

  • Gość
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1528 dnia: Marzec 03, 2023, 13:21:51 »
323 zł podwyżki,  jest ktoś bardziej wydymany niż ja?
320zl brutto :rofl:

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1529 dnia: Marzec 03, 2023, 13:22:55 »
260 zl netto  :rofl: :rofl:

Offline administrator1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1530 dnia: Marzec 03, 2023, 13:28:42 »
"Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej,
świadom podejmowania obowiązków strażaka...."

To nie jest umowa o prace gdzie oczekujemy konkretnego wynagrodzenia, to jest służba, jak chcecie pracować to mundur na kołek i ogłoszenie w rękę.
Jak zaczynałem przygodę ze strażą miałem 1400 zł na rękę i nie cierpiałem z tego powodu.

A teraz do roboty bo piątek sam się nie zrobi.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1531 dnia: Marzec 03, 2023, 14:10:00 »
"Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej,
świadom podejmowania obowiązków strażaka...."

To nie jest umowa o prace gdzie oczekujemy konkretnego wynagrodzenia, to jest służba, jak chcecie pracować to mundur na kołek i ogłoszenie w rękę.
Jak zaczynałem przygodę ze strażą miałem 1400 zł na rękę i nie cierpiałem z tego powodu.

A teraz do roboty bo piątek sam się nie zrobi.

Rozumiem, że straż wtedy była taka sama jak teraz, ludzie się szkolili, a koszty życia były takie same jak obecnie (nie wspomian o inflacji). Zablysnales nie ma co...

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1532 dnia: Marzec 03, 2023, 14:10:35 »
Wy dostaliście wtedy bo trzeba było zachęcić do służby ok rozumiałem to i siedziałem cicho. Teraz oczekuje tego samego jak dostajecie mniej bo przecież nie wcale.

Masz rację, my nie dostaliśmy, ale jednak fakt że teraz chłopaki przy by tak wysokiej inflacji dostaja grosze to patologia . Zauważ że nie lamentują, że Ty dostałeś za dużo tylko że on za mało i mają rację.


W kwestii ile kiedyś było pensji to tylko chciałem przypomnieć do jakiej PSP przyszłyśmy, a w jakiej teraz jesteśmy.

pompierman

  • Gość
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1533 dnia: Marzec 03, 2023, 14:55:56 »
"Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej,
świadom podejmowania obowiązków strażaka...."

To nie jest umowa o prace gdzie oczekujemy konkretnego wynagrodzenia, to jest służba, jak chcecie pracować to mundur na kołek i ogłoszenie w rękę.
Jak zaczynałem przygodę ze strażą miałem 1400 zł na rękę i nie cierpiałem z tego powodu.

A teraz do roboty bo piątek sam się nie zrobi.
Można wnioskować, że jesteś sam i nie masz do utrzymania rodziny... a jeśli masz to powiedz to żonie,  dzieciom napewno będą z Ciebie dumni
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2023, 15:00:29 wysłana przez pompierman »

Offline StrazPomorskie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1534 dnia: Marzec 03, 2023, 15:55:02 »
271,95 zl na konto. Naprawde w ch... pieniędzy. Naprawde dzięki za walke związki. Brak słów. Ta "podwyżka" jest żenująca. Ale trzeba naprawiać siatke płac w najgorszym roku infalcyjnym od 20 lat, jasne że tak. Wstyd i hańba. To jest moje prywatne zdanie, i tlumaczenie kiedyś dostawałeś a inni nie wow.   

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1535 dnia: Marzec 03, 2023, 16:14:00 »
Przecież i tak nie naprawiono siatki płac. Dalej ambitni, szkolący się na wyzszych stanowiskach, którzy mają więcej niż 26 lat życia, w mniej niż 15 lat służby, mają może kilkadziesiąt złotych więcej od starszych kierowców czy żółtodziobów po szkole. Co do kolegi co mówi, że miał 1400 i nie narzekał, ciężko to skomentować. Ja zaczynałem mając 2700 po dziennej SGSP, ale było mnie stać na wzięcie kredytu mieszkaniowego i jego szybkiej spłaty. Nie mówię już o kosztach życia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1536 dnia: Marzec 03, 2023, 16:38:24 »
Chyba nie jest ten podział jakiś zły skoro nie ma aż tak wielu głosów krytyki  :wacko: :rofl:
Powaznie to dzielono +/- 480 zł i w przyszłym roku podzielone będzie mniej jak 100 z 582 zł. Moim zdaniem powinno to pójść na zwiększenie świadczenia 15+  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kamtom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1537 dnia: Marzec 03, 2023, 16:56:41 »
Podwyżka 260 zł w tym 50 zł 1/5

