Autor Wątek: Karetki w PSP…  (Przeczytany 128222 razy)

Offline sekcja998/112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 23, 2023, 16:04:17 »
w temacie karetek przetarg zostanie dopiero ogłoszony na styczeń przyszłego roku. Więc po wyborach pewnie o tym zapomną, bo ten rząd doprowadzi do tego że kasy nie będzie na nic.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 23, 2023, 18:14:53 »
Coś tam się w temacie dzieje, przerobili aplikację schrony na ambulanse i przesłali do komend

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #327 dnia: Marzec 23, 2023, 19:27:21 »
Straż od wszystkiego a już na pewno na powiatach. Karetki to już dawno się zastępuje. Ale robienie uroczystości wyborczych typu rozstawianie krzeseł przewożenie dekoracji na dożynki i inne polityczne spektakle to już przesada. Starostwo zadzwoni albo wójt a komendant tańczy jak mu zagrają. Trzeba ludzi do noszenia regałów szmat i strażacy lecą.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #328 dnia: Marzec 23, 2023, 19:33:50 »
Coś tam się w temacie dzieje, przerobili aplikację schrony na ambulanse i przesłali do komend

Dokładnie, zbierane są informacje o np. ilości IZRM w roku. Dla np. 9 takich zdarzeń, rzeczywiście warto kupować karetkę 😉
Z drugiej strony, przetargi na zakup ambulansów miały być robione dopiero po wejściu ustawy o OL, a tej jak na razie brak.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 23, 2023, 20:57:30 »
Dla mnie ta ankieta to śmiech na sali. Od czego jest SWD? Ilość zdarzeń w JRG? Ilość IZRM? Ilość SGR? Ilość kierowców z katC... itd.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #330 dnia: Marzec 24, 2023, 11:21:55 »
Jak dla mnie temat jest prosty chcecie działać w ZRM to poprostu działajcie na etacie szpitala i pracujcie na SOR na karetkach a nie w straży.
Sęk właśnie w tym że nie chcemy ;)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #331 dnia: Marzec 24, 2023, 11:45:24 »
Temat śledzę od jakiegoś czasu i nie wierzę jak ktoś może próbować włączyć szeroko rozumiane Ratownictwo Medyczne w struktury, PSP nie mając odpowiedniego zaplecza wykwalifikowanych, pracujacych w pełnym wymiarze czasu ratowników medycznych, nie posiadając odpowiedniej ilości takich osób na każdej zmianie to bedzie cyrk na kołkach, który tylko ma dobrze wyglądać pijarowo i w TV nic więcej. Dodatkowo zapytam czy ktoś z osób decyzyjnych przeliczył ile wyniesie otwarcie i zaopatrzenie w sprzęt, kadrę  otwarty kierunek RM na SGSP ? Czy idąc tą stroną nie lepiej było podpisać porozumienie z uczelniami, które od lat ksztalcą w tym kierunku ? Osoba mająca dojechać do Warszawy np. Ze Szczecina aby studiować ratownictwo to porażka,  gdzie na miejscu zrobi to samo nie tracąc kasy i czasu na dojazdy. po
Widac, że zaczynają wychodzić na jaw nowe "kwiatki" w tej sprawie... na siłę przebić coś czego się nie konsultowało z odpowiednimi instytucjami

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Zgrzyt-o-karetke-w-kazdej-gminie-Milkowski-straz-pozarna-nie-jest-powolana-do-udzielania-swiadczen,243596,14.html

Myślisz, że ktoś będzie tak naiwny, żeby jechać za swoją kasę ze Szczecina do Warszawy tylko po to, żeby na dyplomie mieć ukończone RM w SGSP?
W pełni zgadzam się z Twoim wpisem, bo tylko ludzie nie mający pojęcia o systemie PRM i kwalifikacjach osób w nim pracujących, mogą popierać pomysł karetek w PSP. Jeżeli funkcję kierownika zespołu może pełnić ratownik z bodajże 5-letnim stażem pracy PRM, to kto u nas będzie tym kierownikiem? Dowódca zastępu/zmiany, jeżeli większość obecnych RM w PSP ma tylko dyplom, bez doświadczenia.
Za dużo jest tutaj niewiadomych i tyle, szkoda że nikt ich nie chce objaśnić ludziom.

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #332 dnia: Marzec 24, 2023, 11:58:01 »
Wykupcie lepiej dobre ubezpieczenia, bo żarty się skończą kiedy przyjdzie wykonywać MCR nie będąc w doświadczonej ekipie a szkolenie raz na rok na sor czy ileś tam godzin dalej nie stworzy pewnego i dobrego ratownika. Słyszałem, że ktoś miał fajny pomysł aby wrzucić jeszcze sprzęt hydrauliczny na karetki  :stop:  :rofl:, może jeszcze szybkie natarcie ? Nie ma pieniedzy na ludzi, braki finansowe w komendach chociazby na ogrzewanie i socjal ale sprzety za miliony są…(ambulanse,wozy dla osp) :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2023, 12:01:14 wysłana przez LukasPSP »

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #333 dnia: Marzec 24, 2023, 14:42:55 »
Pytanie czysto z ciekawości i proszę mnie odrazu nie zjadać że chce odmówić dowódcy czy komendantowi.

