Autor Wątek: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.  (Przeczytany 9244 razy)

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« dnia: Listopad 18, 2022, 20:35:02 »
Witam, chciałbym poruszyć temat własnego sprzętu, wyposażenia w służbie.

Nie od dziś wiadomo, że funkcjonariusze inwestują sobie sami w latarki, rękawice, rescue bagi, noże i nie ma z tym problemu. Pytanie moje brzmi jak się ma przykładowo sytuacja zakupu własnego hełmu do używania podczas działań. np komenda daje hełm Calisia Vulcan, a funkcjonariusz zakupuje sobie przykładowo Rosenbauer Titan. Oczywiście kolory zgodne z formacją.
Jak to u Was wyglada ? Jest na to zgoda? Jeżeli nie to na jakiej podstawie skoro hełmy posiadają wszelkie dopuszczenia. Zakupiony indywidualnie sprzęt bardzo czesto jest kilka klas wyżej niż ten zakupiony przez komendy.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2022, 20:55:29 »
Powinni się cieszyć że ktoś ma tak zryty beret i kupuje sam Chełm!!!u mnie jeszcze takiego przypadku nie było

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2022, 21:42:20 »
Ja tam nosze obecnie swój hełm, może go nie kupiłem, ale i tak  to nie ten, co dała firma i nikt się nie czepia.  :straz: Tylko może to dlatego, że się do mnie i moich pomysłów przyzwyczaili  :rofl:

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2022, 22:04:25 »
Powinni się cieszyć że ktoś ma tak zryty beret i kupuje sam Chełm!!!u mnie jeszcze takiego przypadku nie było

Zryty nie zryty, z jednej strony się nie ma co chłopakom dziwić. Jak mają się 10 lat albo i dłużej męczyć w jakimś szrocie to lepiej te pare złotych do biznesu dołożyć, bo kwatermistrzowie robią zakupy gdzie nie gdzie tak, jakby podziałowi na złość chcieli zrobić 🤷🏻‍♂️
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2022, 22:15:17 »
Ja sobie kupiłem hełm (tak, mam zryty beret) ale jeżeli mam chodzić w Kaliszu, to każde pieniądze są warte tego, żeby to gó... zrobić tylko hełmem rezerwowym. I nie żałuję wydanych pieniędzy na rosenbauera, bo komfort pracy jest nieporównywalnie lepszy. Policjanci kupują sobie kamizelki itp. i jakoś nie mają z tym problemu, natomiast u nas zawsze ktoś, co sobie coś kupi uważany jest za przeproszeniem debila. Dobrze, że trochę się to zaczyna zmieniać. I nie jestem jedynym przypadkiem na jednostce ze swoim hełmem.
Odnośnie pytania to komenda nie robi problemu, nie ma czegoś takiego, że ma być jeden konkretny model.
Aha i nie piszemy Chełm, tylko hełm 😉 chyba że chcemy kupić całe miasto 😅
@czakson większość patrzy tylko na cenę zakupu, jak komenda nie ma sponsora z to wiadomo że kupi najtańsze hełmy nie patrząc na to, czy są wygodne czy nie, przecież oni w tym chodzić nie będą (a przynajmniej nie tyle co PB).

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2022, 22:27:25 »
Ja sobie kupiłem hełm (tak, mam zryty beret) ale jeżeli mam chodzić w Kaliszu, to każde pieniądze są warte tego, żeby to gó... zrobić tylko hełmem rezerwowym. I nie żałuję wydanych pieniędzy na rosenbauera, bo komfort pracy jest nieporównywalnie lepszy. Policjanci kupują sobie kamizelki itp. i jakoś nie mają z tym problemu, natomiast u nas zawsze ktoś, co sobie coś kupi uważany jest za przeproszeniem debila. Dobrze, że trochę się to zaczyna zmieniać. I nie jestem jedynym przypadkiem na jednostce ze swoim hełmem.
Odnośnie pytania to komenda nie robi problemu, nie ma czegoś takiego, że ma być jeden konkretny model.
Aha i nie piszemy Chełm, tylko hełm 😉 chyba że chcemy kupić całe miasto 😅
@czakson większość patrzy tylko na cenę zakupu, jak komenda nie ma sponsora z to wiadomo że kupi najtańsze hełmy nie patrząc na to, czy są wygodne czy nie, przecież oni w tym chodzić nie będą (a przynajmniej nie tyle co PB).