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1538 dnia: Marzec 03, 2023, 17:53:36 »
260 zl netto  :rofl: :rofl:

Ciesz się ze dostałeś. Masz z 4-5 lat służby wiec dostawałeś podwyżki jak inni nie dostawali.  :rofl:

Offline matW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1539 dnia: Marzec 03, 2023, 18:07:17 »
Tą 1/5 od 1.1.24 zabiorą czy nie? Bo różne głosy chodzą

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1540 dnia: Marzec 03, 2023, 18:17:10 »
Tą 1/5 od 1.1.24 zabiorą czy nie? Bo różne głosy chodzą
Wyraźnie jest napisane w uzasadnieniu do rozporządzenia co będzie  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1541 dnia: Marzec 03, 2023, 19:28:59 »
Tak tylko to też nie jest do końca wina Komendy. Pewnie nie wiesz ze pieniądze do nas idą okrężną drogo przez urząd Miasta itp. Na to kiedy przyjdą komendant nie ma wpływu
Bombaj ja wszystko wiem, ale czasem komendant powinien być dla ludzi..

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1542 dnia: Marzec 03, 2023, 19:54:03 »
Śledząc ta wasza dyskusje o podwyżkach zauważam że od czasu do czasu wrzucają ludzie wątki o cywilach ale wy jesteście tak zaślepieni własnym indywidualnym portfelem że za złotówkę byście najlepszego kolegę utopili. Ten wasz ton pretensje i roszczenia są na rękę każdemu kto rządzi państwem, najlepiej zarządza się innymi przez chaos. To ludzie wy wszyscy wybieracie związki i to oni mają was reprezentować a jeżeli tego nie robią to należy to zmienić ale u władzy latami trwają Ci sami. Wracając do cywili co oni mają powiedzieć dymani od lat bez obiecanych podwyżek i bez reprezentantów przy rozmowach gdzie związki mają ich za nic i my wszyscy też chociaż pracujemy służymy razem z nimi koledzy i koleżanki. Ta formacja była kiedyś siła a teraz ..... Patrząc z boku smutek mnie ogarnia a przecież jedziemy na jednym wozie a nie każdy z osobna 

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1543 dnia: Marzec 03, 2023, 21:17:48 »
Śledząc ta wasza dyskusje o podwyżkach zauważam że od czasu do czasu wrzucają ludzie wątki o cywilach ale wy jesteście tak zaślepieni własnym indywidualnym portfelem że za złotówkę byście najlepszego kolegę utopili. Ten wasz ton pretensje i roszczenia są na rękę każdemu kto rządzi państwem, najlepiej zarządza się innymi przez chaos. To ludzie wy wszyscy wybieracie związki i to oni mają was reprezentować a jeżeli tego nie robią to należy to zmienić ale u władzy latami trwają Ci sami. Wracając do cywili co oni mają powiedzieć dymani od lat bez obiecanych podwyżek i bez reprezentantów przy rozmowach gdzie związki mają ich za nic i my wszyscy też chociaż pracujemy służymy razem z nimi koledzy i koleżanki. Ta formacja była kiedyś siła a teraz ..... Patrząc z boku smutek mnie ogarnia a przecież jedziemy na jednym wozie a nie każdy z osobna
Odpowiedź sobie na pytanie czy cywile też narażają swoje zdrowie i życie w trakcie pracy w PSP...

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1544 dnia: Marzec 03, 2023, 21:25:30 »
Śledząc ta wasza dyskusje o podwyżkach zauważam że od czasu do czasu wrzucają ludzie wątki o cywilach ale wy jesteście tak zaślepieni własnym indywidualnym portfelem że za złotówkę byście najlepszego kolegę utopili. Ten wasz ton pretensje i roszczenia są na rękę każdemu kto rządzi państwem, najlepiej zarządza się innymi przez chaos. To ludzie wy wszyscy wybieracie związki i to oni mają was reprezentować a jeżeli tego nie robią to należy to zmienić ale u władzy latami trwają Ci sami. Wracając do cywili co oni mają powiedzieć dymani od lat bez obiecanych podwyżek i bez reprezentantów przy rozmowach gdzie związki mają ich za nic i my wszyscy też chociaż pracujemy służymy razem z nimi koledzy i koleżanki. Ta formacja była kiedyś siła a teraz ..... Patrząc z boku smutek mnie ogarnia a przecież jedziemy na jednym wozie a nie każdy z osobna
Odpowiedź sobie na pytanie czy cywile też narażają swoje zdrowie i życie w trakcie pracy w PSP...

To ze coś Ci się stanie podczas służby jest jak wgrana w totka nie ma się co oszukiwać. Szybciej krzywdę zrobisz sobie na wf na sluzbie.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1545 dnia: Marzec 03, 2023, 21:26:28 »
Kiedyś w marcu dostawałeś wyrównanie od stycznia i było ok. Roszczeniowe towarzystwo problem bo wypłacą z dwu dniowym opóźnieniem. Masakra. Jak by to ode nie zależało to jako jedyny nie dostał byś nic
Nie roszczeniowe towarzystwo, tylko dziwnym trafem prawie wszystkie 13, mundurówki, nadgodziny! otrzymujemy na kilka ostatnich dni przed upływem terminu wypłaty. To przestaje być śmieszne, bo czasem bywa tak że wiemy że komenda obok pieniądze wypłaciła już miesiąc temu, a ty nadal czekasz na swoje ciężko zarobione pieniądze.
Skoro różne "dodatki" (mundurówki, nadgodziny, itp.) wypłacają Ci przed terminem (nie ważne czy kilka dni, czy tygodni) to powinieneś się cieszyć. Tak naprawdę jeśli coś masz dostać np. do końca marca, to masz prawo "się burzyć" jak do 31 marca nie wpłynie Ci na konto. A to, że Ty chciałbyś wcześniej, to jest właśnie jeden z przejawów postawy roszczeniowej.
Tak powinienem się cieszyc i pocałować w rękę że dostałem 13 30 marca a nie 31marca. Gościu weź ty się zastanów co napisales
Szkoda mi twoich kolegów ze zmiany, bo to o czym tu piszesz, to jakaś paranoja i brak podstawowej wiedzy o zasadach funkcjonowania PSP...Co to za argument, że w komendzie x wypłacili coś szybciej niż u ciebie? Ktoś dał komendantom widełki czasowe na wypłaty pewnych świadczeń i nie tobie oceniać czy za późno czy nie. No chyba że po terminie, to wtedy lamentuje... Brak słów :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1546 dnia: Marzec 03, 2023, 21:28:47 »
Panowie (chłopaki) i inne strażaki czy w swojej dyskusji się nie pogubiliście ?
Naprawdę za grubo idzie w prostych sprawach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1547 dnia: Marzec 03, 2023, 22:23:16 »
Panowie (chłopaki) i inne strażaki czy w swojej dyskusji się nie pogubiliście ?
Naprawdę za grubo idzie w prostych sprawach.
A co ty taki zdziwiony.
Jak by Tobie ratą poszła 1800zl do góry , wszystko do okoła wali po kieszeni to może zmienił byś punkt widzenia.
Ja się nie dziwię ze ludzie wkur... ta podwyżka to żart ,biorąc pod uwagę ile robimy i co nam jeszcze dorzucą.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1548 dnia: Marzec 03, 2023, 22:26:27 »
A co ty taki zdziwiony.
Jak by Tobie ratą poszła 1800zl do góry , wszystko do okoła wali po kieszeni to może zmienił byś punkt widzenia.
Ja się nie dziwię ze ludzie wkur... ta podwyżka to żart ,biorąc pod uwagę ile robimy i co nam jeszcze dorzucą.
W 2013 wziąłem kredyt na dom... Stopa zmienna  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: podwyżki 2023 nowe
« Odpowiedź #1549 dnia: Marzec 03, 2023, 22:36:30 »
A co ty taki zdziwiony.
Jak by Tobie ratą poszła 1800zl do góry , wszystko do okoła wali po kieszeni to może zmienił byś punkt widzenia.
Ja się nie dziwię ze ludzie wkur... ta podwyżka to żart ,biorąc pod uwagę ile robimy i co nam jeszcze dorzucą.
W 2013 wziąłem kredyt na dom... Stopa zmienna  :wacko:

Ja w 2022 też na dom... też zmienna.... pensja w kredyt :(