Autor Wątek: Brak zgody na przenosiny  (Przeczytany 1873 razy)

Offline xolo9981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Brak zgody na przenosiny
« dnia: Grudzień 24, 2022, 11:09:52 »
Witam. Sprawa ma się następująco. Jestem aspirantem po dziennej SA.  Po szkole wybrałem duży ośrodek miejski oddalony o 300 km od domu rodzinnego z powodu braku miejsc u mnie w komendach w województwie. Uznałem że jest to dobre miejsce do dalszego rozwoju, dodatkowo gdy będę próbował się przenieść w przyszłości do siebie to komendant nie powinien robić problemów w związku ze znaczną ilością osób przewijających się w tejże komendzie. Po 2.5 roku od zakończenia szkoły w końcu natrafiła się okazja do przenosin. Przyszły komendanr wyraził zgodę, jednak obecny ku mojemu zdziwieniu jest przeciwny. Argumentuje to faktem że służę tu za krótko - nadmienię że nie podpisywałem żadnej lojalki czy innych dokumentów obligujących mnie do wydłużenia x lat w tej komendzie. Panowie co robić. Chciałbym w końcu zacząć układać sobie życie prywatne, moja dziewczyna mieszka niedaleko mojego domu rodzinnego i nie ma możliwości przenosin do mnie ze względu na sytuację rodzinną. Nadmieniłem o tym w Raporcie, jednak ten został zaopiniowany negatywnie. Nadmienię również że dwóch moich kolegów z jednostki , co prawda z dłuższym stażem pracy w tej komendzie, bez problemu ma zgodę na przenosiny. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Brak zgody na przenosiny
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2022, 11:25:23 »
Tobie chociaż  podpisał  :rofl: Mi jeden odmówił  :wacko:
Nie przejmuj się negatywne zaopiniowanie raportu nie przerywa jego biegu. Ale musisz zrozumieć, że koszty komenda poniosła i dlatego 01 kreci nosem na każde przenosiny i wbrew temu co się wszystkim wydaje to łatwiej się przenieść z małej KP  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline xolo9981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Brak zgody na przenosiny
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2022, 11:48:21 »
Dzięki za odpowiedź. Zdaje sobie sprawę że komenda poniosła koszta związane z uposażeniem, podwójną pierwszą pensją itd. Jednak przychodziłem po aspirantce od razu gotowy do pełnienia sluzby, a nie jak przy naborze z ulicy- pierwsze co zrobiłem to poszedłem na kurs za który koszta ponosiła komenda mnie przyjmująca. Czyli nie pozostaje mi nic innego jak zaakceptować jego decyzję mimo moich prywatnych planów i liczyć że komendant główny inaczej będzie się zapatrywał na tą sprawę?

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Brak zgody na przenosiny
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2022, 13:02:50 »
Tobie chociaż  podpisał  :rofl: Mi jeden odmówił  :wacko:
Nie przejmuj się negatywne zaopiniowanie raportu nie przerywa jego biegu. Ale musisz zrozumieć, że koszty komenda poniosła i dlatego 01 kreci nosem na każde przenosiny i wbrew temu co się wszystkim wydaje to łatwiej się przenieść z małej KP  :straz:

Dlaczego łatwiej z mniejszej?

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Brak zgody na przenosiny
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2022, 13:07:53 »
Ostateczną decyzje podejmuje Komendant Wojewódzki w przypadku przenosin w obrębie jednego województwa lub Komendant Główny jak są to dwa różne województwa. Twój obecny Komendant tylko opiniuje. Napisz raport z uzasadnieniem i czekaj na decyzje tylko tyle możesz zrobić.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Brak zgody na przenosiny
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2022, 13:21:06 »
Dlaczego łatwiej z mniejszej?
Nie mam pojęcia to wieloletnia obserwacja. Mogę się tylko domyślać, że wynika to z mniejszej fluktuacji kadr i dużo trudniej jest zarządzać "płacówką"  gdy rotacja jest znacznie mniejsza.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline xolo9981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Brak zgody na przenosiny
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2022, 13:25:52 »
Okej. Tak zrobię. Dzięki za porady