Służba > Forum zawodowców

Ukrycia doraźne

<< < (14/14)

Eqinox:

--- Cytat: SIUSIEK w Kwiecień 04, 2024, 20:47:29 ---To jak to widzisz ze swojej strony i w oparciu o słowa ministra...

--- Koniec cytatu ---
Zarówno z inwentaryzacją ukryć doraźnych (bo schrony są na ewidencjach od bardzo dawna) jak i ochroną ludności sprawa jest identyczną i mam taką samą opinię jeśli jest Mission Impossible to strażacy bo oni to zrobią ale już pierwsza inwentaryzacja pokazała, że hola hola nie da rady z kierowcy PSP czy dowódcy zastępu zrobić rzeczoznawcy budowlanego albo chociaż znawcy konstrukcji a komendanci goniący na wyścigi w realizacji polecenia którzy sami o tym nie mają pojęcia jeszcze pogłębiają problem... W PSP jest mniej ludzi którzy pociągnęli by ten temat niż w nadzorze budowlanym ale nadzór tego nie zrobi...  Bo przestali by realizować zadania ustawowe. Więc będzie tak jak ostatnio ewidencja masowych grobów w przypadku konfliktu zbrojnego bo tym są ceglane czy nawet drewniane stropy w kamienicach jeśli nie wiekiem od trumny.
Jeśli chodzi o budowę ochrony ludności będzie jeszcze gorzej bo budowa Korpusu Ochrony Ludności w oparciu o PSP (gdzie kierownictwo wymiata każda zmiana w sejmie) i OSP to aberracja bo bardzo szybko rośnie liczba strażaków OSP którzy pracują w służbie zdrowia w MON, Policji itp... No i w wypadku konfliktu pogotowie dostaje informację, że znika jej 20% kadry z uwagi na OL i 20% zakłada mundury żołnierzy i co mamy? Przepis na katastrofę. No i jeszcze trzeba by się zastanowić jaki status mają policjanci i pogranicznicy wg prawa międzynarodowego.
Szczerze nie wiem jak to zrobić ale nikt mi nie zlecił opracowania czegoś takiego ale wiem, że "szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów"–Albert Einstein

młody13:

--- Cytat: SIUSIEK w Kwiecień 04, 2024, 20:47:29 ---
--- Cytat: Eqinox w Kwiecień 04, 2024, 17:58:59 ---
--- Cytat: SIUSIEK w Kwiecień 04, 2024, 12:59:05 --- ..patrz schrony...
Nie pisałem o piwnicach...

--- Koniec cytatu ---
Półtora roku na kilka schronów? @SIUSIEK bądź poważny...
Jak pomóc może fachowcowi budowlańcowi w inwentaryzacji typowy zastęp z JRG?

--- Koniec cytatu ---
To jak to widzisz ze swojej strony i w oparciu o słowa ministra...

--- Koniec cytatu ---
Normalnie napisać , brak schronu w rejonie. Jak jest jeden to że jeden jaki jest jego stan a nie pudrować rzeczywistość .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej