Autor Wątek: Ukrycia doraźne  (Przeczytany 14389 razy)

Offline bonluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Ukrycia doraźne
« dnia: Październik 16, 2022, 14:41:03 »
Na jakiej podstawie prawnej typujemy piwnice na ukrycia doraźne i podpisujemy się pod tym z imienia i nazwiska?
Są wytyczne szefa obrony cywilnej wraz z załącznikiem ale tam jest mowa tylko o wsparciu jednostek KSRG a nie decydowaniu czy dana piwnica się nadaje.
Ma ktoś może jakieś oficjalne pismo w tej sprawie?

Offline maysteer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2022, 15:29:01 »
Wg mnie jeśli miejsce nie jest do tego przeznaczone czyli nie jest to typowy schron/bunkier bądź szczelina to miejsca typu piwnica w bloku 10 piętrowym bądź garaż podziemny  będzie kwalifikowana negatywnie czyli nie nadaje się.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2022, 15:34:09 »
Czy dane nam będzie poznać odpowiedź KG?
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2022, 17:11:22 »
Wg mnie jeśli miejsce nie jest do tego przeznaczone czyli nie jest to typowy schron/bunkier bądź szczelina to miejsca typu piwnica w bloku 10 piętrowym bądź garaż podziemny  będzie kwalifikowana negatywnie czyli nie nadaje się.

Będzie kwalifikowana negatywnie przez kontrolującego, czy na podstawie tych ankiet, które wypełniamy? Ktoś rzucił polecenie, ale co i jak to oczywiście dalej nie wiadomo.

Offline maysteer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2022, 18:45:32 »
W ankiecie można zaznaczyć N czyli ze nie spełnia i na końcu dać ocenę 0 czyli budynek nie nadaje się i skale nakładu do przystosowania dać pow 250tyś

Offline maysteer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2022, 18:47:08 »
I każdą budowle która nie bedzię pierwotnie schronem bunkrem czy szczelina mam zamiar tak kwalifikować. Bedzie to głupiego robota ale zresztą nie pierwsza w naszej formacji ^_^

Offline dexiorr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2022, 09:10:50 »
Panowie,

Czy widzieliście rozkaz na podstawie, którego wykonujemy te działania?

Ja widzę jeszcze jeden problem. Zaufanie społeczne, które mamy dzięki swoim własnym zasługom nadużywamy w celu wpuszczenia nas do tych obiektów.
Administratorzy już jak odbierają telefon to zapewniają, że mają wszystkie przeglądy i wszystko jest sprawne i nie mieli pisma o zgłaszanej kontroli.
Czemu musimy robić to wszystko tak bez ładu... Zamiast wysłać oficjalne pisma, że chcemy skontaktować się, porozmazywać, obejrzeć, to wysyłają najemników do wbicia się w budynki jak jacyś domokrążcy, czatując przed drzwiami, aż ktoś wyjdzie. 

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2022, 16:40:43 »
To u was tak musi być. U nas zarządcy nieruchomości zostali poinformowani pismem, czasami są przygotowani nawet do takiej wizji. Za każdym razem umawiamy się na konkretną godzinę i zawsze jest ktoś wyznaczony przez administratora do obchodu obiektu.

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2022, 20:53:14 »
To u was tak musi być. U nas zarządcy nieruchomości zostali poinformowani pismem, czasami są przygotowani nawet do takiej wizji. Za każdym razem umawiamy się na konkretną godzinę i zawsze jest ktoś wyznaczony przez administratora do obchodu obiektu.
Jak już tak się przechwalamy co jaka komenda zrobiła to napiszcie co to za powiat bo nie ma co porównywać dużych powiatów/miast do małych pipi.............