Są jakieś narzędzia żeby nie zgodzić się na nowy zakres obowiązków (leki itd) jeśli nie pójdą za tym jakieś grafitykacje czy możliwości awansów?? Wiem że to służba I wogole etos ale czasy mamy jakie mamy i ludzie liczą na każdy pieniądz.
Dodam że dyplom jest w kadrach ale robiłem go za własną kasę i poza służbą w czasie wolnym ( zasioslem bo liczyłem że jak podniosłem kwalifikacje przydatne w służbie to coś 01 da ale ch**ja dostałem... )
I jeszcze żeby nie było że tylko kasa I kasa.. Lubię straż poszedłem do służby z pasji ale też lubię mieć za co zapłacić ratę kredytu za mieszkanie i dać dzieciom jeść..  bardzo lubię...

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #334 dnia: Marzec 24, 2023, 18:16:00 »
Ze słów 01 kraju wynika że to będzie poprostu KPP tyle że w karetką a nie GBA.
Ok lepiej się udziela kpp w cieple karetki a nie na podeście wozu. Też względy ekonomiczne przemawiają za tym.
Ale 01 nie mówi nic o tym kto będzie decydował o podaży leków i weźmie za to odpowiedzialność.. pewnie kdr :)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #335 dnia: Marzec 24, 2023, 18:26:37 »
Ze słów 01 kraju wynika że to będzie poprostu KPP tyle że w karetką a nie GBA.
Ok lepiej się udziela kpp w cieple karetki a nie na podeście wozu. Też względy ekonomiczne przemawiają za tym.
Ale 01 nie mówi nic o tym kto będzie decydował o podaży leków i weźmie za to odpowiedzialność.. pewnie kdr :)

A kto będzie tym KDR-em? Udzielanie KPP w karetce, dobre, przecież taka zmiana wymaga wprowadzenia wielu modyfikacji, a poza tym tak jak mówi o tym MZ, nie poprawia to sytuacji potencjalnego pacjenta. Poza tym, każda taką osobę, trzebaby transportować do szpitala.

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #336 dnia: Marzec 24, 2023, 20:37:42 »
Jakie KPP? jak już praktycznie w każdej jrg jest plecak ratownika medycznego z lekami…
No i jak KDR ma podejmować decyzję jak to nie on jest medykiem, żeby mieć wiedzę czy robić MCR. Koordynacje działań medycznych przejmuje medyk… niestety tak to wyglada. A plecaki i leki  rzucili na auta i „macie i sie bawcie”  :rofl:

Offline KUBA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #337 dnia: Marzec 24, 2023, 23:33:29 »
Gdzie masz te plecaki? Które województwa  lub powiaty?  Pytam bo u nas nic takiego nie ma i nie zapowiada się zeby coś się w tej kwestii zmieniło

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #338 dnia: Marzec 25, 2023, 06:16:00 »
Gdzie masz te plecaki? Które województwa  lub powiaty?  Pytam bo u nas nic takiego nie ma i nie zapowiada się zeby coś się w tej kwestii zmieniło

Np. W Lubuskim, Wielkopolsce od ponad pół roku.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #339 dnia: Marzec 25, 2023, 17:29:08 »
U nas ani w żadnej jednostce w okolicy też się nie spotkałem z lekami.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #340 dnia: Marzec 26, 2023, 14:10:18 »
Gdzie masz te plecaki? Które województwa  lub powiaty?  Pytam bo u nas nic takiego nie ma i nie zapowiada się zeby coś się w tej kwestii zmieniło

Np. W Lubuskim, Wielkopolsce od ponad pół roku.

czyli adrenalinka już była raz wymieniana ;) Stać nas :)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #341 dnia: Marzec 26, 2023, 14:22:00 »
Gdzie masz te plecaki? Które województwa  lub powiaty?  Pytam bo u nas nic takiego nie ma i nie zapowiada się zeby coś się w tej kwestii zmieniło

Np. W Lubuskim, Wielkopolsce od ponad pół roku.

czyli adrenalinka już była raz wymieniana ;) Stać nas :)

Ciekawe z czego zabrali, żeby wymienić tą adrenalinę 😁

Offline Miszczu112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #342 dnia: Marzec 27, 2023, 10:56:50 »
Tak z ciekawości szybka ankieta :P
W jakim województwie jest już plecak z lekami ? Bo widzę że każdy wojewódzki interpretuje sobie przepisy :p Jeden każe już kupować inni się wstrzymują :p
Proszę o info kto już ma a kto nie :P

