Pożarnictwo > Sprzęt

Gaśnica PV STOP

(1/3) > >>

Hubert:
Witam, czy ma ktoś z Was doświadczenia z działań z gaśnicą PV STOP. Podobno spływa i się nie nadaje, jakie są wasze obserwacje i doświadczenia? Pozdrawiam.

simek92:
Podczas pokazów w Olsztynie środek pomimo działania ognia i temperatury pozostawał na powierzchni panelu. To tyle, jeżeli chodzi o styczność z tym środkiem, natomiast cena w okolicy 3 tysięcy raczej zniechęca do zakupu przez PSP.

Hubert:
To fakt, gaśnice drogie dlatego ciekawi mnie jej faktyczny efekt w boju. Mamy taką w OSP na naszym GBA ale brakuje nam opinii z użytkowania, bo na filmach prezentacyjnych zawsze to ładnie wygląda, a dochodzą mnie słuchy, że taka wspaniała to ona nie jest.

adivano:
Obniża natężenie prądu, a więc działa. Na powierzchni pozostawia fakturę, taką folię którą możesz po prostu zerwać. Na tą chwilę jedyny sensowny środek do zabezpieczenia paneli. Wprowadzić wymóg dla właścicieli instalacji o posiadaniu gaśnicy, przyjezdza straż, używa gaśnicy i mamy spokój.

Hubert:
Sprawdzałeś osobiście? Ja te wszystkie zalety znam itd, szukam osób, które miały okazję korzystać podczas działań i na własnej skórze się przekonały jak faktycznie się tym rozwiązuje problem, bo jak wiemy na miejscu zdarzenia sytuacje są bardzo różne i odbiegają od filmów pokazowych producenta i takich danych szukam. Realne spojrzenie na występujące ewentualne problemy przy zastosowaniu w danych sytuacjach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej