Autor Wątek: Wybór drzwi oraz okien do domu  (Przeczytany 2415 razy)

Offline nicar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Wybór drzwi oraz okien do domu
« dnia: Listopad 11, 2022, 11:21:48 »
Jestem na etapie wycen okien i drzwi zewnętrznych. Podpowiedzcie na jakie udogodnienia zwrócić uwagę co poprawi aspekty wizualne i ułatwi użytkowanie ? Mam na myśli coś w stylu np. ukrytych zawiasów, czy jest coś jeszcze na co warto się zdecydować?

Offline igorm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Wybór drzwi oraz okien do domu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2022, 13:57:26 »
Coś w stylu mała rzecz, a cieszy, czyli wyłącznik światła przy łóżku w sypialni, czujnik ruchu zamiast samego włącznika w przedpokoju, spizarka z oknem (cały czas korzystam z okna i zewnętrznego parapetu w spiżarni, nie daj sobie wmówić, że nie potrzebne)
W oknie tarasowym magnetyczna klamka od zewnątrz. Wychodzisz na ogród i zamykasz drzwi, żaden robaczek nie wejdzie, dym od grilla też. A potem pociągnięciem otwierasz, bo to tylko magnes.
Wszystkie okna otwierane. Nie daj sobie wmowic ze gdzies nie potrzebujesz a bedzie taniej. Latanie zima na zewnatrz zeby umyc okna nie jest fajne.
Nam mówiono, że bardzo ważny jest montaż, podobno ciepły najlepszy.
Tarasowe HS (bezprogowe).
Moim zdaniem nie warto przepłacać za ukryte zawiasy. Zdecydowanie lepiej zwrócić uwagę na przenikalności cieplną i dźwiękowa zarówno przy oknach jak i drzwiach.
Drzwi zewnętrzne kupowałem w Leroy Merlin. Cena była o wiele niższa niż w przypadku zakupu drzwi z katalogu, a praktycznie niczym się nie rożnią jesli chodzi o parametry. Tak więc dobrze jest sobie zerknać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2022, 07:47:11 wysłana przez igorm »

Offline aviba

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 0
Odp: Wybór drzwi oraz okien do domu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2022, 09:14:01 »
Na rynku jest faktycznie duży wybór solidnych drzwi ale ja bym wybrała drzwi nova wiśniowski, mają trzypunktowy zamek i są  wodoszczelne, nie trzeba mieć daszku nad wejściem

Offline Masny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wybór drzwi oraz okien do domu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2023, 11:47:02 »
My mamy drzwi z pochwytem, w zestawie z elektrozaczepem i przyciskiem do otwierania od zewnątrz. Bardzo fajnie sprawdza się takie rozwiązanie. Z minusów to jedynie tyle że do momentu podłączenia przycisku (można wtedy otworzyć drzwi nawet jeśli zaczep jest ustawiony na noc), kiedy mieliśmy ustawiona rolkę na dzień to przy otwartym oknie drzwi się otwierały
Od siebie polecam jeszcze ten serwis http://mobilipercasa.pl/ Można znaleźć wiele porad dotyczących urządzenia mieszkania i domu.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2023, 09:22:04 wysłana przez Masny »