Autor Wątek: Karetki w PSP…  (Przeczytany 131661 razy)

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 13, 2023, 15:20:22 »
No od tego trzeba było zacząć, czyli przemyśleć stany i dysponowanie. Ale cóż, żadnej logiki w tym wszystkim nie ma, tylko parcie na szkło.
Stany bez zmian a dysponowanie na zasadzie zapisu w rokazie dziennym :
- GCBA/Ambulans
i sobie elegancko ekipa skacze w zależności od potrzeby. :wall:

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 13, 2023, 16:14:41 »
W strazy bedzie dobrze jak ktos zacznie doceniac specjalistow w danej dziedzinie, a nie patrzec tylko na staz i stopien.
Jak przestaniesz patrzeć na stopień to po co one mają być a stamtąd już niedaleka droga skoro nie ma stopni co po co mundury przecież mogą być uniformy zresztą obecnie wprowadzany żółty wzór dla mnie munduru nie przypomina.

Jesli miala byc by to sluzba ratownicza z prawdziwego zdarzenia, to czemu nie
Dlatego nie, ponieważ PSP to umundurowana, shierarchizowana  formacja. Jesteśmy w MSWiA i niechaj tak pozostanie. Zakładając, że Ratownictwo Medyczne, to służba ratownicza z prawdziwego zdarzenia, to może chcesz jeszcze ich warunki pracy ... z wiekiem, kiedy mogą przejść na emeryturę włącznie?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 13, 2023, 16:41:53 »
No od tego trzeba było zacząć, czyli przemyśleć stany i dysponowanie. Ale cóż, żadnej logiki w tym wszystkim nie ma, tylko parcie na szkło.
Stany bez zmian a dysponowanie na zasadzie zapisu w rokazie dziennym :
- GCBA/Ambulans
i sobie elegancko ekipa skacze w zależności od potrzeby. :wall:

No i w przypadku zabezpieczenia działań przy pożarze, dwóch ludzi na karecie nam odpada. Chyba, że będą dysponować te karetki, co to w każdej gminie mają być, wtedy może jeszcze jakoś te podstawy obecnego dysponowania zachowają.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 05, 2023, 13:04:49 »
Ktokolwiek wie jaki orientacyjnie  ma być przydział karetek gdzie w 1wszym rzucie maja   trafić?

Tam gdzie najwiecej MZ, nie patrząc na Rat-Med :rofl:

Ponawiam pytanie ale teraz poproszę o merytoryczną odpowiedz
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.355
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 05, 2023, 19:01:36 »
To może u mnie na służbie 7 na całym JRG 3 rat med... Izolowane zdarzenia jeśli się nie mylę zero w ciągu 5 lat... Karetka w pierwszej kolejności.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 06, 2023, 08:44:03 »
Do JRG jak do JRG. Zobacz ile to kasy pójdzie jeszcze na karetki w każdej gminie... W sumie taki Kraków miał coś pod 50 IZRM i jak widać koniecznie trzeba kupić karetki do każdej JRG.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 06, 2023, 13:11:05 »
I dlaczego osoby decyzyjne nie uaktywnią się w tym temacie i nie rozwieją wątpliwośc ? Przecież są na forum.

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 06, 2023, 20:26:07 »
Ciągnie się to wszystko już nie wiadomo ile czasu. Ustawa miała już wejść po nowym roku, a tu dalej więcej niewiadomych niż wiadomych.

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #284 dnia: Marzec 07, 2023, 10:29:42 »
Ciągnie się to wszystko już nie wiadomo ile czasu. Ustawa miała już wejść po nowym roku, a tu dalej więcej niewiadomych niż wiadomych.