Pytam bo chlopaki się przymierzają i coś gadali ze komenda się nie zgodzi 😊 sam posiadam dwa hełmy… resortowy Kalisz i prezent od firmy - Gallet F2XR ratowniczy. Odkąd dostałem tego galleta do ręki to mam ochotę uśmiechnąć się do firmy która dała mi F2XR o jeszcze jeden helm ale F1XF 🤪
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2022, 22:34:03 »
Ciekawi mnie, jaka jest podstawa tego, że komenda się nie zgodzi. Jeżeli wyrób posiada certyfikat cnbop, to za przeproszeniem nie mają nic do gadania. Ludzie sobie własne US-y kupują, albo dostają i też problemu nie ma. Chyba, że masz beton w komendzie, bo ten lubi stwarzać problemy, których nie ma.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2022, 23:37:16 »
Simek kup sobie jeszcze ubranie specjalne koszarowke buty itd komendant jest z ciebie dumny 😉ja za te kasę pojadę na wycieczkę do hełma 🤭

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2022, 23:50:56 »
Jak będę chciał to sobie kupię, moje pieniądze - moja sprawa. I akurat komendant średnio interesuje się tym, w czym chodzę i jaki hełm mam na głowie, dla mnie ważny jest mój komfort pracy i tyle.
Koszulki też masz tylko te od kwatermistrza, dwie sztuki na dwa lata?

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2022, 00:01:21 »
Pozdrawiam. Jak byś chciał się przenieść do mnie to pisz na priv. Potrzebujemy takich...

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2022, 07:23:29 »
Simek kup sobie jeszcze ubranie specjalne koszarowke buty itd komendant jest z ciebie dumny 😉ja za te kasę pojadę na wycieczkę do hełma 🤭

Nie rozumiem takiego podejścia trochę 😊 z Twojego portfela ktos zabiera? 😊 skoro chłopaki chcą dołożyć do swojego komfortu i bezpieczeństwa to ja osobiście nie widzę w tym nic złego 😊 a wątek założony po to żeby dowiedzieć się jak u Was na to reagują przełożeni, bo jestem tego samego zdania, ze jak coś spełnia normy i ma dopuszczenia to czemu ma nie być używane?  :wall:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2022, 08:45:55 »
Mnie to kompletnie nie obchodzi niech kupują co chcą tylko takim postępowaniem uczycie dziadostwa. Niedługo przełożony zawoła młodego i powie kupiłbyś sobie "Chełm" 😉bo simek sobie kupił i już mu na mózg nie uciska itd. Nie lepiej pogadać z komendantem, poruszyć związki żeby kwatermistrz kupował i wymieniał stopniowo sprzęt. Zamiast 20 hełmów kupić 10 w roku ale lepszych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2022, 11:37:57 »
Zastanawia mnie jedna rzecz co kogo obchodzi kto na co swoje uposażenie wydaje? Chce mieć najdroższy "chełm" świata niech ma. Chce mieć kamerę w "chełmie" w bucie i gdzie jeszcze sobie zamarzy niech ma.   
Pozdrawiam. Jak byś chciał się przenieść do mnie to pisz na priv. Potrzebujemy takich...
Ja też bym chętnie przygarną  :straz: Tacy gadżeciarze fajna sprawa naprawdę, zero szydery. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2022, 12:20:09 »
Podejrzewam że jest wielu w Polsce co by chciało takiego komandosa 🙂
A na poważnie to może dzięki simkowi ktoś wpadnie kiedyś na pomysł zakupu Chelmow z mundurowi...
Podejrzewam że kolega jeszcze na stażu albo zaraz po, bo jeszcze mu się chce. Kolega niech inwestuje w siebie rozwija w staży albo poza nią a  zakupy sprzętu zostawi odpowiednim osoba ewentualnie spróbuje wpłynąć na jakość nie ilość

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2022, 12:25:22 »
U mnie nie zauważyłem problemu. Byłem pierwszym, który posiadał rękawice techniczne HexArmor. Na samym początku były jakieś niepewności od władz: "jak to rękawice techniczne" a na dzień dzisiejszy mają wszyscy od komendanta.

