Autor Wątek: Karetki w PSP…  (Przeczytany 26143 razy)

Offline Scyzoryk

• Strażak Sam
  • *
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Karetki w PSP…
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 17, 2022, 20:25:57 »
Słowa komendanta o tym, że ratownictwo medyczne w straży było od zawsze i nie przewiduje gratyfikacji dla medyków są dla mnie nie zrozumiałe.
Komendant nie widzi różnicy między torbą PSP R1 a ambulansem z pełnym wyposażeniem z lekami włącznie.

Różnice widzi, ale ze zmianą stanowiska zmieniły się priorytety.

Offline simek92

• Weteran
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 17, 2022, 20:27:39 »
Moim zdaniem, jeżeli nie będzie oddzielnej stawki (co i tak trąci patologią w już spłaszczonym systemie płac), to przynajmniej powinny być grupy zaszeregowania dla medyków od powiedzmy starszego ratownika medycznego służby do dowódcy zastępu bądź sekcji i wpisanie odpowiedniego zakresu obowiązków, tak jak ma miejsce np. w grupach specjalistycznych.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 17, 2022, 20:40:49 »
Moim zdaniem, jeżeli nie będzie oddzielnej stawki (co i tak trąci patologią w już spłaszczonym systemie płac), to przynajmniej powinny być grupy zaszeregowania dla medyków od powiedzmy starszego ratownika medycznego służby do dowódcy zastępu bądź sekcji i wpisanie odpowiedniego zakresu obowiązków, tak jak ma miejsce np. w grupach specjalistycznych.
Wiesz doskonale, że miedzy 4 (st. rat) a 7-8 (dowódca sekcji) grupą różnica potrafi wynosić mniej niż pizza i 4 browary  :rofl:
Ciężkie czasy tworzą silnych mężczyzn...
Silni mężczyźni tworzą dobre czasy...
Dobre czasy tworzą słabych mężczyzn...
Słabi mężczyźni tworzą ciężkie czasy...

Offline simek92

• Weteran
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 17, 2022, 21:42:49 »
Oczywiście, że wiem, ale czy rozwiązaniem jest dawanie RM więcej niż dowódcy zmiany, czy dowódcy JRG, a o 01 nawet nie wspominając. Chyba niekoniecznie, dlatego trzeba robić wszystko, aby siatka płac nie była tak spłaszczona jak jest teraz.

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 17, 2022, 22:37:57 »
Oczywiście, że wiem, ale czy rozwiązaniem jest dawanie RM więcej niż dowódcy zmiany, czy dowódcy JRG, a o 01 nawet nie wspominając. Chyba niekoniecznie, dlatego trzeba robić wszystko, aby siatka płac nie była tak spłaszczona jak jest teraz.
Spłaszczenie siatki płac to największy rak w PSP. Podzielam twoje zdanie, że nie będzie oddzielnej stawki dla specjalizacji w PSP czy to rat med czy innych.

Offline Siedem

• Strażak Sam
  • *
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 17, 2022, 23:28:55 »
Przepraszam a czyje naciski i to wieloletnie doprowadziły do spłaszczenia siatki płac?

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 18, 2022, 08:36:31 »
Przepraszam a czyje naciski i to wieloletnie doprowadziły do spłaszczenia siatki płac?
Zasmucę Ciebie ale nie masz racji jeśli myślisz o ZZ  :wacko: I wierz mi na słowo bo rozmawiałem z ówczesnym KG jak podnoszono grupy 1-8 i wiem jakie miał stanowisko chciał dać wszystkim po równo wtedy to wychodziło chyba 125 zł i ZZ wtedy też miał takie stanowisko. Jak było z grupami 2-5 to szczerze nie wiem nie byłem przy tym więc nie napiszę. 

Offline malibus

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 18, 2022, 08:43:29 »
Zasmucę Ciebie ale nie masz racji jeśli myślisz o ZZ  :wacko: I wierz mi na słowo bo rozmawiałem z ówczesnym KG jak podnoszono grupy 1-8 i wiem jakie miał stanowisko chciał dać wszystkim po równo wtedy to wychodziło chyba 125 zł i ZZ wtedy też miał takie stanowisko. Jak było z grupami 2-5 to szczerze nie wiem nie byłem przy tym więc nie napiszę.

ale już na pewno się to nie powtórzy bo na 8 grupie będzie więcej niż na 9  :wacko: 

Offline Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 18, 2022, 08:48:13 »
ale już na pewno się to nie powtórzy bo na 8 grupie będzie więcej niż na 9  :wacko:
Tylko pytanie czy to dobrze czy źle  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: (oczywiście to, że to się nie powtórzy)