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 20, 2022, 12:29:12 »
Ciekawy jestem jak kwalifikujecie rodzaj konstrukcji nośnej, ścian czy stropów jak nikt z administracji obiektów nie jest w stanie Wam takiej informacji udzielić? Skuwacie tynk żeby zobaczyć czy ściany są żelbetowe czy murowane ?  :rofl:

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 20, 2022, 13:27:23 »
Ciekawy jestem jak kwalifikujecie rodzaj konstrukcji nośnej, ścian czy stropów jak nikt z administracji obiektów nie jest w stanie Wam takiej informacji udzielić? Skuwacie tynk żeby zobaczyć czy ściany są żelbetowe czy murowane ?  :rofl:
A jakie to ma znaczenie? Przecież i tak opieramy się tylko i wyłącznie na tym co powie nam osoba która nas zechce wpuścić na obiekt. To co robimy to nie ma najmniejszego sensu bo administrator nie ma przed sobą planu budowy obiektu i może nam nagadać głupot. 

Offline dexiorr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 24, 2022, 14:00:02 »
Pierwsze informacje o kradzieżach "na strażaka" już się pojawiają w sieci 😂
Smuci mnie jakich czasów doczekałem w służbie...


Offline myg-mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2022, 20:15:35 »
I bardzo dobrze  trzeba brać odpowiedzialność za swoje decyzje. Cała ta akcja nas ośmieszala od początku.

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2022, 21:36:18 »
Szkoda fajnie się kolędowało czasami ludzie nawet kawą i ciastem poczęstowali

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 09, 2022, 22:33:38 »
Szkoda fajnie się kolędowało czasami ludzie nawet kawą i ciastem poczęstowali
Zarządzanie kryzysowe w gminach chyba kawę piło w tym czasie , oni są od tego nie straż.

Online mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 10, 2022, 08:43:54 »
Jak dla mnie jest teraz idealny moment, żeby zadziałał Florian - kolokwialnie mówiąc "wylało się szambo", o którym związek sygnalizował na piśmie na samym początku akcji a nie dostał odpowiedzi.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 10, 2022, 09:01:50 »
Jak dla mnie jest teraz idealny moment, żeby zadziałał Florian - kolokwialnie mówiąc "wylało się szambo", o którym związek sygnalizował na piśmie na samym początku akcji a nie dostał odpowiedzi.

Dostali odpowiedź, ale chyba bodajże dopiero pod koniec listopada lub na początku grudnia.

Online mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 10, 2022, 09:16:50 »
O, dzięki za informacje - ostatnim razem pytałem o sprawę na krajówce Floriana i wtedy z tego co pamiętam jeszcze nie było odpowiedzi. Tak czy siak, odpowiedź w momencie, kiedy akcja się kończy nie jest w porządku.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 10, 2022, 09:24:36 »
No tak to się zgrało. Ogólnie to proszę nie siać fermentu i dezinformacji 😁

Offline zurasluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 10, 2022, 10:33:16 »
Jak dla mnie jest teraz idealny moment, żeby zadziałał Florian - kolokwialnie mówiąc "wylało się szambo", o którym związek sygnalizował na piśmie na samym początku akcji a nie dostał odpowiedzi.

Dostali odpowiedź, ale chyba bodajże dopiero pod koniec listopada lub na początku grudnia.

To bardzo ciekawe co piszesz. simek92 czy mógłbyś tę odpowiedź zamieścić? Myślę, że wiele strażaków na nią czeka, łącznie z nadawcami...

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 10, 2022, 10:47:15 »
Non błąd, to była odpowiedź dla NSZZ PP.

Online mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 10, 2022, 17:41:50 »
Czyli jednak dobrze myślałem, że F nie dostał odpowiedzi?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2022, 18:21:32 »
Jak dla mnie jest teraz idealny moment, żeby zadziałał Florian - kolokwialnie mówiąc "wylało się szambo", o którym związek sygnalizował na piśmie na samym początku akcji a nie dostał odpowiedzi.

Dostali odpowiedź, ale chyba bodajże dopiero pod koniec listopada lub na początku grudnia.

To bardzo ciekawe co piszesz. simek92 czy mógłbyś tę odpowiedź zamieścić? Myślę, że wiele strażaków na nią czeka, łącznie z nadawcami...
Niom. 01 wkurzył się na Panów z Floriana za te pismo wiodące. Stary zarząd nic nie robił aby 01 odpisał. 01 odpisał ale nie temu związkowi. I teraz mamy co mamy.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Ukrycia doraźne
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 12, 2022, 22:08:44 »
Za tą farsę z ukryciami ten pan co tak lubi "szoł" powinien zapłacić głową.