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #343 dnia: Kwiecień 13, 2023, 21:25:34 »
U mnie już jest kosa z pogotowiem, które stacjonuje w strażnicy i w garażu trzyma karetkę. :gwiazdki: Jak tylko dowiedzieli się o drugiej karetce tej naszej i że będą musieli wylecieć ze straży bo po prostu nie będzie miejsca :) Np. nie zabierają od nas odpadów po zdarzeniach medycznych, a była taka niepisana umowa, zero współpracy przy zdarzeniach, wymiana desek czy czegokolwiek? - zapomnij :) , mają gdzieś strażaków podczas pomocy w transporcie m.in. wzywają i musimy sami nosić poszkodowanych bo oni mają gdzieś pomoc (zabierają swoje plecaki i tyle). Ogólnie wojenka nawet w garażu. A najgorsze zaczynają się podśmiehujki z zarobków starż vs ratownik medyczny  :straz:
Gdzie jeszcze kilkanaście lat temu to ratownicy medyczni walczyli o miejsca w PSP, teraz nawet nie chcą o tym słyszeć.

A my jak te jeźdźce bez głowy brniemy dalej w rat med :)

Odbiór  :mellow:

Offline kandydatSA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #344 dnia: Kwiecień 14, 2023, 08:49:50 »
Jakby taką akcję odwalili przy pomocy w transporcie to na miejscu dowódcy spakowałbym zastęp i powiedział im że jak chcą pomocy to niech sobie drugi zespół wezwą. To jest nasza dobra wola że im pomagamy, a taka akcja to nic innego jak plucie w twarz. Tak samo do wyciągania zakopanej karetki niech sobie pomoc drogowa wzywają jak im się bierze na cwaniakowanie.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #345 dnia: Kwiecień 14, 2023, 09:11:34 »
Zawsze w takich przypadkach u nas straszą ze pacjent jest niestabilny i ze jeżeli mu się pogorszy to udowodnią ze to nasza wina bo w ustawie mamy pomoc innym służbom. U nas tez już cyrk się zaczyna. Wołanie PSP do prawie każdego znoszenia.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #346 dnia: Kwiecień 14, 2023, 12:11:07 »
Jakby taką akcję odwalili przy pomocy w transporcie to na miejscu dowódcy spakowałbym zastęp i powiedział im że jak chcą pomocy to niech sobie drugi zespół wezwą. To jest nasza dobra wola że im pomagamy, a taka akcja to nic innego jak plucie w twarz. Tak samo do wyciągania zakopanej karetki niech sobie pomoc drogowa wzywają jak im się bierze na cwaniakowanie.

A u mnie są 3 czarodziejskie słowa "stan zagrożenia życia"  :cooo: a rodzina patrzy...

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #347 dnia: Kwiecień 14, 2023, 12:30:01 »
Zawsze w takich przypadkach u nas straszą ze pacjent jest niestabilny i ze jeżeli mu się pogorszy to udowodnią ze to nasza wina bo w ustawie mamy pomoc innym służbom. U nas tez już cyrk się zaczyna. Wołanie PSP do prawie każdego znoszenia.
Ok, stan zagrożenia życia i trzeba jechać. Ale na miejscu KDR, jak ma jaja, to do pomocy wyśle tylko 2 ludzi, bo to ma być POMOC, a nie wyręczanie się. 2 z PRM + 2 strażaków i można nosze dźwigać. Jak lekarz mówi, że on ma tablet, to trzeba mu pomóc - wziąć tablet, a on do noszy. Na tym polega pomoc.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #348 dnia: Kwiecień 15, 2023, 06:41:26 »
U mnie już jest kosa z pogotowiem, które stacjonuje w strażnicy i w garażu trzyma karetkę. :gwiazdki: Jak tylko dowiedzieli się o drugiej karetce tej naszej i że będą musieli wylecieć ze straży bo po prostu nie będzie miejsca :) Np. nie zabierają od nas odpadów po zdarzeniach medycznych, a była taka niepisana umowa, zero współpracy przy zdarzeniach, wymiana desek czy czegokolwiek? - zapomnij :) , mają gdzieś strażaków podczas pomocy w transporcie m.in. wzywają i musimy sami nosić poszkodowanych bo oni mają gdzieś pomoc (zabierają swoje plecaki i tyle). Ogólnie wojenka nawet w garażu. A najgorsze zaczynają się podśmiehujki z zarobków starż vs ratownik medyczny  :straz:
Gdzie jeszcze kilkanaście lat temu to ratownicy medyczni walczyli o miejsca w PSP, teraz nawet nie chcą o tym słyszeć.

A my jak te jeźdźce bez głowy brniemy dalej w rat med :)

Odbiór  :mellow:

To świadczy tylko o Waszych ratownikach :) Skoro urzędują u Was na garażu i tak się zachowują, to dopilnujcie zakazu palenia i porządku na miejscu stacjonowania karetki oraz socjalu.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #349 dnia: Kwiecień 15, 2023, 09:00:03 »
No u nas wprost powiedzieli ze oni w kontraktach nie maja nic ze maja pomieszczenia socjalne albo garaż sprzątać  :mellow: