Autor Wątek: Karetki w PSP…  (Przeczytany 131291 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 10, 2023, 18:05:22 »
Jak zwykle zabrakło argumentów :rofl:
Mylisz się widziałem jak karetki po kilka godzin odstawiały pacjentów. Dowodziłem działaniami gdzie było tyle ofiar, że karetki z trzech powiatów woziły ludzi do pięciu różnych szpitali.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 10, 2023, 18:09:13 »
na masowych jest inna rozmowa.
W końcu nawet pozostawienie bez działań ratowniczych jest dopuszczalne...
Mówię o zwykłym dniu i zwykłym obciążeniu

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 10, 2023, 18:12:37 »
Zejdź na ziemię. Porozmawiaj z ratownikami to może dostaniesz olśnienia. Nie potrzebne masowe zdarzenie do problemów z przekazaniem pacjenta.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 10, 2023, 18:20:17 »
Sam miałem kiedyś taką sytuację.
Wyszedł huragan na powiat. Między drzewami na drodze utknęła karetka. W środku pacjent w stanie ciężkim. I stali godzinę zanim się do nich przebili.
Ale to nadal wyjątek a nie zasada.

Offline ratownikmedpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 10, 2023, 18:21:45 »
Popracujcie w zrm i zobaczycie jak to wyglada, a nie tu wrozycie. Nie kazdy pacjent jest do zabrania na sor, duzo sie leczy i zostawia na miejscu. Jesli wiezie sie do szpitala trzeba z dyspozytorem umówić miejsce i trzeba zawozic pacjentow do szpitala z danym oddzialem by nie opozniac leczenia, a nie, ze wszystko wali sie w jedno miejsce i to taka praca ratownika. Czasem trzeba jechac dalej niz najblizszy sor, bo pacjent wymaga docelowo innego leczenia.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #230 dnia: Luty 10, 2023, 18:41:21 »
Z kolei w takiej Wawie masz dyżury specjalistyczne w konkretnym szpitalu. Czasem przez miasto jedziesz 40 km

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 10, 2023, 19:12:03 »
Głupotą w obecnym stanie prawnym byłoby zostawianie kogoś w miejscu wezwania przez strażaków bez dowozu go do SOR.

Użytkowniku @radca
Pytasz z którego miejsca straż pożarna by miała 40 minut na SOR? W każdym powiecie są takie miejsca.

Nie masz doświadczenia w zespole PRM, to po co zabierasz głos? Ja nie umiem gotować i mojej żonie w gary się nie wsadzam bo nie mam o tym pojęcia. A z opowieści nic o specyfice pracy w ZRM się nie dowiesz.

A jedną z głównych stanu rzeczy są zarobki, u mnie ratownicy mają po 55-60 zł za godzinę a nie 25... a na pewno nie wyrównają zarobków z PRM bo ratownicy jeżdżący w karetkach więcej zarabiali od dowódców JRG... u mnie w mieście już zlikwidowano kierunek "ratownictwo medyczne" bo było mało chętnych, ze względu że każdy wybierał pielęgniarstwo...

To wszystko to jest powołana powolna powolna proba zastąpienia drogich ratowników medycznych podmiotów PRM - tanimi strażakami….
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2023, 08:43:28 wysłana przez rocky323 »

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 10, 2023, 19:15:50 »
Kolego radca, w Polsce na karetce czas przekazania pacjenta na SORze powyżej 1 godziny nie jest niczym wyjątkowym, serio, serio.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 10, 2023, 19:20:21 »
Młodzi stażem strażacy pokończą RM za kasę PSP i odejdą do PRM bo tam lepiej zarobią. A ZUSy zapłacą komendanci.
O czym Panie piszesz! Najkorzystniejszy układ w PSP służyć (nadgodziny oddać innym - chętnie wezmą) a w pogotowiu dorabiać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 10, 2023, 19:22:00 »
Pisałem End Of Topic (EOT), to nie zrozumiał. Ale co się dziwić  :cooo:
Tylko po polsku rozumie widocznie.
Panie @radca - Koniec Tematu.
Si vis pacem, para bellum

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 10, 2023, 19:25:56 »
W sumie to masz rację. Czasem zapominam, że cały ratowniczy świat opiera się na dorabianiu.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 10, 2023, 19:56:28 »
Pisałem End Of Topic (EOT), to nie zrozumiał. Ale co się dziwić  :cooo:
Tylko po polsku rozumie widocznie.
Panie @radca - Koniec Tematu.
A mam cię słuchać bo sobie tak wymyśliłeś?!  :rofl:

Rocky323 a to byś się zdziwił.
Nie mam żadnego problemu żeby powiedzieć że się mylę. I żeby powiedzieć że ktoś się myli. Nawet mój szef. Czasami za to słono płaciłem.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 10, 2023, 20:34:37 »
Brak słów  :cooo:
Porównywanie ekstremalnych - w zakresie IZRM - działań PSP do codzienności PRM mija się z celem.
Przypomnij sobie "nową grypę" z 2020 roku i doniesienia o karetkach czekających po kilkanaście godzin na podjazdach szpitali.
Ty na prawdę jesteś ślepym zwolennikiem wszelkich pomysłów przełożonych. Mam podejrzenia, że jesteś 01 kraju lub którymś z jego zastępców, bo tak zaciekle bronisz tych pomysłów.
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #238 dnia: Luty 10, 2023, 20:37:26 »
Wy naprawdę w to wierzycie?
Słyszeliście ile chce płacić MON nowym wojskom medycznym?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #239 dnia: Luty 10, 2023, 21:12:55 »
Brak słów  :cooo:
Porównywanie ekstremalnych - w zakresie IZRM - działań PSP do codzienności PRM mija się z celem.
Przypomnij sobie "nową grypę" z 2020 roku i doniesienia o karetkach czekających po kilkanaście godzin na podjazdach szpitali.
Ty na prawdę jesteś ślepym zwolennikiem wszelkich pomysłów przełożonych. Mam podejrzenia, że jesteś 01 kraju lub którymś z jego zastępców, bo tak zaciekle bronisz tych pomysłów.

Mam wrażenie że jesteś  zbudowany z metalu i drewna.
Krótszy odcinek metalowy ma w środku otwór w którym jest osadzony dłuższy - drewniany wałec.

Jaką wartości w tej dyskusji ma argument ad absurdum (czyli skrajnie wyolbrzymiony).
Widzisz jakaś różnicę między wtedy a teraz w procedurach?!

Już wiem czemu mnie nie rozumiesz.
Kiedy pojawia się problem to ja próbuję go rozwiązać.
Ty pytasz się a dlaczego ja, a czemu nie ktoś inny, mnie za to nie płacą itd itp
I marnujesz całą energię na narzekanie
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2023, 21:17:14 wysłana przez radca »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 10, 2023, 21:25:14 »
Tylko z metalu  ^_^
Ave Satan
Si vis pacem, para bellum

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 10, 2023, 21:59:49 »
Tylko z metalu  ^_^
Ave Satan

Nie przyszło by mi do głowy wzywać szatana.
Apage.

Offline futrzak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 10, 2023, 22:48:22 »
Rocky323 wyjaśnił temat. O1 z pełnym szacunkiem dla niego zbyt ufa swoim doradcą, którzy mało pracują w zrm??. Wybór jest prosty albo ZRM I PRAKTYKA PLUS DOBRA KASA albo PSP i co???? Jak można tak na siłę nakazać nam wykonywać MCR?

pompierman

  • Gość
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 10, 2023, 23:48:15 »
Wy naprawdę w to wierzycie?
Słyszeliście ile chce płacić MON nowym wojskom medycznym?
A Ty słyszałeś w jedej z wypowiedzi na yt 01 , jak został zapytany o dodatki dla medyków w straży? Nic nie bedzie, bo pidczas covidu też jeździli i grantów nie dostali,  więc dlaczego teraz mają dostawać.
Żaden zdrowo myślący medyk w psp nie zostawi pacjenta w domu, bojąc się później konsekwencji prawnych.
Radca... te bajeczki, że w Kanadzie widziałeś to ogranicz oglądanie Chicago Fire i Chicago Med bo widać,  że opierasz się chyba na tym jak pozostali.

Offline pafnucek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 11, 2023, 10:46:30 »
Nic nie dostaniemy, żadnego dodatku.

Po szpitalach covidowych też miały być aspirantki i sgsp dla chętnych medyków i na gadaniu się skończyło...chyba tylko Warszawka w komplecie poszła a cała reszta w PL wydymana bez mydła...

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 11, 2023, 11:01:27 »
Generalnie nie mam nic do tych karetek(a nawet popieram),bo Pandemia faktycznie pokazała że przydałyby się w podziale takie pojazdy ALE TYLKO dla KDR-a a nie jako substytut ZRM.

Co pandemia pokazała?  :gwiazdki: A co nam by dały wtedy takie pojazdy w podziale?  :gwiazdki:

I po co z jakąś Kanadą wyjeżdżasz? W kongo do zawału przychodzi wioskowy szaman. I co to ma do rzeczy?

 :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 11, 2023, 11:34:44 »
Generalnie nie mam nic do tych karetek(a nawet popieram),bo Pandemia faktycznie pokazała że przydałyby się w podziale takie pojazdy ALE TYLKO dla KDR-a a nie jako substytut ZRM.

Co pandemia pokazała?  :gwiazdki: A co nam by dały wtedy takie pojazdy w podziale?  :gwiazdki:

Nic, oprócz tego że można by się było nimi wcześniej chwalić 😂😂😂

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 11, 2023, 12:16:42 »
Wiem że 01 KG czyta te forum i mam prośbę aby docenił rat medów których już ma w służbie i nie mówię tu o dodatkach ale możliwości szerszych awansów itp.
Bez nich to się nie uda ( już kwatermistrze biegają za rat medami z płaczem bo muszą pisać o zgodę na obrót lekami o których nie mają pojęcia). A to dopiero początek medycznych kruczków.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 11, 2023, 12:22:22 »
Wiem że 01 KG czyta te forum i mam prośbę aby docenił rat medów których już ma w służbie i nie mówię tu o dodatkach ale możliwości szerszych awansów itp.
Bez nich to się nie uda ( już kwatermistrze biegają za rat medami z płaczem bo muszą pisać o zgodę na obrót lekami o których nie mają pojęcia). A to dopiero początek medycznych kruczków.
Czemu nie docenić chemików, nurków, wysokościowców, technicznych i poszukiwaczo ratowniczych? No i przede wszystkim biurowych?
A no dlatego, że sumując wszystkich to wyjdzie połowa PSP albo większa część czyli zwykły strażak nie ma możliwości rozwoju bo ma ją mieć ratownik medyczny no przecież to są JAJA!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 11, 2023, 12:30:35 »
Wiem że 01 KG czyta te forum i mam prośbę aby docenił rat medów których już ma w służbie i nie mówię tu o dodatkach ale możliwości szerszych awansów itp.
Bez nich to się nie uda ( już kwatermistrze biegają za rat medami z płaczem bo muszą pisać o zgodę na obrót lekami o których nie mają pojęcia). A to dopiero początek medycznych kruczków.
Czemu nie docenić chemików, nurków, wysokościowców, technicznych i poszukiwaczo ratowniczych? No i przede wszystkim biurowych?
A no dlatego, że sumując wszystkich to wyjdzie połowa PSP albo większa część czyli zwykły strażak nie ma możliwości rozwoju bo ma ją mieć ratownik medyczny no przecież to są JAJA!

No chyba jak są takie jednostki specjalistyczne to mają za to dodatki ( nie pracuje na takiej jednostce ale domyślam sie )
Tu taka specjalizacja ma byc w każdej jednostce ( karetki ). Możesz wziąć odpowiedzialność za pacjenta ( ocenę stanu podaż leków) I zobaczysz z czym to się je.