A gdzie Wam się tak spieszy z tymi karetkami?
Moje osobiste zdanie na ten temat jest takie, że na takich karetkach powinni tylko i wyłącznie jeśli już jeździć strażacy ratownicy, którzy maja conajmniej kilka lat doświadczenia w systemie PRM. Świeżo po studiach nie będziesz w stanie wdrożyć odpowiedniej farmakoterapii czy zabiegów ratujących życie tj.kardiowersja,elektrostymulacja itd. Bez zastanowienia czy możliwości postawienia trafnej diagnozy… A tym bardziej po skończeniu studiów x lat temu i nie pracowaniu w tym. Szpitale Covidowe pokazały, że niektórzy nawet dobrze nie potrafili zrobić EKG a co dopiero podać leki. Jest to bardzo bardzo duża odpowiedzialność za ludzkie życie, chyba, że chcesz uprawiać medycynę transportu i igrać z ludzkim życiem. Ja przerobiłem dobrych kilka lat i nadal ciągle się czegoś uczę ale w ZRM czy SOR mam kogo  Podpytać :) . Cieszy mnie fakt, że Ratownicy w końcu zaczynają coś znaczyć w PSP ale na ten moment wygląda to tylko na dołożenie kolejnej odpowiedzialności… Ja sobie radę dam ale współczuję tym, którzy nie chcą i nie czują ratownictwa, bo to zupełnie inny zawód… i nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś z medyków pracujacych w PSP miał inne zdanie niż ja.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #285 dnia: Marzec 07, 2023, 10:39:26 »
Mając na myśli, że się ciągnie, chodziło mi o to, że niektórzy zapowiadali wejście tej ustawy już z początkiem roku (niby wszystko już było, brakowało tylko podpisu ministra). Osobiście też wolałbym, żeby to nie weszło, bo nie oszukujmy się, większość RM w PSP ma tylko papier, nie poparty doświadczeniem. A to, że na razie będziemy jeździć do zabezpieczenia naszych działań, to tylko przykrywka do tego, aby od razu nie wejść za bardzo głęboko w kompetencje PRM.

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #286 dnia: Marzec 07, 2023, 11:01:41 »
Chcą karetki to niech rozliczą się najpierw z publicznych obietnic dotyczących możliwości dalszego kształcenia za szpitale covidowe... zwykła przyzwoitość się kłania i szacunek wobec podwładnych...

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 899
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 07, 2023, 12:40:47 »
@pafnucek
No przecież podczas ostatniego Q&A generał prosił, żeby do niego pisać i zgłaszać, że kogoś na szkołę nie wysłano i on to z komendantami będzie wyjaśniał  :rofl:
Napisałeś?
Si vis pacem, para bellum

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 07, 2023, 13:24:22 »
Chcą karetki to niech rozliczą się najpierw z publicznych obietnic dotyczących możliwości dalszego kształcenia za szpitale covidowe... zwykła przyzwoitość się kłania i szacunek wobec podwładnych...

@pafnucek  Listy osób, które były w szpitalach mają KW, więc jakby chcieli to byś był,jak to miało miejsce z wieloma, którzy dostali informację o zielonym świetle z aspirantkami czy spk/ awansie.

Offline ratownikmedpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #289 dnia: Marzec 07, 2023, 18:03:12 »
Byłem oddelegowany do szpitala i rownież nic nie dostałem za to, wiec jak to pchnąć dalej skoro nikt w komendzie nie chce pomóc?

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 07, 2023, 18:33:32 »
Byłem oddelegowany do szpitala i rownież nic nie dostałem za to, wiec jak to pchnąć dalej skoro nikt w komendzie nie chce pomóc?
A czasami nie miałeś wtedy ani jednej służby w PSP i dostawałeś za to wynagrodzenie? Szczyt bezczelności, "nic za to nie dostałem" pensje z PSP za frajer dostawałeś.

Offline ratownikmedpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 07, 2023, 19:09:16 »
Mowie o szkolach, a nie o pieniadzach.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 07, 2023, 19:22:34 »
Mowie o szkolach, a nie o pieniadzach.
cyt "Byłem oddelegowany do szpitala i rownież nic nie dostałem za to" Pasowało by napisać, "poza wypłatą z PSP gdzie nie chodziłem na służby, nic więcej nie dostałem za to. Komendant główny powiedział też w Q&A, że jeżeli powiatowy/miejski nie wysłał takiej osoby na SA bo może coś się takiego zadziało, że dana osoba nie zasłużyła (mimo dyżurów w szpitalu). Teraz zrób rachunek sumienia.

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 07, 2023, 19:36:24 »
Myślę, że czas o tym zapomnieć i robić dalej swoją robotę jak należy :) kto dostał niech się cieszy, prawda jest taka, że za zeszłych komendantów nikt by nic nie dostał  a teraz przynajmniej część na tym skorzystała.  :straz: a temat w sumie jest o karetkach

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 07, 2023, 20:31:41 »
Myślę, że czas o tym zapomnieć i robić dalej swoją robotę jak należy :) kto dostał niech się cieszy, prawda jest taka, że za zeszłych komendantów nikt by nic nie dostał  a teraz przynajmniej część na tym skorzystała.  :straz: a temat w sumie jest o karetkach

Czyli rozumiem ,że mam się cieszyć  bo ktoś w Polsce dostał ,a np ja nie dostałem ? Dziwne ,że w Wielkopolsce wysłali wszystkich medyków ze szpitali, nawet stażystów na szkołę. Czyli tak jak w Policji... Komendant Główny swoje,a KW ,KP I KM swoje

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 07, 2023, 20:39:28 »
Wszyscy na szkołe iść nie mogli. Nawet sami rat. medyczni. Jakaś selekcja musiała być.

Offline LukasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 07, 2023, 22:30:00 »
Myślę, że czas o tym zapomnieć i robić dalej swoją robotę jak należy :) kto dostał niech się cieszy, prawda jest taka, że za zeszłych komendantów nikt by nic nie dostał  a teraz przynajmniej część na tym skorzystała.  :straz: a temat w sumie jest o karetkach

Czyli rozumiem ,że mam się cieszyć  bo ktoś w Polsce dostał ,a np ja nie dostałem ? Dziwne ,że w Wielkopolsce wysłali wszystkich medyków ze szpitali, nawet stażystów na szkołę. Czyli tak jak w Policji... Komendant Główny swoje,a KW ,KP I KM swoje

I tu Cie zaskoczę, bo wszyscy nie poszli w Wlkp (może Ci z pierwszej fali tak) ja też nie i wielu innych ;) ale widzę jak chłopaki pokończyli Sapsp czy SPK a nawet to i to.. i dostali propozycje bez próśb. Nie mam pojęcia od czego to zależy. Przestało mnie to obchodzić  ^_^

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 08, 2023, 11:06:22 »
Wszyscy na szkołe iść nie mogli. Nawet sami rat. medyczni. Jakaś selekcja musiała być.

Selekcja ? Nie rozśmieszaj mnie... stażysta , półtora roku służby  i idzie na szkołę...

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 08, 2023, 13:15:18 »
Wszyscy na szkołe iść nie mogli. Nawet sami rat. medyczni. Jakaś selekcja musiała być.

Selekcja ? Nie rozśmieszaj mnie... stażysta , półtora roku służby  i idzie na szkołę...
Czyli selekcja była. A jakie były kryteria ... to już inna sprawa.

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 08, 2023, 20:34:35 »
Byłem oddelegowany do szpitala i rownież nic nie dostałem za to, wiec jak to pchnąć dalej skoro nikt w komendzie nie chce pomóc?
A czasami nie miałeś wtedy ani jednej służby w PSP i dostawałeś za to wynagrodzenie? Szczyt bezczelności, "nic za to nie dostałem" pensje z PSP za frajer dostawałeś.

Patrz pan jaki mądry. Kolejny co w dupie był gówno widział, a pierwszy mądrkuje. Po pierwsze większość z mojego województwa została „zgłoszona na ochotnika” a nie zgłosiła się sama. Po drugie byłem stratny na nadgodzinach w psp i dodatkowym zarobkowaniu bo musiałem siedzieć w szpitalu za najniższa krajowa gdzie pracownicy, którzy zatrudnili się tam sami, robiący to samo co ja mieli lepsza stawkę etatową lub godzinowa (kontrakt). My musieliśmy brać to co jest w rozkazie oddelegowania/piśmie od wojewody. Po trzecie o dodatku covidowym tylko słyszałem bo osobom oddelegowanym przez wojewodę (rozkaz) dodatek się nie należał o czym dowiedzieliśmy się po fakcie jak się o niego upomnieliśmy. Po czwarte to w trakcie tego zapierdzielu KG poinformował, że PSP nie ma środków finansowych aby nas wynagrodzić tak jak zarabia personel medyczny więc zaproponuje chętnym dalszą możliwość kształcenia odpowiednio SA/SGSP. Po piąte raporty poszły dalej ale nic się z tym nie stało bo np województwo dostało mało miejsc na aspirantki a odpowiedz z KW była taka, że jakby KG chciał słowa dotrzymać to by specjalne miejsca dla medyków za szpitale uruchomił - jak dyskutować z takim argumentem ?
Po szóste okazało się, że żadna specjalizacja w którą pompuje się miliony przez lata nie miała takiego obciążenia jak medycy, którzy często gęsto nawet stanowiska specjalisty nie mają bo przecież to nie pogotowie tylko straż.

Zakładam, że i tak nie dotrze do zakutej łepetyny.

A nawiazując do tematu karetki skoro nie ma nic dla medyków za ich wykształcenie i kwalifikacje zdobywane po za służbą, za kursy o szkolenia robione na urlopach i wolnych służbach  to po za poziom kpp na służbie nie widzę sensu wychodzić.
My daliśmy z siebie wiele o czym świadczą opinie o zaangażowaniu, umiejętnościach i dyscyplinie. A wielu z nas (bo w niektórych województwach się dało) dostało guzik a tyle było obiecanego.

A irytuje to, że pomimo ograniczonej ilości miejsc na szkołach pociotki i inni związkowcy zawsze się zakręca i pójdą…