@Czakson, może oficjalnym pismem uderzyć. Odmowę musiał by komendant jakoś mądrze uzasadnić.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 19, 2022, 12:30:06 »
Czasy się zmieniają i teraz nikt się o to nie czepia, póki są stosowne certyfikaty tego sprzętu.


7 lat temu pamiętam jak musiałem schować rękawice techniczne z powrotem do szafy bo dowódca zmiany zakazał... dlaczego? "Lepiej żebyś się nie wyróżniał"  :szalony: Ale jak wszyscy na zmianie stosowali rękawice monterskie z casto**my to już było w porządku  :szalony: :szalony: :szalony:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 19, 2022, 12:41:08 »
Podejrzewam że jest wielu w Polsce co by chciało takiego komandosa 🙂
A na poważnie to może dzięki simkowi ktoś wpadnie kiedyś na pomysł zakupu Chelmow z mundurowi...
Podejrzewam że kolega jeszcze na stażu albo zaraz po, bo jeszcze mu się chce. Kolega niech inwestuje w siebie rozwija w staży albo poza nią a  zakupy sprzętu zostawi odpowiednim osoba ewentualnie spróbuje wpłynąć na jakość nie ilość

No to źle podejrzewasz, bo w służbie jestem od 9 lat. U mnie KM już zaczął kupować hełmy PAB-a, w zamian za użytkowane dotąd kalisze, więc postęp powoli jest, natomiast ja swój zakupiłem jeszcze przed decyzją KM o zakupie hełmów innej marki. Nie jestem sam w komendzie z takim podejściem, wiele osób zakupiło ŚOI ze swoich środków lub poprzez OSP.
Podkreślę to jeszcze raz: kupuje za swoje i jak będę miał fanaberię kupić sobie wszystko od stóp do głów to sobie kupię. Niech rzuci kamieniem ten, który nic nigdy nie kupił poza tym, co dał mu kwatermistrz. Wszyscy mają po dwie koszulki od państwa na dwa lata?

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 19, 2022, 13:02:06 »
Szkoda gadki. Podkreślam że ja ci nic  nie zabraniam bo cie nawet nie znam jak byś nie zauważył. Nie wiem co ile dają koszulki ale u nas chyba częściej bo mam co najmniej 20 jeszcze nie odpakowanych. Daj adres to Ci wyślę zaoszczędzisz na nowe buty 🤭😉a i nic nie kupiłem za swoje a służby mam o wiele więcej

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 19, 2022, 13:09:29 »
Za ekstra bawełnę z PSP, która nie oddycha i tylko przeszkadza w działaniach serdecznie podziękuję, zostaw je sobie będziesz miał na czyściwo.
Skoro nie zabraniasz, to po co te przytyki do osób, które inwestują we własny komfort pracy, albo chcą w niego zainwestować.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 19, 2022, 13:16:56 »
Pozostaje mi życzyć Ci wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam  serdecznie

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 19, 2022, 16:41:57 »
Nie lepiej pogadać z komendantem, poruszyć związki żeby kwatermistrz kupował i wymieniał stopniowo sprzęt. Zamiast 20 hełmów kupić 10 w roku ale lepszych.

W niektórych komendach nie ma dyskusji 😊 jak zaproponowałem konkretny model rękawic do RT, to i tak kupili najgorszy shit. Jak powiedziałem, żeby kupić hełmy rosenbauera albo galleta stopniowo to się dowiedziałem ze to nie takie proste.


@Czakson, może oficjalnym pismem uderzyć. Odmowę musiał by komendant jakoś mądrze uzasadnić.

Tez tak mówiłem chłopakom 😊

A odnośnie dyskusji chłopaków to dajcie sobie spokój 😊 na tym forum ostatnio tylko każdy do każdego  skacze. Niech kazdy kupuje co chce i ile chce. Z naszych portfeli nie ubywa 😊
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 19, 2022, 19:47:42 »
Wiedzcie o tym, że to nie zawsze tak że ktoś ma złe intencje. Jak komendant Ci kupuje i w takich każe chodzić, to też ma nad tym kontrole (ma wszystkie potrzebne papiery). I potem w razie draki (wypadku) nikt mu nie zarzuci że ktoś chodził w nieprzepisowym sprzęcie. Jak jest zdarzenie wypadkowe to pierwsze co robi ubezpieczyciel to sprawdza papiery. I nawet jak coś nie ma kompletnie wpływu na co, że zdarzenie powstało, ale się nie zgadza w przepisach to już daje podstawę do odmowy odszkodowania. A i komendant może dostać po dupie bo nie ma kontroli.
Ja wychodzę z założenia że komenda Cię zatrudnia i ma Ci zapewnić odpowiednie środki żebyś powierzone Ci zadania miał spełnić. Lepiej zebrać się razem z chłopakami z PB, obgadać temat, wybrać 1-2 modele które większości pasują i pogadać z komendantem. O ile jest normalny to rozważy wasze propozycje. Ale nie czarujmy się, wszystkim i tak się nie dogodzi a też sobie nie wyobrażam żeby 6 chłopa przyjechało do zdarzenia i każdy był w innym hełmie.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 19, 2022, 19:51:34 »
Ciekawi mnie, jaka jest podstawa tego, że komenda się nie zgodzi. Jeżeli wyrób posiada certyfikat cnbop, to za przeproszeniem nie mają nic do gadania. Ludzie sobie własne US-y kupują, albo dostają i też problemu nie ma. Chyba, że masz beton w komendzie, bo ten lubi stwarzać problemy, których nie ma.

Siemek92 przez stwierdzenie " ...nie mają nic do gadania" przebija buta i arogancja. Lepiej rozmawiać i uświadamiać o walorach innego sprzętu.
P.s. tak się składa że to organ jednoosobowo odpowiada za wszystko co się dzieje w Komendzie. Więc chyba ma "coś do gadania" ;) pozdrawiam serdecznie

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 19, 2022, 20:26:33 »
Wiedzcie o tym, że to nie zawsze tak że ktoś ma złe intencje. Jak komendant Ci kupuje i w takich każe chodzić, to też ma nad tym kontrole (ma wszystkie potrzebne papiery). I potem w razie draki (wypadku) nikt mu nie zarzuci że ktoś chodził w nieprzepisowym sprzęcie. Jak jest zdarzenie wypadkowe to pierwsze co robi ubezpieczyciel to sprawdza papiery. I nawet jak coś nie ma kompletnie wpływu na co, że zdarzenie powstało, ale się nie zgadza w przepisach to już daje podstawę do odmowy odszkodowania. A i komendant może dostać po dupie bo nie ma kontroli.
Ja wychodzę z założenia że komenda Cię zatrudnia i ma Ci zapewnić odpowiednie środki żebyś powierzone Ci zadania miał spełnić. Lepiej zebrać się razem z chłopakami z PB, obgadać temat, wybrać 1-2 modele które większości pasują i pogadać z komendantem. O ile jest normalny to rozważy wasze propozycje. Ale nie czarujmy się, wszystkim i tak się nie dogodzi a też sobie nie wyobrażam żeby 6 chłopa przyjechało do zdarzenia i każdy był w innym hełmie.

Ale beton...
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Własny sprzęt, wyposażenie w służbie.
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 19, 2022, 20:44:25 »
@Benq2
Cytuj
nie wyobrażam żeby 6 chłopa przyjechało do zdarzenia i każdy był w innym hełmie.
naprawdę? Aż tak masz ograniczoną wyobraźnię? Idę o zakład że w dużej części jednostek na podziale jest po kilka wzorów hełmów. Prosty przykład, w jednostce kiedyś wszystkim wymieniono hełmy na gallety. Obecnie ten model nie jest dostępny, więc świeżo zatrudnionym zaczęto kupować  galleta, ale nowy model. Niestety czasy są jakie są i ze względu na oszczędności zamiast galletów przerzucono się na kalisze. I masz już trzy modele w jednej jednostce. Żeby daleko nie szukać mamy u siebie cztery rożne modele hełmów, więc przy czteroosobowym zastępie możliwe jest  że każdy będzie miał inny garnek.  :straz: