Autor Wątek: Karetki w PSP…  (Przeczytany 128283 razy)

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 11, 2023, 12:37:48 »
Wiem że 01 KG czyta te forum i mam prośbę aby docenił rat medów których już ma w służbie i nie mówię tu o dodatkach ale możliwości szerszych awansów itp.
Bez nich to się nie uda ( już kwatermistrze biegają za rat medami z płaczem bo muszą pisać o zgodę na obrót lekami o których nie mają pojęcia). A to dopiero początek medycznych kruczków.
Czemu nie docenić chemików, nurków, wysokościowców, technicznych i poszukiwaczo ratowniczych? No i przede wszystkim biurowych?
A no dlatego, że sumując wszystkich to wyjdzie połowa PSP albo większa część czyli zwykły strażak nie ma możliwości rozwoju bo ma ją mieć ratownik medyczny no przecież to są JAJA!

I zadam Ci może pytanie troszke inaczej
Jak Twoim zdaniem PSP powinna docenić ludzi skoro dorzuci obowiązki czysto medyczne rat medom którzy kompetencje zdobywali poza służbą często za nie małe pieniądze a teraz przydadzą się w straży?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 11, 2023, 12:40:15 »
No chyba jak są takie jednostki specjalistyczne to mają za to dodatki ( nie pracuje na takiej jednostce ale domyślam sie )
Tu taka specjalizacja ma byc w każdej jednostce ( karetki ). Możesz wziąć odpowiedzialność za pacjenta ( ocenę stanu podaż leków) I zobaczysz z czym to się je.
No właśnie nie mają żadnych dodatków za to... Średnie w komendach mających grupy specjalistyczne są często niższe niż w tych których tych grup nie ma.
Karetek jeszcze nie ma a ty chcesz już doceniać kogoś za to.... Już mówisz o odpowiedzialności.
I zadam Ci może pytanie troszke inaczej
Jak Twoim zdaniem PSP powinna docenić ludzi skoro dorzuci obowiązki czysto medyczne rat medom którzy kompetencje zdobywali poza służbą często za nie małe pieniądze a teraz przydadzą się w straży?
99,9% kierowców robiło prawo jazdy przed PSP i większość rat. med dostała się do PSP dlatego, że te kwity mieli.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 11, 2023, 12:47:22 »
No chyba jak są takie jednostki specjalistyczne to mają za to dodatki ( nie pracuje na takiej jednostce ale domyślam sie )
Tu taka specjalizacja ma byc w każdej jednostce ( karetki ). Możesz wziąć odpowiedzialność za pacjenta ( ocenę stanu podaż leków) I zobaczysz z czym to się je.
No właśnie nie mają żadnych dodatków za to... Średnie w komendach mających grupy specjalistyczne są często niższe niż w tych których tych grup nie ma.
Karetek jeszcze nie ma a ty chcesz już doceniać kogoś za to.... Już mówisz o odpowiedzialności.
I zadam Ci może pytanie troszke inaczej
Jak Twoim zdaniem PSP powinna docenić ludzi skoro dorzuci obowiązki czysto medyczne rat medom którzy kompetencje zdobywali poza służbą często za nie małe pieniądze a teraz przydadzą się w straży?
99,9% kierowców robiło prawo jazdy przed PSP i większość rat. med dostała się do PSP dlatego, że te kwity mieli.
No chyba jak są takie jednostki specjalistyczne to mają za to dodatki ( nie pracuje na takiej jednostce ale domyślam sie )
Tu taka specjalizacja ma byc w każdej jednostce ( karetki ). Możesz wziąć odpowiedzialność za pacjenta ( ocenę stanu podaż leków) I zobaczysz z czym to się je.
No właśnie nie mają żadnych dodatków za to... Średnie w komendach mających grupy specjalistyczne są często niższe niż w tych których tych grup nie ma.
Karetek jeszcze nie ma a ty chcesz już doceniać kogoś za to.... Już mówisz o odpowiedzialności.
I zadam Ci może pytanie troszke inaczej
Jak Twoim zdaniem PSP powinna docenić ludzi skoro dorzuci obowiązki czysto medyczne rat medom którzy kompetencje zdobywali poza służbą często za nie małe pieniądze a teraz przydadzą się w straży?
99,9% kierowców robiło prawo jazdy przed PSP i większość rat. med dostała się do PSP dlatego, że te kwity mieli.

No ale do tej pory PSP działała na kpp ( oprócz jednostek specjalistycznych gdzie jest dodatek za specke ). Tu dochodzą nowe obowiązki i to nie małe. Nadal pytam jak byś docenił tych ludzi za to że dojdą im nowe obowiązki i nie mała odpowiedzialnosc.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 11, 2023, 12:50:58 »
No ale do tej pory PSP działała na kpp ( oprócz jednostek specjalistycznych gdzie jest dodatek za specke ). Tu dochodzą nowe obowiązki i to nie małe. Nadal pytam jak byś docenił tych ludzi za to że dojdą im nowe obowiązki i nie mała odpowiedzialnosc.
Biologia i atomistyka doszła i zapytaj chemików co za to dostali  :rofl: U mnie grupa specjalistyczna powstała w 2017 r. i chłopaki nic nie dostali...
Do póki nie zostaną docenieni specjaliści pracujący w PSP od dekad w grupach specjalistycznych to nie powinno się doceniać kogoś kto jeszcze tych obowiązków nie dostał...
Gdzie sens gdzie logika.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 11, 2023, 13:33:18 »
Jeśli zapłacą za studia chętni się znajdą. Szkoły kosztują porządne tym bardziej. Sam na tej zasadzie odbiłem chemię i informatykę i uważam że był to uczciwy układ korzystny dla mnie i PSP 
Problemem będzie zatrzymanie tych ludzi z kwalifikacjami w służbie, ale to da się załatwić dodatkami typu 15+,i dziadkowym, funkcyjnym i służbowym. Komendant ma narzędzia musi tylko chcieć z nich korzystać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 11, 2023, 14:09:47 »
No ale do tej pory PSP działała na kpp ( oprócz jednostek specjalistycznych gdzie jest dodatek za specke ). Tu dochodzą nowe obowiązki i to nie małe. Nadal pytam jak byś docenił tych ludzi za to że dojdą im nowe obowiązki i nie mała odpowiedzialnosc.
Biologia i atomistyka doszła i zapytaj chemików co za to dostali  :rofl: U mnie grupa specjalistyczna powstała w 2017 r. i chłopaki nic nie dostali...
Do póki nie zostaną docenieni specjaliści pracujący w PSP od dekad w grupach specjalistycznych to nie powinno się doceniać kogoś kto jeszcze tych obowiązków nie dostał...
Gdzie sens gdzie logika.

Grupy zaszeregowania nie istnieją, żeby dać ludziom parę złotych? Krótka piłka: grupy dowódcze dla rat medow bez możliwości dowodzenia zastępem, a jedynie zespołem karetki, wtedy mają oni swoje grupy i nikomu nic nie blokują.
Nie mów mi, że chłopaki w grupach specjalistycznych nie mają wyższych grup niż w innych JRG , bo nawet ratownik specjalista to jest już coś więcej niż starszy ratownik.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 11, 2023, 14:19:01 »
Grupy zaszeregowania nie istnieją, żeby dać ludziom parę złotych? Krótka piłka: grupy dowódcze dla rat medow bez możliwości dowodzenia zastępem, a jedynie zespołem karetki, wtedy mają oni swoje grupy i nikomu nic nie blokują.
Nie mów mi, że chłopaki w grupach specjalistycznych nie mają wyższych grup niż w innych JRG , bo nawet ratownik specjalista to jest już coś więcej niż starszy ratownik.
Miedzy 7 grupą operatorem a 9 specjalistą jest obecnie 50 zł jeśli dobrze pamiętam, rekompensata naprawdę... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 11, 2023, 14:36:16 »
A to przypadkiem nie próbujecie tego teraz naprawiać? Cała patologia w straży opiera się na tym, że dajemy więcej obowiązków, za co raz mniejsze pieniądze tak naprawdę...

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 11, 2023, 16:03:25 »
No ale do tej pory PSP działała na kpp ( oprócz jednostek specjalistycznych gdzie jest dodatek za specke ). Tu dochodzą nowe obowiązki i to nie małe. Nadal pytam jak byś docenił tych ludzi za to że dojdą im nowe obowiązki i nie mała odpowiedzialnosc.
Biologia i atomistyka doszła i zapytaj chemików co za to dostali  :rofl: U mnie grupa specjalistyczna powstała w 2017 r. i chłopaki nic nie dostali...
Do póki nie zostaną docenieni specjaliści pracujący w PSP od dekad w grupach specjalistycznych to nie powinno się doceniać kogoś kto jeszcze tych obowiązków nie dostał...
Gdzie sens gdzie logika.

Grupy zaszeregowania nie istnieją, żeby dać ludziom parę złotych? Krótka piłka: grupy dowódcze dla rat medow bez możliwości dowodzenia zastępem, a jedynie zespołem karetki, wtedy mają oni swoje grupy i nikomu nic nie blokują.
Nie mów mi, że chłopaki w grupach specjalistycznych nie mają wyższych grup niż w innych JRG , bo nawet ratownik specjalista to jest już coś więcej niż starszy ratownik.



Tak tak, ale multum przypadków ze ktoś dostał „ratownik specjalista” ale w grupie nie jest  :gwiazdki:

Offline almsherfa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 11, 2023, 17:52:49 »
Nasz 3 wóz na którym jest pisana codziennie obsada pochodzi z 91 roku a technik którego musimy mieć wycofany bo nie ma na naprawę ani na kupno nowego ale karetkę mamy dostać 😂  Super. Dobrze, że mamy dwóch ratowników medycznych. Czekamy na radiowóz.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 11, 2023, 20:16:23 »
Co 3 strażak będzie RM problem się rozwiąże, temat do zamknięcia :P
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/straz-pozarna/co-trzeci-strazak-ratownikiem-medycznym

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 11, 2023, 21:50:09 »
Działałem w dwóch grupach specjalistycznych. Po pierwsze 9-ta grupa to dosłownie po jednej sztuce na zmianie pociotków. Generalnie w grupie wcale nie jest więcej kasy.
Jeśli chodzi o medyków, to obie strony mają trochę racji. Po pierwsze jestem przeciwnikiem dawania jakichkolwiek dodatków medykom teraz. Wiem jak funkcjonuje to w mojej km. Wcale nie mają więcej obowiązków od innych.
Jeśli wejdą karetki i to normalnie w system to uważam jednak, że powinien być dodatek. Wiem że stworzyloby to pewna patologie że ratownik zarabia jak naczelnik, ale sorry. Pensja ratownika na etacie w cywilu nie może być niższa niż ratownika w podziale. Zastosowałbym jednak myk, że nic nie jest dane na wieczność. Jeździsz na karecie, dostajesz. Z jakiegoś powodu kończy się twoja kariera na karecie, to nie dostajesz. Jeśli karetki będą jeździły sporadycznie.
Wszystko jest kwestią kasy kasy kasy. Ja widzę i zalety nowego pomysłu, tylko szczególnie dla państwa, ale i dla obywatela docelowo może kiedyś też. Mimo to uważam, że państwo powinno uczciwie potraktować strażaków.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 12, 2023, 15:22:30 »
Ktokolwiek wie jaki orientacyjnie  ma być przydział karetek gdzie w 1wszym rzucie maja   trafić?
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 12, 2023, 16:02:19 »
Ktokolwiek wie jaki orientacyjnie  ma być przydział karetek gdzie w 1wszym rzucie maja   trafić?

Tam gdzie najwiecej MZ, nie patrząc na Rat-Med :rofl:

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 12, 2023, 16:47:51 »
Działałem w dwóch grupach specjalistycznych. Po pierwsze 9-ta grupa to dosłownie po jednej sztuce na zmianie pociotków. Generalnie w grupie wcale nie jest więcej kasy.
Jeśli chodzi o medyków, to obie strony mają trochę racji. Po pierwsze jestem przeciwnikiem dawania jakichkolwiek dodatków medykom teraz. Wiem jak funkcjonuje to w mojej km. Wcale nie mają więcej obowiązków od innych.
Jeśli wejdą karetki i to normalnie w system to uważam jednak, że powinien być dodatek. Wiem że stworzyloby to pewna patologie że ratownik zarabia jak naczelnik, ale sorry. Pensja ratownika na etacie w cywilu nie może być niższa niż ratownika w podziale. Zastosowałbym jednak myk, że nic nie jest dane na wieczność. Jeździsz na karecie, dostajesz. Z jakiegoś powodu kończy się twoja kariera na karecie, to nie dostajesz. Jeśli karetki będą jeździły sporadycznie.
Wszystko jest kwestią kasy kasy kasy. Ja widzę i zalety nowego pomysłu, tylko szczególnie dla państwa, ale i dla obywatela docelowo może kiedyś też. Mimo to uważam, że państwo powinno uczciwie potraktować strażaków.
Uczciwie to powinien zacząć traktować nas KG.
Słuchać co mówią ludzie, a nie jak nie mówisz zgodnie z jego linią myślenia to jesteś do ukarania i MASZ BYĆ ukarany, bo ego trzeba podbudować.
Od dawna ZW była zwracana uwaga, by grupy specjalistyczne były odpowiednio gratyfikowane, ale lepiej walczyć o dziadowe (wygodniejsze, łatwiejsze)
Co do pomysłu "co trzeci strażak będzie RM", już to widzę, jak wszyscy wzorowo zdają egzaminy i zapieprz@ją na praktyki na SOR  :rofl:

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 12, 2023, 16:58:00 »
Przy tym stanie finansów komend i ogólnie resortu,lans z karetkami nie powinien mieć miejsca.Najpierw podstawowe wydatki na bierząco nie na kredyt.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 13, 2023, 09:08:40 »
Działałem w dwóch grupach specjalistycznych. Po pierwsze 9-ta grupa to dosłownie po jednej sztuce na zmianie pociotków. Generalnie w grupie wcale nie jest więcej kasy.
Jeśli chodzi o medyków, to obie strony mają trochę racji. Po pierwsze jestem przeciwnikiem dawania jakichkolwiek dodatków medykom teraz. Wiem jak funkcjonuje to w mojej km. Wcale nie mają więcej obowiązków od innych.
Jeśli wejdą karetki i to normalnie w system to uważam jednak, że powinien być dodatek. Wiem że stworzyloby to pewna patologie że ratownik zarabia jak naczelnik, ale sorry. Pensja ratownika na etacie w cywilu nie może być niższa niż ratownika w podziale. Zastosowałbym jednak myk, że nic nie jest dane na wieczność. Jeździsz na karecie, dostajesz. Z jakiegoś powodu kończy się twoja kariera na karecie, to nie dostajesz. Jeśli karetki będą jeździły sporadycznie.
Wszystko jest kwestią kasy kasy kasy. Ja widzę i zalety nowego pomysłu, tylko szczególnie dla państwa, ale i dla obywatela docelowo może kiedyś też. Mimo to uważam, że państwo powinno uczciwie potraktować strażaków.
Uczciwie to powinien zacząć traktować nas KG.
Słuchać co mówią ludzie, a nie jak nie mówisz zgodnie z jego linią myślenia to jesteś do ukarania i MASZ BYĆ ukarany, bo ego trzeba podbudować.
Od dawna ZW była zwracana uwaga, by grupy specjalistyczne były odpowiednio gratyfikowane, ale lepiej walczyć o dziadowe (wygodniejsze, łatwiejsze)
Co do pomysłu "co trzeci strażak będzie RM", już to widzę, jak wszyscy wzorowo zdają egzaminy i zapieprz@ją na praktyki na SOR  :rofl:

Swoją drogą to dobre dajemy dziadowej i 15+ by zatrzymać starszych i jednocześnie co trzeci strażak medykiem. Sorry, ale też tego nie widzę. Wiem jak jest.
Drugi problem to życie na procedurach. Jeden rat med zwrócił uwagę, że u nas są procedury które szkodzą, a u nich wytyczne. Różnica zasadnicza. W jednym województwie za KPP odpowiada pewna Pani dla której procedura to świętość. Nie ważne, że wszystkie badania mówią by zrobić inaczej itp. procedura rzecz święta. Oni uważają, że strażak nie myśli więc robią wszystko na sztywno, a jeśli tak zrobią z MCR to dobrze nie bedzie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 13, 2023, 09:18:04 »
Tam gdzie najwiecej MZ, nie patrząc na Rat-Med :rofl:
Co do liczby rat-med to prawda jest... Co do MZ to nie wiem  :wacko: ale raczej nie prawda.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ratownikmedpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 13, 2023, 11:23:56 »
W strazy bedzie dobrze jak ktos zacznie doceniac specjalistow w danej dziedzinie, a nie patrzec tylko na staz i stopien. Zreszta co tu gadac skoro komendantami zostaja ludzie nie wiedzacy jak zarzadzac ludzmi i firma, majacy plecy i szczescie i przez cala kariere pchani wyzej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 13, 2023, 12:31:41 »
W strazy bedzie dobrze jak ktos zacznie doceniac specjalistow w danej dziedzinie, a nie patrzec tylko na staz i stopien.
Jak przestaniesz patrzeć na stopień to po co one mają być a stamtąd już niedaleka droga skoro nie ma stopni co po co mundury przecież mogą być uniformy zresztą obecnie wprowadzany żółty wzór dla mnie munduru nie przypomina.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 13, 2023, 12:37:22 »
Ciekawe kiedy ktoś zdecyduje się na zmianę koloru naszych nowych uniformów 😅

Offline ratownikmedpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 13, 2023, 13:32:40 »
W strazy bedzie dobrze jak ktos zacznie doceniac specjalistow w danej dziedzinie, a nie patrzec tylko na staz i stopien.
Jak przestaniesz patrzeć na stopień to po co one mają być a stamtąd już niedaleka droga skoro nie ma stopni co po co mundury przecież mogą być uniformy zresztą obecnie wprowadzany żółty wzór dla mnie munduru nie przypomina.

Jesli miala byc by to sluzba ratownicza z prawdziwego zdarzenia, to czemu nie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 13, 2023, 13:40:03 »
Jesli miala byc by to sluzba ratownicza z prawdziwego zdarzenia, to czemu nie
Dawno większej głupoty nie czytałem... Celnicy (KAS) kilkanaście lat starali się aby stać się mundurówką a teraz w PSP pojawiają się głosy aby przestać nią być... Boże miej litość nad ludzką głupotą.
Potem zamiast mianowania umowa o prace kolejny krok kontrakty i na koniec pod samorząd... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sekcja998/112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 13, 2023, 14:23:02 »
wracając do tematu osobiście uważam że największą głupota jaka mogą zrobić to wprowadzić nam karetki. nie dość że ludzie są słabi z KPP oczywiście poza ratownikami medycznymi to wciska się ich na siłę do karetki. Mam pytanie skoro od tego roku w mojej jednostce ma być 8 osób to 2 pójdą na karetkę i zostanie 6 czyli wrócimy do punktu wyjścia. Mnie już nic nie zdziwi w PSP

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 13, 2023, 15:05:59 »
No od tego trzeba było zacząć, czyli przemyśleć stany i dysponowanie. Ale cóż, żadnej logiki w tym wszystkim nie ma, tylko parcie na szkło.